Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2015, 15:24   #141
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Bilo je tih problema kod ljudi koji su presli na Windows 10 u kombinaciji sa Samsung TV uredjajima iako je na 8/8.1 radio bez problema, ali nisam cuo da ih je neko resio.
Bilo kako bilo na igranje pri takvoj vezi zaboravi, slika previse kasni da bi moglo udobno da se igra na taj nacin, ljudima cesto zasmeta lag i pri HDMI vezi, a kamoli pri bezicnom strimovanju slike.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Shonkas (24.9.2015)
Stara 24.9.2015, 15:47   #142
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Za to su dobrim delom krivi i TV uređaji koji laguju i preko 80-100ms.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 15:53   #143
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Ustekao sam HDMI, fantasticno i izgleda i radi na ovom TV-u.. Jbg...pomiricu se s tim da moram prenositi laptop par metara kad hocu da uzivam u igrama
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 20:59   #144
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Povezao sam svoj vremešni računar (E5200 @3,3GHz, 4GB DDR2, 8800GT, Win7 x64) sa televizorom LG 32LK450. Koristim gejmped od PS4 i bežično sam ga povezao sa računarom, pa onda i PC igre povremeno igram na TV-u i imam prilično "konzolarno iskustvo", čak i tačped na kontroleru radi na računaru i kontroliše kursor. Jeste mašina stara, ali ima još dosta igara koje bez probleme tera, a koje nisam odigrao. Npr, sada igram Spec Ops: The Line i izgleda sasvim dobro na TV-u, recimo ništa slabije nego da sam povezao PS3.

Za povezivanje PC-TV koristio sam DVI-HDMI kabl, a za zvuk sam koristio audio kabl sa običnog audio izlaza računara.
(Poseban kabl sam koristio za zvuk zato što moja grafička kartica ne podržava prenos zvuka, a ne iz razloga što je u pitanju DVI izlaz. Kad bi moja grafika podržavala i zvuk, sve bi išlo preko DVI-HDMI kabla. Nasuprot ukorenjenom verovanju da DVI ne može da prenese i zvuk - ipak može. Kod mog brata sa Radeon 3650 karticom bez problema preko jednog DVI-HDMI kabla imamo i sliku i zvuk na TV-u).

Elem, kod mene je slika odlična. Nisam morao ništa da podešavam, rezolucija je identična (full HD) i na monitoru i na TV-u, samo sam sliku stavio u clone mod i sve je OK.
Problem nastaje sa zvukom. Zvuka ima na TV-u, lepo je prepoznato da HDMI ne prenosi zvuk pa TV reprodukuje zvuk sa audio ulaza.
Problem je u tome što se stalno čuje neko zujanje ako je TV prebačen na input sa kompjutera, čak nije ni zujanje (buzz) nego više ono što na engleskom zovu hum, konstantan nizak ton. Dok gledam televiziju ili koristim PS4 koji je priključen na drugi HDMI priključak, tada nema nikakvih smetnji sa zvukom i na njega ne utiče da li je PC uključen i priključen na TV. Dosadni ton se javlja samo kad prebacim TV input na PC.

Zujanje reaguje na pojačavanje tona. Pojačava se pojačavanjem zvuka na TV-u. Nema zujanja na bilo kom drugom inputu osim sa PC-ja.
Napominjem da se zujanje sa PC-ja ne čuje na njegovim zvučnicima ili slušalicama nezavisno od televizora. Samo se čuje na TV-u.

Javlja se samo u situaciji kada su povezani TV i PC, a na TV je povezan i kabl za kablovsku televiziju.
Ako isključim kabl od kablovske, onda zujanje prestaje i na kanalu sa PC-ja je odličan zvuk!
Zujanje nestaje i ako audio kabl otkačim sa PC-ja a kablovska je ostala priključena.
Takođe, ako je kablovska priključena a audio input pustim sa nekog drugog uređaja, npr. telefona, onda nema zujanja. Čuje se jasno sa tog izvora zvuka.

