Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2011, 1:43   #2201
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Malo sam se zezao sa pravljenjem lika i upravo sam napravio svog alt-a.
Radio sam ga po uzoru na Madsa Mikelsena iz filma valhalla rising:
Spoiler za Originalni One Eye :):


Ovo je najbolje sto sam uspeo da uradim:
Spoiler za One Eye:




Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
leka (13.11.2011)
Stara 13.11.2011, 2:25   #2202
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Sigh, izgleda da cu ipak reinstalirati igru, nemam sta da igram
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 2:33   #2203
Nicin
Član
 
Član od: 31.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Jel je presao neko quest Kill the ice wraith?
Nicin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 2:53   #2204
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ау бре... нападе ме змај онако изненада... ако се нисам пола сата гањао са њим, уз константно снимање и учитавање позиције, све напитке сам истрошио и на крају ха једва савладах!

Што се гласвног квеста тиче тек сам се
Spoiler za ...:
попео на планину и вежбао са свештеницима, и онда кренуо до оног града са великим гробљем... на путу до њега ме је напао змај. Играм на предзадњој тежини.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 3:40   #2205
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Malo sam se zezao sa pravljenjem lika i upravo sam napravio svog alt-a.
Radio sam ga po uzoru na Madsa Mikelsena iz filma valhalla rising:
Svaka cast Film ubija kolko je dobar
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku leka na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.11.2011)
Stara 13.11.2011, 3:41   #2206
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ok povlačim ono što sam pričao, health regen apsolutno ništa ne znači u borbi tako da je kul. Jedino me interfejs menija idalje živcira, ali posle ovoga ću imati koordinaciju prstiju dovoljnu da sviram klavir

Sve u svemu, začin C, čini mi se da je bolja od Obliviona, al to ćemo tek videti
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 3:43   #2207
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Kako niste provalili to za obrtanja itema, samo kliknes na 3d modeli itema i levo desno... tj. moze samo po X osi da se rotira.
Bogami, ja ga rotiram i po x, i y, i z, i ostalim osama

Nego, setih se onog vrhunskog trejlera sa muzikom koja izuva...tamo zmaj juri "naseg" junaka, i on tako trci zadihan, do litice, i kad vidi da nema dalje, on se ponosno okrece prema zmaju, i zmaj kulja u njega 2000 stepeni vatre, on cucne, i posle 2 sekunde, "nas" Dovahkiin se uzdize, kao da ga je povetarac pomazio, dok okolo vatra jos gorucka, i izgovara shout...a u mom slucaju, prvi susret sa zmajem, ja jurcam ka njemu, on plamen u mene, tri sekunde je mnogo, valjao sam se res pecen po zemlji...i tako par puta...metilj...

Poslednja ispravka: leka (13.11.2011 u 3:53) Razlog: Pijano june ne zna slova...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 4:27   #2208
Medvedenko
Član
 
Član od: 8.3.2006.
Lokacija: N.S.
Poruke: 440
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 34 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kako da stavim iteme i potione na numere 1,2,3....?
Medvedenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 4:33   #2209
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

E, pređoh juče i danas BF3 i CoD3, i sad se okrećem Skyrimu.
Spremio sam vunene čarape, pola boksa pljuga i bokal vode.
Nego, da mi kaže neko, stavite u spojler, koja je razlika kad na početku igre odete sa onim likom iz Legiona u keep, i sa onim robijašem? Jel ima tu neke velike razlike, ili su oba potpuno ista storylinea?
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 4:37   #2210
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Medvedenko kaže: Pregled poruke
Kako da stavim iteme i potione na numere 1,2,3....?
Pa stavis u favorites sta hoces, pa onda kad udjes na q na favorites, stavis broj koji hoces...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 9:52   #2211
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

evo posle cele subote provedene uz igru, da i ja saberem utiske...

pre svega, i pored svih nedostataka, koje smo vec apsolvirali, mislim da igra ima dubinu. treba malo zagrebati ispod povrsine, ali ovo je po meni dostojan naslednik morrowinda (bar ovo sto sam do sada video).

na grafiku u principu nisam toliko obracao paznju, bitno mi je da sam mogao da opicim pun aa i af, tako da sve deluje utegnuto. kako bih sto vise izbegao konzolitis, odlucio sam da igram na master tezini. malo ume da frustrira nekad, al jbg bolje mi je i tako, nego da razvaljujem sve sto vidim.

bio sam nestrpljiv, pa sam uporedo igrao tri heroja.

--> pure mage koji samo spellove koristi, nista od oruzja. fokusirao sam se na destruction za sada, razmisljam se da li da idem na conjuration ili alteration magije.

Mage je veoma jak u napadu. fire spellovi kad se malo napreduje bas su jaki. ali isto tako sam mrtav u 2-3 udarca ako me stignu U principu, zanimljivo je bilo igrati maga, evo dogurao sam do 9 levela, ulagao sam sve poene u manu i destruction perkove.

