Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2017, 18:13   #1
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Kako da namestim Intel Spyware da radi za mene

Imam dva laptopa sa vPro, jedan je 2 gen i5 sa AMT 7.1, a drugi je 6 gen i5 sa mislim najnovijom verzijom ovog spajvera. I tako intel mene spijuniraaaaa...

E sad, ja ocu da malo i ja spijuniram, sa jednog laptopa na drugi. Najvise ocu sa ovog novog na stari. Nikako ne mogu da namestim u linuxu. U windowsu sam uspeo ali samo da dodjem do stranice gde pise remote control i tamo imam cycle power, restart i shutdown. Nemam da preuzmem konrolu nad kompjuterom, nema da ga upalim kad je ugasen. Kad restartujem, nema vise pristup jer se onda startije ubntu po defaultu a u Linuxu ne rade ni ove 3 opcije.

Treba mi da radi Screen sharing, da mogu da udjem u bios preko mreze, da vidim grub i da izaberem koji ce OS da se bootuje i kad udje u linux da ukucam login sifru. To je valjda poenta AMT. Ovo sto sam do sad video je njesra.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 20:53   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kako da namestim Intel Spyware da radi za mene

Probaj Teamviewer, mani te gluposti
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 21:00   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da namestim Intel Spyware da radi za mene

Teamviewer ne vidi GRUB. Ne vidi ni login ekran. A i na jednoj od masina je Ubuntu 16.10, a teamviewer nece da radi tamo iz nekog razloga, probao sam. Na fedori radi. Ali na Fedori nece Gooogle Chrome RDP, ima samo deb fajl.

Tako da je ovo jedina opcija koja bi tebala da radi svuda i da bude nezavisna od OS-a. I nije glupost, video sam vec da radi i koristio output na portu 5900 (VNC) ali nisam ja konfigurisao server u BIOSu.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Kako sacuvati kontakte? (Displej ne radi) mp3lopov Programi za mobilne telefone 0 4.8.2016 21:39
pokvarena ram memorija koja radi kako ona hoce zvezdan84 Kvarovi 1 29.8.2015 17:42
Intel radi na 22nm CPU-ima Dusan Despotovic Vesti 19 8.4.2011 18:50
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Kako da namestim wireless na Ubuntu?! Vladamenko Slobodni softver 3 27.2.2006 2:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com