Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2020, 10:19   #41
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Igram se godinama na kompjuteru i na konzoli i nekad sam mislio da je pc mama platforma, a onda sam shvatio...
Neke od najboljih igara koje sam odigrao su konzolaške igre i da sam ih propustio igrajući se samo na PCju baš bih se s*****o.

PC mi je dosta vadila piraterija, to mu je bila ta neka prednost, sad kako igre koriste denuvo, katastrofa.
Da ne kažem koliko love sam dao za poslednju konfiguraciju.. Pa optimizacija igara, pa loši drajveri..

Kad sve saberem i oduzmem, više naslova za PC sam instalirao pa obrisao. Jednostavno se sve manje nalazim u PC naslovima.
Dok otkako sam uzeo PS4 šta god da odigram, padnem na pedu.

Lično mišljenje.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
Mandragora (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 11:10   #42
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke

PC mi je dosta vadila piraterija, to mu je bila ta neka prednost, sad kako igre koriste denuvo, katastrofa.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 15:46   #43
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Kontrole su ono sto PC cini da ima prednost nad konzolama, jer evo jedva cekam da probam HZD na misu i tastaturi. Na PS4 mi je tortura da igram.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
RedMantella (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 18:01   #44
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kontrole su ono sto PC cini da ima prednost nad konzolama, jer evo jedva cekam da probam HZD na misu i tastaturi. Na PS4 mi je tortura da igram.
Kod mene potpuno obrnuto, ne bih se više grbavio nad mišem i tastaturom nizašta na svetu. Iako imam dobar PC (GTX 1080) retko igram na njemu a i kad igram onda koristim Xbox Elite gamepad. Čak sam i Warzone igrao tako i to sasvim korektno... Jedino sam Disco Elysium prešao sa tastaturom a i to iz fotelje jer nema podrške za gamepad Kad se pojavi preorder PS5 PC ide na doboš odmah...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 18:40   #45
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kontrole su ono sto PC cini da ima prednost nad konzolama, jer evo jedva cekam da probam HZD na misu i tastaturi. Na PS4 mi je tortura da igram.

Sem ovih sportskih simulacija sve ostalo bolje funkcionise m/kb doduse vise je sve to stvar navike i preferansa. Pc ima dobre izglede jer dok zeleni i plavi budu ratovali oko toga koja konzola je bolja PC je u zlatnoj sredini.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 19:38   #46
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Daš triput više para da sastaviš PC, ebavaš se nedeljama da uklopiš sve komponente u budžet, pola onoga što želiš i nema na raspolaganju ili je drastično poskupelo, lomiš glavu o zid šta ti je najbolje, dođu komponente od kojih je jedna fabrički neispravna (ovo već doživeh, i dalje čekam da mi pošalju grafičku), na povraćaj čekaš više od mesec dana, ako je i konačno dobiješ, onda te zaebu sa lošim portovima i neoptimizovanim igrama.


Da, PC je budućnost gejminga, kako da ne

Don't get me wrong, ja gotivim pc gejming, gotivim i konzole, ali pc gejming je postao takav trn u zadnjici u poslednje vreme da zaista mislim kako je prosto užitak da samo uzmeš konzolu, kupiš igre na popustu i igraš ko čovek
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Mandragora (3.6.2020), MitraljezaC (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 20:02   #47
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Nemam ni ja ništa protiv konzola, samo ponavljam reči glavešina da su im dani odbrojani.

Iskreno, ja se tome lično i radujem, jer je PC ipak PC, konzole su dolazile i prolazile, on je postajao i opstajaće.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 20:21   #48
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Razumem ja godine, lose stolice, grbaljenje i sedenje u losem polozaju, ali meni je jednostavno kontolni sistem uzivancija, odmor za ruke jer imam full kontrolu.
Jednostavno kada drzim gamepad dugo vremena osecam se kao da su mi ruke vezane da ne mogu nista da uradim, osecam se isfrustrirano i ogranicavajuce kada moram kompleksne stvari da resavam palcem umesto celom rukom. Onaj osecaj kada mozes bilo kojom brzinom da pomeras kameru je neprocenjiv.

Na kraju krajeva, PC uvek moze da se pretvori ukonzolu, Steam big screen i gamepad sta cete vise.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Daš triput više para da sastaviš PC, ebavaš se nedeljama da uklopiš sve komponente u budžet, pola onoga što želiš i nema na raspolaganju ili je drastično poskupelo, lomiš glavu o zid šta ti je najbolje, dođu komponente od kojih je jedna fabrički neispravna (ovo već doživeh, i dalje čekam da mi pošalju grafičku), na povraćaj čekaš više od mesec dana, ako je i konačno dobiješ, onda te zaebu sa lošim portovima i neoptimizovanim igrama.


