Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2018, 17:54   #7141
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

http://www.carobnaknjiga.rs/autori/andzej-sapkovski
  • "Poslednja želja"
  • "Mač sudbine"
  • "Krv vilenjaka"
  • "Vreme prezira"
  • "Vatreno krštenje"
  • "Lastavičja kula"
  • "Gospodarica jezera"
  • "Sezona oluja"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NastyB (3.3.2018)
Stara 1.3.2018, 18:09   #7142
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^^ Ja sam porucio sa Delfi-ja. Bacio sam sve u korpu i na carobnojknjizi, i ispalo je jeftinije za tipa 100 dinara, ali mi vise odgovarala opcija placanja kod delfija (uplata na tekuci).
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 23:43   #7143
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja čekam da se ovi naši sete da ovako nešto izbace, jer već postoji slična knjiga za Pesmu snega i vatre. Još tvrdo koričena.

The World of the Witcher
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 23:58   #7144
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Prevodi knjiga koje se baziraju na već duboko utvrđenom jeziku i terminologiji su uglavnom jako loša ideja. Recimo, kada bi se ovakva knjiga, koja se daleko više bazira na Witcher igrama nego na originalnim knjigama, prevodila na srpski nastao bi problem sa izrazima tipa "necrophages" itd. Nastao bi isti problem kao sa Pesmom snega i vatre gde se vlastite imenice prevode do neprepoznatljivosti ("Zmajkamen", "Zimovrel" )

Inače ova knjiga može da se nabavi na Amazonu za nekih #30 (link). Dobra je knjiga, ima solidnu količinu detaljnih informacija ali ono što se meni lično ne sviđa je poprilično loš povez jer lajmovanje poveza nije baš najsrećnije urađeno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 0:49   #7145
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ja čekam da se ovi naši sete da ovako nešto izbace, jer već postoji slična knjiga za Pesmu snega i vatre. Još tvrdo koričena.

The World of the Witcher
Купио ово преко Амазона пре пар месеци. Сад је на снижењу:

https://www.amazon.de/World-Witcher-...rld+of+witcher

Одлична ствар за сваког љубитеља Вешца. Штампа је јако добра, а текст и слике фино дочаравају универзум.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku batakpudla na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (2.3.2018), zokocx (3.3.2018)
Stara 3.3.2018, 0:46   #7146
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

http://collider.com/the-witcher-****...ssrich/#images

Citat:
Or more accurately, her pilot script is in the hands of the creative team who are now going to turn the 78-page fantasy-focused foundation episode back around with their notes scribbled in the margins.
Nadam se da taj kreative tim zna kako izgleda witcher svet, iz knjiga a i ne bi bilo loše da znaju kako je taj svet CDPR dočarao vizuelno. Ako nisu odvojili vreme da bar malo odigraju prvi i 3. deo igre, onda bolje da ne izmišljaju previše toplu vodu, i ne prave kvazi fantasy horor sa elementima , i ne krenu na fazom "amerikanizacije" (zaglupljivanje) i holywoodskog proseka.

Ovo pišem jer witcher kao unikatni univerzum ima isti potencijal kao GoT da bude megahit.
Samo treba da stave akcenat na prave stvari, a to svi mi znamo šta je, kvalitetni glavni likovi, dobro dočaran svet i atmosfera. (Bez preterivanja, ono horor do bola štrecalice ili klanje da šiklja krv a da ne znaš ni zašto je Geralt odlučio da vitla mačem).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 11:09   #7147
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
http://collider.com/the-witcher-****...ssrich/#images



Nadam se da taj kreative tim zna kako izgleda witcher svet, iz knjiga a i ne bi bilo loše da znaju kako je taj svet CDPR dočarao vizuelno. Ako nisu odvojili vreme da bar malo odigraju prvi i 3. deo igre, onda bolje da ne izmišljaju previše toplu vodu, i ne prave kvazi fantasy horor sa elementima , i ne krenu na fazom "amerikanizacije" (zaglupljivanje) i holywoodskog proseka.

Ovo pišem jer witcher kao unikatni univerzum ima isti potencijal kao GoT da bude megahit.
Samo treba da stave akcenat na prave stvari, a to svi mi znamo šta je, kvalitetni glavni likovi, dobro dočaran svet i atmosfera. (Bez preterivanja, ono horor do bola štrecalice ili klanje da šiklja krv a da ne znaš ni zašto je Geralt odlučio da vitla mačem).

