Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2020, 20:46   #21
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Ja sam pre mesec dana od kolege uzeo polovan ocuvan Dell U2715h 1440p 60hz IPS i prezadovoljan sam, slika i kvalitet boja su fenomenalni, 60hz mi je sasvim ok posto igram singleplayer igre samo, MP ne igram uopste.
E sad vidim da se stalno spominje tih 144hz i da je razlika izmedju 60 i 144 nebo i zemlja.
Gledao sam malo ove AOC sto se preporucuju, CQ27G2U i Q27G2U, medjutim vidim po review-ovima da su mracne scene lose, da su boje isprane i da generalno VA panel nije bas najsrecnije resenje.
Da li bi mi prelazak sa Dell na ovaj AOC bio greska?
Da li je mozda pametnije skupljati novac pa preci sa Dell-a na Dell (sto bih najradije i uradio) ?

Vidim da je buraz spomenuo da je kupio Dell S2721DGF i da je prezadovoljan.
Da li je taj model ako mozemo ovako da kazemo, isto sto i Ultrasharp serija, samo 144/165hz umesto 60hz, dakle sve fenomenalno, samo vise Hz ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2020, 21:47   #22
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ja sam pre mesec dana od kolege uzeo polovan ocuvan Dell U2715h 1440p 60hz IPS i prezadovoljan sam, slika i kvalitet boja su fenomenalni, 60hz mi je sasvim ok posto igram singleplayer igre samo, MP ne igram uopste.

E sad vidim da se stalno spominje tih 144hz i da je razlika izmedju 60 i 144 nebo i zemlja.

Gledao sam malo ove AOC sto se preporucuju, CQ27G2U i Q27G2U, medjutim vidim po review-ovima da su mracne scene lose, da su boje isprane i da generalno VA panel nije bas najsrecnije resenje.

Da li bi mi prelazak sa Dell na ovaj AOC bio greska?

Da li je mozda pametnije skupljati novac pa preci sa Dell-a na Dell (sto bih najradije i uradio) ?



Vidim da je buraz spomenuo da je kupio Dell S2721DGF i da je prezadovoljan.

Da li je taj model ako mozemo ovako da kazemo, isto sto i Ultrasharp serija, samo 144/165hz umesto 60hz, dakle sve fenomenalno, samo vise Hz ?


165 Hz je jednostavno bolje iskustvo od 60Hz, i to visestruko. Nije samo gaming neuporedivo prijatniji na visokom osvezavanju - cak je i sam rad u Windowsu, browseru i svim ostalim aplikacijama mnogo veci uzitak. Mis savrseno "klizi" (jos bolje klizi na 240Hz, ali to je i dalje iskljucivo FPS niche).



E sada, realno, veliko je pitanje isplativosti ako ne igras MP naslove. I dalje su to osetno skuplji monitori nego 60Hz varijante (mislim da IPS panel sa 1440P moze da se nadje vec oko 30K na 60HZ), a glavna i najvaznija prednost visokog osvezavanja je nizi input lag i responzivniji kursor. Gde to ima najvise koristi? Pa u competitive FPS naslovima, gde bukvalno 10ms odlucuje hoces li ti kliknuti na neciju glavu prvi ili ce je tebi neko skinuti (pod pretpostavkom da imate slican skill level i da si na dovoljno visokom nivou gde te bottleneckuje oprema, a ne tvoja sposobnost ciljanja). U RDR2 neces izgubiti rundu u 1v3 clutch situaciji zato sto te neki kokainski zavisnik na Ash jiggle peekovao a da ga ti nisi ni video, tako da tu neces imati nikakav competitive advatange za koji su ovi monitori pre svega i namenjeni.

Druga stvar je sto u vecini graficki intenzivnih naslova NECES OSTVARITI framerate ni blizu refresh rate-a, cak i da turis 3080 sutra.



