Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2009, 0:11   #41
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Discworld

Ako je verovati mobyju, Discworld Noir je windows only igra pa tu DosBox nece puno pomoci. Nisam neki strucnjak za DosBox ali mi se cini da je nemoguce pokrenuti windows only igre u njemu. Neka me ispravi neko ako gresim.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 0:14   #42
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Ok, hvala na savetima.

Probao compatibility mode ali mrka kapa. Nece ni da udje u igru sa windows 95 ili 98. Sa 2000 opcijom hoce ali stalno ispada i crashuje kod svakog introa ili prelaza.

Sta sad da probam?
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 0:15   #43
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Discworld

Evo sad cu probati da ga instaliram pa cu ti javiti sta sam uradio. Samo da skoknem do pumpe po cigare.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 0:25   #44
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Discworld

http://www.adventuregamers.com/forum...p?t=329&page=2

imas u poslednjem postu nesto
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
_Maximus_ (9.5.2009)
Stara 9.5.2009, 0:32   #45
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Hvala svima na pomoci. Radi mi samo u 2000 modu. TAko cu i da igram bez obzira na ceste lomove.


Izvinjavam se Zoranu jer ga nisam u pocetku razumeo.


_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 0:45   #46
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Discworld

Probaj ovako... Sa ili bez compatability moda, svejedno.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
_Maximus_ (9.5.2009)
Stara 11.5.2009, 20:07   #47
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
U celoj temi samo se Kejn žalio da mu ne radi Noir, ali na Visti, pa mu je i tu proradio u "kompatibiliti modu".
Ali samo do ulaska na jednu lokaciju pri početku igre... Nema vajde od Noira na Visti.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 18:04   #48
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Imam problem, uzeo sam ponovo da igram DW Noir i ne radi kako treba. Ajd sto ne radi Options meni (Jel ima kakvo podeshavanje rezolucije u igri uopste? Ako nema nije ni bitno.) ni Resume (igra izlece u Windows ako kliknem na bilo koja od ova dva ali nije strashno jer mogu uvek da idem na New game pa na Load, to radi) ali igra ima izgleda neke ozbiljnije bagove koji mi onemogucavaju da je predjem.
Npr kad izadjem i Pseudopolis Yarda treba da mi se pojavi neki trol, ali ja sam ga izgleda jednom "premotao" dvoklikom i sad ga nema vishe a sa njim ni nove lokacije tako da sam zaglavljen. Mrzi me da igram od pocetka pogotovo sto ne znam dal ce mi se to ponovo desiti i dal ima jos slicnih bagova u igri. Ako ima onda , a shteta inache je igra skroz dobra
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:04   #49
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Imaš sreće: i sam odavno želim da ponovo odigram DN, pa sam uzeo maločas da ga instaliram (laptop MSI ER710x-052EU, Last XP SP 2):

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	installation.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	27,4 KB
ID:	36070
Posle instalacije sam odmah pokrenuo DN i sve je fino radilo. Igrao sam malo, sačuvao poziciju i izašao iz programa.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	start.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	47,0 KB
ID:	36071
Kad sam opet startovao DN izbacivao bi me na desktop pri kliktanju na Resume game i Options, ali ako bih započeo New game mogao sam (posle uvodnih scena) da učitam ranije snimljenu poziciju preko menija koji se dobija pritiskom na F1:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	opcije.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	38,0 KB
ID:	36072
Dakle, dešavalo mi se isto što i tebi, ali mislim da u opisanom nema ništa strašno. Ne sećam se da sam imao sličnih problema kad sam prvi put odigrao DN, samo to je bilo pre osam godina i na Windowsu 98.

Sve u svemu, mislim da je ova avantura igriva (na XP) i da je itekako vredi probati.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
kad izadjem i Pseudopolis Yarda treba da mi se pojavi neki trol, ali ja sam ga izgleda jednom "premotao" dvoklikom i sad ga nema vishe a sa njim ni nove lokacije tako da sam zaglavljen. Mrzi me da igram od pocetka pogotovo sto ne znam dal ce mi se to ponovo desiti i dal ima jos slicnih bagova u igri. Ako ima onda , a shteta inache je igra skroz dobra
Probaj da ne igraš DN kao neki FPS, nego strpljivo gledaj, čitaj i ne klikći onako s boka .