Da budem iskren, ja sam očekivao da Witcher serija ostane u rukama evropske produkcije, tačnije da je radi Platige Studio, kao kompjuterski animiranu, u stilu Beowulfa iz 2007-e.

Čim sa pročitao da je preuzeo Netflix, svoja očekivanja sam spustio na najmanji mogući nivo, slično kao što sam uradio sa GoT negde na kraju druge sezone, kad sam iskusio šta su sve izmenili i počeli da menjaju za seriju u odnosu na knjige. Otkako sam to uradio i počeo da posmatram GoT seriju odvojeno od ASOIAF serijala knjiga počeo sam više da uživam u seriji.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 11:54   #7148
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Ovo pišem jer witcher kao unikatni univerzum ima isti potencijal kao GoT da bude megahit.
Samo treba da stave akcenat na prave stvari, a to svi mi znamo šta je, kvalitetni glavni likovi, dobro dočaran svet i atmosfera. (Bez preterivanja, ono horor do bola štrecalice ili klanje da šiklja krv a da ne znaš ni zašto je Geralt odlučio da vitla mačem).
Mislim da ovaj tvit govori i više nego dovoljno:

Lauren S. Hissrich
@LHissrich
I think the only two thing I've ever, ever confirmed are:
1.) Geralt will be a man. (ajde?!! Nije valjda!)
2.) The show won't be watered down. (E, tek u ovo ne verujem! Nema šanse!)

Ako se dohvate političke korektnosti biće smehotresa - Dandelion će garant biti homo, Siri lezbos, Geralt i Jenefer biseksualci, pri tome će Zoltan biti crnac, a Roč neki azijat i biće papazjanije samo tako.

Sve se setim kad su se dohvatili da ekranizuju Džeremaju, moj omiljeni strip. Oduševljeno sam čekao prvu epizodu i odgledao je u neverici - izuzev imena likova APSOLUTNO NIŠTA drugo nije imalo ni najbliže veze sa stripom (osim dešavanja u nekoj distopijskoj budućnosti). Još kada sam video da ciničnog, lukavog bledog lika sa vojničkim šlemom (Kurdi Maloj) u filmu glumi crnac sa dredovima, momentalno sam hteo da povratim.
https://drive.google.com/open?id=16n...LwI9u_9Yt_2qLw

Tako da ni ja ne očekujem mnogo od ovoga, bez obzira što će produkcija biti verovatno vrhunska, ali ameri ne kapiraju slovensku mitologiju i, uopšte, evropsku kulturu, tako da će seriju gotovo sigurno udebiliti dovoljno da i prosečan hilbili može da je razume.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (8.3.2018), real022 (8.3.2018), Skenderevo (8.3.2018)
Stara 8.3.2018, 12:14   #7149
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
...Siri lezbos...
Newsflash: Ciri po kanonu jeste "lezbos" ili u najmanju ruku biseksualne orijentacije. Jedino što u igri, za razliku od knjiga, nisu toliko eksponirali taj detalj.

I ajde bre dosta više sa tim glupostima o diskriminaciji na ovom forumu. Ako moram redovno da preskačem one specijalce u Kuzmanovićevoj temi ne moram i na ostatku foruma da čitam isto smeće.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Leonida (8.3.2018)
Stara 8.3.2018, 13:13   #7150
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Newsflash: Ciri po kanonu jeste "lezbos" ili u najmanju ruku biseksualne orijentacije. Jedino što u igri, za razliku od knjiga, nisu toliko eksponirali taj detalj.
Nisam čitao knjige, nameravam da ih nabavim, a i to sam napisao više iz zezanja, nego što sam razmišljao o tome...