E sad, tu dolazi do izrazaja ono sto je, po mom misljenju, mnogo vaznije za casual gamera - a to je VRR iliti GSYNC/Freesync. Na visokom osvezavanju i sa GSync-om, igranje i na 40-50 frejmova je neuporedivo veci uzitak nego na istom FPS-u na 60Hz i bez VRR-a. Tearing je ono sto ti oci najvise primecuju od svih artifakta i ujedno je ubedljivo najiritantniji od svih "nuspojava", a VRR ga efektivno eliminise i jednostavno cini da i nizak FPS izgleda neuporedivo bolje i glatkije.



Iz iskustva ti sve pricam. Bio sam na 1440P 165Hz IPS, 1080P 240Hz TN i sada opet na 1440P 165HZ IPS. Necu da se foliram i prosipam ti sales pricu dosta ljudi sa foruma koji se "vise nikada ne bi vratili na nizu rezoluciju", jer iako je 1440P osetno bolje nego 1080p - navices se i na jedan i na drugi PPI osim ako ti BUKVALNO monitori nisu jedan pored drugog (onda ces ovaj sa nizom rezolucijom hteti da polupas ). Ali jedno je sigurno - nikada se ne bih vratio na nizi refresh rate od bar 165Hz (sa 240 na 165 se mozes navici, ali na 60 se vise ne mozes navici jer ces hteti da iskopas oci i u Windowsu - znam kako mi je kad koristim laptop koji ima 75).



Ako te jos nesto zanima pitaj.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (8.11.2020), Leonida (9.11.2020)
Stara 9.11.2020, 13:11   #23
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Ja sam na kraju ipak odlucio da pazarim Dell S2721DGF, koji si vec preporucio, vidim da mnogi tvrde da je najbolja opcija za do nekih 500-550e. 1440p, 165Hz, HDR, Gsync - bice to ogroman upgrejd u poredjenju sa mojim 27" 1080/60 monitorom . Jedini nedostatak mi je sto nema ugradjene zvucnike, pa cu morati da uzmem i neki jeftiniji 2.1 (ili 2.0) sistem. Valjda ce biti neka akcija za Black Friday kod nas... Moze se naci u prodavnici na T(eh) vec za nekih 50k, ali tamo ne bih kupio ni sijalicu, a ne monitor...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 14:04   #24
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

I ja cu najverovatnije njega, vec sam imao Dell U2414H, sad imam U2715H, pa ce i naredni biti Dell, cim bude viska para, samo onda jos treba naci i pouzdanu prodavnicu.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 15:41   #25
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Ja sam uzeo u firmi na M. U sustini, jedino bih zaobisao WW, E i Teh, bar kad su u pitanju monitori. Preveliki rizik panel lutrije da bi se covek upustio u kombinaciju s njima...

Zaboravih da napomenem u prethodnom postu - bezite od high refresh rate VA panela. Mnogo ljudi koji nisu upuceni se navuku na duboku crnu i istovremeno visok refresh rate, ne znajuci da je black smearing i ghosting neuporedivo veci deal breaker za gaming monitor od sivkaste crne (koja je problem za trenutno svaki IPS na trzistu zbog nizeg kontrasta). Trenutno apsolutno jedini VA panel na trzistu koji nema black smearing/ghosting/lose vreme odziva je Samsung G7 Oddysey. Nijedan drugi panel nije pogodan visoko osvezavanje jer su im crne tranzicije i po 40-50ms.

I da, za minimalan input lag bez tearinga:
Low Latency na Ultra (ako CPU nije bottleneck, u suprotnom na On)
GSYNC ON
VSync u Nvidia CP - ON
Vsync u igri - OFF
FPS na 162 (-3 ispod refresh rate-a da se ne bi ukljucivao VSYNC, jer GSYNC prakticno ne dodaje input lag).

