Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2006, 9:54   #141
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
@Lord of Doom
Na netu sam našao da je kraj kad sakupiš one 4 živuljke i naprave lek, i odradiš bitku u helms deep... Ja se još uvek nadam da je to kraj samo prvog chaptera, da ima i dalje, ... ako ima, neka mi neko kaže, da se obradujem
Naravno da ima, to je kraj prvog chaptera. Ima ukupno 4 chaptera od kojih su drugi i treći verovatno i duži od prvog, dok je četvrti prilično kratak.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 10:09   #142
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Hvala ljudi, baš ste me obradovali!
Toliko dugo sam hteo da igram ovu igru, i baš sam se razočarao kad su pokušali da me uvere da je kampanja tako kratka... mislim, naći te 4 živuljke je samo jedan quest, i bilo bi jako glupo da je to skoro sve.... ovako...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 21:08   #143
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

ma sta bre naci "samo" 4 zivuljke? to je tebi samo? osim toga sto imas i opcione questove koji svaki za sebe oduzima vreme, svaka ta "zivuljka" je u posebnom districtu i treba preci cele districte kako bi se nasle, odraditi silne bitke, par zagonetki i slicno. A kao sto su drugi vec rekli, to je samo prvo poglavlje. Znaci razmisljaj it dal ces imati vremena sve to da odigras, a ne dal je kratka.

btw meni se svidja i drugi xp pack. A pored deekina odusevljava me i gravell, goblin koga mozete spasiti na samom pocetku. Ako ga zaposlite kod vlasnika kafane kao cistaca on ostaje gore, u krcmi i ima strasne komentare:
break time now? YES? Yes? maybe? nooooo.... back to work
dead drow, dead drow. another dead drow. good, Gravell hates drow
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2006, 20:57   #144
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Mighty Boo,ti mislis da RPG zanr ide nizbrdo,e pa ja mislim da ide uzbrdo...KOTOR 1 i 2 svakako da nisu losi..a WoW je najbolja NET igara... to sto se firme i grupe("spravljaca"igar,lol)zatvaraju...pih sta tu mi mozemo...

i kada ce ljudi svatiti da su sada ustaljene grupe igara i zanrova,i grubo je reci da je nesto kopija..imas RPG-ove svi su nalik jedan drugom(skoro)onda pucacine takodje sve na isti fil..dajte da se ne zezamo uvek ce biti novih igra..u ovoj industriji sve se vrti oko novca i mislim da vredni programeri nece stati to im je posao
NightWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 11:15   #145
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ne ide rpg zanr, bas nizbrdo, ali vise se ne prave onako kvalitetne, sve vise se zapostavlja prica, a akcenat se baca na grafiku(sa izuzetkom Kotor, NWN, Fable...). Kad si se uziveo u neku pricu, ja od Fallouta i Tormenta nisam pronasao. RPG ne propada, ali je u nekoj vrsti ''stagnacije''.Ali, imam osecaj da ce 2007. to promeniti.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 12:56   #146
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

brate nwn2 bas vadi RPG zanr iz sosa
nikako da stignem da odigram ko covek, a moja luda sestra ga presla pre par dana O_O
i sad igra opet O_o
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 22:37   #147
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Mrmot kaže:
brate nwn2 bas vadi RPG zanr iz sosa
nikako da stignem da odigram ko covek, a moja luda sestra ga presla pre par dana O_O
i sad igra opet O_o

Pa ja se sa tim i slazem, mozda si izvukao pogresan utisak iz mog komentara. One izuzetke koje sam nabrojao su pozitivni.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 18:29   #148
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

go for the eyes The mighty Boo go for the eyes!

Potpuno se slazem sa tobom, ali vidim da smo u manjini.

RPG je pao nisko, a pochece da se penje kad postane nepopularan zanr. Sad se RPG pravi za shiroke mase i tu nema kvaliteta. A ovi MMRPGovi ga ubishe u pojam.

Neznam, mozda sam vec star za igranje igara ili su ovi Warcrafovi, Guildwarsovi, NWN, i razni shitovi stvarno blato.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 18:33   #149
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Plagy kaže:
Warcrafovi, Guildwarsovi, NWN, i razni shitovi stvarno blato.
Gde NWN ubaci ovde?!?
Ovi drugi su mainstream MMRPGovi, dok je NWN klasican RPG, kakvih treba da bude vise...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 2:44   #150
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Plagy kaže:
go for the eyes The mighty Boo go for the eyes!

