Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2021, 19:23   #1
capitano
Član
 
Član od: 30.1.2020.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Pozdrav svima,

Interesuje me kamera za snimanje YouTube videa do 350evra nova da kosta.

Znaci nista preskupo, za pocetni nivo snimanja, bitno mi je da ima solidan mikrofon u sebi jer jos nemam mikrofon, da pravi korektne videe i da pravi odlicne slike.

Vidim da je DSLr nesto najpoznatije, ali citam i nesto mirrorless da se pojavilo, ne razumem tacno razliku. Kapiram da je neka DSLR varijanta najbolja?

Hvala unapred?
capitano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2021, 21:03   #2
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Koja vrsta snimanja te interesuje,kakav bi to video ti to snimao.Generalni savet svih poznatih youtubera jeste da netreba bacati pare na neku spec opermu nego na dobar telefon. Sadasnji telefoni imaju solidne kamere koje su jako sposobne za video snimanje (4k60).Moj savet ti je ako imas dobar telefon da krenes sa njima da ulozis u neku vrstu osvetljenja i da se poducis oko video obrade pre.
Ako te bas zanima video kamera onda sacekaj ovde mozda ti da neko odvogor konkretniji na tvoje pitanje
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2021, 10:28   #3
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Odmah da ti kazem da se neces bas usreciti za 350e...za youtube bi bilo dobro uzeti nesto sto ima dobar autofokus dok snima video, a to kosta.
Nesto najblize tome je Canon 200d...ima okretni ekran, tako da kad snimas sebe, mozes da vidis sta snimas...ima dobar autofokus, ali snima u 1080p...sto mislim da je skroz okej za pocetak...mozes pri exportu snimka, nakon editovanja, da prebacis u 4k i da snimak izgleda skroz okej.
E sad, Canon 200d moze da se nadje samo polovan i cena za telo se krece od 300e do 350e...uz to ti treba i objektiv(za pocetak moze canon 18-55is).
Sto se novih stvari tice, mislim da nema nista za 350e a da je bolje od telefona.
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2021, 11:08   #4
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Nisam u tim vodama ali iz iskustva gledaoca, bolje za pocetak da ulozis pare za dobar mikrofon. Ako je zvuk los i nerazumljivo sta pricas, dzaba dobar snimak. Takodje poradi na dikciji tj. izgovoru. Radio sam kao student na radiju, znam kako se voditelji pripremaju. Koristi sve misice na raspolaganju, nemoj da te mrzi da otvoris usta na A E I O U. Ako neces pricati onda zaboravi sta sam pisao
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2021, 22:03   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Malo kasnim ali pomogli bi odgovori na ovo što su drugi pitali - koji tip videa se snima?

Npr. ako ćeš nešto gde ti sediš i sve u kadru je fiksno, DSLR će odraditi odličan posao. Ja npr. za tu varijantu koristim Nikon D3300 + Nikon 35mm prajm. Fokusiram jednom, ne pipam više i snimam. Ako misliš da se krećeš i fokus mora često da lovi i refokusira, zaboravi DSLR - bićeš van fokusa makar trećinu vremena i gledaćeš focus hunt sve vreme. Telefoni će za takve potrebe odraditi mnogo upotrebljiviji video.

Dobar mirrorless sa eye-focusom je vrh kamera za bilo kakav video. Dobiće se kvalitet videa i fotki na nivou DSLR-a i fokusiranje na nivou telefona. Ali su oni još uvek vrlo skupi, makar duplo preko tvog budžeta.

Takođe, ako se snima u unutrašnjosti prostorije, nabavi što pre neko dobro svetlo/reflektor. Dobro osvetljenje doprinesi kvalitetu slike više nego skupa kamera.

Finalno, ako pričaš bilo šta u videu, dobar mikrofon je skoro moranje. Svi iz aparata su krš i zvučaćeš kao iz bureta. Ima npr. Boya lavalier mikrofon (bubica koja se kači na odelo) da se nabavi povoljno a nije loša. Kao neko ko održava YT kanal već 2+ godine i sada mi je to glavni izvor prihoda, nijednom se niko nije žalio na kvalitet slike ali na kvalitet zvuka i moje mikro pauze dok smišljam šta ću da kažem sledeće jesu konstantno... Čak i kada sam kupio posvećeni Tascam recorder koji snima potpuno odvojeno od aparata i mnogo kvalitetnije, i dalje su se redovno u komentarima žalili na nagle šumove, na napadne ssss, šššš, hhhh... tj. sibilante. Pa sam zasukao rukave i naučio da odradim neke osnovne operacije nad zvukom (multiband compressor, noise reduction, de-essing).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka za jeftiniju graficku do 35-40e i napajanje ~50-60e bojanh ŠDK - Grafika 15 29.2.2020 22:27
Preporuka za TV od 50" do 700e wlud ŠDK - Foto i audio/video 6 21.5.2019 0:17
Preporuka za FullHD TV 39-43" do 30k bojanh ŠDK - Foto i audio/video 0 21.6.2018 10:36
Preporuka za konfiguraciju do 400 evra. TheProphecy ŠDK - Osnovne komponente 18 1.7.2008 12:19
preporuka za telefon do 200 e Iwan88 Aparati i oprema 9 12.2.2006 22:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com