Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2011, 17:03   #361
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

ma nisam mislio nista lose...samo sam rekao, a sto se tice kine, postoje i vise nego kvalitetni proizvodi iz te zemlje, samo sto oni ne idu na istocno nego zapadno trziste....drugo, tv nisam kupio sebi nego coveku koji prica o "tankom televizoru" pa samim tim ovo mu je puna kapa....nek radi 2 god koliko mu je garancija i bicu zadovoljan...
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 17:19   #362
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Nisam ni ja mislio nista lose svojim postom, samo cesto cujem komentare vezane za proizvode proizvedene u Kini pa me cisto interesuje zasto je veci problem ako pise "Made in China" ili ako lepse izgleda "Made in PRC" nego "Made in Turkey"?

Retko koji ozbiljni proizvodjac proizvodi proizvod samo u zemlji odakle potice (mozda je bolje da kazem nijedan) i svedoci smo da se svi ti proizvodi proizvode u zemljama sa jeftinom radnom snagom, pre svega u azijskim zemljama - jedino nas jos uvek svi zaobilaze kao da smo kuzni. Kina ima tendenciju da se siri na sve cetiri strane sveta i da kao najbrze rastuca ekonomija jeftinim proizvodima dodatno ubije trenutno vodecu ekonomiju SAD i one pratece a to se postize upravo niskom cenom u odnosu na sasvim OK kvalitet za tu cenu sto recimo Turci i slicne zemlje bas i nisu u stanju da ponude svojim proizvodima (recimo BEKO koji je Turska marka).

A opet ako taj VOX posmatras kao proizvod za "jednokratnu upotrebu" koji treba da izgura par godina onda je to sasvim OK - moj komentar se odnosio pre svega na to da izbegnes tako nesto, vec da kupis nesto sto ce uz nesto visu cenu ipak duze da traje, bolje da radi a tebe (u ovom slucaju trece lice) da manje boli glava.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 22:36   #363
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

kapiram ja to sve...uvek kad kupujem za sebe, proizvod koji cu da koristim, nije mi zao novca...uopste...mada ovo sad prelazi u off, ali ajd, gorenje vazi za ok firmu sto se tice bele tehnike, daju 5god garancije, frizider mi je crko posle 3, masina za ves posle 2...a u kolima imam elite usb-radio koji sljaka vec godinu i po bez problema...da se vratim pc-u, 3 barakude za 3 godine...kome se jos to desilo
u svakom slucaju, vise ne postoje POUZDANI proizvodi u srednjem i nizem rangu...kvalitet je tek kod proizvoda vise klase, mada i oni znaju da stucaju
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 23:12   #364
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ti si bre bas neki baksuz - sto se mene tice moram ti reci kupuj samo one "egzoticne marke" nemoj da izbaksuziras ove "dobre" pa da pocnu da se kvare i kod nas...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 23:33   #365
Igor Petrovic
Član
 
Član od: 28.12.2010.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 204
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Nemoj da me plasis za baracudu... Evo jos dva primera da skupo ne znaci da ce da radi duze/bolje:

Kupio sam prosle godine novu novcijatu nokia X6, u poznatoj "H" radnji, originalno sve, papiri ovlascenog uvoznika, 2g garancije itd. Nokia je pouzdana marka, model kvalitetan, zato sam i uzeo. Cuvao sam ga kao oci u glavi.
Trajala mi je 8 meseci i riknula je stampana ploca. Jos sam cekao zakonskih 45 dana za zamenu.

Drugi primer, drugar uzeo LG 82cm LCD, pre 2g, trajao mu je 6 meseci i riknuo. Ista prica za zamenu, cekao je kao "suva zemlja kisu" da mu daju drugi.


Ja sam uzeo 22" LCD Quadro za moju sobu. Ima HDMI, VGA, hd ready, i sl. za 15000 na akciji i sljaka mi besprekorno. Cist primer da ne mora da se puca previse i da veliki brendovi nisu nesto mnogo kvalitetniji. Bar ne kod nas u Srbiji. Svede se sve na isto pri kupovini, jedina veca razlika je u ceni.
I da, naravno postoje izrodi kao VIVAX, od kojih se treba kloniti. Imaju dosta reklamacija na sve kucne uredjaje. Definitivno ih treba zaobici. Svi ostali su manje-vise ok.
Igor Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 23:52   #366
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Igor Petrovic kaže: Pregled poruke
Ja sam uzeo 22" LCD Quadro za moju sobu. Ima HDMI, VGA, hd ready, i sl. za 15000 na akciji i sljaka mi besprekorno. Cist primer da ne mora da se puca previse i da veliki brendovi nisu nesto mnogo kvalitetniji. Bar ne kod nas u Srbiji. Svede se sve na isto pri kupovini, jedina veca razlika je u ceni.
I da, naravno postoje izrodi kao VIVAX, od kojih se treba kloniti. Imaju dosta reklamacija na sve kucne uredjaje. Definitivno ih treba zaobici. Svi ostali su manje-vise ok.
Sad je pitanje sta se smatra za kvalitetno - neko smatra da je neki proizvod kvalitetan ako se nije pokvario nijednom u vremenskom periodu x a neko ako ono sto dobije vredi vise od neceg drugog.

