Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2022, 13:06   #1
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom The Quarry

The Quarry je interaktivna horor avantura iza koje stoji Supermassive Games (Until Dawn, The Dark Pictures Anthology) i igra prestavlja omaž horor ostvarenjima, ovo dosta podseća na Petak 13 serijal filmova i sličnim iz tog perioda. Za sada igra se izdvaja po grafici samoj animaciji lica i glumačkoj postavi a dali će sve ovo na kraju ispastii dobro ostaje da se vidi 10 juna kada igra izlazi za PC i konzole.

The Quarry | Official Announce Trailer | 2K


The Quarry | Official Prologue Gameplay | 2K



https://2k.com/en-US/game/quarrygame/
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2022, 13:33   #2
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Nemam ja problem sa ovim Supermassive igrama, cak su mi i OK za opustanje posle posla.
Ali mogu da ih razmatram samo na nekom debelom popustu.

Nakaciti cenu od 50-60e za ovo je smejuruja.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2022, 15:15   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Quarry

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Nemam ja problem sa ovim Supermassive igrama, cak su mi i OK za opustanje posle posla.
Ali mogu da ih razmatram samo na nekom debelom popustu.

Nakaciti cenu od 50-60e za ovo je smejuruja.
I meni su super ali da, 60e za ovo mislim da je previse stvarno. Cak i ako imamo u vidu to da izbori u nekim slucajevima zaista umeju da budu dosta drugaciji (za razliku od slicnih igara).

Dark Pictures naslovi su i bili oko 30 evra/dolara, jedino da je ovo mnogo veci i nesto drugaciji naslov pa ajde. Ali mi se ovo cini isto.

Raspali 2K umesao prste.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 14:22   #4
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

The Quarry | Official Launch Trailer | 2K


Recenzije i utisci https://opencritic.com/game/13226/the-quarry
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 17:05   #5
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Od kako rade na Dark Pictures serijalu više nisam u fazonu da prelazim duge igre tipa Until Dawn, a izgleda da je ovo neka vrsta baš te igre. Radije bih izdvojio novac za dve nove Dark Pictures igre koje su kraće i koje obično pređem 2x nego isti novac da dam na jednu dužu igru koju ću preći samo jednom i gde neću imati volje za drugim prelaskom. Ako igra bude na nekom debelom popustu možda tad promenim mišljenje.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 18:28   #6
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Zanimljivo je da The Quarry možete da odigrate to jest odglegate kao film i da ne morate da pritisnete ni jedno dugme. Postoji Movie mod jedino što traži od vas je da podesite kakav će biti ishod samog filma u opcijama i na kraju spremite sok i kocice i uživajte. Neka me neko ispravi ako grešim ali to sam čuo u pojedinim recenzijama i klipovima.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 19:41   #7
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Wow nikad nisam gledao film za 60 evra.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
Akumu (9.6.2022), code master (9.6.2022), Cracked But Whole (9.6.2022), JohnnyNT (11.6.2022), Koreli A. (10.6.2022), Pipboy (14.6.2022)
Stara 10.6.2022, 17:54   #8
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Ladno su postavili igru navodno "Free" na Steamu, dok je to bio samo demo, a full igra se otključava kao DLC

I naravno desilo se šta može da se dogodi - eksploatisanje ove falinke da se bypass-uje Denuvo XD

Na svu sreću, skinuh demo na vreme, jer su evo par sati kasnije ukačili šta se dešava pa demo više nije dostupan hahah.
Za sad mi igra radi kao da je full otključana (jer je, jelte, DLC bio cela igra), ali nisam siguran da li će to biti slučaj za stalno, ne znam koliko traje denuvo token
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2022, 21:29   #9
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Završio, 8.5h za prelazak. Bolja od prve dve Dark Pictures epizode, lošija znatno od Until Dawn i House of Ashes. Meni je prosto fascinantno kako čitav studio godinama vrši žestoke regresije, i blage progresije, kad je u pitanju ovaj tip igara.
Isto važi i na grafičkom planu, neke stvari su znatno bolje, neke stvari su užasne.
Ne sećam se kad sam video ovako loše realizovane water efekte u igri, decenijama unazad. Komično je koliko je loše
Takođe postoji užasan motion blur koji se ne može isključiti, nema mnogo scena tokom dana, al tu se vidi koliko puca po šavovima taj endžin, nije ni čudo što su im sve igre u polumraku, drugačije ne bi ni mogle da funkcionišu. Veoma loše implementiran AA, postoji konstantan shimmering oko lica i kose kog nisam primetio u HoA, i još sijaset tehničkih problema. Takođe, škk se dešava sa očima, ili gledaju previsoko ili prenisko, nikad u osobu kojoj se obraćaju, bizarno. Baš bizarno.

