Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2010, 19:03   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom LG GW620 Etna Android

Planiram da uzmeme ovaj model pa me interesuju licna iskustva korisnika. Mane i prednosti te da li se isplati. Znam da spada medju jeftinije Android uredjaje.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 21:20   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG GW620 Etna Android

Danas uzeo LG GW620. Konato sam napisati kratki review ali je meni Android potpuno strani tako da cu ipak malo prostudirati doticnu platformu.

Ono sto mogu reci za telefon kroz reviewe sto sam pogledao jeste.. smatra se da ima jednu od najboljih qwerty tastatura. Licno ne mogu da poredim jer nisam koristio neke druge qwerty telefone. Izgleda sasvim ok.

Spada u klasu jeftinijih Android telefona i mozda najveca softwerska mana jeste 1.5 verzija. Setanje kroz meni je ok. Negdje je bez ikakvog laga dok mu na nekim mjestima (kada pali/gasi BT) treba vremena. Ne znam zasto je potrebno neko procesuiranje ali eto.

Neki se zale sto su od 3 dugmeta s prednje strane, "home" i "back" touch sensitive buttons. Iskreno, super bi bilo da su sva tri. Dosao je uz 1GB microSD karticu a kako sam citao, podrzava sasvim normalno i 16GB.

Kamera se cini ok i ako sam opucao 3-4 slićice. Postavim sutra nesto bolje. Video nisam tetsirao i ako se neki zale da je los.

Jedna od korisnih stvari jeste i power dugme koje sluzi i za zakljucavanje telefona (zakljucava na jedan pritisak). Spominju da na ostalim LG uredjajima nije takav slucaj. Jops jedna stvar jeste i senzor sa prednje strane koji gasi displej kada je u toku razgovor pa prepoznaje kada je telefon na glavi. (koliko vidim, na tom, mjestu se nalaze 3 senzora. Jedan je vjerovatno za kontrolu osvjetljenje dok ne znam za sta je ovaj drugi) S prednje strane su home, back i valjda meni za kratice. Sa desne strane se nalazi dugme za kameru koje radi na principu kao kod dig. aparata. Znaci ima dva moda i ne slika sam kada fokusira. Pored njega je multimedia dugme te ulaz za microSD karticu. Sa desne strane se nalaze volume buttons te ulaz za mini USB. Sa gornje strane je 3.5m prikljucak i power/lock dugme.

Jedno od malih razocarenja jeste sto music player nema EQ. MONOGO mi znaci EQ ali.. sta se moze. Takodjer, razocaravajuca stvar jeste sto je zvucnik slusalice i zvucnik za zvono.. jedna te ista stvar. Ali hajde.. neka je.

Odziv ekrana mi se cini sasvim ok no .. nisam uspio da se iscimam s njim jer mi se ruke znoje po ovoj vrucini pa mi se lijepi za displej te ne mogu da skrolam kak otreba. Da, neki se zale da ostavlja fine otiske po masci ali ..niti meni to smeta a niti sam uklonio zastitnu foliju.

Hardware mi izgleda jako kvalitetno. Ne zelim da pretjeruujem ali izgleda dosta dobro. Pozadina me podjsjeca na plastiku koja se koristi na Logitech MX620. Kada ih uporedim stavrno su indenticne. (logicno jel.. oba imaju oznaku 620.. heh..)

U paketu dolaze in ear slusalice koje izgledaju i zvuce solidno no, kako nema EQ ne mogu da ih solidno testiram te mi nisu radile kada sam ih skopcao na 6303 nokiu. Sa K750 radi i kao sto rekoh, solidno zvuce. Dolazi USB punjac. Unaci, na njegha se moze prikljuciti bilo koji uredjaj koji se puni preko USB-a (najcesce mp3 playeri) sto je super stvar. Opored toga ide jos USB kabl i uputstvo.

Dakle, nisam se jos upoznao sa telefono ali ako nekoga zanima nesto vise, neka pita.

Evo i specifikacije:

System: Google Android 1.5

CPU Clock: 528 MHz
RAM capacity: 256 MiB
ROM capacity: 512 MiB (accessible: 170 MiB)

Display Type: color transflective TFT , 262144 scales
Display Diagonal: 3 "
Display Resolution: 320 x 480

Audio Output: 3.5mm
USB: USB 2.0 client, 480Mbit/s micro-USB
Main Camera: 4.9 MP
Autofocus (AF): Supported
Optical Zoom: 1 x
Macro Mode: Supported
Built in Flash: mobile light (LED)

Built-in:GPS;module: Supported
Complementary:GPS_Services: Assisted GPS

Battery:Capacity: 1500 mAh
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 21:26   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: LG GW620 Etna Android

Kako radi WiFi?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 22:04   #4
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG GW620 Etna Android

Nisam probao. Ako budem testirao, javim.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2010, 20:50   #5
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG GW620 Etna Android

Evo i koja slićica:





Uploaded with ImageShack.us
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2010, 21:15   #6
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: LG GW620 Etna Android

Prve dve su baš dobre.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
jonathan (26.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HTC Tattoo & Android blackwood91 Programi za mobilne telefone 1 23.1.2010 17:41
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13
Google Android, novi OS?! Casper'NS Operativni sistemi 11 24.9.2009 12:50
Android Google Challenge Shepherd Programiranje 5 13.10.2008 9:39
Google Android Marko Stanojkovic Aparati i oprema 0 13.2.2008 20:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com