Ako smatras da veliki brendovi nisu nesto mnogo kvalitetniji hajmo da pogledamo recimo kakva je slika kod mene na Samsungu klase 6 i na nekom/bilo kom Quadro, Vox i slicnim televizorima i ako kazes da razlika u kvalitetu slike i mogucnostima/performansama nije primetna onda povlacim svaku rec koju sam rekao. A ja mislim da je razlika i vise nego primetna i to ne samo u ceni nego i u kvalitetu posto ja spadam u grupu koja kvalitet ceni malo vise od toga da li se neki model pokvario ili nije... I BMW i Mercedes su kvarljiva roba i desava se da se pokvare kao i Jugo ali reci da veliki brendovi, u ovom slucaju automobili, nisu kvalitetniji jer se nekom Jugo nije nijednom pokvario i da je jedina veca razlika u ceni je blago receno neozbiljno. Kvalitet, performanse, mogucnosti se jednako cene i kod automobila i kod televizora i kod drugih uredjaja i razlike u kvalitetu itekako postoje nezavisno od toga sto si ti elaborirao u svom postu.

Btw. i pouzdanost se odredjuje na nekom uzorku koji sto je veci rezultat je tacniji a ne na pojedinacnom primeru.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Belfegor (31.10.2011), director (10.11.2011)
Stara 15.11.2011, 13:19   #367
banem
Novi član
 
Član od: 9.9.2009.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
odvojio sam oko 300e, nasao sam gomilu vivax-a, vox-ova, aldera itd za taj novac, ali su mi bili sumnjivi, pa reko da proverim. ovaj samsung je skroz ok.
Za te pare možeš naći od ljudi što uvoze već ozbiljne TV-e, pogledaj po oglasima.
banem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 16:00   #368
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

imam Panasonic plasma TV i tu ima par stvari koji nerviraju.

prvo sto se odmah pokvarila (ali zamenili su mi potpuno novom koja evo radi lepo duze vreme).

u sobi treba da je skoro potpuni mrak, jer se sve vidi kao u ogledalu. (to je valjda kao reseno onim novijim panelima)

ima problem 'burn-ina', tako da ako promenim aspect ratio (da prikaze normalno 4:3), plasma sa strane prikaze sive pravougaonike umesto crnih (verovatno da bi bio manji taj burn-in). doduse nisam primetio da se ispoljava taj problem, samo smeta ta siva boja.

prosto neverovatno da nema mogucnost izbora aspect ratio tako da se odsece na 16:9. (kad neki widescreen film puste na 4:3).

ponekad se cuje neko pucketanje na nekim kanalima, ali to mozda i nije do tv-a.


inace, sto se tice boje i kontrasta, to je uglavnom sasvim ok. (steta sto nije preporucljivo povecati kontrast na max, opet zbog burn-ina)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 19:08   #369
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Cool Re: TV: Plazma ili LCD?

Planiram skorasnju kupovinu LCD/Plasma Tv-a, pa me interesuju misljenja korisnika koji imaju neki od navedenih modela: Samsung LE32D550, LE32C530, Sony KDL-32BX420BAEP, LG 32LK430, 32LD465. Kako se pokazao u praksi? Kvalitet boja, kontrasta i input laga, posto planiram da ga koristim uz filmove i sportski program i za po koju igru sa PC-a, a mozda ubuduce i sa neke konzole. Ako neko ima bolji predlog od ovih modela do 450e, samo napred Hvala unapred.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 21:28   #370
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ja imam LG 32LD465 i nije los TV. (filmovi i TV programi, igre ne igram) Ali od ponudjenih mislim da je najbolje da ides na ova 2 Samsung modela. (Vidi koji je noviji model)
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 21:40   #371
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

primetio sam da se kod LCD TV-a u tenisu skoro uopste ne vidi loptica. pretpostavljam da je zbog kasnjenja, mada moze da bude i nesto drugo. malo je bolje na plazmi, ali ipak najbolju sliku daje CRT.. tja.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 12:56   #372
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Cool Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Ja imam LG 32LD465 i nije los TV. (filmovi i TV programi, igre ne igram) Ali od ponudjenih mislim da je najbolje da ides na ova 2 Samsung modela. (Vidi koji je noviji model)
Pa tako sam nesto i ja mislio, LG ima dobru cenu ali Samsung za koju hiljadu vise, nudi dosta dobar odnos cena-perfomanse. Iritiraju me samo 2 godine garancije, ali ipak je ovo Srbija

