Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2012, 12:52   #61
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Namco and From Software in an attempt to kill their own game

Ne miriše na dobro.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 13:31   #62
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ja bih preporucio ljubiteljima da se ne uzdaju mnogo u ovaj naslov, jer mi sve to mirise jako lose. U*race nesto 100%.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 13:38   #63
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Pa i LANoire je bio zakucan na 30 takodje. Hocu reci jos nisu vesti tako dramaticne da otpisem igru...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 14:00   #64
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Realno meni svejedno za zahtevnost, ja cu ga odigrati.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 14:07   #65
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

^ Pa ne...mogu kotrole zeznuti...ili nesto tako "osetno" ...30FPS mogu da iskuliram
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 16:03   #66
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
^ Pa ne...mogu kotrole zeznuti...ili nesto tako "osetno" ...30FPS mogu da iskuliram
Ma ne samo za 30 fps nije toliko bitno to....ali mi nesto sve ovo traljavo zvuci. Videcemo kada izadje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 16:56   #67
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Realno, ne razumem cemu toliko negodovanje? Najvise se prica o tome sto igra nece "podrzavati" modove, sto je bilo i ocekivano, uostalom do pre par godina PC igre nisu oficijalno podrzavale modovanje pa su se opet igre modifikovale. Sto se 30fps tice ovo nije brza igra, jedna od stvari koje mi se najvise svidjaju je to sto stvarno imas osecaj tezine oklopa koji nosis i oruzja kojim vitlas, nije Bajoneta, Quake ili neka voznja pa da moze da zasmeta, uostalom kad su je igrali na Xboxu sa 30fps sto ne bi i na PC-u?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 17:44   #68
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Realno, ne razumem cemu toliko negodovanje? Najvise se prica o tome sto igra nece "podrzavati" modove, sto je bilo i ocekivano, uostalom do pre par godina PC igre nisu oficijalno podrzavale modovanje pa su se opet igre modifikovale. Sto se 30fps tice ovo nije brza igra, jedna od stvari koje mi se najvise svidjaju je to sto stvarno imas osecaj tezine oklopa koji nosis i oruzja kojim vitlas, nije Bajoneta, Quake ili neka voznja pa da moze da zasmeta, uostalom kad su je igrali na Xboxu sa 30fps sto ne bi i na PC-u?
Koliko ja vidim po vestima ne ide bas glatko. Igra nece da se razlikuje od Xbox verzije tu nema niceg strasnog, ali mene brinu ove tehnikalije. Kada osinu nenormalnu zavisnost.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 18:08   #69
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Koje tehnikalije? Sem ovoga sto sam naveo nisam naisao ni na kakve druge informacije sem da je igra za Live! MS servis (opet ocekivano, tako je i na xboxu, i onako svi vec imamo instaliran Live zbog ove ili one igre)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 19:11   #70
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Aman......kazem da me brinu tehnikalije, jer je to najkomplikovaniji posao, a oni oko najosnovnijih stvari ne mogu da se dogovore. Brinu me kakve ce biti, a ne kakve su.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 9:49   #71
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Kako ne mogu da se dogovore kad su se dogovorili sad sto se vecini ne svidja 30fps i windows live sta da se radi oni su resili, sto se tehnikalija tice rekao si "ove" tehnikalije pa je zvucalo ko da mislis na nesto odredjeno. Bice ovo dobar port ja se ne brinem uopste (bice dobar ako imas dzojstik ofc)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 16:46   #72
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Bice ovo dobar port ja se ne brinem uopste (bice dobar ako imas dzojstik ofc)
Ako ti je neophodan dzojped za ovakvu igru onda port nije dobar i tu je kraj svake diskusije.
A takodje cinjenica da graficke opcije nece biti poboljsane za PC verziju i da ce igra biti zakljucana na 30 fps ne budi neki preterani optimizam.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlacke na korisnoj poruci:
pentraksil (20.4.2012)
Stara 20.4.2012, 17:05   #73
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
vlacke kaže: Pregled poruke
Ako ti je neophodan dzojped za ovakvu igru onda port nije dobar i tu je kraj svake diskusije.
A takodje cinjenica da graficke opcije nece biti poboljsane za PC verziju i da ce igra biti zakljucana na 30 fps ne budi neki preterani optimizam.
Upravo....niko sa sigurnoscu ne moze da tvrdi da ce igra biti dobar ili los port, ali meni ovo ne uliva previse poverenja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 13:36   #74
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
vlacke kaže: Pregled poruke
Ako ti je neophodan dzojped za ovakvu igru onda port nije dobar i tu je kraj svake diskusije.
A takodje cinjenica da graficke opcije nece biti poboljsane za PC verziju i da ce igra biti zakljucana na 30 fps ne budi neki preterani optimizam.
Ne kapiram da li ste vi potpisivali tu peticiju da se to portuje uopste? Igra ce biti identicna ko za Xbox 360, grafika je vec odlicna, i na xbox360 je 30fps, Microsoft Live, itd.