Potpuno se slazem sa tobom, ali vidim da smo u manjini.

RPG je pao nisko, a pochece da se penje kad postane nepopularan zanr. Sad se RPG pravi za shiroke mase i tu nema kvaliteta. A ovi MMRPGovi ga ubishe u pojam.

Neznam, mozda sam vec star za igranje igara ili su ovi Warcrafovi, Guildwarsovi, NWN, i razni shitovi stvarno blato.
NWN nije mmorpg. Nije vrhunska, ali ima svojih drazi, pogotovo u multiplejeru...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 3:57   #151
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
NWN nije mmorpg. Nije vrhunska, ali ima svojih drazi, pogotovo u multiplejeru...
Nisam reko da je NWN multyplayer. Samo sam nabrojao aktuelne RPGove.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 16:38   #152
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Plagy kaže:
Nisam reko da je NWN multyplayer. Samo sam nabrojao aktuelne RPGove.
A sta ti to tako smeta kod NWN (1 i 2). Kudis ih najstrasnije na svakoj temi, bas mi zanima razlog?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 16:55   #153
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
A sta ti to tako smeta kod NWN (1 i 2). Kudis ih najstrasnije na svakoj temi, bas mi zanima razlog?
Nije losha igra, al sam ochekivao vishe. Mozda sam previshe ochekivao. NWN1 mi se nije svidjao zbog onih henchmena, a u drugom delu su to popravili. Najvishe me je razocharalo u NWN2 to shto je igra previshe linearna. I nervira me to shto magije kao npr fireball odredish prostor koji ce da obuhvati magija i dok on ischantra magiju protivnici se pomere za 100ft a ne za 20ft kao shto bi trebalo po propisu. I moracu da probam onu opciju sa auto-pauzom mozda je bolje. Neke sitnice mi smetaju. npr. kad sa Neshkom mora da ukradesh neko blago u nekoj kuci. Udjesh samo sa njom i prati te cela druzina. Shta kao u obijanje ide pet-shest choveka ili samo jedan.

Sve u svemu nije losha ali nije ispunila moje ochekivanje.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 19:14   #154
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Plagy kaže:
Nije losha igra, al sam ochekivao vishe. Mozda sam previshe ochekivao. NWN1 mi se nije svidjao zbog onih henchmena, a u drugom delu su to popravili. Najvishe me je razocharalo u NWN2 to shto je igra previshe linearna. I nervira me to shto magije kao npr fireball odredish prostor koji ce da obuhvati magija i dok on ischantra magiju protivnici se pomere za 100ft a ne za 20ft kao shto bi trebalo po propisu. I moracu da probam onu opciju sa auto-pauzom mozda je bolje. Neke sitnice mi smetaju. npr. kad sa Neshkom mora da ukradesh neko blago u nekoj kuci. Udjesh samo sa njom i prati te cela druzina. Shta kao u obijanje ide pet-shest choveka ili samo jedan.

Sve u svemu nije losha ali nije ispunila moje ochekivanje.
Znam, prva stvar koju sam uradio u NWN je bilo da se resim henchmena cim dobijem nekoliko nivoa. Igru mozes preci sam, ukoliko nisi mag.

Za magije mislim da nisi u pravu. Bacaju se brze, ali postoji cooldown izmedju bacanja. To postoji u svakoj D&D igri. Ako sacekas malo posto bacis magiju, sledecu ce brze baciti...

A u obijanje ne moze nikako da ide 5-6 coveka, moze samo 5-6 ljudi
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 20:01   #155
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
A u obijanje ne moze nikako da ide 5-6 coveka, moze samo 5-6 ljudi
Ma shkola mi loshe ishla. Na kraju gramatiku sam polozija, a na pisci se za****.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 1:18   #156
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
Znam, prva stvar koju sam uradio u NWN je bilo da se resim henchmena cim dobijem nekoliko nivoa. Igru mozes preci sam, ukoliko nisi mag.

Za magije mislim da nisi u pravu. Bacaju se brze, ali postoji cooldown izmedju bacanja. To postoji u svakoj D&D igri. Ako sacekas malo posto bacis magiju, sledecu ce brze baciti...

