Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2005, 1:18   #161
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ne radi quick reply na firefoxu (1.5rc3)? Juche uveche bilo normalno, a posle ponoci kad sam opet doshao ne radi... A i pri normalnom replyovanju malo brljavi (nema ona dva moda editovanja poruke koja su bila nego samo jedan, kontrole za formatiranje teksta uopshte ne reaguju na click...) ?

Edit: Sad je OK.

Poslednja ispravka: Johny Atos (2.12.2005 u 4:52)
Johny Atos je offline  
Stara 2.12.2005, 16:18   #162
Srdjan J.
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Evo mojih par pitanja:

1. Da li se iz svega gore navedenog na temu arhive moze zakljuciti da ne postoji nikakva, ama bas nikakva, sansa da jednog dana kupim DVD sa starim brojevima SK u pdf (ili nekom drugom) formatu? Ako je tako, steta... Mislim, kad mogu PC Press i Mikro, mozete i vi...

2. Da li je zabranjeno na forumu oglasiti prodaju/razmenu starih brojeva SK, to jest smem li negde da pokrenem tu temu (moram da pitam, tek sam postao clan, pa da me ne izbacite odmah)? Nakupilo se toga za sve ove godine, 'ajde napravite DVD arhivu, pa da mogu da ispraznim ormane, gde god pogledam samo SK...

Tnx
Srdjan J. je offline  
Stara 2.12.2005, 16:54   #163
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Arrow Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Proxima kaže:
upućujem veeeeeeliku zamerku što SK ne izlazi barem 2 puta mesečno!!!
Da li lud si ti?
Pa jedva stižemo i ovaj jedan mesečno da predamo na vreme...
VojaM je offline  
Stara 2.12.2005, 16:58   #164
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
At0s kaže:
Ne radi quick reply na firefoxu (1.5rc3)? Juche uveche bilo normalno, a posle ponoci kad sam opet doshao ne radi... A i pri normalnom replyovanju malo brljavi (nema ona dva moda editovanja poruke koja su bila nego samo jedan, kontrole za formatiranje teksta uopshte ne reaguju na click...) ?

Edit: Sad je OK.
Tu ima fora. Imaš onu ikonu skroz desno, za menjanje editorskog moda, koja izgleda kao kvadrat sa upisanim jednim malim i jednim velikim slovom a. E, klikneš na to i odjednom možeš da radiš.

Pretpostavljam da je u pitanju bag u FF-u - ne učita se stranica do kraja i neke javascript f-je fale...
VojaM je offline  
Stara 2.12.2005, 20:44   #165
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Srdjan J. kaže:
1. Da li se iz svega gore navedenog na temu arhive moze zakljuciti da ne postoji nikakva, ama bas nikakva, sansa da jednog dana kupim DVD sa starim brojevima SK u pdf (ili nekom drugom) formatu? Ako je tako, steta... Mislim, kad mogu PC Press i Mikro, mozete i vi...
Naravno da postoji. Da razočaramo malo negativce sa ovog foruma: ozbiljno smo razgovarali o starim brojevima i složili smo se sa idejom da bi bilo dobro da stavljamo neke zanimljive tekstove (koji imaju vanvremensku vrednost ) na sajt. Sa tim projektom ćemo krenuti od Nove Godine, odnosno u novoj godini (kad tačno, to već ne bih znao da kažem, niti da obećavam). U vezi sa tim bi moglo da bude i vezano pravljenje diska sa starim brojevima, ali to sa sobom nosi nke druge probleme o kojima ne bih diskutovao.

Citat:
Srdjan J. kaže:
2. Da li je zabranjeno na forumu oglasiti prodaju/razmenu starih brojeva SK, to jest smem li negde da pokrenem tu temu (moram da pitam, tek sam postao clan, pa da me ne izbacite odmah)?
Ovo ću da se raspitam, pa ću tačno da ti kažem, ali mislim da nije problem.

Citat:
Srdjan J. kaže:
Nakupilo se toga za sve ove godine, 'ajde napravite DVD arhivu, pa da mogu da ispraznim ormane, gde god pogledam samo SK...
A da ih ukoričiš? Znaš kako onda lepo izgledaju, a zauzimaju i manje mesta.
Chivan je offline  
Stara 2.12.2005, 21:20   #166
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
VojaM kaže:
Tu ima fora. Imaš onu ikonu skroz desno, za menjanje editorskog moda, koja izgleda kao kvadrat sa upisanim jednim malim i jednim velikim slovom a. E, klikneš na to i odjednom možeš da radiš.

Pretpostavljam da je u pitanju bag u FF-u - ne učita se stranica do kraja i neke javascript f-je fale...
Pa na to sam mislio, switch editor mode dugme (to skroz desno ) uopshte nije reagovalo na cilck, niti bilo koje drugo dugme.