Dakle, vidim da se problem dešava samo kada su preko TV-a nekako povezani kablovska i računar. Da li dolazi do neke razlike u uzemljenju? Kako mogu da rešim ovo?Probao sam da sve ove uređaje stavim u isti strujni produžni kabl, ali nije pomoglo.Jasno je da problema nema kada isključim kabl od kablovske pre nego što počnem da igram igre, ali mi to nije baš praktično rešenje.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 14:03   #145
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Pozdrav, imam problem sa povezivanjem starog računara (samo VGA video izlaz sa integrisane grafičke) i novog televizora sa HDMI portom. Na svim mestima gde sam čitao bilo šta na ovu temu ljudi pominju neki konvertor ali niko ne pominje model, cenu i gde bi se to moglo naći u našoj zemlji. Slikao sam i pozadinu televizora pa ako neko mozda zna bolje rešenje za povezivanje VGA izlaza sa kompa na neki drugi konvertor neka ne ćuti
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 17:37   #146
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Treba ti grafika sa hdmi ili dvi izlazom..To povezivanje preko vga nema smisla.
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobiv na korisnoj poruci:
Zmajodkaraburme (20.1.2016)
Stara 18.1.2016, 22:20   #147
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Mozda mozes pokusati sa "VGA to RGB" ili "VGA to SCART" kablom, sto je oko 600-700 dinara, iako nikad nisam ovako nesto pokusavao, ne vidim razlog da ne radi....mada mozes ocekivati nesto losiju sliku u odnosu na HDMI povezivanje
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
Zmajodkaraburme (20.1.2016)
Stara 31.3.2016, 22:46   #148
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Ljudi, imam kabl DVI-HDMI i ne mogu da dobijem signal na LCD TV-u preko tog kabla... Inace svi prikljucci na TV-u su ispravni, a preko VGA-VGA kabla dobijam savrsenu sliku (koliko moze da bude). Da li mi treba neki konvertor, jer ne znam da li taj kabl (kupljen u poznatoj radnji) uopste vrsi neku konverziju (i da li ima neke dodatne elektronike?)?
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2016, 8:42   #149
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Neko??/ Mala pomoc?????

Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2016, 22:55   #150
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

ako je sve ispravno onda bi to trebalo da radi,ja takodje imam DVI-HDMI kabal i sve fukcionise. Da li je kabal ispravan prvo. Da tebi nije port na samoj grafickoj riknuo.
Pada mi napamet ako mozes da pozjamis od nekoga drugu graficku i probaj sa njom ili ceo komp.

Nema potrebe nizakakvim konertorima,elektronici i slicno. Sve sto ti je potrebno imas
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lobanja na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (3.4.2016)
Stara 3.4.2016, 8:32   #151
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Pa kabl je nov kupljen, TV i komp rade supre preko VGA-VGA kabla, jedino sto iz toga mogu da zakljucim da DVI izlaz na grafickoj ne daje signale.....
HVALA
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 20:36   #152
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
ako je sve ispravno onda bi to trebalo da radi,ja takodje imam DVI-HDMI kabal i sve fukcionise. Da li je kabal ispravan prvo. Da tebi nije port na samoj grafickoj riknuo.
Pada mi napamet ako mozes da pozjamis od nekoga drugu graficku i probaj sa njom ili ceo komp.

Nema potrebe nizakakvim konertorima,elektronici i slicno. Sve sto ti je potrebno imas
E ovako, probao sam graficku, ubacio nove drajvere i DVI izlaz radi, ali sam ga probao preko DVI-VGA konvertora, pa onda u TV na VGA ulazu.... Inace preko DVI-HDMI kabla ne dobijam sliku na TV-u....

Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 14:47   #153
dejoni
Novi član
 
Član od: 11.6.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Poštovani, pokvario mi se ulaz za hdmi na racunaru i sad ne mogu da prebacujem sadržaj sa racunara na tv... Ustvari mogu preko programa smart share ali tu mogu da prebacujem samo sadrzaj koji je na kompijuteru a ne mogu npr da gledam preko browsera filmove online i da to sherujem na smart tv. Da li neko zna način na koji bi mogao da serujem ono sto gledam na racunaru preko tv-a a da to nije hdmi kabal? Hvala unapred. Model tv-a je lg 42LB650V.
dejoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2016, 21:48   #154
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Kakv bi ovaj tv bio za igre?
http://www.euroline.co.rs/katalog/te...32-led-tv.html
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2017, 15:38   #155
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Pozdrav ljudi zanima me da li je neko imao iskustva sa hdmi2av konverterom?

Imam stari Panasonicov Plasma/Lcd tv i on ima samo cinc i skart ulaze dok moj laptop koji zelim da povezem sa TV-om ima samo HDMI izlaz. Zanima me da li ovo moze da radi i da li je neko imao iskustva sa ovim?

Ili neka mi neko predlozi ukoliko postoji neko jednostavnije resenje
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2017, 22:02   #156
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Koji li bi bio najmanji tv sa najvecom rezolucijom? Gledao sam po domacim sajtovima neki 32 inca a 4k da bude. Ali nisam nasao ni jedan. A cenim da bi to bilo idealno za gaming.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2022, 17:30   #157
deenh
Novi član
 
Član od: 14.4.2020.
Poruke: 15
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Koji li bi bio najmanji tv sa najvecom rezolucijom? Gledao sam po domacim sajtovima neki 32 inca a 4k da bude. Ali nisam nasao ni jedan. A cenim da bi to bilo idealno za gaming.
Ne postoji 4K od 32", koliko znam. Od 43" ima, kupi tako nešto.
deenh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
plazma tv, povezivanje pc i lcd tv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telefoniranje sa kompjutera Pucko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 9.1.2013 11:50
Povezivanje kamere sa kompjuterom atlantis21 Foto i audio/video 1 31.10.2012 10:05
Povezivanje TV-a sa računarom DobroslaV Foto i audio/video 0 14.2.2011 22:01
Konfiguracija za povezivanje sa LCD monitorom? (HTPC) Palitreks Šta da kupim? 2 1.2.2011 22:45
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com