Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2022, 12:11   #1781
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ma satchel mi je već pun ali opet razmišljam o tome.

Mehanike gladi i žeđi i tome slično mogu da funkcionišu samo u survival igrama. Ovde su mogli to da ostave samo za privremeno boostovanje ili healing i slično a ne da uglave gotovo pa kao must have mehaniku. Niko normalan ne voli to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2022, 13:12   #1782
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

skupljam i ja sve, ali ne znam... sve je to kao neka nepotrebna komplikacija. ipak je ovo igra, nije li dovoljno sto imas metar za health, za staminu za dead eye, nego treba i na njihov core da pazis. mislim, nema smisla insistiranju na tolikoj "realnosti", kada i dalje mozes da primis 18 metaka u telo, i onda iza kamena stuces viski i ko nov si, spreman za jos 18. a i gde mu staje sve to sto nosi sa sobom? mislim, ili budite realni, ili nas pustite na miru da igramo.

sjajno bi bilo da postoji opcija "action mode" koja bi preskocila sve te stvari. ono, moze da bude simpaticno sve to prvi put, ali kada treba da ponavljas glupe radnje... postaje chore.
a vracam se igri jer vidim i pozitivne stvari, vidim da je pravljena sa mnogo paznje, znam da oni koji je obozavaju nisu ludi.

a to za duzinu drzanja tastera je ok opcija, ali animacije pretrazivanja leseva i svega slicnog i dalje traju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2022, 14:36   #1783
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
skupljam i ja sve, ali ne znam... sve je to kao neka nepotrebna komplikacija. ipak je ovo igra, nije li dovoljno sto imas metar za health, za staminu za dead eye, nego treba i na njihov core da pazis. mislim, nema smisla insistiranju na tolikoj "realnosti", kada i dalje mozes da primis 18 metaka u telo, i onda iza kamena stuces viski i ko nov si, spreman za jos 18. a i gde mu staje sve to sto nosi sa sobom? mislim, ili budite realni, ili nas pustite na miru da igramo.

sjajno bi bilo da postoji opcija "action mode" koja bi preskocila sve te stvari. ono, moze da bude simpaticno sve to prvi put, ali kada treba da ponavljas glupe radnje... postaje chore.
a vracam se igri jer vidim i pozitivne stvari, vidim da je pravljena sa mnogo paznje, znam da oni koji je obozavaju nisu ludi.

a to za duzinu drzanja tastera je ok opcija, ali animacije pretrazivanja leseva i svega slicnog i dalje traju.
Nema potrebe za action modom, ili igras jer ti se dopada kakva jese ili je preskocis. dosta mi je igara koje se prave da odgovaraju svakome pa onda nisu zadovoljni ni jedni ni drugi. RDR2 je namjerno spora igra i oni koji mogu da podnesu to dobice fenomenalno iskustvo. Oni koji ne mogu da podnesu to moj savjet je da preskoce igru.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
bokela (2.10.2022)
Stara 18.9.2022, 20:01   #1784
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

kapiram sta kazes, ali se ne slazem.
meni se npr. svidi prica, grafika, akcija, likovi, muzika, ali ne bih da moram i da coveku menjam pelene. sto da mi ne bude omoguceno?
to je nesto kao sto postoje i razlicite tezine. u poslednje vreme se "easiest" cesto naziva "story", jer ti omogucava otprilike suprotno od ovoga sto ja zelim - da preskocis napetost akcije i uzivas u prici.
nece ni jedna strana biti ostecena time sto postoji opcija vise.
ali dobro, napravili su kako jesu i 98% ljudi je odusevljeno. postujem to i razumem da nisu imali potrebu da se bave ovako necim (iako bi verovatno to lako sredili).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
buraz (18.9.2022), doctor (19.9.2022), MARE GSX R (18.9.2022)
Stara 2.10.2022, 20:04   #1785
MidnightRunner
Član
 
Član od: 5.6.2020.
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ovo je jako dugačka igra u kojoj je potrebno prepustiti se uživanju u detaljima i, bar po meni, jedina igra koja ima dodatne zadatke i achievemente koji su veoma zanimljivi i dostojni igranja.
Ima zanimljivih zadataka u igri ali mene jedino celindzi nisu nesto privukli, mnogi su mi bezveze i besmisleni (kao npr. vezi coveka i ostavi ga na sinama tri puta ili uberi jednom svaku mogucu vrstu biljke). Mislim da su kreatori igre mogli da osmisle dosta bolje i interesantnije celindze i na kraju da dobijes jos nesto kao nagradu a ne samo neki crveni autfit.
MidnightRunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2022, 21:41   #1786
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
kapiram sta kazes, ali se ne slazem.
meni se npr. svidi prica, grafika, akcija, likovi, muzika, ali ne bih da moram i da coveku menjam pelene. sto da mi ne bude omoguceno?
to je nesto kao sto postoje i razlicite tezine. u poslednje vreme se "easiest" cesto naziva "story", jer ti omogucava otprilike suprotno od ovoga sto ja zelim - da preskocis napetost akcije i uzivas u prici.
nece ni jedna strana biti ostecena time sto postoji opcija vise.
ali dobro, napravili su kako jesu i 98% ljudi je odusevljeno. postujem to i razumem da nisu imali potrebu da se bave ovako necim (iako bi verovatno to lako sredili).