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I ajde bre dosta više sa tim glupostima o diskriminaciji na ovom forumu. Ako moram redovno da preskačem one specijalce u Kuzmanovićevoj temi ne moram i na ostatku foruma da čitam isto smeće.
A koga sam to diskriminisao u svom postu?? Samo sam karikirao PRETERANU političku korektnost i ništa više.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 13:17   #7151
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A koga sam to diskriminisao u svom postu?? Samo sam karikirao PRETERANU političku korektnost i ništa više.
Nije šija nego vrat.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 13:43   #7152
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Newsflash: Ciri po kanonu jeste "lezbos" ili u najmanju ruku biseksualne orijentacije. Jedino što u igri, za razliku od knjiga, nisu toliko eksponirali taj detalj.
Ciri nije lezbos, samo je bila usamljena i uplasena. Biti usamljen nema mnogo veze sa seksualnom orijentacijom. S obzirom da joj je to bilo prvo iskustvo ne moze se pricati ni o kakvoj orijentaciji niti je to ikako potencirano u knjigama. Cak ona to i nije htela nego se desilo a nigde u knjigama ne pise eksplicitno da se desilo vise od jednom. Njena "partnerka" jeste lezbos. Ciri, zapravo, i nije ni bila sa muskarcem ikada osim onih pokusaja (da ne spojlujem sada i knjige). To u sustini nije ni bitno s obzirom da ona i nije osoba u zrelijim godinama. Bas zbog te neopterecenosti "zivotnim detaljima" mi se Witcher knjige vise dopadaju od Pesme leda i vatre. Sve je nekako bajkovitije a u isto vreme i srednjevekovno surovo ali ne na napadan nacin kao u PLIV. (otkud sneg u nazivu uopste?)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 18:22   #7153
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Okej, ajde jednom za sva vremena da ovo raspravimo. Logično spoileri jer ću se pozivati na materijal iz knjiga...
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ciri nije lezbos, samo je bila usamljena i uplasena. Biti usamljen nema mnogo veze sa seksualnom orijentacijom. S obzirom da joj je to bilo prvo iskustvo ne moze se pricati ni o kakvoj orijentaciji niti je to ikako potencirano u knjigama.
Spoiler za :
Ima veze kada od cele družine Pacova, među kojima ima i muškaraca, Ciri svojevoljno pristane na odnose sa ženom (Mistle) i upražnjava ih više od pola godine. Na početku, kada je tek upoznala bandu, možda je i imalo smisla govoriti o privrženosti iz straha ali taj argument pada u vodu par meseci kasnije kada Ciri (Falka) počne krvoločno da kolje nedužne ljude po selima dok njeni apetiti za Mistle postaju sve veći i veći. U stvari, njihov odnos postaje toliko jak da su na rastanku tetovirale ružu sa unutrašnje strane butine da ih zauvek podseća jedna na drugu. To ljudi ne rade iz straha već iz duboke privrženosti.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Cak ona to i nije htela nego se desilo a nigde u knjigama ne pise eksplicitno da se desilo vise od jednom.
Spoiler za :
Ne samo da knjige potvrđuju da je bilo više puta nego i koliko je Ciri često nerviralo to što je Mistle bila isključivo fokusirana na fizički deo njihovih odnosa.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To u sustini nije ni bitno s obzirom da ona i nije osoba u zrelijim godinama.
Spoiler za :
Ciri u Pacovima već ima oko 16 godina što se u tom okruženju itekako smatralo zrelim godinama za devojke. Čak i ako se pretpostavi da je to i dalje doba za eksperimentisanje pola godine provedenih sa nekim uz očiglednu privrženost je itekako bitan detalj.

Zaključak: Ciri je biseksualne orijentacije i tu nema nikakve rasprave. Bar ako se držimo knjiga. U igri je CDPR već dosta stvari "strimlajnovao" pa je ostavio na igračima da sami izaberu šta je istina.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
zokocx (8.3.2018)
Stara 8.3.2018, 18:54   #7154
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sve to stoji što se tiče seksualne orijentacije likova u knjizi, a i u samoj igri.

Mene sad još više plaši, ako budu krenuli tim putem i budu to stavljali plan kao u GoT, brate ono nisi imao više prstiju da izbrojiš koliko golotinje bilo u epizodi.

Ako planiraju da idu na bilo kakav kalup HBO GoT produkcije, mogu odmah da im napišem pismo da bolje da ne troše pare.
Jer očigledno pravi fanovi će ih popljuvati a Ameri što ih budu gledali rećiće da je kopija GoT-a, pa ni im neće gledati seriju.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 19:12   #7155
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Po meni ne postoji šansa da TV serija ne prati događaje iz originalnog romana. Prosto niko normalan ne bi propustio šansu da ne iskoristi toliku količinu već gotovog a nikada viđenog materijala na TV-u (originalnu poljsku seriju ne računam).