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
primetio sam da se kod LCD TV-a u tenisu skoro uopste ne vidi loptica. pretpostavljam da je zbog kasnjenja, mada moze da bude i nesto drugo. malo je bolje na plazmi, ali ipak najbolju sliku daje CRT.. tja.
Da, zbog manjeg broja pokretnih linija, LCD daje losiju sliku u odnosu na plazmu pri brzim pokretima u filmskim scenama i sportskih prenosa, konkretno kod tenisa posto se loptica krece velikom brzinom a uz to je mala. Srecom, ne pratim tenis
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 2:48   #373
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Ja imam LG 32LD465 i nije los TV. (filmovi i TV programi, igre ne igram) Ali od ponudjenih mislim da je najbolje da ides na ova 2 Samsung modela. (Vidi koji je noviji model)
Samsung D serija je novija tj. ovogodisnja serija dok je C oznaka za proslogodisnje modele. D serija je nesto malo rekao bih neznatno bolja ali je odnos cena-performanse tj. ono sto nudi dobrano na strani proslogodisnjeg modela tako da bih mu ja preporucio da ako ga nadje uzme C seriju. Malo je losija a trebalo bi da je malo vise jeftinija od D serije.
Inace definitivno sam za Samsung...

Sent from my bravo using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 3:49   #374
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Zanimljivo je to Marti Misterijo, to sto kazes da si definitivno za samsung, pratio sam tvoje postove i vidim da se definitivno razumes, i tvoje godine, i naravno, moras imati mnogo vise znanja od ostalih clanova foruma, pogotovu ovih koji ne zele da stave ni godinu rodjenja, ali sto meni nije jasno, je to da, ti hvalis samsung, a mnogi drugi, koji imaju iskustva sa drugim markama televizora, bilo da je u pitanju prodaja istih ili koriscenje, to je da je iskustvo vrlo lose, tipa da samsung, pocev od, ima losiju sliku od slicnih u klasi, do toga da se neuporedivo vise kvari, meni kreira sliku da je samsung jako los. Mozda ja tumacim pogresno tvoju poslednju poruku. A mozda mi i ovo poslednje pivo nije trebalo
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 9:36   #375
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Ja pre svega pricam na osnovu svog i iskustva drugih koji imaju Samsung i ostale televizore koje govori upravo suprotno - bar kad je rec o LCD/LED televizorima.
Voleo bih da cujem/vidim te komentare koji kazu drugacije i pre svega profesionalno izmerene podatke vezane za sliku po svim parametrima ...
Treba definisati i sta znaci vise se kvare posto znam da ima i onih koji kazu da se u servis npr. preda na opravku tri ili pet (svejedno) puta vise Samsunga od recimo Sharpa sto samo po sebi ispada mnogo ali ako uzmemo da se proda recimo sedam ili deset puta vide jedinica proizvoda u odnosu na isti taj Sharp to baca jednu sasvim drugu sliku na tu pricu i kaze da se oni manje kvare... Znaci bitno je da li se posmatra kolicinski ili na neki drugi nacin.
Pozzz

Sent from my bravo using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 10:03   #376
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Samsung C530 je bas hvaljen TV i da sam mogao za njega da dobijem popust koji sam dobio za LG verovatno bih ga uzeo. Takodje LG nije nista losiji. (barem za gledanje TV programa)
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 11:52   #377
dejanl
Član
 
Član od: 4.9.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
primetio sam da se kod LCD TV-a u tenisu skoro uopste ne vidi loptica. pretpostavljam da je zbog kasnjenja, mada moze da bude i nesto drugo. malo je bolje na plazmi, ali ipak najbolju sliku daje CRT.. tja.
Pa na jeftinim ofice monitorima kad se pusti tenis preko tv karte moze normalno da se gleda, u svakom slucaju se vidi loptica. Kako moze tv da bude tako los?
dejanl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 13:58   #378
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
leka kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je to Marti Misterijo, to sto kazes da si definitivno za samsung, pratio sam tvoje postove i vidim da se definitivno razumes, i tvoje godine, i naravno, moras imati mnogo vise znanja od ostalih clanova foruma, pogotovu ovih koji ne zele da stave ni godinu rodjenja, ali sto meni nije jasno, je to da, ti hvalis samsung, a mnogi drugi, koji imaju iskustva sa drugim markama televizora, bilo da je u pitanju prodaja istih ili koriscenje, to je da je iskustvo vrlo lose, tipa da samsung, pocev od, ima losiju sliku od slicnih u klasi, do toga da se neuporedivo vise kvari, meni kreira sliku da je samsung jako los. Mozda ja tumacim pogresno tvoju poslednju poruku. A mozda mi i ovo poslednje pivo nije trebalo
Što reče Marti, Samsung je vodeća marka po pitanju prodaje među TV-ima i godišnje proda duplo više modela od prvih rivala koji su LG i Sony, a višestruko više od Sharpa, Toshibe... Što navodi da će u servisima imati i toliko više samsung TV-a prosto jer ih ima više ljudi.