Ali kao shto sam napisao, sada je sve ok.
Prochitao sam negde da ste updateovali forum (pa zbog toga nije radila reputacija neko kratko vreme? ), mozhda je i ovo bio jedan bug sa tim. Ko ce znati.
Johny Atos je offline  
Stara 2.12.2005, 21:27   #167
phox
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: hyperswemyr
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
VojaM kaže:
Da li lud si ti? ;)
Pa jedva stižemo i ovaj jedan mesečno da predamo na vreme...

Pa kad ne radite nishta ceo mesec i onda nedelju dana pred izlazak broja izginete od posla ko chamungosi na plantazhi pamuka... ;>
phox je offline  
Stara 3.12.2005, 0:08   #168
Srdjan J.
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Chivan kaže:
Naravno da postoji. Da razočaramo malo negativce sa ovog foruma: ozbiljno smo razgovarali o starim brojevima i složili smo se sa idejom da bi bilo dobro da stavljamo neke zanimljive tekstove (koji imaju vanvremensku vrednost ) na sajt. Sa tim projektom ćemo krenuti od Nove Godine, odnosno u novoj godini (kad tačno, to već ne bih znao da kažem, niti da obećavam). U vezi sa tim bi moglo da bude i vezano pravljenje diska sa starim brojevima, ali to sa sobom nosi nke druge probleme o kojima ne bih diskutovao.




Ovo ću da se raspitam, pa ću tačno da ti kažem, ali mislim da nije problem.





A da ih ukoričiš? Znaš kako onda lepo izgledaju, a zauzimaju i manje mesta.
1. OK, pretpostavljam da je za ovu godinu kasno, ali eto za docek 2007. bi mogli da spremite DVD arhivu, recimo SK 1995-2005! Unapred se pretplacujem na to izdanje!

2. Vazi, bicu strpljiv i cekam odgovor!

3. Da ih ukoricim? To stvarno nije losa ideja... Imam sve od 1995 do danas, plus ponesto i brojeva iz vremena "pre rata"... Ako to uradim, otpada svaka sansa da se odvojim od njih... Imas li predlog sto se koricenja tice, preporucujes li nekog knjigovesca, koliko to moze da kosta...

Tnx, Srdjan
Srdjan J. je offline  
Stara 3.12.2005, 0:15   #169
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Da li bi mogle da se ubace neke kontrole za sortiranje searcha, pre svega za New Posts link? Onako kao, da se sortira po rubrikama i filderima i slichno. bilo bi cool.
Johny Atos je offline  
Stara 5.12.2005, 14:39   #170
Adonai037
Novi član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Re: Predlozi & Sugestije

Posto nisam procitao sve odgovore izvinjavam se ako se ponavljam.
Da livam je palo na pamet da objavljujete pisma iz I/O porta kako bi neki prikriveni znalci mogli da daju svoja moguca resenja ili da i oni koji nisu kupili SK ili ih zanima neki stari koji nemaju mogu da pogledajuono sto ih slucajno interesuje. Stvarno misslim da bi ovo trebalo biti uzeto u razmatranje. Odgovor plz!
Adonai037 je offline  
Stara 5.12.2005, 15:46   #171
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Moze li se oziveti Svet Igara?To bi bilooo extra.Nove igre,pa stare,legende,pa izbor igrice godine,pa nagrade,...Najbolje bi bilo da izlazi jednom u toku godine,januar najbolje.Obuhatite sve sto je bilo prosle godine,ono sto tek treba da stigne,koje su igrice bile hit pre 10 godina od tog broja,...Tako mozete da ubacite taj toliko zeljeni DVD za kojim stenju svi redom...
ACHTUNG je offline  
Stara 6.12.2005, 0:22   #172
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Voja piše u SK da se prilikom registracije koriste slova i brojevi "koji su napisani tako da može da ih prepozna samo čovek". Ne znam za mašine, ali čovek često ne može da ih prepozna.

Kako sa onakvim "fontom" razlikovati B od 8, H od M, I od 1...? To je potpuno nemoguće! Ja sam 4-5 puta odbijan zbog unošenja pogrešne šifre. Znam da je forum kupljen u paketu, ali ako je moguće staviti neki suvisliji izgled ovih "šifara" (ima dizajna koji su još nečitljiviji za mašine, ali nedvosmisleniji za ljude), onda neka se to uradi.
Wizard je offline  
Stara 12.12.2005, 10:57   #173
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ukinite ogranicenja na pisanje poruke. Stavite vise od 2000 karaktera.. Molim vas
Aljosa je offline  
Stara 12.12.2005, 15:40   #174
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