Zamislite samo...
Spoiler za :
... pokolj u Cintri, Kahira, Geraltovo putovanje do Brokilona, njegovo proglašenje vitezom, malu Ciri, prvi susret sa Regisom, Milvu... Pa puč na Tanedu, Cirino putovanje sa Pacovima, susret sa jednorozima, skakanje kroz dimenzije... Prikaz donošenja Katrione...

Koliko tu samo ima materijala a sve već servirano.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 23:53   #7156
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zamislite samo...
Spoiler za :
... pokolj u Cintri, Kahira, Geraltovo putovanje do Brokilona, njegovo proglašenje vitezom, malu Ciri, prvi susret sa Regisom, Milvu... Pa puč na Tanedu, Cirino putovanje sa Pacovima, susret sa jednorozima, skakanje kroz dimenzije... Prikaz donošenja Katrione...

Koliko tu samo ima materijala a sve već servirano.
A Bonhart, Vilgeforc, Tir na Lija i Divlji Gon...

Treba samo da se nadamo da prva sezona bude dovoljno uspešna da bismo videli sve ovo. Uf, ponovo mi se čitaju knjige.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 16:01   #7157
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I ajde bre dosta više sa tim glupostima o diskriminaciji na ovom forumu. Ako moram redovno da preskačem one specijalce u Kuzmanovićevoj temi ne moram i na ostatku foruma da čitam isto smeće
Ta "politička korektnost" koju tako silovito proturaju ameri je ništa drugo nego moderna hipokrizija, vrlo opasna stvar koja se protura preko otupelih hipstera kojima su puna usta prava i slobode govora, osim ako je u suprotnosti sa onim o čemu oni baljezgaju. A tada su gori deset puta od KKK i "politički nekorektnih". South Park se savršeno dobro sprda sa tim mamlazima i licemerjem koje se širi kao pandemija.
Dovoljno je pogledati svaki "afroamerički" (da budem PK) film, prava revija reči "nigga", "my nigga" i uvreda tipa "belčuga". "žabar", "ješa" i nikom ništa. Ali da u nekom filmu ili seriji belac kaže "nigga" nastaje opšti haos. I anatemisanje. Mela Gibsona je jevrejski lobi uništio zbog dve tupave rečenice (koje su živa istina) koje je izlupetao pijan pandurima. Štaviše, idioti su krenuli da ispravljaju dela Marka Tvena zbog korišćenja reči "nigger", jer, zaboga, u to vreme nisu bili politički korektni, jer u tom veku na jugu nisu bili robovi i robovlasnici, već vlasnici i pomoćni radnici koji su jedni oslovljavali kulturno "šefe" i "afroamerikanac". Neizmerno licemerje. I čudesno zatupljivanje.
A o "seksualnom opredeljenju" ne želim da pišem, jer bi mi cenzurisali u sekundi (verujem i da hoće). Prvo, živimo u državi u kojoj je premijer "član LBGT zajednice" (da budem fensi PK hipster) i ne vidim da neko pridaje važnost tome i da nekome silno smeta. Lično sam prijatelj sa "par pripadnika LBGT zajednice" i mnogo ih volim jer su normalni ljudi. A one koji paradiraju ulicama bih sa zadovoljstvom stavio zajedno sa podjednako tupavim likovima koji nose fantomke i velike kapuljače.
Miodrag Kuzmanović ima meni slične stavove i ima puno pravo na to da ih iskaže. Baš kao i "specijalci" koji tamo pišu. Baš kao i hipsteri da trube o svojim pravima. U jednoj rečenici si uvredio ljude koji misle isto kao i Kuzmanović i to je u redu??? Ali ako neko napiše peder, lezbejka, trandža umesto "pripadnik LBGT zajednice" treba ga napljuvati?? U čemu je razlika, onda??
I baš me zabole da li je Ciri lezbos ili ne, The Witcher 3 je najbolja igra koju sam igrao (ovo je tema o tome) i od serije ne očekujem ništa osim još jedno američku nedotupavnu glupost. Ali sa fensi CGI efektima.
U redu, administratori, sad možete obrisati ovo i, ako treba, izbacite me sa foruma.