Ovo me podseti na Sekiro. Setting me privukao, ali kao neko ko nikad nije bio fan DS serijala i lupanja sakom o sto (osim u comp MP pucacinama), jednostavno sam je preskocio. Ne vidim problem u implementaciji vise opcija, ali gatekeeping je ubedljivo najjaci kod FromSoftware igara.

Srecom pa sam posle odigrao Ghost of Tsushima.

Da Horizon Forbiden West na PS5 nije imao story mode, imao bi bar jednog PC igraca manje kojeg su “navukli” Zero Dawnom. Jesam trebao da lupam kontroler ili preskacem igru, a oni da gube pare? Jednostavno visak opcija skoro nikada ne skodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2022, 22:13   #1787
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

po "stare" dane i manjka vremena za gejming od ostalih real-life obaveza i aktivnosti, dobro dođe story mod opcija, ako neko želi da delimično oseti iskustvo koje pruža igra, bez toga da odvoji previše vremena na levelup, crafting, budženja itd...

valjda mi više nije bitno da se dokazujem sebi i/ili drugima kako imam (ili nemam) ne znam kakvog skilla u određenim igrama, pa da se natežem sa nekim protivnicima po 2h i više u pokušaju prelaza.

i dalje mi je ok "normal" težina, ali za neku baš dugu igru koji bih želeo da pređem bez previše "natezanja" sa protovnicima, story mode je sasvim OK opcija.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 11:14   #1788
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moj je problem što je težina u igrama veoma često povezana sa grajndom. Za dosta kultnih igara se znalo, povećaš težinu - AI je pametniji, ima više taktika kako da te reši. Sad povećaš težinu, umesto jednog metka u glavu treba ti deset. Zaebi to. Zato i jedino valja igrati na normalnoj težini osim ako i to ne zna da bude grind-fest.
Imam ja živce za igre ali ne i za besomučni grind.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
bokela (4.10.2022)
Stara 3.10.2022, 12:43   #1789
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

RDR2 nema nista od navedenog. Ako hoces mozes da protrcis kroz igru bez da pipnes sporedni sadrzaj. Takodje nema level-a I headshot je uvijek headshot.

Ali onaj ko hoce moze da polako uziva u igri I svim sistemima koje ona nudi.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 17:25   #1790
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ja evo, ipak, polako guram, zagazio u treci chapter.
za neko relaks raspolozenje mi je ok.

ko sto neko rece, ne mora previse da se radi babysit, uvek ima i vise nego dosta item-a, pa ne mora da se lozi vatra i pece hrana, kuva kafa itd. ni presvlacenje mi ni jednom nije trebalo zbog kao temperature. otkljucan fast travel, pa je donekle lakse ako je put ogroman.

jedino para uvek fali. jos jasem najjeftinijeg konja sa starta igre. ali dobro, u tome je negde i poenta, da se ljudi vecito krpe.

nije skroz po mom ukusu, ali za promenu ok. nekom je sigurno savrseno.

a sto se tice dark souls... samo cu reci da mi je ds1 omiljena igra svih vremena (uz hl2, da ga ne zanemarim).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 21:52   #1791
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Koliko se sećam, ja sam celu igru prejahao na prvom konju, ništa mu nije falilo, naprotiv
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
pentraksil (4.10.2022)
Stara 4.10.2022, 12:31   #1792
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ni mom "jeftinku" za sad ne fali, ali da imam para uzeo bih drugog, nadajuci se da ce biti brzi.
previse je jahanja, voleo bih da traje krace.

trenutno skupljam pare da platim bounty-je, takodje da bih mogao da skratim jahanja (jer mi sa bounty-jem nisu dostupne sve fast travel lokacije).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 15:33   #1793
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pare ko pare, jednom kad krenu da se množe, ne staju
Suštinski u jednom trenutku imaš toliko para da prosto ne znaš šta ćeš s time, šteta što nisu ubacili da možeš da kupiš neko imanje i sl, dosadi malo da kupuješ pomade za kosu, hranu za konja, odeću i oružje. Maada, ako se ne varam postoji neki mod za to.
Za one koji žele još više survival elemenata i za to postoji pristojan broj modova. Šteta što od online moda ništa nisu uradili već su ga nasilno gurnuli u kanal, imao je takav potencijal.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 22:55   #1794
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ma kakve kuceeee, samo hocu da odigram igru sa manje praznog hoda.
lepi su predeli i sve, ali naiknes se na to, ne mogu sad da jasem njima dan i noc. nije mi to vise wooow efekat kao sto je bio u TES-u ili witcheru 3.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2022, 9:59   #1795
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Vidiš, ja, lično, više uživam u lovu, ribolovu i ostalim sporednim stvarima nego u samim misijama. Što nije čudno jer sam je prešao 6 puta, zadnji put sa svim "gold medal" ispunjenim misijama. 100% prelazak se podrazumeva.
I u tom šestom prelazu sam nabasavao na stvari na koje nisam ranije. A i tu mi je prvi put palo na pamet da pokupujem sve što postoji od odeće i obuće i pravim neke blesave kombinacije.

