Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2022, 0:29   #401
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Jel tvoj nekad bio plavi 328i, koja je to tek besmislica
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
DeCoy (3.12.2022)
Stara 3.12.2022, 10:56   #402
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Oni imaju xenon svetla i spojlere, mi imamo RGB na svemu i anti-gravity stick. Fight! 😄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 12:04   #403
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Uopste mi nije jasna potreba nekih forumasa da se brani danasnja gaming industrija.
Da li svi ljudi sa ovog foruma moraju da imaju isto misljenje o novim igrama?
Meni smeta primetan pad kvaliteta naslova u nekim sporednim gaming zanrovima koji ne donose dovoljno zarade gaming industriji i rast cena kompjuterskog hardwere-a.
Niko vama ne brani da trosite veliki novac na "ne tako skup hobi" ali svima je jasno da proizvodjaci jedne kompjuterske komponente prethodnih nekoliko godina posluju na monopolisticki nacin.
Ja sam izneo samo svoje misljenje o gaming industriji koja je puna kopiranja, rimejkova i ne deluje kreativno prethodnih godina pa ne kapiram zbog cega se nekoliko ljudi ovde nervira.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 13:17   #404
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ja se lično slažem oko mnogo čega sa tobom - izumiranje žanrova, forsiaranje istih uspešnih formula, konstantan rast cena hardvera. Ali lično stajem u odbranu gejminga kada se poistovećuje sa napucanim hardverom, hirovima i modnim trendovima koji uopšte nisu obavezni deo hobija već čist pimping. Ovo npr. jeste gaming room i košta 10-15K sigurno, ali nije predstavnik ni prosečnog gejmera ni cene potrebne za taj hobi:

Spoiler za Gaming setup:


Šta više, korisnik ove instalacije može biti neko ko više uživa u pimpovanju sobe nego u samom igranju.

Ali bi se reklo da smo manje više svi skloni binarnom ponašanju - ili se nešto voli do koske ili pljuje kao da je skroz propalo. Realnost je kao po običaju negde na sredini: Industrija jeste komercijalizovana maksimalno, neki žanrovi koje smo voleli su zbrisani, hardver je skuplji. Ipak u svemu tome se i dalje pojave OK igre, ima čak i remek dela povremeno. Ima i dalje hardvera koji može da pokrene nove igre, bez glamura ali na prilično zadovoljavajuć način a ne košta ruku i nogu. Nije sve sjajno i bajno ali je daleko od potpuno depresivnog miksa odvratnih igara i potpuno nedostupnog hardvera.

Poslednja ispravka: Aibo (3.12.2022 u 15:10)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 16:36   #405
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Uopste mi nije jasna potreba nekih forumasa da se brani danasnja gaming industrija.
Da li svi ljudi sa ovog foruma moraju da imaju isto misljenje o novim igrama?
Meni smeta primetan pad kvaliteta naslova u nekim sporednim gaming zanrovima koji ne donose dovoljno zarade gaming industriji i rast cena kompjuterskog hardwere-a.
Niko vama ne brani da trosite veliki novac na "ne tako skup hobi" ali svima je jasno da proizvodjaci jedne kompjuterske komponente prethodnih nekoliko godina posluju na monopolisticki nacin.
Ja sam izneo samo svoje misljenje o gaming industriji koja je puna kopiranja, rimejkova i ne deluje kreativno prethodnih godina pa ne kapiram zbog cega se nekoliko ljudi ovde nervira.
Uopste mi nije jasna potreba nekih forumasa da se napada danasnja gaming industrija.
Da li svi ljudi sa ovog foruma moraju da imaju isto misljenje o starijim igrama?

Vidis kako to zvuci i koliko je misljenje relativno.

Ja na primer vise naginjem ka misljenju koje si i sam izneo ali mi ne pada na pamet da osporavam nesto sto nekome prija ili voli da igra. Ako mogu da iznesem konstataciju, cinjenicu, argument, tvrdnju, kojom bi odbranio svoje misljenje to cu i uraditi i pritom cu procitati sta je neko drugi napisao ili odgovorio, to je minimum pristojnosti i to je na kraju krajeva diskusija.