Ako je LL na Ultra, FPS ce u DX11 igrama automatski biti ogranicen na 158 (dok je recimo za 240Hz 225), dok u Vulkanu i DX12 LL na Ultra ne radi nista, tako da morate rucno ograniciti framerate.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (9.11.2020), Leonida (9.11.2020)
Stara 9.11.2020, 21:19   #26
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Ako recimo igre rade od 60 do 90fps na 165hz monitoru, da li animacije deluju glatko u usporedbi sa recimo 60fps na 60hz monitoru?
Posto da bi se imalo 100+ frejmova u novim zahtevnim igrama, mora se ili oboriti nivo detalja ili imati zverina od graficke (rtx 3070/3080) za koju vecina nas nema para.
Kapiram da monitor nece pokazati svoj pun potencijal ako su frejmovi ispod 100, ali verovatno je i to bolje od 60fps na 60hz monitoru?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 21:27   #27
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Kažu i za ovaj da je dobar BenQ EX2780Q.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2020, 21:53   #28
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ako recimo igre rade od 60 do 90fps na 165hz monitoru, da li animacije deluju glatko u usporedbi sa recimo 60fps na 60hz monitoru?
Posto da bi se imalo 100+ frejmova u novim zahtevnim igrama, mora se ili oboriti nivo detalja ili imati zverina od graficke (rtx 3070/3080) za koju vecina nas nema para.
Kapiram da monitor nece pokazati svoj pun potencijal ako su frejmovi ispod 100, ali verovatno je i to bolje od 60fps na 60hz monitoru?

Ako imas ukljucen VRR, bice isto kao VRR na 60Hz. Ako oba monitora imaju iskljucen VRR, bice dosta bolje 165Hz jer se osvezava 165 puta u sekundi i tearing je samim tim manji.

165 Hz ces ostvariti u shooterima i MOBAma pre svega (CS GO, R6 Siege, OW, CODMW, Rocket League, itd). Za AAA i 50-70 na 1440p uz GSync je fantasticno iskustvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (9.11.2020), Leonida (9.11.2020)
Stara 13.11.2020, 9:25   #29
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Pre nekih mesec i po sam presao na 1440P/165/IPS sa 1080P/240/TN i bas sam dosta istrazivao materiju oko ovih monitora. U sustini, najbolji su trenutno monitori sa nanoIPS panelom od LG-a, a od dostupnih kod nas to su ti:

1.) Dell S2721DGF - najbolji fabricki overdrive, najmanji footprint postolja (jako bitno ako nemas dubok sto a igras FPS-ove na niskom sensitivity-u), 165Hz fabricki, i odlican response time (pogledaj HW unboxed review). Ja sam uzeo ovaj za 58K pre mesec i po i odusevljen sam. I jos je bio najjeftiniji od svih modela sa nanoIPS panelom. I da, 3 godine garancije dok ostali daju 2.

2.) Lenovo Legion Y27q-20 - isto 165Hz, dobar overdrive, ali u odnosu na Dell dosta veci footprint postolja sto je meni licno minus. Veoma hvaljen panel, u praksi verovatno identican kao Dell, ali za nijansu skuplji.

3.) LG GL850-A/GL850-B - prvi monitor sa navedenim panelom. I Lenovo i Dell su trenutno bolja opcija zbog nesto viseg refresh rate-a (165 vs 144Hz) i generalno boljeg overdrive-a na razlicitim framerateima.

4.) HP Omen 27i - isti panel, isto 165Hz, dobre recenzije. i do nedavno je bio najjeftiniji kod nas (mogao je da se nadje za ~50K, sto je za ovakav panel dzabe). Imas i na RTINGS.com recenziju ovog modela.


Za taj Gigabyte nisam nasao neke recenzije, ali mislim da ima nesto losiji panel nego u ovim gore navedenima. NanoIPS je sada vec proveren, nema ghostinga i motion blur je minimalan, i u zadnjih godinu dana je ubedljivo najprodavaniji 1440P. Trenutno jedini bolji izbor od ovih gore modela je Samsung G7 Oddysey, ali on je dobrih 300e skuplji, ima bas preteranu zakrivljenost i postoji problem sa flickerom koji je valjda resen sa poslednjim firmware-om i ipak je u pitanju VA panel (ali veoma brz VA panel).

