Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2014, 23:24   #161
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Zadnja ti je zmaj.
Sto se tice pejzaza obrada ti je malokrvna.
Potrudi se da imas veci dinamicki raspon a to podrazumeva i jasnije izrazene boje ili kolorit.
Sto je plavo nek je plavo, crveno takodje, belo, zuto na fotki itd...
Za brzo doterivanje koristim dodatak za PS a to je NIK softver i Color efeks Pro 4. U ovom slucaju izabro sam polarizaciju iz pomenutog plagina ili dodatka.
Imas ga na torrentu.
Malo vise ostrine po mom ukusu i odma je fotka zanimvljivija i zivlja.
I ja se jos ucim obradi pa eto da podelim neka svoja zapazanja.
Nadam se da ce ti koristiti.

AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
darijan zivkovic (22.4.2014)
Stara 22.4.2014, 23:47   #162
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Zadnja ti je zmaj.
Nisam ja, insekt je to nekakav.
Spoiler za spoiler:
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 0:03   #163
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Hvala Astra. Ovo zaista izgleda bolje, izuzev roze kuca. Sum s neba skidao sam sa Topaz denoise PS plug in a donji dio malo naostrio. Probacu te plugin-ove za PS. Svjestan sam da je ovo moje flat sto se tice boja. Vise sam to slikao da vjezbam kadriranje, a i obradu. Moj princip je sledeci: zumiram da dobijem blendu negdje 4, 4.5, postavim na infinity, exp. -1/3 ili -2/3 (zavisi koliko sunce przi), dignem kadar ka nebu, pritisnem na pola okidac i ukljucim AEL da mi nebo ne pregori. Kasnije u PS posvijetlim tamnije dijelove, travu, sumu... Zanima me da li je ovo sto radim ispravno i da li imas kakav konkretan savjet sto se tice samog podesavanja aparata kod fotkanja pejzaza kako bi mogao jos malo da iscjedim iz fotografije?
darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 14:41   #164
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Ma sve se da prekreciti kako ti hoces pa i to rozo sto spominjes.
Topaz je sasvim korektan filter mada je odlican i PS-ov noise. Ustvari manje vise svaki je dobar za skidanje suma samo da se ne preteruje.
Sve sto radis je ok i dovijas se kako znas.
Bolje da je fotka podeksponirana pa da vadis detalje, nego suprotno.
Probaj panorama mod. Mislim da tamo automatski malo zatvori blendu odnosno veci f broj dobijas bez zumiranja jer ionako optika krece od 27mm pa dobijas uze kadrove.
E sad neznam kako finansijski stojis i sta ti je na umu. Ali ti mogu reci da je stara Canon A serija bila za svetlosnu godinu bolja od te nazovi nove.
Pa ako mozes tvoj prodati a uzeti ovo iz vrlo minimalnu razliku bilo bi super!

http://www.kupujemprodajem.com/Canon...2056-oglas.htm

AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
darijan zivkovic (23.4.2014)
Stara 23.4.2014, 18:25   #165
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Panorama mod nazalost nemam. Optika kod mene krece od 37mm ako sam dobro izracunao i tu je f3.0, na kraju, na 120mm imam 5.8. Ne bi imao srca da nekom uvalim ovo moje poluraspalo cudo, dao bi ga dzabe i jos 20 KM onom ko bi ga uzeo. Mislio sam u decembru da kupim S110 ili mozda EOS M ali sam odlucio ipak da sacekam dok ne skupim za DSLR a to ce da potraje jer sam burazu za rodjus polonio kartu za Exit i manje/vise ostao bez ustedjevine.
Do tada vjezbanje oka i obrade u PS.

Evo sta sam ja izvukao pomocu Nik Collection:

darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 19:42   #166
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Bilo dosadno danas pa sam se igrao sa deterzentom i glicerinom. Nije ispalo bas 100% kako sam zamislio, ali zanimljivo je bilo slikati ovo u svakom slucaju.







darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku darijan zivkovic na korisnoj poruci:
AstraLogos (24.4.2014), bela lampa (23.4.2014), dzandza (24.4.2014), galebns (23.4.2014), jonathan (24.4.2014), JzmA (24.4.2014)
Stara 24.4.2014, 20:22   #167
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Dobra ti je ideja i samo tako nastavi. Nije da bas volim ovaj tip fotografije ali znam da postujem rad. Zato sam ti se i obratio.
Inace sto se tice obrade u NIK-u mozes to bolje. Pogledaj Dzandzine ajd i moje fotke i videces da su jace sa bojama od tvoje obrade.
Evo jos jedna tvoja sa NIK softverom Color efex pro 4 u njemu izabran nature pa polarizacija. I tamo imas da pojacas ili smanjis intenzitet boja u zavisnosti koji filter koristis.



