Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2008, 3:49   #21
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Inace moram da priznam da igra izgleda fantasticno, ali kako bi ovo izgledalo dobro da je cist 2D, jujujuju.
Eh... Ajde, valjda ce i ovo biti pristojno.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:04   #22
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

koliko vidim ima samo demo na svapskom
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:23   #23
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Ne, demo je i na engleskom i na nemackom. Prilikom instalacije se bira jezik.

Evo i prve slicice Nemam vremena sad da je gustiram ali na prvi pogled deluje jako obecavajuce.

Poslednja ispravka: Shlaymara (17.11.2008 u 11:31)
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 23:15   #24
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Toliko iscekivana igra a niko ne komentarise
Elem, odigrah demo i igra me nije oduvala. Mada je nezahvalno ocenjivati neku igru posle 10 minuta igranja (da, demo traje 10 minuta ). Uglavnom moze se videti kako funkcionise inventar i resavanje zagonetki. Mislim da do sad nisam video ovakav sistem i prilicno mi se svidja. O cemu se radi. Kad pokusate da pokupite neki predmet, Mona ce prokomentarisati da je taj predmet koristan i da joj ne treba momentalno ali imace na umu za ubuduce. Tada se predmet seli u inventar (mrtvacki sanduk) ali samo kao silueta. Ovakav se predmet u inventaru ponasa kao i svaki drugi (moguce ga je kombinovati) ali ga Mona kupi i kombinuje tek kad dodje vreme za to. Ovakvim sistemom se resavaju dve stvari. Prvo, teze ce se desiti da zaboravite da ima neceg korisnog ali u datom momentu se ne moze pokupiti (Runaway2 ) a drugo, dokaz da heroji u avanturama nisu superljudi i da mogu sa sobom da tegle vise tovara nego zeleni Tamic (sa sve nabudzenim stranicama).
Nego da se vratim na igru...AVS je prilicno udoban za igranje. Dovoljna vam je jedna ruka, dialozi se mogu prekidati (ali ako sam dobro primetio ima jedan bag u vezi ovoga, sa space se dialog prekine ali animacija lika se ne prekida pa ispadne da lik cuti nekoliko sekundi tj koliko bi dialog trebao da traje), ima brz prelazak sa lokacije na lokaciju, odlican upravljacki sistem (levim klikom se priziva krst sa 4 opcije, sacuj, pricaj, leti, uzmi/razbi/... ), Tab otkriva sve hotspotove...milina jedna. Muzicka podloga je odlica a ni glasovi nisu losi, doduse mene jako iritira glas Mone ali to je najvise zbog toga sto me asocira na jednu osobu koja mi ide na zivce (neverovatno koliko su slicni cak i akcenat). Ni sa graficke strane se nema sta prigovoriti. Pozadine, animacije, likovi...sve je odlicno. Jeste da bi se meni vise svideo cist 2D ali nije lose ni ovako.
Za razliku od drugih igara, u AVS sam imao problema da nadjem nesto sta ne valja. Skoro pa savrsena igra. Ali eto i zamerke, nema titlova u medjusekvencama a glavni negativac ima izoblicen glas pa je teze razumljiv.
I sad, ako je igra toliko dobra, zasto me nije oduvala? Ne znam, stvarno ne znam. Sve funkcionise kao sat ali kao da nesto fali. Nadam se da sam stekao pogresan prvi utisak i da ce se stanje popraviti posle izlaska full verzije.
Sad cu da okacim i slike.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Covenant (18.11.2008), dijego_ (17.11.2008), Dio37 (18.11.2008), fisfikus (18.11.2008)
Stara 18.11.2008, 3:26   #25
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: A Vampyre Story

jeste dobra fora sa siluetom u inventaru onog predmeta koji se ne moze trenutno pokupiti ali me zanima kako ce da rese kada se igra rasiri na vise lokacija. sta bi bilo da u monkey islandu gajbras zapamti lopatu na jednom ostrvu a njena upotreba se odvija na nekom drugom.. mislim da ce se autori zadrzati samo na jednoj lokaciji kada je ovaj sistem u pitanju, kao sto je to u demo-u ali videcemo..