Citirao sam ovaj post iz razloga sto mi se svidja sto si napisao modele i kratak opis i mane/prednosti svakog modela, ispadne da LG-a treba zaobici (a i neko je spomenuo da ne uvazavaju garanciju do cak 12 mrtvih pixela) , dok su ostala 3 odlicna.
S obzirom da je crni petak za 2 nedelje, hocu dobro da se informisem i ako se neki od monitora nadje na popustu, da ga pazarim.
Jos je neko spomenuo da je odlican i BenQ EX2780Q, sta mislis o njemu?

Dakle ono sto meni treba je 27" 1440p 144 (bolje 165hz) nano IPS.

Dakle, jel bi mogao ukratko napisati jos neke modele koje bi definitivno kupio da opet kupujes monitor, jel postoje jos neki modeli koji su odlicni?


I na komsijskom forumu se isti modeli uglavnom preporucuju.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	70,9 KB
ID:	57548  
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2020, 15:13   #30
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Citirao sam ovaj post iz razloga sto mi se svidja sto si napisao modele i kratak opis i mane/prednosti svakog modela, ispadne da LG-a treba zaobici (a i neko je spomenuo da ne uvazavaju garanciju do cak 12 mrtvih pixela) , dok su ostala 3 odlicna.
S obzirom da je crni petak za 2 nedelje, hocu dobro da se informisem i ako se neki od monitora nadje na popustu, da ga pazarim.
Jos je neko spomenuo da je odlican i BenQ EX2780Q, sta mislis o njemu?

Dakle ono sto meni treba je 27" 1440p 144 (bolje 165hz) nano IPS.

Dakle, jel bi mogao ukratko napisati jos neke modele koje bi definitivno kupio da opet kupujes monitor, jel postoje jos neki modeli koji su odlicni?


I na komsijskom forumu se isti modeli uglavnom preporucuju.
Od nanoIPS modela nemas drugi izbor kod nas cini mi se. Alternativa su ti:
1.) Gigabyte FI27Q - ima nesto bolji kontrast od nanoIPS modela, isto 165Hz IPS, i generalno je dobio dobre recenzije ali iz nekog razloga nije ni priblizno popularan. Zasto ne znam.
2.) Acer XB273UGS - isto je nov panel, kada sam ja istrazivao na netu nasao sam jedan jedini post za njega tako da nisam hteo da rizikujem. Ako je verovati specifikacijama, trebalo bi da je egal sa nanoIPS ekranima. Ima lep dizajn, ali i dva odvratna led stripa na donjem bezelu koja nadam se mogu da se iskljuce?
3.) Asus PG279Q - model is 2015. koji i dan danas nema pravi upgrade path.
4.) Acer XB271HU - bio je u maniji tehnike za 60k kada sam ja uzeo Dell. S obzirom da ga imam na drugom PC-u vec 3 godine, imam samo reci hvale za njega, ali u 2020. se ne bih nikada zakljucavao na iskljucivo Nvidiju a sa ovim monitorom si defacto zakljucan na zelene sve dok koristis ovaj ekran zbog GSync modula. Prednost GSYNC modula je varijabilni overdrive, ali ako uzmes dobar freesync/gsync compatible model to je irelevantno jer ce out of the box imati dobru kalibraciju overdrivea za razlicite refresh rate-a. Za ovaj ekran imam samo reci hvale, ni grama BLB-a, fantasticne boje... ali ipak osetno losiji response time i visi motion blur nego nanoIPS. Sve ovo bi trebalo da vazi i za gore navedeni PG279Q jer koriste isti panel iz 2015.

Imas i 3 high end opcije ako apsolutno odlucis da odes balls to the wall:
1.) Samsung G7 Oddysey - sve sam vec rekao
2.) Acer XB273U GX - 1440P 240Hz IPS Gsync Compatible
3.) Dell Alienware AW2721D - dobro, ovaj je bas mnogo izvan budzeta, ali naveo sam ga cisto da ga izguglas. Skup je zbog GSync modula sa ultimate sertifikacijom (ako izbace Freesync varijantu, trebalo bi da kosta kao Acer od 240Hz, sto znaci 700$).