Takođe, fascinantno je kako čak i pristojnu priču unište užasavajućim dijalozima. Što me opet čudi jer kad se vratim natrag na House of Ashes, dijalozi su bili sasvim pristojni, ali mislim da je problem što ovde pokušavaju da ih pišu iz perspektive tinejdžera, a to zvuči još više krindž jer se vidi koliko ne znaju kako tinejdžeri pričaju.

QTE efekti su toliko pojednostavljeni da igra ne pruža apsolutno nikakav izazov. Posle dva tab-a esida i litre votke komotno bih nožnim prstima mogao na vreme da odigram svaki QTE i da se ne preznojim. Postoji čak i opcija da se smanji njihova težina, ali ne postoji suprotno. Difolt opcija je prelaka. Until dawn je imao najbolje izbalansirane, HoA je imao poprilično zahtevne ali se dobro uklapalo u dinamiku i ton igre.

Pomenuh već, priča je okej, dijalozi užasni. Likovi su... štagod. Ima tu pristojno izgrađenih nijansi likova, ali problem nastaje kroz izrazite kontradiktornosti. Nuspojava ovog tipa igara, I guess. Možete da načinite da se jedan lik kog trenutno vodite ponaša drkadžijski ili prijatno prema drugima, a onda čim izgubite kontrolu, on vodi svoju priču bez obzira na vaše odluke.

Pacing nije najbolji, mislim da im više pašu kraće igre, iako mi se DPA epizode nisu svidele, osim poslednje.

Suštinski, nije greota propustiti. Sva sreća pa sam "dobio" igru kao na poklon, sad mogu da je obrišem i više nikad joj se ne vratim
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (25.6.2022), ogisha (15.6.2022)
Stara 19.2.2023, 19:39   #10
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Nisam igrao supermassive igre do sada (ne znam ko je Detroit BH radio, tu sam igrao), pa reko da dam sansu i izabrao ovu poslednju, ili pretposlednju.

Juce i danas, u dva sedenja za 10-11h (kaze save) je predjoh. Ide mi ovaj zanr

Spoiler za s obzirom:
da sam uspeo da uklonim white wolfa i skinem curse sa porodice i u procesu su mi dva lika stradala i to na jako glup nacin. Prvo sam s Maxom razmisljao da ostanem na ostrvu, logika je bila da je tu siguran, ali sam u brzini izabrao da prepliva, gde je odmah na drugoj obali sacekao vukodlak...
A druga smrt je mislim ozbiljan bag, sa Kaitlyin cak sam se odvojio, uzeo srebrni metak od Eme i Ebigejl i naciljao, stisnuo triger ali nije registrovalo i sabio me vukodlak.

Svi ostali savetnici zivi, svi Hacketi mrtvi osim Travisa i sto se mene tice zamalo perfektan kraj.

U 8. chapteru je bas krenulo da se otpetljava, vidim da se dosta ljudi tu s**balo


Sve u svemu fina novelty zabava, zato sam se i toliko zaludeo da je predjem u dva sedenja. Probah Until Dawn da nadjem ali vidim da je ekskluziva, tako da se skida prva antologija Man of Medan...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2023, 21:27   #11
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

Verujem da će ti onda i Dark Pictures leći, iako nisu sve igre istog kvaliteta.
Inače, The Quarry ulazi u PS Plus katalog za neki dan tako da ko ima PS Plus Extra/Premium pretplatu, eto šanse da isproba.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2023, 21:39   #12
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Quarry

The Quarry najgora od svih, meni makar. Dark Pictures - varira dosta, najbolja je House of Ashes, smeštena u Iraku tokom rata. Ostale su mi blede. Ova poslednja može da se takmiči sa Quarry za titulu najgore.
Until dawn je klasik, ali možda sam pristrasan jer sam baš gotivio pri izlasku, sad je malkice omatorela - mada iskreno, rađena u Decima engine-u i da se primetiti, facijalne animacije izgledaju bolje nego u svim potonjim igrama.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srpski prevod za S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat kvare_cg Akcione igre 562 7.7.2013 23:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com