Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2013, 0:30   #1
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Kompjuter zamrzava/restartuje posle duzeg rada

U poslednje vreme imam problema sa zamrzavanjem kompjutera, obicno kada radi duze od recimo 7-8 sati. Tada se obicno desi da zamrzne i nekad ostane tako, nekad baci BSOD i/ili restartuje. Cini mi se da se to brze desava kada stavim 6gb rama (smanjio sam ram na 4gb i tada manje zeza, al nisam 100% siguran).

Kada se to jednom desi, posle ga je mnogo teze pokrenuti. Nekad pokusa da se pokrene, zavrti kulere, ugasi na par sek, i restartuje. Kad ga pokrenem iz par pokusaja, mnogo brze mu se dogodi da opet zamrzne, i tako posle par takvih zaboda skoro ga je nemoguce pokrenuti. Takodje primetim da mi ponekad bios smanji MHz na procesoru sa 3000 na 2000.
Speedfan kaze da su temperature u redu, kuleri se vrte, nisam primetio sprzene kondenzatore na maticnoj.

Sumnjam na napajanje, ali da bih proverio morao bih da ga kupim, jer niko od mojih nema odgovarajuce na koje mogu da nakacim graficku.

Inace kompjuter je iz 2008. Napajanje je Corsair, doneo mi drugar iz svedske, u svoje vreme je bilo kvalitetno. Ako je maticna ili procesor, moram sve novo da kupujem osim graficke (i napajanja ako nije ono)...

Sta mislite sta da radim? Da kupim napajanje pa sta bude?


Hvala unapred!
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 9:16   #2
prozor_xp
Član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 151
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter zamrzava/restartuje posle duzeg rada

prvo ram memoriju testiraj mem testom, ako izbaci neku gresku, ti vadi stik po stik da bi utvrdio koji ram je u pitanju, takodje ne znam da li si se bavio overcloackom ako jesi smanji malo klok. Pokusaj u biosu da vratis fabricka podesavanja. To sto ti procesor ca radi na 3000mhz a cas na 2000mhz to je normalno, jer on kad nije pod opterecenjem smanji frekvenciju da bi stedeo struju.
prozor_xp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 10:26   #3
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter zamrzava/restartuje posle duzeg rada

Radio sam onaj windowsov memory test, nije nista prijavio. Memtest nisam uspeo da pokrenem iz nekog razloga. Najveci trip je, sto koju god kombinaciju stick-ova stavim, sa 3 stika brze zabode nego sa 2...
Nasao sam ortaka koji ima odgovarajuce napajanje, pa cu da vidim da li zeza sa njim...
Radio sam overklok na 3.333 mhz. Sad sam sputio na 3ghz. Mislis da treba jos da spustim?
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 10:44   #4
prozor_xp
Član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 151
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter zamrzava/restartuje posle duzeg rada

ako si radio overklok moguce da si podigao frekvenciju ram memorije zajedno sa cpu-om i da zbog toga zabada, jos pogotovo ako imas razlicite memorije koje rade na razlicitim frekvencijama. Vrati fabricka podesavanja biosa pa vidi da li se i onda desava. Evo ti stress test za procesor http://www.softpedia.com/progDownloa...ad-115298.html da proveris da li on moze da podrzi tu frekvenciju, ako prodje bez problema, onda treba da nadjes neki dobar stress test za ram koji ce da ga optereti 100% .

Edit: I takodje prati temperature tokom testa.
prozor_xp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kompjuter secka posle nekog vremena dusski Kvarovi 20 1.7.2013 0:03
Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje) scum Kvarovi 12 29.4.2011 1:23
Kompjuter ne radi posle ciscenja Ekiman Kvarovi 5 19.2.2011 8:14
Opera 10.10, posle prekida rada ostaje da radi kao "duh" freeminder Aplikativni softver 18 22.12.2009 17:07
Novi kompjuter posle 6 godina ribica-d-mikac ŠDK - Osnovne komponente 15 10.11.2009 17:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com