Ja licno bih ciljao S2721DGF (pre svega zbog malog footprinta postolja i 3 godine garancije), ili HP Omen 27i (isti razlog, ali garancija od 2 god). U sustini, bilo koja od ta 3 (Dell, HP, Lenovo) su ti siguran izbor, u zavisnosti od toga sta nadjes jeftinije. Gigabyte je isto hvaljen, dok bi sa XB273UGS ipak malo vise rizikovao jer nije ni priblizno toliko zastupljen kao ovi gore... ali sve zavisi kakvi dealovi budu za BF.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (13.11.2020), Leonida (14.11.2020)
Stara 14.11.2020, 12:06   #31
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Onaj Dell S27 model je bukvalno svuda rasprodat, u MS su mi javili da ne ocekuju da ce ga imati na stanju u narednih par meseci.

@buraz

Ako bi morao da biras izmedju tog HP i LG modela koje si vec naveo, sta bi pre uzeo? Cena im je prakticno ista. Koliko sam razumeo (a slabo se razumem ista oko monitora ) imaju isti panel sa tim da HP je 165Hz, a LG 144Hz. Neke druge razlike nisam primetio...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2020, 14:31   #32
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Onaj Dell S27 model je bukvalno svuda rasprodat, u MS su mi javili da ne ocekuju da ce ga imati na stanju u narednih par meseci.

@buraz

Ako bi morao da biras izmedju tog HP i LG modela koje si vec naveo, sta bi pre uzeo? Cena im je prakticno ista. Koliko sam razumeo (a slabo se razumem ista oko monitora ) imaju isti panel sa tim da HP je 165Hz, a LG 144Hz. Neke druge razlike nisam primetio...

HP zbog 165 vs 144 Hz (sto i nije tolika razlika), ali mnogo manje postolje (mrzim trouglasta/zubata postolja - i dalje imam traume od proslog AW2518HF koji mi je dopirao do pola stola....


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2020, 12:49   #33
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Malopre sam citao po redditu i naletim na informaciju da HP Omen 27i ima displayport 1.2 i da ne podrzava 10bit HDR i 165hz istovremeno.
Moze se birati 10bit HDR i 120hz ili 8bit HDR i 165hz.
Dok recimo Dell S2721DGF i Lenovo Y27q-20 imaju displayport 1.4 pa oni mogu da imaju 10bit HDR i 165hz.
Da li su zbog ovoga Dell i Lenovo ipak pozeljniji za kupovinu?
Da li prosecan korisnik moze da primeti tu razliku izmedju 8 i 10bit HDR ?
Nadam se da ce ovo nekome pomoci, svasta se moze procitati kad se cita danima o monitorima

Evo jos jedna zanimljivost o Lenovo Y27q-20 i Dell S2721DGF.
Pojavljuje se dosta cesto crn ekran na sekundu-dve.
Forumi prepuni takvih tema...vidim da su poslednji postovi od pre mesec dana, sto znaci da izgleda nije resen problem, da li je problem do nvidia drajvera/Gsync ili nesto do monitora, ko ce ga znati.
https://www.nvidia.com/en-us/geforce...7-q20-monitor/
https://www.reddit.com/r/Lenovo/comm..._black_screen/
https://www.reddit.com/r/Monitors/co...s_during_game/
https://www.reddit.com/r/Monitors/co...ckering_black/
https://forums.whirlpool.net.au/archive/9vy7kp73
Cisto da znate sta sve moze da vas ocekuje...