Ne vidim zasto bi bilo obavezno da se poboljsava grafika samo zato sto PC to moze. Nema potrebe. Sto se mene tice bolje da dodaju novi sadrzaj kao sto su i planirali nego da se zezaju sa endzinom, teksturama vece rezolucije, i ostalim peripetijama koje bi ih sigurno kostale vise (samim tim i nas) i trajale duze.

Moj komentar za dzojped nema nikakve veze sa portovanjem igre, jednostavno ovo bi bilo jako tesko igrati na tastaruri, dzojped je za ove igre kontroler of choice, ko sto su mis i tastatura za pucacine i strategije.

Dok na dzojpedu za pomeranje koristis palac sto ti ostavlja dva prsta uvek spremna na trigerima na tastaturi koristic maltene celu saku, kontroler je mnogo bolja opcija kada su potrebne brze reakcije u ovakvim igrama. Cak je i "desna strana" tj desni analogni stik koji bi na kompu menjao mis problematicna zato sto na dzojpedu imas jako pristupacne X,A,Y,B dugmice postavljene tako da nema problema da prebasic palac sa analogne palice na pola sekune, cak i da imas mis sa toliko tastera ne bi bili ovako pristupacni. Zamisli samo situaciju gde trcis dijagonalno (drzis W+S) i u isto vreme vitlas oruzjem u levoj ruci (i za to ti treba dva tastera) dok ti je jedan prst uvek spreman na dodge dugmetu, a takodje moras da budes u pripravnosti da promenis mac ili bacis magiju, popijes napitak itd. i naravno promenis smer kretanja jako jako neudobno na tastaturi, i nikakav problem na gamepad-u.

EDIT - i takodje za ove igre je pozeljno da je "kamera" na malom sensitivity, sto nije nikakav problem ako je kontrolises sa analognim stikom na dzojpedu, ali bi u slucaju misa podrazumevalo ili ogroman sto i jako dugacke ruke ili da ga bacakas levo desno i dizes sa podloge. Ovo je naravno moj licni utisak da je lakse sa malim sensom ali vecina ljudi koje ja znam ovako igra ovu i slicne igre.

Poslednja ispravka: Apostrof (21.4.2012 u 13:44) Razlog: ADD
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 15:49   #75
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Sve što si rekao dovelo je samo do toga da me sada još jače boli uvce za ovu igricu.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 16:19   #76
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

A kako posebne sposobnosti ili magije prebacuje na dzojpadu? ima li toga ovde? Obicno je to na brojevima tastature.. 1-10
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 9:08   #77
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
A kako posebne sposobnosti ili magije prebacuje na dzojpadu? ima li toga ovde? Obicno je to na brojevima tastature.. 1-10
Pomeris desni (ili levi palac) na pola sekunde sa analoga na d-pad. Bolje nego da sklanjas ruku sa misa i juris 8-cu na tastaturi. Jednostavno lakse je. Nije nemoguce ali je mnogo lakse i udobnije.