Da, PC je budućnost gejminga, kako da ne

Don't get me wrong, ja gotivim pc gejming, gotivim i konzole, ali pc gejming je postao takav trn u zadnjici u poslednje vreme da zaista mislim kako je prosto užitak da samo uzmeš konzolu, kupiš igre na popustu i igraš ko čovek
To je istina, moze da bude frustrijajuce jako, pogotovo ako nemas iskustva prilikom kupovine ili sastavljanja komponenti. Naravno i to moze da se zaobidje tako sto ti prodavac sastavi komp i postedis sebe glavobolje.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
RedMantella (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 23:12   #49
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ode sve u offtopic pa da ja iznesem svoje nade: konzole će postati gaming PC-evi. Šta mislim pod time? Dakle, konzola koja se kači na bilo kakav displej (TV, PC monitori šta god sa HDMI/DP) i podržava HDR i visok refresh rate (to sada dobijamo). Pritom, ta konzola nudi mogućnost kačenja miša i tastature i upotrebu same konzole i igranje igara korišćenjem i gamepada i miša i tastature.

Benefiti - kupiš jednom i koristiš 5+ godina, ne sastavljaš sam hardver, znaš da možeš da je koristiš i kao PC za multimediju i web browsing, i bukvalno sve osim obavljanja posla. Hardver dovoljno jak da gura VR (dobili smo ga sada), softver koji podržava sve žive metode inputa (to još nemamo) i interfejs koji se prilagođava input methodu koji se koristi.

Takvu konzolu bih ja stavio na astal kao što je sad PC, stavio HDMI splitter za monitor i TV a za posao bih uzeo neki lepi lagani laptop sa novim Ryzen procesorima i tonom RAM memorije i brzim SSD-om.

Apsolutni raj.
Na tome bi moglo da se igra sve i apsolutno bi ubilo PC gaming jer što se ne bi igrao CS:GO/Siege/Dota itd. ako je igra 100% optimizovana za konzolu i radi sa M/K u 144 fps? Pa onda iskuliraš i uvališ se u krevet i opališ neku cinematic ekskluzivu u 30 fps na TV. Pa uzmeš igraš malo HL Alyx na VR headsetu...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 1:17   #50
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Benefiti - kupiš jednom i koristiš 5+ godina
Možeš to i sa PC-em bez problema. Moja grafa ima 5+ godina, pa i dalje odlično šljaka. Možda ne mogu najnoviji naslovi u stabilnih 60 fps-a na višim podešavanjima, ali većinu naslova mogu limitirati na 30 fps i odvrnuti ultra settings (ovo radim samo u slučaju akcionih igara ili RPG-ova koje odlučim da igram na tv-u, tipa Hellblade, Plague Tale, ROTT.. dok ću kod pucačina pre smanjiti detalje i juriti 60fps), što konzole ne mogu da postignu.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
ne sastavljaš sam hardver
Ovo nije nikakav benefit za većinu PC igrača. Ja baš uživam da biram komponente, pa da ih posle sam sklapam u funkcionalnu machinu (osetiš ponos bre kad vidiš da nisi nešto zaebo ).

Prednosti konzola su jeftin hardver i ekskluzive. Moj PS4 Pro je opravdao uloženi novac upravo zbog toga. Ne pada mi na pamet da uzimam PS5 sve do pred kraj ciklusa, i to samo ako vidim da ima dosta ekskluziva koje me zanimaju.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 1:40   #51
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ima komplikacija kada je PC u pitanju sto se tice komponenti ali mislim da i konzole imaju svojih problema oko kojih moras da se bakces, bar kod nas.

PS koliko ja znam i dalje nema podrsku za nasu zemlju pa mora da se muva sa nalozima, paypalom i ostalim. Ako zelis da kupis igru mora da se kupuje preko onih giftova ili sta sve ne, same fizicke kopije su nenormalno skupe kod nas (jos za nase trziste)

Nije to neka prevelika nauka, mozda su to ispravili pa gresim, ali cini mi se da i dalje ima zavrzlama i nije mi bas prijatno ulagati u takav nalog.