U igri nema bagova (meni se samo jednom desilo pri prvom igranju da me je DN izbacio na desktop, ali to je bilo u jednoj grafički zahtevnoj sceni - zahtevnijoj za 2002. godinu, grafičku sa 8 MB VRAM-a i mojih jadnih 64 MB RAM-a).

Igra ne da je "skroz dobra", nego je fantastična i vredi svakog truda, a (ponavljam) nema nekog posebnog mučenja. Opet, sve zavisi od tebe i tvog strpljenja.


P.S. Ovde mogu da se nađu neki saveti u vezi sa pokretanjem DN-a. Nisam prostudirao temu u celini, ali možda se nekom nađe korisna.
P.P.S. Što se rezolucije tiče, po difoltu je 640 x 480, ali slika ne izgleda loše na mom monitoru nativne rezolucije 1440 x 900.

Poslednja ispravka: zoran845 (22.8.2010 u 19:17)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:33   #50
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Pa kako nema bagova, kad igra vise ne moze da se predje jer mi se ne pojavljuje neophodan lik i lokacija? A procitao sam u temi da se slicne stvari desavaju na jos nekim mestima. Ako to nije bag nego "feature" onda j**i ga.

Citat:
Probaj da ne igraš DN kao neki FPS, nego strpljivo gledaj, čitaj i ne klikći onako s boka .
Dok sam ja igrao Discworld ti si [ubaciti klishe klinachku uvredu po zelji] Zezam se. Imam ja strpljenja onako solidno, ali moram da npr premotavam animaciju hoda koja jeste previse spora.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:49   #51
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Možda je bag, ali izgleda da kači samo odabrane: ja sam tog trola sreo posle izlaska iz policijske stanice. Što ne učitaš poziciju pre ulaska u stanicu (ti si kao iskusni avanturista sačuvao igru pre no što si upao na novo mesto, zar ne?) i nastaviš dalje pošto ponoviš sve što si radio kod policije?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 1:28   #52
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Pa nema mi druge. Samo se plashim da ne naletim na jos neki slican bag.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 10:20   #53
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Nešo, ako te do odlaska u policijsku stanicu DN nije privukao toliko da si spreman da rizikuješ i poneki креш (a ne verujem mi da ih još ima, ja nisam naleteo ni na jedan) i poneko vraćanje malo unazad - batali ga. Mene je igra navukla još od uvoda.

Ako, pak, rešiš da stisneš zube i uživaš , onda ti evo rešenja za učitavanje željene pozicije kada startuješ igru. Ne stiskaj "Resume game" ni "Options" (zbog uklanjanja копипротекшна, SafeDisca , dolazi do rušenja na desktop), već pritisni F1 i dobićeš onaj meni iz igre sa spasonosnim "Load" Naziv: haaa.gif, pregleda: 291, veličina: 1.016 bajtova. Provereno radi.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Samo se plashim da ne naletim na jos neki slican bag.
Što neko lepo reče: "Boj se ovna, boj se ghovna - a kad ćeš živjeti?" .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 11:20   #54
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Meni je od Discworld-ova upravo Noir najomiljeniji, najverovatnije zato sto mi je bio i prvi koji sam obrnuo.
Trebao bih ga bar jos jednom da se podsetim, ja sam ga obrnuo na PS tako da se nadam da ce da sljaka na Win7.

BTW, da li moze neko da mi preporuci jos neku avanturu sa ovakvom Noir atmosferom, nakon ove igre nista slicno nisam nasao?!
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 12:25   #55
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
da li moze neko da mi preporuci jos neku avanturu sa ovakvom Noir atmosferom, nakon ove igre nista slicno nisam nasao?!
Black Dahlia
The Dame Was Loaded
Jack Orlando: A Cinematic Adventure
Noir: A Shadowy Thriller
Private Eye
Ripper

Preporučujem ti i sve igre sa Gabrijelom Najtom i Teksom Marfijem (vidi ovde pod "G" i pod "T") i (naravno) Grim Fandango (ako već nisi igrao).
Od malo manje sličnih igara tu su The Last Express, The Mystery of the Druids, Nightlong: Union City Conspiracy, The Watchmaker.