Da bi od ovoga napravili igru koja je bolja na mis+tastatura nego na gamepady morali bi da menjaju ceo sistem borbe, nije rec o "losem portu". Takodje kada bi uveli da mozes da snimas gde god hoces i quick save funkciju cela ta prica oko skupljanja i gubljenja dusa i bonefire odmorista ne bi imala nikakvog smisla, morali bi da menjaju ceo sistem levelovanja i mehaniku. Ne bi dobili "dobar port" nego potpuno drugaciju igru.

Citat:
SchizoidMan kaže: Pregled poruke
Sve što si rekao dovelo je samo do toga da me sada još jače boli uvce za ovu igricu.
OK, gogo supa harcore mouse+keyboard forever !!
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 9:59   #78
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citam ovde neke stvari i mislim da mnogo ljudi bez razloga pljuje po igri.

Imamo dva cinjenice koje moramo uzeti u obzir. Prva je da ovu igru pravi From Software, i ako niste znali oni su izdali vrlo malo igara za PC i sve su bili konzolski portovi. Dakle nemaju iskustva sa izdavanjem na PC-u. Da ne pominjem da su japanska kompanija, a svi znamo koliko je u japanu PC mocna platforma za igranje (gotovo da ne postoji). Nije izasla ni jedna igra sa tog trzista za PC vec duze vreme (a da nisu neke bolesne) i nerealno je ocekivati da sad oni odrade sve po merilima PC igraca jer takve i ne poznaju, nemaju iskustva sa trzistem i sigurno ne zele da se zamere svojim primarnim kupcima koji jesu na konzolama.

Druga cinjenica je da nema definitivnog pobednika izmedju bitke tastatura+mis vs gamepad. Gamepad ce uvek biti bolji za akcione igre (bez pucanja), voznje, platforme, sportske simulacije... Mis+tastatura su neprikosnoveni vladari pucacina bilo koje vrste i strategija. Ma sta ko pricao o gamepadu, on u ovakvim igrama ima prednost nad mis+tastatura varjantom. Sad cu probati i the Witcher 2 sa gamepadom, mada nisam siguran dal je to moguce u PC verziji.

Sve u svemu igre se ne igraju zbog grafike, to sto ce igra biti ispod danasnjih standarda za PC nije neka steta. Pa i ME3 je ispod pa je to na listi zameraka vezano za tu igru na nekom 31. mestu. Ako grafika bude najveci problem igre ova igra ce biti poprilicno dobra.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Apostrof (22.4.2012)
Stara 22.4.2012, 12:26   #79
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Mene najvise zanimaju tehnikalije...znaci ne izgled, nego kako ce sve to da klizi na kompjuteru. Neki se uhvatili za 30fps i za izgled igre ali mene to ne zanima toliko koliko me zanima zahtevnost. E tu lezi ta zebnja, jer nemaju iskustva sa portovima, a PS3 nije bas pogodan za portovanje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 12:49   #80
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ne vidim zasto ljudi uzimaju ovu igru na zub. Nije zgoreg da se povremeno opusti mozak i da se nervozi da odushka. A igre ovoga tipa su savrshene za to.

Mene ovo podseca na Severance aka Blade of Darkness iz 2001. Third person view, hack and slash, jedino mi je krivo sto nema kombinacija tastera za komboe (barem po ovim video klipovima koje sam video), pricha koja se razvija preko cinematica na pochetku i kraju nivoa. Ukoliko su nivoi po kompleksnosti kao u BoD, bicu zadovoljan.

Vidim da ide pricha kako je ovo teshka igra. Ne znam, meni je BoD bio prilichno za*****. Goblini su sami po sebi bili laki, ali svaka grupa od 3 i vise njih je bila pravi pain in the butt/outright death. O pojedinachim orkovima na pochetku igre necu ni da pricham. Mogli su da vas rasture u nekoliko poteza ukoliko niste bili oprezni.

Lichno mislim da nam treba ovakva igra na PCu, da malo razdrmamo uchmalo, "epic saving of the world" RPG trzhishte za retarde (po tezhini).

Chim igra dopushta rasporedjivanje karakteristika i sposobnosti po zhelji, kao i opreme, u pitanju je RPG. E sad da li je akcenat bachen na akciju ili prichu, to je vec druga stvar.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com