Dijalog sistem

Ne znam sta je problem da se stavi klik misa za prekidanje dijaloga. Isto tako, space prekida ceo dijalog koji se jos nije prikazao. A sto se tice njegovog prikazivanja, ne dopada mi se sistem skrolovanja, odnosno zbunjuje to sto kada citate trenutni red igra prati svoj tempo i taj red se zamenjuje onim sledecim koji lik u tom momentu izgovara. U demou nije bilo razgovora sa mogucnoscu biranja odgovora.

Inventar i upravljacki interfejs

Savrseno. Od prve sekunde demoa, blagi smesak na licu kao da je rekao - najzad. U jednostavnosti je majstorija, a ono sto je Monkey Island 3 primenio ne treba mnogo menjati. Voleo bih da je dupli klik brzi izlaz ne sledecu lokaciju a ne desni, ali to je stvar navike. Ako cemo da sitnicarimo, mozda bih takodje voleo da vidim imena hotspotova prilikom pritiska na Tab. Inventar je preslikan iz MI 3, a ume da nervira to sto kada osmotrite neki predmet na lokaciji ili pokusavate nesto drugo da uradite sa njim, morate da cekate da junakinja pridje pa tek onda da kaze sta ima.

Glasovi

Glas glavne junakinje je odgovarajuci ali malo iskarikiran, kao da glumi da bude sto adekvatnija. Mozda je bolje da su je pustili da prica kao sto inace govori. Isto vazi i za negativca koji je malo previse "prosao" kroz Sound Forge. Glas ovog malog cuda sto vas prati je fenomenalan, i mislim da je on "ukrao show".

Muzika

Atmosfericna i teatralna, doduse nije je bilo previse i nisam je bas zapamtio, a to znaci da je vise u pozadinskom i ambijentalnom maniru. Mozda ce biti i nekih prepoznatljivih tema poput MI kada izadje cela igra.

Zagonetke

Na osnovu demoa tesko je reci nesto vise, ali dopada mi se ovo sto sam video - doduse, neke stvari sam uradio slucajno i bez znanja zasto sam ih uradio da bi kasnije postalo logicno. Sve zagonetke u ovom demou su inventory based. U inventaru vam stoji stalno i saputnik.

Grafika

Dosta dobro, za kombinaciju 2D i 3D likova (izraz odlicno cuvam ipak za The Whispered World). Paralaksni skrol (skrolovanje vise ravni), koji je bio tako popularan medju crtanim avanturama, izgleda da opet postaje omiljeni fazon dizajnera, i u ovom demou se koristi na sva zvona, cak dok se setkate i u kucici. Medjuanimacije nisu lose, i u istima se koristi i engine iz igre, uz one standardne pre-rendered. Nesto vise ce moci da se kaze kada se u full verziji vidi raznolikost lokacija i ostalih stvari, ali grafika je nesumnjivo jedan od aduta ove igre.

Prica, humor, scenario

Ne moze se puno reci iz demoa. Verovatno ce biti vise fraza prilikom ponavljanja neke radnje u punoj verziji, kao i vise usputnih fazona, skretanja sa teme i tipicnih fora klasika zanra prilikom osmatranja okoline, jer par situacija iz demoa nagovestava to.

The Vampyre Story moze ispasti vrlo dobra igra i jedna od boljih avantura u poslednje vreme, pogotovu ako nekako nateramo sebe da je ne igramo poredeci je u svakom smislu sa Monkey Islandom.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Covenant (18.11.2008), Dio37 (18.11.2008), Shlaymara (18.11.2008)
Stara 18.11.2008, 11:07   #26
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: A Vampyre Story

A niko ne spominje humor kao jednu od stavki, zar to ne treba da je glavni adut ovog naslova? Ja bih je, iako nisam fan avantura, odigrao samo zbog toga, pogotovo zbog onog vidjenog u trailerima.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 11:24   #27
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Humor bi trebao da bude glavni adut, a od horora nema ni h.