Drugo, moraš imati u vidu da je tržište tehnike vrlo promenjivo i da se informacije i rezultati moraju pratiti konstantno. Ako je neko naučio nešto pre 3-4 god. o proizvođačima TV-a i sada se drži tih saznanja to je strašno pogrešno. Npr. Samsung je tada imao nekih svojih problema sa slikom, Sony je mogao da ih nauči reč dve o pravljenju TV-a, Panasonic je imao tek prosečne modele... Danas, Samsung prednjači po kvalitetu slike za uložen novac, Sony pravi aman najlošije TV-e na tržištu (kada je reč o modelima ispod 1000€), a Panasonic drži krunu sa najboljim TV-ima na svetu (doduše sa plazma tehnologijom).

Naravno, svaka marka sa renomeom pravi TV-e koji će zadovoljiti većinu gledalaca. Većini ljudi je najbitnije da nema snega, da se boje ne razlivaju i da ništa nije mutno... Niko nije pogrešio ako kupi LG, Toshibu, Sharp... sve su to kvalitetni proizvodi. Prosto, priroda ovakvih tehno foruma je da se iscedi i onih par poslednjih procenata kvaliteta kada se nešto kupuje, a tih par procenata za sada stvarno nudi baš Samsung. I sve to je lako izmerivo i dokazivo a ne neka rekla-kazala priča koja kruži od komšije do komšije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
leka (19.11.2011), Marti Misterija (19.11.2011)
Stara 19.11.2011, 14:16   #379
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
dejanl kaže: Pregled poruke
Pa na jeftinim ofice monitorima kad se pusti tenis preko tv karte moze normalno da se gleda, u svakom slucaju se vidi loptica. Kako moze tv da bude tako los?
hm, ovaj LCD TV je kostao skoro 700 eur. verovatno je fora u tome sto u televizore redovno ugradjuju one kvalitetnije i skuplje (tipa MVA) u odnosu na 'socijalne' TN panele u monitorima. ali MVA (i slicni) iako imaju odlican kontrast/vidljivi ugao/boje imaju mnogo vece kasnjenje od TN.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 15:05   #380
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Što reče Marti ...
Praznila mi se baterija na telefonu pa sam pozurio da zavrsim post tako da nisam stigao da kazem jos da nikako ne mogu da se slozim sa tvrdnjom da Samsung TV imaju dosta losiju sliku u odnosu na modele drugih proizvodjaca iste klase - pre svega i empirijski a zatim i, da se izrazim tako, eksperimentalno - na osnovu merenja.
Negde sam vec pisao i tehnicki objasnio, mozda cak i ovoj temi, da Samsung televizori imaju polje procesuiranje slike i da zbog toga cak i prednjace po kvalitetu slike... Naravno, sve je to promenjiva kategorija ali za sada stvari stoje tako, bez obzira sto se mozda cini drugacije... Naravno ima i mnogo subjektivnih stvari koje mogu da uticu na bolji ili losiji kvalitet slike a ticu se pre svega korisnika a ne samog TV-a. Secam se da me je pre nesto manje od dve godine jedan prijatelj pozvao rekavsi da mu je slika na novom C450 izuzetno losa, cak i losija nego na drugim TV koje je razmatrao. Kad sam pogledao sliku shvatio sam da je u pravu ali je najveci problem sto je to bila slika out of the box... posle pravilnog podesavanja opcija/kalibracije slike situacija je bila dijametralno suprotna a slika neuporedivo bolja... Ovo je primer koji se ne desava samo kod Samsunga ali kazuje da samo jedna pogresno podesena stavka, recimo nijansa plave oterana u krajnost, za manje iskusnog pojedninca stvara utisak da je slika na nekom televizoru losija od one na drugim modelima dok je situacija poredivsi pravilno kalibrisane TV sasvim drugacija...
Ima tu necega i do tipa panela ugradjenih u televizor - da li je rec o Samsungovim, AUO ili MVA panelima, zatim cak i kod razlicitih modela Samsungovih panela postoje neznatne razlike ali ipak razlike u kvalitetu - recimo SQ, SX ili SS etc.

Sent from my bravo using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, plazma


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com