Inace ako se pojavi roze boja to sigurno nije zbog NIK-a vec je imas zbog fotoaparata a mozes je selektivno ukloniti ako ti bas smeta.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
darijan zivkovic (24.4.2014)
Stara 24.4.2014, 20:56   #168
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Ideja nije moja, vec kolege DeVil-a sa PCFB foruma.
Nesto kontam da kad fotkam nosim sa sobom laptop i na licu mjesta obradjujem fotke, da podesim boje kakve su zapravo u prirodi.
Ono moje preblijedo, tvoje je tamnije (dosta teze je tebi obraditi jer ti nisi slikao t.j. vidio ono sto je na slici)...
darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2014, 21:25   #169
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
darijan zivkovic kaže: Pregled poruke
Ideja nije moja, vec kolege DeVil-a sa PCFB foruma.
Nesto kontam da kad fotkam nosim sa sobom laptop i na licu mjesta obradjujem fotke, da podesim boje kakve su zapravo u prirodi.
Ono moje preblijedo, tvoje je tamnije (dosta teze je tebi obraditi jer ti nisi slikao t.j. vidio ono sto je na slici)...
De Vila postujem kao makro fotografa. Mozda su tamnije zbog monitora jer nijedan nije isti po intenzitetu svetla. Lako se fotka da posvetliti u jednom koraku.
Moj ti je savet da sa istog navedenog foruma pogledas majstora pejzaza Vito Jerman imas ga u stiki, pa procitaj njegove postove pogledaj fotke i videces da on bas koristi Camera raw a potom obradu u Nik Color efex-u!
Kod pejzaza obrada moze biti slobodnija ne mora bas realna, kao sto i slikari rade.
Kod makro fotki to vec nije dopusteno jer slikas insekt kako mora da izgleda.
I portrete slikaj opusteno i menjaj balans bele kao sto to vecina majstora kao sto je unique npr. rade.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2014, 21:51   #170
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Pa dobro, nisam protivnik obrade (kao nekad sto sam bio), ipak ne volim da se bas pretjeruje. HDR mi se svidja, ako je umjeren. Fotografija je umjetnost a nista umjetnicki ne vidim u kliktanju misem, po meni je vaznije npr. dobro kadrirati, naci nesto zanimljivo za fotografisanje ili obicnu stvar na fotografiji prikazati drugacije.
Vidio sam slike od Vite, em sto je covjek majstor fotograf, em ima u Sloveniji sta da slika - dobitna kombinacija.
Portrete sam pokusao par puta ali sam odustao. Gledajuci slike s foruma digao sam sebi kriterije pa mi sve sto pokusam izgleda bezveze. Pored toga, tesko je s kompaktom realizovati ideju a i treba modela animirati da izgleda prirodno. Mozda u skorije vrijeme probam, ali djecu da fotkam, nisu optereceni tim kako ce izgledati na fotki tako da u startu imam jedan problem manje.