Medjutim, vrlo brzo postane ocigledno da su recimo spellovi fire/frost/shock bukvalno kopije, sa malko drugacijim demidzom. Nedostaje dakle da se zacini malo. doduse, igra mi ne brani da koristim oruzje obicno ili summonovano, sto bi definitivno unelo raznovrsnost. ali jednostavno, to je ogranicenje koje sam sebi nametnuo. za sada da sam video tek magije prvog i drugog nivoa, postoji mogucnost, da su jace magije zanimljivije.


--> archer/assassin/thief. ideja je bila da budem primarno archer, a da od melee oruzja koristim iskljucivo dual bodeze, ako mi neprijatelj pridje. ali, avaj mislim da je pocetak igre sa archerom bas jako tezak. pre svega, strele su bas retka roba ako pokusavas da ih skupljas od protivnika. mogu da se kupe u gradovima, ali s obzirom na potrebnu kolicinu, izuzetno je skupo. osim toga, luk je poprilicno spor, i u bliskoj borbi neupotrebljiv zbog jako usporenog kretanja.

onda sam odlucio da se presaltam na melee borbu nozevima, dok malo ne ojacam. odusevio sam se power attack komboom koji se pravi sa dual wield oruzjem i nadao sam se da moze tako da se igra, kao neki rogue u koznom oklopu, koji brzim kombinacijama ubija neprijatelje
medjutim, ispostavilo se da ni to nije upotrebljivo resenje. rogue karakteri, pored light armora nemaju neki dodge sistem, koji bi kompenzovao nedostatak oklopa.

tako da melee fajt cak i protiv malcice jacih protivnika je bas bas tezak. kao prvo izbor nozeva u prvom delu igre se svodi na steel dagger, koji ima 5 ili 6 damage. obicni, pa cak i power udarci, su u krajnju ruku smesni. a vas kad udare 2h sekirom, cao zdravo.

tako da (bar u prvom delu igre), jedini moguci izbor sa ovim bildom je backstab, tj sneak perkovi. nakon dobijanja perka za 15x backstab damage, to je stvarno ubitacna varijanta. ali jbg, ne mozes sve protivnike u igri da backstabujes, i brzo ti nedostaje malo raznovrsnosti. sa rougom sam stigao do 11 lvl, ulagao sam sve poene u staminu, i sneaking, malo u archery.


--> sword&board fajter. posle maga i rouga koji su ginuli u dva-tri udarca laksih protivnika, odlucio sam se da napravim jednog skandinavca warriora, koji se specijalizuje u block, heavy armor i 1h oruzje. njega sam tek poceo, ali vec vidim koliku razliku u prezivljavanju ima heavu armor i stit.

ovo sam tek zagrebao po povrsini, ali deluje da ce biti zabavno. gameplay se svodi na odmeravanje snaga iza stita, sa shield bashing udarcima, koje prati zamah macem, pa onda bezi opet iza stita. mogu da zamislim kako ce jak da bude kad investiram u perkove, jer za block bas ima dobrih i upotrebljivih (immunity na strele, spell damage zastita itd).


sve u svemu, onako gameplay nije bas u fullu razradjen kao sto je mogao, verovatno da su racunali da se ljudi da svastare, i prilagodjavanju nacin borbe danoj situaciji. malo vitlas macem, pa se malo lecis, pa malo sneaking itd.

meni to nije zanimljivo, hteo sam po p.s.-u da igram heroje, koji imaju i svoje slabe strane. mislim da ce na duzi rok tako biti zanimljivije.

ee da, moram da ih pohvalim za onaj prvi fajt protiv zmaja. borba je epic u svakom pogledu. stvarno sam se odusevio.

za godinu dana, nakon sto moderi uzmu stvari u svoje ruke, mogu da zamislim kakvu cemo perverziju od igre da imamo
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku PapaStalin na korisnoj poruci:
Bokile (13.11.2011), Levčanin (13.11.2011), Marvi (13.11.2011)
Stara 13.11.2011, 10:22   #2212
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
PapaStalin kaže: Pregled poruke
odlucio sam da igram na master tezini
Na master nisam probao, al su me na expert svi mlatili ko kretena(bandite izuzimam). Smanjio sam na adept, i rekoh ovo i nije tolko izazovno. Medjutim, cim natrcah na par buba i par trolova shvatio sam da je za sada bolje da se ne heroisem , i ostavim na adept. Kako ti igras na master meni nije jasno?! U sledecem prelazu cu verovatno na expert pa ce da vidimo!
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 11:10   #2213
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

