Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2023, 19:18   #41
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Znači, svi hoćete da kažete da je baš toliko dobra da vredi čitavih 60 eur? Skinula sa trona Bloodborne?
Bloodborne je dobra igra ali je toliko prehajpovana samo zato što je ekskluziva
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Markius (12.10.2023)
Stara 11.10.2023, 19:20   #42
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Iskreno bolje iskustvo od Elden Ring-a, barem meni za sada.
Uh sad, bolje iskustvo od Elden Ringa, ovo je baš jako hrabra izjava, mada, igre su subjektivna stvar, na kraju krajeva.

Ako se odlučim da kupim igru, šta mi predlažeš, sa kojim buildom da krenem, pošto vidim da si ishejtovao strength build?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2023, 0:25   #43
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lies Of P

ER mi je previse razvucen sa neizbalansiranom progresijom lika kroz svet i previse fillera i copy paste-a da bih mogao da ga stavim iznad DS3 iako ima ispeglaniju mehaniku, vise sam za svedenije linearnije iskustvo kroz koju napredujes kako dolikuje.

Nije da hejtujem STR samo mi ne lezi, ja sam Quality covek u dusi, ovde je prevashodno predvidjeno da se radi perfect parry da boss bude staggerable a velika oruzja imaju bas dugacak heavy attack full charge koji je potreban za stagger te je prozor za to onako knapiran. Najblize neko poredenje je borba protiv Friede u DS3, nekako taj odnos brzine izmedju igraca i neprijatelja. Mada ja se trudim da perijam napade vise nego sto koristim dodge tako da ima i tu necega.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
DaniloNS (12.10.2023)
Stara 12.10.2023, 0:55   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.834 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Lies Of P

Ipak ne treba uporedjivati ove dve igre toliko. Ocigledno je da je ovo DS klon, ali koliko sam ja video igra je poprilicno linearna sto se tice nivoa i progresije po mapi.

ER je open world.

Tako da, ne treba ocekivati od igre nesto sto nije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2023, 10:28   #45
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Pa za dosta stvari može se porediti, obe igre se fokusiraju na boss fightove. U obe igre postoje gotovo istovetni problemi s njima

Stagger window je prekratak, nema cancel animacija (osim kod nekih bosseva koji to rade nama), dodge je clunky i zahteva apgrejd u vidu quartza što je besmisleno, sporija oružja RIP, tanky bossevi, dugi combo napadi koji nikad ne prestaju, delay napadi koji te hvataju na OPA ASAM TI GA ŠUKNUO e sad ću da zveknem foru, opet EBENE višefazne borbe od kojih mi je muka.

Pri kraju igre sam, poslednja mapa je mnogo razvučena i ružna, tačno se oseti da su imali manjak inspiracije i žurili da privedu kraju, sve je nekako prazno i prepuno hodnika koji odišu više atmosferom tipičnog gejming nivoa nego pravim mestom, što je recimo slučaj sa većinom Krat deonica.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2023, 10:45   #46
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Igra jeste skroz linearna.Ja bih je po toj nekoj linearnosti i načinu koliko je manje više svaka deonica, tj. regija formirana na potpuno isti način (mini bos - prečica, čekpoint, prečica bos čekpoint), poredio najpre sa Demon's Souls igrom , koja nema takav seting ali je po izvođenju prilično slična meni.S tim što je P neuporedivo bolje i punije iskustvo od DS-a.
Ja sam išao na brzinu (dexterity) pa mi bilo krivo jer je većina oružija heavy i sada trenutno kombinujem između puppet rippera i two dragons sworda u zavisnosti od neprijatelja.Generalno mi više odgovara puppet ripper, jer iako ne tako brza kosa drži neprijatelje na distanci koliko toliko.
Takođe svi kasniji apgrejdi su prilično heavy a prilično su korisni u smislu zaštite, tako da je za mene sada i obavezna neka amajlija koja povečava weight.Svakako nudi dosta prostora za kombinovanje.
Igra nije toliko za poređnje sa ostalim FS naslovima, pogotovo ne sa ER koji je Garganuta u odnosu na Lies of P i kod koga je samo pitanje ima li u njemu preterano sadržaja.
Lies of P je od samog starta meni mirisao na potencijalni hit.Demo kada sam odgirao bio sam siguran da će biti odlična igra jer su zaista pokrali sve aspekte jednog FS naslova i napravili ih da funkcionišu savršeno plus su napravili odlično okruženje i svet.
Ne treba puno polemisati oko toga kakva je u odnosu na neki FS naslov već uživati u ovoj odličnoj igri.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2023, 21:44   #47
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Hvaljeni bogovi gejminga, krajjjjj!

Kakva igra! Nema sta da se kaze osim da je neophodan fiks u nedostatku BB-a, a i obavezan materijal svima koji vole da pate.

Neocekivana kolicina izbora u igri, do duse ne znam koliko uticu na kraj, ali ja sam svakako povlacio pogresne poteze tokom cele igre i ne znam koliko sam zadovoljan krajem, pa cu sigurno krenuti ponovo kada ne bude ovoliko igara da se igra.