E da, stavite 2005.Obicno mi fali mesta za jos 2-3 karaktera
Marko_L je offline  
Stara 13.12.2005, 0:31   #175
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Mogli biste kada brišete i zaključavate neke poruke i teme sa foruma, mogli biste da napišete zašto je to urađeno. Jer vidim, imaju neke teme koje se zaključavaju i brišu a da se ne postavi razlog zbog čega je to učinjeno.
hacker_aca je offline  
Stara 13.12.2005, 1:00   #176
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
hacker_aca kaže:
Mogli biste kada brišete i zaključavate neke poruke i teme sa foruma, mogli biste da napišete zašto je to urađeno. Jer vidim, imaju neke teme koje se zaključavaju i brišu a da se ne postavi razlog zbog čega je to učinjeno.
Pa dobro Aco... Da li neko ovde prebrzo kuca za vas sto vam stalno nesto nije jasno... Ne razumem sto trosis vreme i sebi i nama na ovakva pitanja
Moderatori, i kad bi hteli nekome namerno da napakoste bili bi primeceni od administratora... Poruke se brisu sa razlogom i svaki mod je duzan da napise zasto je tema obrisana da ostali modovi vide i znaju ko pravi probleme...
Vrati se na pravila foruma i polako ih procitaj!
oluja je offline  
Stara 14.12.2005, 23:55   #177
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ajde, dobro, još ovu poruku i neću da vam, oduzimam vrijeme i prostor. Ali zašto je zaključana tema Shoot crazy frog u Zanimljive Web lokacije? Možda postajem dosadan sa tim, ali ja ne vidim razlog zašto bi se to zaključavalo? A i prije sam postavljao neke teme pa su mi brisali, kao: "hoću da imam što više poruka na forumu pa pišem svakakve gluposti". Nije uopšte tako. Kad vidim da negde imam da dam svoj komentar, napišem. Ako ne, izlazim. Nisam ja od onih što hoće samo da se pretrpavaju na forumu.
Hvala
hacker_aca je offline  
Stara 23.12.2005, 2:43   #178
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
hacker_aca kaže:
Ajde, dobro, još ovu poruku i neću da vam, oduzimam vrijeme i prostor. Ali zašto je zaključana tema Shoot crazy frog u Zanimljive Web lokacije? Možda postajem dosadan sa tim, ali ja ne vidim razlog zašto bi se to zaključavalo? A i prije sam postavljao neke teme pa su mi brisali, kao: "hoću da imam što više poruka na forumu pa pišem svakakve gluposti". Nije uopšte tako. Kad vidim da negde imam da dam svoj komentar, napišem. Ako ne, izlazim. Nisam ja od onih što hoće samo da se pretrpavaju na forumu.
Hvala
Ne postavljaj ovakva pitanja...ovde postoje moderatori koji vole da se igraju bogova (valjda zamisljaju da su u Black&White),pa tako daju sebi za pravo da samo oni sve znaju i ocenjuju sta je glupost a sta ne...valjda je tako na svakom forumu...prema tome,svakakvo ovakvo pitanje je besmisleno....
P.S. Ja jednog moderatora ovde zovem Gobac,jer se iz svakog njegovog posta cuje: "JA VOLIM SAMO SEBEEEEEEEE....."
Ali to je tako i sa tim se treba jednostavno pomiriti....ipak vecina moderatora ovde je sasvim OK....
VMedic je offline  
Stara 24.12.2005, 2:09   #179
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ne znam da li je tako samo kod mene ali ono što sam odmah primjetio kad sam došao na forum je da na temama koje idu na više stranica linkovi na ostale stranice se nalaze samo dole, na dnu stranice, a ne i gore na vrhu.
Mnoooogo je praktično kad su linkovi i gore na vrhu stranice, kao i na svim ostalim forumima, jer npr. dođem na brzinu na forum da bih otvorio stranice i diskonektovao se (dial-up veza) i hoću da otvorim više stranica neke teme i kod svake stranice moram da skrolujem na dole da bih učitao sledeću stranicu.


I stvarno ne bi bilo loše da u elektronskom formatu (DVD) izađu oni brojevi koje već imate u elektronskom formatu. Tu nema posla oko skeniranja. Da li je ovako nešto u planu?
Paladin je offline  
Stara 24.12.2005, 2:42   #180
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
VMedic kaže:
Ne postavljaj ovakva pitanja...ovde postoje moderatori koji vole da se igraju bogova (valjda zamisljaju da su u Black&White),pa tako daju sebi za pravo da samo oni sve znaju i ocenjuju sta je glupost a sta ne...valjda je tako na svakom forumu...prema tome,svakakvo ovakvo pitanje je besmisleno....
P.S. Ja jednog moderatora ovde zovem Gobac,jer se iz svakog njegovog posta cuje: "JA VOLIM SAMO SEBEEEEEEEE....."
Ali to je tako i sa tim se treba jednostavno pomiriti....ipak vecina moderatora ovde je sasvim OK....
Moderatori, ovde, imaju kontrolu u vidu administratora a i medjusobno se dogovaramo u vezi nejasnih situacija. Banuje se tek posto se konsultuje sa drugima da je osoba zasluzila/preterala. Mozda se neko ponekad malo iznervira ali verujte nije bas ni lako sa svima se objasniti... od najbanalnijih. off topica do spamovanja, wareza, vredjanja, psovanja,... ili "a sto ste meni obrisali pitanje u vezi kupovine graficke..." a postoji vec pet slicnih/istih... mislim, sta reci...
oluja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com