Poslednja ispravka: NastyB (9.3.2018 u 16:20)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (9.3.2018), Laskaris (9.3.2018), zokocx (9.3.2018)
Stara 9.3.2018, 17:28   #7158
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Neutrino:

Spoiler za Ciri:
Imati 16 godina u "srednjevekovnom okruzenju" i biti zrela i iskusna osoba nema nikakve veze. Sapkovski Ciri smatra detetom tj adolescentom sto ona i jeste. Uce je Vesci, uci je mati Neneke i Jenefer, vode je na ucenje u zenski "carobnjacki koledz", pre toga je bila princeza i zivela manje vise pod staklenim zvonom ako izuzmemo bezanje od "udaje" i pokolja u Cintri. To je sve decja prica. Ona je mozda videla svasta ali nije zrela osoba, samo istraumirana sto se jasno vidi i po njenim snovima. I to divljanje sa Pacovima, odnos sa Mistle, to sve nije zaista ona vec osoba koja bezi i od opasnosti i od sebe. Cudi me kako to nisi primetio u knjigama. Pa cak i kraj romana ne daje Ciri neku perspektivu odrasle osobe, iako je puno toga naucila. Sapkovski je spakovao na kraju romana zajedno sa Geraltom i Jenefer kao "dete" jer nikada oni nisu ni imali odnos tri odrasle osobe. Odlazak Ciri za Kamelot je tu "tek tako" tj ne znaci bas nista.

Sapkovski je Poljak, katolik sto znaci vrlo konzervativan sto se porodice i seksualnosti tice. Pa i sam pise u knjigama da je buducnost onoga ko pravi vise dece i ima ostriji mac. I tako zaista i jeste. Bukvalno onom stvari su ljudi postali dominantna rasa u tom svetu - to Sapkovski istice na bezbroj mesta. U ciklusu Vestac nemas pojma ko je kakve seksualne orijentacije osim Mistle (a i ona je mozda biseksualna) dok kod Martina bukvalno o svakom liku znas koje je seksualne orijentacije sto je vec totalni smor.
To u romanu epske fantastike uopste nje bitno.

Potenciranje seksualne orijentacije tako cesto u igrama je zapravo sa sasvim drugim ciljem ali nacinjanje te teme ovde bi vec bio debeli offtopic.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 19:15   #7159
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Imati 16 godina u "srednjevekovnom okruzenju" i biti zrela i iskusna osoba nema nikakve veze.
Pa postoje i emocionalno nezrele osobe od trideset, četrdeset pa i više godina koje su odavno definisale svoje opredeljenje pa njima niko neće natovariti na leđa nezrelost zbog svog izbora.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Sapkovski Ciri smatra detetom tj adolescentom sto ona i jeste.
Ne tretira Sapkovski Ciri kao dete već Jenefer i Geralt koje zbog svog biološkog hendikepa rade roditeljski instinkti. Zapravo ne bi me začudilo da su kriterijumi za uspešnost epiloga u Witcheru 3...
Spoiler za :
... definisani baš tim pokušajem da se Jenefer i Geralt konačno opasulje i prestanu da posmatraju Ciri kao dete.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Sapkovski je spakovao na kraju romana zajedno sa Geraltom i Jenefer kao "dete" jer nikada oni nisu ni imali odnos tri odrasle osobe.
Pa normalno kad svaki roditelj ima takav odnos prema svom detetu, sve do kraja svog života, bez obzira da li "dete" ima šesnaest ili pedeset godina.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Sapkovski je Poljak, katolik sto znaci vrlo konzervativan sto se porodice i seksualnosti tice. Pa i sam pise u knjigama da je buducnost onoga ko pravi vise dece i ima ostriji mac.
Katolički vaspitan autor kojem su lajtmotivi njegovog najpoznatijeg dela incest, silovanje i nekontrolisano nasilje. Mora da nije redovno posećivao časove veronauke.

Poslednja ispravka: Neutrino (9.3.2018 u 19:25)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 22:49   #7160
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I jedan i drugi ste u pravu, ali pustimo to na trenutak.

Ako seksualnost i rasa budu centralne teme serije, onda to neće biti dobra serija.

Ok ekranizacije knjige nema ništa, a i Sapkovskog boli stojko za takvo nešto, bitan mu je pun penzionerski džep i dodatni publicitet ka njegovim delima.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com