Poslednja ispravka: darijan zivkovic (24.4.2014 u 21:59)
darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2014, 23:03   #171
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
darijan zivkovic kaže: Pregled poruke
Pa dobro, nisam protivnik obrade (kao nekad sto sam bio), ipak ne volim da se bas pretjeruje. HDR mi se svidja, ako je umjeren. Fotografija je umjetnost a nista umjetnicki ne vidim u kliktanju misem, po meni je vaznije npr. dobro kadrirati, naci nesto zanimljivo za fotografisanje ili obicnu stvar na fotografiji prikazati drugacije.
PS ili obrada je jedna normalna radnja pri stvaranju umetnickog dela.
Vidim da ti jos uvek u glavi razdavajas ta dva pojma i mislis da je obrada nesto van fotografije! Gresis veruj mi.
Moja prijateljica je akademski slikar recimo. Zar ti mislis da pojam realnosti postoji cak i kod realista? Da li mislis da se sem Van Goga ( bolovao od psihosomatske bolesti pa je slikao iz jednog poteza ), moze naslikati slika bez neke vrste obrade?
Razvijao sam crno belu fotografiju sa manuelnim PS-om a to su bili sabloni, potamnjivanje, osvetljivanje, retusiranje, kropovanje negativa i jos milion obrada pre finalnog proizvoda.
Adobe PS nije stvorio neki genije koji je otkrio Ameriku, vec je samo ono sto je uvek postojalo kao obrada, osmislio digitalnu alatku za obradu digitalne fotografije i to je to.
Kad budes kupio dslr, shvatices koliko je bitna obrada, isto koliko kadriranje, kompozicija, svetlo, itd...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
jonathan (25.4.2014), KizaTheDeath (26.4.2014)
Stara 24.4.2014, 23:14   #172
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
PS ili obrada je jedna normalna radnja pri stvaranju umetnickog dela.
Vidim da ti jos uvek u glavi razdavajas ta dva pojma i mislis da je obrada nesto van fotografije! Gresis veruj mi.
Znam da je obrada kod digitalne fotografije definitivno potreba ali ipak daleko vecu vaznost dajem drugim stvarima (naveo sam koje).
Pod tim ''nista umjetnicki ne vidim u kliktanju misem'' mislio sam na slucajeve kad je input sr**e, da se tako izrazim, i obradom se pokusavaju napraviti neke stvari.
darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 9:09   #173
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

AstraLogos bas objasni sta sam htio reci. Ježim se kada ljud slijepo nece da razgovaraju o obradi, zadrze fotografije kakve jesu, ni objasnit im ne mozes o cemu se radi. A to st oje ta ista fotografija obradjena u tom aparatu i da je fotografija samo replika i iscrtavanje onoga sto je senzor vidio te nikakao nema veze sa realnošcu, to kao da ne postoji.

Ne mislim sada Darijan na tebe konkretno vec opcenito ali ljud ne svataju da fotoaparat nije nase oko koje se automatski podesava u prilikama vec ga mi moramo manuelno tjerati. Pa ono sto nismo da li mi licno uspjeli odraditi kako treba, ili aparat nije sposoban, zavrsavamo u PS-u.

Zvuci da se pravdam obzirom da su moje fotografije maksimalno obradjene, ali kako kolega bas spomenu, sta je sa slikarima. Realnost i njihova djela nemaju veze sa vezom a meni se opet svidja prenosenje imaginarnog svijeta bilo fotografijom, slikarstvom ili digitalnom kreacijom (ne mislim konkretno na SiFi vec recimo.. svijet Alan Poa.. hehe).

Suma sumarum, sta je pisac htio da kaze fotografijom je bitnija forma. Vraga ima HDR-a i kojekakvih eksperimentisanja u stock fotografiji. Tu malo otkloniš šum, naoštris ako treba, balansiras kontrast i to je to. Obrada je kod mene znala trajati dva klika misa sa kompaktom koji nije slikao u RAW-u pa se fotografije opet prodale. Pogotovo kada se radi o stotinama fotografija napravljenih u sat-dva. Valja ih sve obraditi, uploadovati i postaviti prave tagove.

Treba slikati za sebe, ako neko prepozna tvoju poruku i svidja mu se, to je plus. Volim umjetnost, eksperimentisanje u bilo kojem obliku ali nikada necu cijeniti ekspresionizam iznad današnjih modernih slikara koji slikaju realno kao da je fotografija.. ali opet ne sprjecava ekspresioniste da kreiraju i prodaju svoje radove. ..hehe...
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 9:54   #174
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
AstraLogos bas objasni sta sam htio reci. Ježim se kada ljud slijepo nece da razgovaraju o obradi, zadrze fotografije kakve jesu, ni objasnit im ne mozes o cemu se radi. A to st oje ta ista fotografija obradjena u tom aparatu i da je fotografija samo replika i iscrtavanje onoga sto je senzor vidio te nikakao nema veze sa realnošcu, to kao da ne postoji.
Da ne idemo u off na Darijanovu temu.
Obradu smatram pod sirokim pojmom. Vec se u samom aparatu vrsi obrada fotografije bilo da je RAW ili kompresovani JPEG. Znaci u startu ne mozemo pricati o nekakvom originalu?! Zbod te unutrasnje obrade toliko sukoba izmedju dva najveca klana Nikon vs Canon. Nikon je vise zuckast a Canon crvenkast a neutralno ili realno ne postoji. Obradom mozes ga svesti na sto pribliznije realno bar se ja tako trudim.
Sto je bolji aparat manje obrade i kakav crni HDR pa nabudze boje do totalne nerealnosti. U svemu trba biti umeren pa i u obradi.
To pitaj zene i kozmeticku industriju sa ogromnim profitom, gde se stalno ispravlja nedostatak a istice ono sto valja.
Dakle u tom smislu ja vidim obradu i ne videh zenu da se slika kad ustane iz kreveta ujutru sa otecenim kapcima.