A u obijanje ne moze nikako da ide 5-6 coveka, moze samo 5-6 ljudi
Ljudi, jesam li ja nesto propustio? Sta je problem s henchmenima? Naravno da mozes preci sam, ali sto ne uzeti nekog od njih? Dobijas nove dijalog opcije, svaki od njih ima neku zivotnu pricu koju ti otkriva kako igra odmice, a u sudaru sa bossovima bas je dobrodosla njihova pomoc. Mislim da ste izgubili barem 30% dozivljaja, ako ste igru zaista prelazili sami. Kad ima vise likova, automatski su i vece potrebe, ali i mogucnosti za taktiziranje. Prvo, moras paziti i na druge, ne samo na sebe, (da ne poginu, zatim kako ces ih i cime opremiti - barem u ekspanzijama i sl.). Drugim recima, daleko vise zanimacije. Naravno pod uslovom da igrate na Very Hard i da niste Fighter, ali to vi sigurno znate.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 1:21   #157
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Takođe, sorceror henchman na višim nivoima može da pruži značajnu podršku. Nekad jednom magijom počisti pola ekrana, nekad pruži završan udarac bossu kad je frka itd.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 3:34   #158
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Jim Bravura kaže:
Ljudi, jesam li ja nesto propustio? Sta je problem s henchmenima? Naravno da mozes preci sam, ali sto ne uzeti nekog od njih? Dobijas nove dijalog opcije, svaki od njih ima neku zivotnu pricu koju ti otkriva kako igra odmice, a u sudaru sa bossovima bas je dobrodosla njihova pomoc. Mislim da ste izgubili barem 30% dozivljaja, ako ste igru zaista prelazili sami. Kad ima vise likova, automatski su i vece potrebe, ali i mogucnosti za taktiziranje. Prvo, moras paziti i na druge, ne samo na sebe, (da ne poginu, zatim kako ces ih i cime opremiti - barem u ekspanzijama i sl.). Drugim recima, daleko vise zanimacije. Naravno pod uslovom da igrate na Very Hard i da niste Fighter, ali to vi sigurno znate.
Prvo, henchmeni u nwn su prilicno dosadni likovi. Nemaju zivosti, price su im glupe, dodatni kvestovi su im glupi, AI im je los itd...

Drugo, ne mozes ih levelovati ni davati im opremu. Jadan Daelan Red Tiger nosi duplu sekiru a nema profiency za to.

Doduse, oni drow henchmeni u HOTU su malo interesantniji ali dotle sam vec brutalno jak i oni mi kvare taktiku. Navlace protivnike na mene kada ne treba, vide protivnika kroz zid pa krenu da ga napadnu iako sam ja planirao da se povucem i odmorim itd...

Najbolji henchmen mi je bio moj meda kada sam vodio druida. Njega sam jedino vodio...

A nikad nisam igrao na very hard, jer mi je totalno idiotski da je jedino razlika sto monsteri imaju duplo vise HP i nanose duplo vise damage-a. Da je razliku u AI-u, koriscenju magija, napitaka, specijalnih magicnih predmeta ili nekih drugih sposobnosti, to bi i imalo smisla...

Poslednja ispravka: Sarmatian (5.12.2006 u 3:56)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 3:39   #159
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Takođe, sorceror henchman na višim nivoima može da pruži značajnu podršku. Nekad jednom magijom počisti pola ekrana, nekad pruži završan udarac bossu kad je frka itd.
A spellcasteri su najgori od svih. Izbacaju sve magije najjaceg nivoa na jednog bednog protivnika a ne obracaju paznju da uhvati i onih 500+ koji dolaze iza njega. Svaki cas se moras odmarati posto redovno potrose sve magije koje imaju na raspolaganju da ubiju 2-3 goblina.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 3:53   #160
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
Prvo, henchmeni u nwn su prilicno dosadni likovi. Nemaju zivosti, price su im glupe, dodatni kvestovi su im glupi, AI im je los itd...
Ja mislim da je Deekin odlican, pogotovo u HotU! I (mislim jedini) nece da te izda protiv Big Meph-a ako si dobar prema njemu, a ne znas njegov true name. U NWN2 ga skroz upropastili.... izgleda k'o pacov, mutav je i dijalog mu je bezveze.

Citat:
Sarmatian kaže:
Jadan Daelan Red Tiger nosi duplu sekiru a nema profiency za to.
Ima, Weapon focus double axe (ne secam se da li dobija improved critical).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com