Ja na ovom kompu vec pet godina radim i igram bez vecih problema, ne mora da se igra u 4k, ali tera 1080p bez vecih problema ukoliko se fino podesi. Jeste bio duplo skuplji od prosecne konzole tada, ali koliko para toliko muzike, na PC-ju ne igram samo igre vec radim apsolutno sve. Od posla, do zabave i jos ko zna koliko stvari.

Ali svaki sistem ima svoje prednosti i mane pa kako kome odgovara. Meni je ovo gore najveca prepreka kupovine konzola, das pare na igre a nalog iz UK-a, kartica mora odatle i ostale gluposti (opet mozda i gresim)

Videcemo kada HZD izadje kakva je optimizacija ali mislim da nema razloga predvidjati smrt ni konzola ni PC-ja....Streaming je tek poceo a i nije se bas proslavio (Stadia, GeForce ima problema sa devovima itd). Bilo kakva "smrt" nece skoro, ako je uopste i bude.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 8:55   #52
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Iskreno, US nalog sam napravio za nekih petnaestak minuta (i još toliko sam proučavao šta trebam da radim) i od tada se nisam mlatio sa time. Kupone uzimam na Amazonu (a dostupni su na još brdo mesta) bez ikakvih problema. Takođe, zadovoljan sam sniženjima i rasprodajama na PS store. Jedini problem koji sam imao je kada jedno dva dana nisam mogao da se ulogujem na radnju, jer mi je izbacivao neki login error.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 9:38   #53
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Daš triput više para da sastaviš PC, ebavaš se nedeljama da uklopiš sve komponente u budžet, pola onoga što želiš i nema na raspolaganju ili je drastično poskupelo, lomiš glavu o zid šta ti je najbolje, dođu komponente od kojih je jedna fabrički neispravna (ovo već doživeh, i dalje čekam da mi pošalju grafičku), na povraćaj čekaš više od mesec dana, ako je i konačno dobiješ, onda te zaebu sa lošim portovima i neoptimizovanim igrama.


Da, PC je budućnost gejminga, kako da ne

Don't get me wrong, ja gotivim pc gejming, gotivim i konzole, ali pc gejming je postao takav trn u zadnjici u poslednje vreme da zaista mislim kako je prosto užitak da samo uzmeš konzolu, kupiš igre na popustu i igraš ko čovek
PC je za posao i igranje, konzole samo za igranje. Oni koji mogu da priuste i jedno i drugo i pri tom zive u Srbiji u kojoj je prosecna plata nesto ispod 300 eur su srecnici. Moj setup poslednjih 10 godina je snazan laptop+monitor. Mogu da ga otkacim, ponesem sa sobom u rancu, radim i igram se na njemu. Imam srecu da takve laptopove kupujem u USA, a ne ovde kod ovih nasih jajara.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2020, 16:15   #54
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

https://www.overclockers.co.uk/news/...h-amd-492.html
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2020, 16:38   #55
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

^ Da se neko ne zaleti i kupi procesor radi igre, pre svega treba proveriti da li će naše radnje uopšte deliti ove kodove. Jer je ovo akcija za određene retail lance, naravno u EU/UK/US.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2020, 16:41   #56
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ne vazi za US. EMEA region samo. I moze da se aktivira samo ako imate Ryzen procesor ali toliko moze neko ko ima Ryzen da vam ucini. Samo mu date Steam nalog da aktivira igru i mislim da je to to. Zaista nisam odavno aktivirao ove promo kljuceve pa nisam 100% siguran. Vise sam okacio link zbog datuma, izgleda da igra izlazi do kraja juna.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2020, 16:50   #57
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ok, možda nije za US ali obavezno provera pre kupovine:

Citat:
However, do note that this limited time offer is only available through participating retailers. Also, and following purchase, the product must be installed on the system where coupon code will be redeemed.

In short, be sure to check with your retailer whether it has partnered with AMD, and whether it offers this bundle.
Za izlazak igre ne mora da znače ti datumi, može i Preorder da krene krajem juna. Mada jul je verovatno period.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2020, 3:26   #58
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

U Emmiju već krenula ova ponuda tako da će verovatno svuda. Minimum 3600X i jači.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2020, 17:07   #59
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Stize 7. avgusta

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2020, 17:27   #60
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

50€, sta Sony pusi??
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizon: Zero Dawn Vladimirus86 Konzole 102 26.12.2020 21:50
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn Jacob Simulacije vožnje 0 23.10.2012 2:43
Dawn of War III Isko Strateške igre 1 18.6.2011 15:53
Stellar Dawn DylaN MMORPG igre 0 15.7.2010 0:05
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com