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Treba slikati za sebe, ako neko prepozna tvoju poruku i svidja mu se, to je plus. Volim umjetnost, eksperimentisanje u bilo kojem obliku ali nikada necu cijeniti ekspresionizam iznad današnjih modernih slikara koji slikaju realno kao da je fotografija.. ali opet ne sprjecava ekspresioniste da kreiraju i prodaju svoje radove. ..hehe...
Sloboda u umetnosti i razliciti stilovi su ono sto svima nama treba. Ti volis kao i ja realizam ( Paja Jovanovic iz Vrsca ) ali se ne treba sablaznjavati na druge oblike umetnickog izraza. Sta da kazes za Kubizam i Gerniku od Pikasa gde neznas gde je glava a gde noge. Puno ljudi, puno cudi i zato nam trebaju vise umetnickih formi.
Ne kazem da me ne pohvale na foto forumu ali kad pogledam broj pregleda onda sam vise nego zadovoljan. Zasto izostaju komentari? Sujeta.
Mislim da su fotografi ( cast izuzetcima ) najsujetniji ljudi na planeti.
Tako da se slazem sa tobom da covek treba da gura svoj pravac i svoju originalnost po pravilima fotografije ma sta ko drugi rekao. Bice tu i korisnih saveta ali i mnogo vise beskorisnih. Ljudi smo.

Poslednja ispravka: AstraLogos (25.4.2014 u 10:01)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 10:54   #175
darijan zivkovic
Veteran
 
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 577
Zahvalnice: 413
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Nema veze za offtopic, drago mi je da pored fotografija ima i rasprave.
Sve to stoji sto ste napisali, ali npr. eto krenucu od sebe, od ove moje fotke tesko da PS napravi umjetnost.
darijan zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darijan zivkovic na korisnoj poruci:
AstraLogos (25.4.2014)
Stara 25.4.2014, 15:11   #176
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
darijan zivkovic kaže: Pregled poruke
Nema veze za offtopic, drago mi je da pored fotografija ima i rasprave.
Sve to stoji sto ste napisali, ali npr. eto krenucu od sebe, od ove moje fotke tesko da PS napravi umjetnost.
Ovo ti je nadrealizam!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 22:35   #177
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ovo ti je nadrealizam!


Imam ko zna koliko takvih "nadrealnih" fotografija, sa kojima ne znam šta ću, a žao mi je da ih brišem. Možda jednog dana ...
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2014, 8:54   #178
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Ja bih vam svima preporucio NIK softver Analog efex u zadnje vreme ga vise koristim nego color efex.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzandza na korisnoj poruci:
AstraLogos (27.4.2014)
Stara 27.4.2014, 12:30   #179
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Moje fotke

Citat:
dzandza kaže: Pregled poruke
Ja bih vam svima preporucio NIK softver Analog efex u zadnje vreme ga vise koristim nego color efex.
Suuuuper!!!
Hvala druze ovo ce dati novu dimenziju fotografiji!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
dzandza (28.4.2014)
Stara 27.4.2014, 17:23   #180
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Moje fotke

Cekaj malo.... koje vi programe koristite/preporucujete? Ja koristim Lightroom i PS po potrebi.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moje fotke Lanikor Fotografija 39 30.4.2012 19:03
Moje fotke, komentari... NikolaS93 Fotografija 23 3.3.2012 20:20
Moje fotografije Wolverine Fotografija 5 17.2.2012 18:25
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
sos - Zna li neko kako da povratim preview fotke? Kolossos Foto i audio/video 0 14.3.2006 18:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com