Kakav cliffhanger na kraju!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2023, 13:33   #48
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lies Of P

Stvarno ne znam kako pored pinokija neko igra onu zabokrecinu od lords of fallen-a, fenomenalna igra.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2023, 16:35   #49
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

verovatno zato sto pinokio vise kosta.
lotf mozda za pola godine i bude vredan probe, bas ga vredno krpe.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2023, 16:09   #50
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Stvarno ne znam kako pored pinokija neko igra onu zabokrecinu od lords of fallen-a, fenomenalna igra.
Kod nas u Srbiji masovno igraju LotF samo zbog toga što je džabe, pa vele ''kad je džabe dobro je, nećemo se buniti'', dok za Lies of P mora da se izdvoji pozamašna kintica, a tako će verovatno i ostati, jer pored gospođice ''CARICE'', koja je misteriozno nestala, nema nikog ko bi mogao malo da se poigra sa Denuvom.

Ja isto smatram da je Lies of P vredan kupovine, treba nagraditi developere, ali cena od 60 eur je ipak malo previoska sa jednu soulsLIKE igru, koja ipak ne dolazi iz proverene From Software kuhinje. Kada cena padne na 30-ak evra svakako će biti vredna kupovine.

S druge strane, LotF neću da igram, iako sam ga probao džabe, igra je bulšit, čak i da u budućnosti poprave optimizaciju. Ja da se na svakih 10 metara borim sa 20 razjarenih copy - paste mobova ne želim, tako da ako to ne poprave, neću je kupovati pa sve da bude i 5 eur. Dovoljno je otići na Steam i videti da igra nikako da pređe 60% pozitivnih komentara, znači bulšit ''mixed'' review igra, u prevodu - ne kupuj. Zaređa se 10 pozitivnih komentara, i onda je ''poklope'' 3-4 potpuno negativna komentara. Nema od toga ništa.

Ako već hoćete da igrate jednu odličnu soulslike igru, ukoliko želite fer i pravedan izazov (istina kratak), igrajte ''Thymesia'', ima i za džabe ako već nećete da je kupite.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2023, 17:58   #51
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Неће Царица да се зеза без везе, кад је Lies of P ионако доступан на Гејмпасу.
sp01 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2023, 13:04   #52
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Kako mrzim ove souls-like igre, dace Bog da izumru jednog dana, nemaju nikakvu vrednost osim da ti kidaju zivce, ko je igrao mrtvog Sekira, zna sta je patnja. Zasto mi to treba u zivotu?
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2023, 17:15   #53
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Spalite nevernika!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Fabriek (7.11.2023), RedMantella (2.11.2023)
Stara 1.11.2023, 17:36   #54
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 304
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Kako mrzim ove souls-like igre, dace Bog da izumru jednog dana, nemaju nikakvu vrednost osim da ti kidaju zivce, ko je igrao mrtvog Sekira, zna sta je patnja. Zasto mi to treba u zivotu?
ko te tera da igras?nebitan si u moru ljudi da bi zbog tebe izumirale neke igre.
Markius je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2023, 18:05   #55
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2023, 2:37   #56
stevi 25
Član
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 233
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 30 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Directors Letter

https://www.youtube.com/watch?v=RbCnjeUilhU
stevi 25 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2023, 8:50   #57
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lies Of P

Presao konacno, vrh igra. Kolje se lagano sa From naslovima, Round 8 ako ovako nastavi ima da sije From na domacem terenu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2023, 2:55   #58
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Završio i ja večeras. Definitivno najbolja ''soulslike'' igra, koju nije pravio From Software. Vrhunska igra, koja me je držala evo 7 dana prilepljenog za računar (što se ne može reći za onaj bulšit ''Lords of the fallen''). Samo sam se na kraju zeznuo i Đepetu dao srce, te tako propustio završnog opcionog bossa (Nameless Puppet). Jbg.

Dakle, ovo svaki iskreni fan ''souls'' žanra jednostavno mora da odigra.

E sad, imam jednu zamerku, a to je da je parry window zaista premali, napravili su da taj ''perfect guard'' zaista mora biti hirurški precizan sa tajmingom, mislim, samo kada bi malo proširili taj parry window u nekom patchu to bi bila prava stvar. Ovako ispada da je Sekiro bio mala maca za ovo sada.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2023, 10:06   #59
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lies Of P

E sad kreni NG+ lepo, em sad raazumes boss lutke sta pricaju (otkriva o prici lepo) em je tezine kao From NG3+ tako da je izazovan od pocetka. Kakvo si oruzje iskombinovao na kraju? Meni je starter heavy blade sa krat police baton handleom bio ultra koristan dok nisam presao nanonaj elektricni malj za lutke i Romeovu kosu za sve ostalo. Testera i ona drska sa ventilom sto radi charge na heavy napadu je isto ozbiljan kombo. Katana mi je ultra gotivna al nisam budzio pinokia tako da je u potpunosti iskoristim. A nameless puppet je kidalica boss tu si se za***** jako.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2023, 10:49   #60
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Lies Of P

Poslednja trećina igre je toliko loša da ja nipošto ne vidim appeal NG+ igranja
Možda za godinu-dve-tri, kad izađe još DLC-ja.

Mnogo sam gotivio igru ali su razvukli poslednju deonicu toliko da je srozalo uživanje. Inače i svi ti poslednji nivoi izgledaju vrlo oskudno, siromašno, pogledajte samo detalje u okruženju - ne postoje.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telling Lies code master Avanturističke igre 1 12.12.2019 13:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com