@Diego
Sto se tice inventara, videcemo kako ce funkcionisati u full igri, ali da sam ga ja pravio, predmeti bi ostajali u inventaru ali bi bili interaktivni samo kad si na lokaciji gde se nalaze.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 22:23   #28
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Igra se pojavila.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Dio37 (19.11.2008)
Stara 20.11.2008, 15:33   #29
ralex
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Pojavila se i obe verzije mi ne rade. Samo se pojavi crn ekran pa posle izbaci na desktop. Demo mi je normalno radio.
ralex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 16:00   #30
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Kazu da je u igri bug pa ne radi na Visti. Moras da je pokrenes u compatibility modeu. Meni radi kao compatibility winxp SP2

Poslednja ispravka: korisnik (20.11.2008 u 16:16)
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 16:17   #31
ralex
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Nazalost, ja nemam vistu nego winxp sp2.
ralex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 16:24   #32
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Cudno. Meni na Visti nije radillo dok nisam dao compatibility mode bas za WinXPSP2
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 16:28   #33
ralex
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Nasao sam resenje. Neko je provalio da igra pravi probleme sa nekim dual core procesorima. Moj je matori Intel Pentium D805. Na ovom sajtu http://majorgeeks.com/Win2000_Launcher_d438.html ima da se skine program sa kojim ogranicite na 1 cpu da koristi, pritisne se launch i radi mi!!!!!
ralex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 23:58   #34
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Ako se neko seca, ova igra je trebala da izadje jos krajem prosle godine. Na svakih par meseci su je odlagali kako bi je jos vise ispolirali i otklonili sve bagove. Bas me interesuje koliko je imala bagova posto sad ima gomiletinu. Gomila ljudi se zali na nemogucnost i samog startovanja igre (postoji vec par resenja a jedno od njih je opisao i Ralex) a da ne pricam o drugim koji vas izbacuju na desktop (ili zapucaju masinu). Ko iga neka cesto sejvuje.
Bas steta a igra uopste nije losa, naprotiv.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 14:50   #35
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

samo da nema in-game bugova,kod izvrsavanja zadataka,a ove ostale cemo prebolit
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fisfikus na korisnoj poruci:
Borowatz (25.11.2008)
Stara 25.11.2008, 20:01   #36
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Ja sam razočaran - umesto, po količini hajpa očekivanog, naslednika MI trojke, dobili smo novi Ankh.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 20:52   #37
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Blah, i onda kažu - ljudi više ne igraju avanture. Kako da igramo kad nam ne daju? Ja sam prešao ove godine sve važnije što je izašlo, od ubogogog sajmona 4, preko jack keane i perry rhodan, do nikopol na kraju. Probao sam i onu nemačku zezalicu "Broken sword 2.5". Na kraju, najviše sam se radovao ovome, a sad ispada da moram da hakujem jedan procesor da bih je igrao? Neka hvala, ako ne znate napraviti igru da radi, igrajte je sami...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 21:43   #38
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ja sam razočaran - umesto, po količini hajpa očekivanog, naslednika MI trojke, dobili smo novi Ankh.
Pa ja ne znam sta si ocekivao-novu revoluciju?
Igra je odlicna ali nije sada nikakav novi medjas vec jedan veoma dobar predstavnik svog zanra
Slican primer je recimo bio Pray na polju pucacina
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 22:30   #39
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Čudna diskusija. Izgleda sam ja jedini na ovom forumu koji nešto mari za avanture a koji se nije domogao (legalnog i pošteno plaćenog? ) primerka AVS.
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Blah, i onda kažu - ljudi više ne igraju avanture. Kako da igramo kad nam ne daju?
Niko ti ne brani da igraš stare avanture, a ima ih onoliko . Siguran sam da nisi prešao sve ove naslove .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 22:59   #40
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: A Vampyre Story

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Pa ja ne znam sta si ocekivao-novu revoluciju?
Ne, očekivao sam avanturu u kojoj će humor da bude na nivou Monkey Islanda... Meni je dosta daleko od toga, u rangu mi je, kao što rekoh, sa Ankhom... a ja sam očekivao da bude na samom vrhu.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
a vampyre story, adventure, avanture, opis igre, vampyre story

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta ima novo Shlaymara Avanturističke igre 1430 22.3.2024 20:45
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
Red Alert 3 shimec Strateške igre 1590 11.4.2012 23:10
Maple Story problem GrimReaper Mrežne igre 1 29.10.2007 11:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com