Ovo su preporuke ako te pre svega interesuje detektivska/noir atmosfera, ali ako tražiš i da igra obavezno bude "crtana" kao DN, onda se bojim da nema ništa slično.
Uostalom, zato je DN toliko vredna avantura - unikatna je .

P.S. Evo šta slično ovoj igri preporučuje HotU:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	preporuka.jpg
Viđeno:	43 puta
Veličina:	26,4 KB
ID:	36089
izvor
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
evil_geko (23.8.2010)
Stara 23.8.2010, 14:47   #56
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Opsirniji odgovor nisam mogao da dobijem, 'fala zoki.

Grim Fandango sam naravno obrnuo, od Gabriel Najta sam obrnuo The Best Within, i to sa slascu moram priznati, Rippera sam pre probao ali mi nije sljakalo na XP-u nesto, probacu sad opet na 7-ici.

Ostalo sam ili samo nacuo ili prvi put cujem.

Bacam se na nabavljanje.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 19:51   #57
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Imam jako slabu toleranciju prema falichnim i bagovitim igrama, mislim igru igram da bi uzivao, a ne da bi se nervirao, i necu brate da sachuvavam/uchitavam milion puta i da se cheshkam po glavi zasto ne mogu da predjem kad sam sve dobro uradio, imam zivot! (chitaj: druge video igre )

S druge strane veliki sam fan Discworlda (prochitao sam skoro sve shto je napisano) a volim i noir filmove pa cu joj oprostiti, a i interesuje me mnogo kako ce da se zavrshi.

A ti bas uzimas svoje P&C avanture za ozbiljno?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 15:43   #58
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
interesuje me mnogo kako ce da se zavrshi.
The butler did it.

Je l' si ti siguran da si uradio sve što treba da se Maladict pojavi? Tipujem na to jer čisto sumnjam da si ga premotao dvoklikom, to ne bi trebalo da ima ikakve veze... On se pojavi kad izađeš iz Yarda, da l' si ti odgledao animaciju kretanja ili si je prekinuo je nebitno... mislim. Možda imaš faličnu verziju igre (loše skinutu, loše "izlečenu" i sl.). Da sam na tvom mestu krenuo bih ispočetka, ne verujem da će igra da ti se zabaguje na nekom drugom mestu...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 17:08   #59
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Instalirao , privlacno. Dobra, spora em opustajuca muzika, plus kvalitetan humor .
Losa grafika mi uopste ne smeta.

Ocekivao sam sve, samo ne humor kao u GF-u, mislio sam da je igra dosta ozbiljnije prirode...
Naziv: flabergasted.gif, pregleda: 199, veličina: 1,4 KBNaziv: blink.gif, pregleda: 200, veličina: 1,0 KBNaziv: wondering.gif, pregleda: 199, veličina: 1,1 KB

DN dobar? Gle iznenađenja!
Mislio sam da si ti ljubitelj emotivnih tugaljivo-serioznih priča (ko je rekao ono na "S"? ) i da ne voliš "neozbiljne" avanture - barem si se takvim uvek do sada predstavljao, kad ovamo ispade da ti se sviđa jedna neozbiljna (takoreći sprdalačka), humoristička i totalno nedubokoumna avantura kakva je Discworld Noir (koja je, бај д веј, ("samo") remek-delo duha i zabave ).

Možda ću ti zazvučati potcenjivački, ali to je surova istina: Discworld Noir nije za nekoga ko nije u stanju da pregura Bad Mojo - bar pet puta je duži, kompleksniji, komplikovaniji, teži od BM. Ako me sećanje drži, ti si se onomad grdno namučio sa Моџом pa se (ubistveni) zaključak nameće... Možeš da pređeš DN (bez obilne i "svakomalovne" pomoći) ili meni iz inata, tj. da bi dokazao da nisam u pravu, ili ako te neodoljivi humor bude držao u tonusu (ili zbog i jednog i drugog).
Za šta ćeš (sudeći po talentu iskazanom u Edijevoj sobi) morati da izdvojiš par meseci .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2010, 22:58   #60
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Discworld

ДН сам играо до оног дворца, тада сам баталио. До тада није био тежак уопште, за после не знам.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, discworld, discworld 2, discworld noir, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com