Poslednja ispravka: bojanh (15.11.2020 u 14:33) Razlog: 120 umesto 144hz
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Leonida (15.11.2020)
Stara 24.11.2020, 10:23   #34
Nesa_Konjarnik
Član
 
Član od: 14.10.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Kod izbora monitora nisam nikad gledao na marku prozivoda (mozda sam trebao) ali zanima me vase misljenje da li treba obracati paznju na to ili ipak gledati striktno specifikacije. Eventualno da mi kazete kakva je podrska kod ovlascenih servisera za nedaj boze. Sutra-prekosutra kupujem monitor pa eto u opticaju su sledece marke:



Dell
HP
Acer
Samsung
Philips
Asus
LG
Lenovo
Iiyama (prvi put cujem )
Nesa_Konjarnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 11:25   #35
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Mislim da je bitno obratiti paznju na proizvodjaca,jer uglavnom te "elitnije" marke i brendovi imaju kvalitetnije proizvode (mada ne mora bas uvek da znaci),ali su uglavnom i skuplji.....ja imam pozitivna iskustva sa Dell-om i Philipsom i njih bi svima preporucio....

Ali,po meni,ono sto je isto tako bitno kao marka proizvodjaca (pa mozda i bitnije) je da se proveri monitor pre kupovine,ta da li ima neke defekte (preveliko probijanje svetlosti,mrtve pixele,prasinu u panelu,ostecenja itd) jer od toga danas izgleda nije imun nijedan porizvodjac...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 11:29   #36
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
Nesa_Konjarnik kaže: Pregled poruke
Kod izbora monitora nisam nikad gledao na marku prozivoda (mozda sam trebao) ali zanima me vase misljenje da li treba obracati paznju na to ili ipak gledati striktno specifikacije. Eventualno da mi kazete kakva je podrska kod ovlascenih servisera za nedaj boze. Sutra-prekosutra kupujem monitor pa eto u opticaju su sledece marke:



Dell
HP
Acer
Samsung
Philips
Asus
LG
Lenovo
Iiyama (prvi put cujem )
Pogrešna logika. Kažeš koliko para imaš na raspolaganju i preporuči ti se najbolji model. Znači, ne oslanjaš se striktno ni na brend ni na specifikacije. Evo ovako uz pretpostavku koju klasu ciljaš: AOC 24V2Q.

Poslednja ispravka: Picard (24.11.2020 u 12:50)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 12:52   #37
Nesa_Konjarnik
Član
 
Član od: 14.10.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Pa najkonkretnije zvuci ovako:
- do 20.000 din
- IPS Panel
- Rezolucija 1920x1080 Full HD
- Max 24`

Ti si mi vec preporucio pre neki dan "AOC 24V2Q" medjutim vidim da ga nema u ovim nasim najvecim prodajnim objektima (Tehnomanija, WinWin, Gigatron, Emmi) , e sada sam ja sa ovim karakteristikama koje su me zanimale nasao one pomenute marke koje sam nabrojao. Ne znam gde nadje bas AOC, cenim da imas pozitivna iskustva.
Nesa_Konjarnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 12:57   #38
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Pa mnogi imaju pozitivna iskustva, a tebi ako je bitno da kupuješ u "našim najvećim prodajnim objektima" to je druga stvar.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 12:59   #39
Nesa_Konjarnik
Član
 
Član od: 14.10.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Nije mi bitno, samo mi je da kazem najblize i najlakse jer su mi maltene svi pomenuti u krugu od 1km od kuce. Jel mozes da mi kazes sa tvoje tacke gledista zasto bi preporucio nekom bas AOC?
Nesa_Konjarnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2020, 13:05   #40
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Zato što je trenutno prema mišljenjima mnogih najbolja kupovina u toj klasi. Ima verovatno najbolju sliku, eto, može?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora 14" laptopa despistada ŠDK - Prenosni računari 7 25.6.2019 17:12
Pomoć oko kupovine monitora do 40-45k dinara duke mirceta ŠDK - Grafika 7 17.9.2018 21:22
Pomoć oko kupovine monitora darac_kv ŠDK - Grafika 22 28.1.2018 21:43
Pomoć oko izbora monitora JAZA ŠDK - Grafika 1 29.12.2011 19:27
Pomoć oko kupovine TFT monitora (do 160 evra) Aleksandar1985 ŠDK - Grafika 67 8.7.2008 3:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com