I na kraju, vraticu se na prvobitnu misao da je misljenje relativno, narocito u temi u kojoj se nalazimo a to je gejming industrija. Jer ako se neko zabavio ili uzivao igrajuci nesto sto se meni ne svidja, onda polemika oko toga da li je neki naslov los, dobar, repetativan ili sta vec kolliko god da je vazna postaje isto toliko i besmislena.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
player1 (3.12.2022)
Stara 3.12.2022, 19:34   #406
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Trenutno se nalazimo u temi ciji je naziv Da li su vas igre smorile? a ne Da li su stare igre bolje od novih?.
Na prethodnih par strana ove teme sam pokusao da objasnim zbog cega sam prestao da igram aaa naslove ali nekim ljudima to smeta i pokusavaju da nametnu svoje misljenje
Moguce je da nisam objektivan kada pisem o danasnjem gamingu ali mi nije logicno da se pravdam ljudima koji uzivaju u novim igrama ili da me neko ubedije da nisam u pravu.
Jeste li videli mene kako pokusavam ljudima da promenim misljenje o open world igricama u podforumu akcione igre?
Pisem o prosecnom gameru sa ovih prostora koji ne zeli prilikom kupovine jedne komponente koja je nerealno skupa da plati "porez na budale" i nece da se kocka prilikom kupovine polovne komponente.
Uvek ce se pojavljivati biseri ali ce verovatno u buducnosti sve da se vrti oko par popularnih open world naslova dok cemo za ostalo morati da se oslonimo na indie kreatore igrica.
Cini mi se da u ovoj temi nisam napisao da svi moraju da prestanu da trose vreme i novac na gaming nego da su meni igare koje izlaze prethodnih par godina postala prezvakane, bezukusne i da je njihovo hajpovanje postalo antireklama.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
filpan (3.12.2022)
Stara 4.12.2022, 2:27   #407
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Hronoloski ja sam to video ovako. To sto su te novi naslovi smorili je zaista tvoj osecaj i sa tim ne vidim da neko ima problem. Osecamo to sto osecamo. Nisam video da je neko zbog toga pokusao da ti nametne misljenje. Ako gresim, daj mi primer.

Ali si potom rekao da je gejming danas preskupa igracka na sta su onda neki reagovali i iskazali suprotno misljenje zbog cega si skocio recenicom zar moramo svi isto da mislimo. Dosta konfuzno. To me je i navelo da se "ubacim". Nista licno.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2022, 11:14   #408
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Govoriti o nedostatku kvalitetnih igara u eri gdje nikada veceg izbora nije bilo je po meni smjesno. Ako su nekome dosadile AAA igre ima AA igara i Indie igara koliko hoces koje su fenomenalne.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2022, 18:42   #409
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Rekao bih da covek misli na nedostatak kvalitetnih AAA igara. Sto i jeste slucaj. AAA igre su vecinski djubre, to znaju i pticice na grani.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (8.12.2022), Koreli A. (10.12.2022), Laskaris (4.12.2022), svarogog (13.5.2023)
Stara 17.12.2022, 11:44   #410
makarije
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: virtual world
Poruke: 518
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

kombinujem pc za multiplayer a konzolu za mix (single i mp), do sada mi nikad nije bilo dosadno tj nisu me smorile igre, mada i ja imam par njih koje su mi uvek igrive pa cak i da nista novo ne izadje duže vreme

poe, gw2, d2r, d3, fallout 4, skyrim a znao sam i WOT da zaigram povremeno , čisto za opuštanje

probao da igram neke mmo koje sam jako voleo ranije, tipa knight online, runes of magic ali mi nije išlo. osim allods online ponekad
makarije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2022, 18:18   #411
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Apropo stare vs nove igre
2002 v 2022
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2023, 3:14   #412
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Pronađoh podatak da sam 25. septembra 2020. započeo svoju poslednju noviju visokobužetnu igru Batman: Arkham Knight. Do danas je nisam završio iako spržih na desetine sati. Jednostavno brzo dođe trenutak kada dosadi i ne možeš više biti Batman, iza čega idu pauze koje traju mesecima. U međuvremenu završih gomilu kratkih retro naslova kao što su: Unreal Tournament 2004, Sonic & Knuckles, Castlevania: The Adventure, Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Golden Axe, Golden Axe 2, Golden Axe 3, Comix Zone, Super Mario Advance, Super Mario Advance 4, Sonic CD, Sonic the Hedgehog 4: EP II, Sonic Advance, Unreal Tournament.

Zaključak: Jesam ja ostario, u to nema sumnje. Nema eksperimentisanja, nema praćenja trendova. Ali ne prema svemu i ne za sve naslove i žanrove podjednako, na isti način.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (13.5.2023 u 3:26)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2023, 10:40   #413
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Mene nisu. U zadnjih nekoliko nedelja potroših jedno 75 sati na Total War: Warhammer 3. I to na samo jednu kampanju. Juče sam počeo novu. Ovaj put Tyrion i High Elves. I tu ću sigurno potrošiti još bar 50 sati. A gde su ostale rase i frakcije.

Pored toga igram i RE4 Remake i Atomic Hearts. Ne verujem da će me igre ikada smoriti. Uvek ima nešto dobro da se igra. Još je sada izašla i nova Zelda. Verujem da će ubrzo biti dostupna i preko emulatora.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2023, 10:46   #414
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ja razmišljam da kupim nov računar i da odigram poslednji Doom, RDR, COD SP priče i još ponešto, a onda skapiram da nemam vremena i odustanem. Pretpostavljam da bih našao vremena da me igre zanimaju isto kao pre, ali to nije više slučaj. Verovatno ću ipak kupiti nov kompjuter kad izađe GTA. Jedino što trenutno baš čekam sa nestrpljenjem je nastavak Hollow Knighta.

Dabogda propao Konami zbog uništavanja PES-a, to bih igrao do kraja života.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2023, 17:32   #415
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
Uvek ima nešto dobro da se igra. Još je sada izašla i nova Zelda. Verujem da će ubrzo biti dostupna i preko emulatora.
dostupna je vec devet dana.
samo je eventualno bolje sacekati jos malo da se prilagode emulatori, ispegla ako ima sta.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com