I dva pitanja:
- Jesi li bio u pećini sa statuama?
- Jesi li proverio obelisk?
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.10.2022)
Stara 9.10.2022, 23:24   #1796
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

nisam... dojadila mi igra i obrisao sam je. jasi pola sata, upucaj ljude, jasi pola sata, upucaj ljude. pecanje mi je presporo, legendarne zivotinje su mi manje vise iste kao obicne, od oruzja koristim sve vreme jednu istu pusku, nema potrebe da se menja... pomislio sam da sam presao barem 2/3 igre, kad bacih pogled na spisak misija. ono, nisam presao ni cetvrtinu, shvatio da me sve vise mrzi da je igram i obrisao. al sacuvao sam sejvove, ko zna.
sto me pitas ovo, sta sam epohalno propustio, otprilike?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
milan.t65 (9.10.2022)
Stara 10.10.2022, 12:38   #1797
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
I u tom šestom prelazu sam nabasavao na stvari na koje nisam ranije.
Ovo dosta ponvaljas ali pazi sad, i ako bi instalirao neku drugu, novu igru i krenuo da je igras po prvi put, mislim da bi isto nabasao stvari na koje nisi ranije
Mislim, znam da ljudi gledaju filmove vise puta, nekad i knjigu procitaju 2-3 puta.
Razumeo bih i igru da predjes 2 puta, pa onda za 5 ili 10 godina jos jednom zbog nostalgije.
Ali ti si za 3-4 godine obrnuo 6 puta.

Mislim da spadas u 0,01% igraca, bukvalno si die-hard fan.
Kao Dex sto obrce AC igre na 100% (tipa 200+ utrosenih sati), al on ih bar ne obrce 6 puta
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Markius (10.10.2022)
Stara 10.10.2022, 14:06   #1798
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ma dobar je RDR2 ali vise kao filmcic u kojem nesto malo ucestvujes. Fale mu elementi igre - nema zaista igranja, to joj je glavna mana. A sve ostalo je bez toga, iako super uradjeno, ipak manje bitno.
Uzeo da ponovo probam matori Kingdoms of Amalur - Reckoning (posle cu remake) i sad mi je bas ekstra legao iako tamo 2012-2013 nije nikako... I bre u igri ima igranja. Pravog, aktivnog i superzabavnog a i prica i kvestovi su odlicni.
Pre RDR2 igrao GTA IV i V. Sve lepo, prica ok (narocito u IV delu), ali fali nekako elemenata aktivne igre. To je i glavna mana R* proizvoda. Da ne pominjem da mi Days gone vise prija od RDR2 iako je i manji i jednostavniji. Mozda bas zbog toga.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (10.10.2022), polarnimeda (10.10.2022)
Stara 10.10.2022, 17:14   #1799
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Malo ti je izjava paradoksalna obzirom da je glavna mana mnogim igracima to sto u igri moras sve raditi, nema cut animacija i shortcutova. Kakav filmic ako je sve gameplay? Filmic je witcher 3 i 2077 sa ubogim cut scenama.

RDR2 je jedna od rijetkih igara koja prepusta gameplay i slobodu igracu gdje su cut scene ili minimalne ili dizajnirane da ne kvare gameplay, da se iz cut scena prelazi u gameplay bez cutanja.

U igri gdje se zale da moras skinovati zivotnje, staviti krzno na konja i poslije preprodati na fizickoj lokaciji a ne kroz UI menu mobilnih igara, ovo je citsto pljuvanje: u kojem nesto malo ucestvujes - nema zaista igranja
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2022, 17:42   #1800
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Odrati zivotinju ili staviti na konja..to zaista ne mogu da racunam u igranje, ni pored sve dobre volje (koju za RDR2 ipak vise nemam, kao ni za GTA, pogotovo 5).
Sto se tice video sekvenci u igrama, slazem se sto posto. Meni to bas smeta. Witcher 3 je brutalno iseckan video sekvencama, pa i Cyberpunk. Bez njih bi ispripovedati pricu, uz pristup prici kakav CD Projekt ima, bilo nemoguce. I pored brojnih video sekvenci prica u CP je puna rupa a ni ona u TW3 ne blista bas, pogotovo pri kraju igre.
Evo bas u Kingdoms of Amalur osim pocetnog videa nema ni jednog jedinog posle 30+ sati igranja (igra ce mi spaliti bar 100 ako ne i 150 sati) a radnju je moguce savrseno dobro pratiti. Nema ih ni u igrama Piranha Bytes-a ni u mnogim drugim pa im nista ne fali.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.10.2022 u 17:51) Razlog: slovna greska
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com