...treba na master igrati, ja sam malo pre uspeo ubiti dva ona dzina, a tek sam lvl. 10.
Borba je trajala dvadesetak minuta, dizao sam vatrene atronache i tako sa vatrom smo ih gadjali, jedino mi je krivo sto nisam imao dovoljno velik soul gem za duse....Jos su se usput i dva sabljasta tigra ukljucila u borbu, probao reanimate na njih, ali ne radi, valjda slab lvl... atronach je njih odvalio... Bilo je dosta napeto...
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 11:16   #2214
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
PapaStalin kaže: Pregled poruke


sve u svemu, onako gameplay nije bas u fullu razradjen kao sto je mogao, verovatno da su racunali da se ljudi da svastare, i prilagodjavanju nacin borbe danoj situaciji. malo vitlas macem, pa se malo lecis, pa malo sneaking itd.
Meni se bas ta "svastara" svidja, svaka malo teza borba me tera da razmisljam i da se pomucim, probam razlicite taktike etc. etc. Pretpostavljam da bih se osecao mocnije da sam se zakucao u Heavy Armor, vitlao mace i shield i koristio magije samo za restoration i alteration granu, ali mi je ovako zanimljivije
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 12:22   #2215
Medvedenko
Član
 
Član od: 8.3.2006.
Lokacija: N.S.
Poruke: 440
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 34 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ork 2H hammer, full steel armor sa svim perkovima u dmg i armor je op sa banditima i zmajevima , ali me kidaju frost trollovi.
Medvedenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 12:25   #2216
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Igram vec duze vreme, sasvim solidno igracko iskustvo, dosta lepa grafika kao i zvuk ali zato izrazito nervirajuci interfejs.

Ali najvise mi smeta kako su uradili dual wielding, posto sam apsolutni fan dw-a i u svakom RPGu gde je moguc obavezno ga koristim jer obozavam ogromni dps koji mogu da ostvarim, i zato me izrazito nervira ovaj sistem jer je tehnicki gori od onog iz Obliviona za nas koji igramo mix i mac i magija klase, Oblivion je jedini TES koji je ovo odradio da radi kako treba, kad dwujem nemogu da bacam magije kao u Oblivionu gde si mogao da castujes i sa stitom i sa dh oruzjem i svakako ovde ne, ne mogu ni da blokiram sto realno ponekad dobro dodje i borba i treba da ima vise mogucnosti. Sve u svemu problem lezi u tome sto su stavili dugme za svako oruzje, zaista mislim wtf? Ako sam equipovao 2 maca mislim da to znaci da hocu da napadam sa njima a ne sa jednim (znam za oba dugmeta u isto vreme, nisam glup) i uopste ne bi trebalo da pritiskam dva dugmeta nego jedno i da napad sa oba oruzja bude defolt, takodje onda bi mogli na desni klik da blokiramo (opet sa oba oruzja) a magije bi trebale da budu izmestene k'o u Oblivionu i kao sto su shoutovi ovde i onda bi mogli i po jednu magiju za svaku ruku i kastovanje ko u Oblivionu i da nas Bog vidi a ne ovaj retardirani polusistem.

Pecine, bar one vezane za questove su predugacke i realno umeju da smore, da su velicine ko rudnici u New Vegasu sve bi bilo uredu. A skoro svaki kvest je idi u neku rusevinu bauljaj pola sata i onda uzmi nesto ubij nekog, ubise me pecine stvarno.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 12:34   #2217
Blaupunkt
Član
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Mania-Sheogorath
Poruke: 68
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
EpicG kaže: Pregled poruke
Uh,jel se jos nekom desava bug na pregovorima,
Spoiler za spoiler mali:
Kada sedis tamo sa greybeardsima i pregovaras sa obe strane,pristanu da daju markrath za onaj grad na D,i onda nista,posvadjaju se nesto i samo sede tamo kao debili,a ja nista ne mogu da uradim
Desilo se meni, samo save-uj pre toga i ako se desi bug, učitavaj konstatno dok ne proradi. ( 2x u mom slučaju ). Btw. Winterhold questovi...nadjačavaju main quest
Blaupunkt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Blaupunkt na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (13.11.2011)
Stara 13.11.2011, 13:01   #2218
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Sa koliko zmajeva ste imali ''prijateljski razgovor'' ? Igram vec 3 dana, i za sada sam imao susret samo sa jednim, i to sa onim prvim iz main questa.

Sountrack kada krenes juris na zmaja je za -
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 13:01   #2219
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Posto po prvi put igram ovaj serijal sto kod warrior-a treba izucavati,sad sam trenutno kod jarl koji mi traze da odradim quest kod onog lika za zmajeve,znaci sami pocetak
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2011, 13:05   #2220
M@xim
Član
 
Član od: 25.10.2010.
Poruke: 137
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Da li je moguće igrati igru bez korišćenja magija uopšte? Ne volim ih, isključivo hladno oružje
M@xim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com