Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2007, 14:23   #1
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Arrow Torrenti i ADSL

Koristim PTT-ov ADSL sa routerom Sagem F@ST 1201 pa me zanima shta tachno treba da uradim da bih mogao da downloadujem torrent file-ove.Trenutno to radim preko Opere, ali bih probao BitTorrent ili mozhda Warez...

P.S. Inache to je 256k flat varijanta, preko ethernet cable, dinamichka Ip adress ... ako josh shta treba od podataka postujte
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 14:26   #2
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

pogledaj ovde imas x tema o torrentima i forvardovanju portova
koristi pretrazivanje foruma
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 17:52   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Ideš vako...
Otvoriš podešavanja svog rutera. Nadam se da znaš kako a ako ne onda kao prvo ukucaš u browser sledeću IP adresu 192.168.1.1 (bez http-a). Može da se dogodi da se tvoj ruter odaziva na neku drugu "defaultnu" adresu ali ako su u Telekomu bar malo pri svesti to ne bi dirali. U suprotnom bi morao da uradiš reset modema (držiš 30 sekundi pritisnut taster "Reset" sa zadnje strane") ali vodi računa da tada gubiš sva podešavanja za tvoju konekciju.
Trebalo bi da dobiješ ekran za logovanje (vidi sliku 1). Kucaš korisničko ime "admin" i lozinku "admin". Opet kažem i ovo je podložno promenama ali ne verujem da bi u Telekomu dirali ove parametre.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	login.gif
Viđeno:	312 puta
Veličina:	15,2 KB
ID:	8914

Kad ti se otvori Sagemov kontrolni panel klikni na stavku "NAT" pa na "Port forwarding" (pogledaj sliku da vidiš gde se to nalazi).

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	NAT1.gif
Viđeno:	1128 puta
Veličina:	53,5 KB
ID:	8915

Kad se otvori ekran kao na slici 3 prvo treba da proveriš da li ono što tebi treba već postoji u listi poznatih port forwardinga. Pretpostaviću da nema onoga što tebi treba što opet zavisi od starosti rutera. Klikneš na opciju "Custom server" i ukucaš tu šta god hoćeš. Ispod toga ukucaš svoju IP adresu ako si u LAN-u ili imaš switch. Ispod toga izaberi prvo net protokol koji želiš da forwarduješ. To je uglavnom TCP ali za neke programe je potreban i UDP. U sva polja ukucaš port koji forwarduješ (vidi siku).

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	NAT2.gif
Viđeno:	1149 puta
Veličina:	60,2 KB
ID:	8916

Primera radi kod mene vidiš da je forwardovan port 5000 koji mi je takođe podešen i u "microTorrentu". Vodi računa da ako imaš više mašina u mreži (ideš preko switcha) moraš da za svaki računar rezervišeš drugi port. Drugim rečima ako za jedan računar u mreži (recimo IP adresa 192.168.1.2) forwarduješ port 5000 na drugoj adresi (računaru) moraš u svom torrent klijentu da podesiš recimo port 5001. Ovo je zbog toga što nije moguće forwardovati spoljašnji net saobraćaj ka istom portu za dve različite IP adrese unutar NAT rutiranja E sve sam ti rekao sad
Izvrši podešavanja i klikni na opciju za čuvanje istih. Idi posle toga na opciju "Save/Reboot" i sačekaj 60 sekundi da se modem reboot-uje. Nemoj da ga diraš za to vreme inače ćeš ponovo da podešavaš sve parametre
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
bofi (28.5.2008), Doomche (30.10.2008), Mane90bg (15.12.2009)
Stara 28.9.2007, 14:14   #4
darkok
Novi član
 
Član od: 20.5.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Pozdrav
Da ne otvarm novu temu,trazim po forum vec sat vremena ne mogu da nadjem.
Imam Sezam Pro ADSL 1536kbs brzinu,i ruter njihov Conexant gs8100.Tamo nema opcija port forwording.
Kako ja sada da mi ne prijavlju je NAT problem u torrentima?
Ko ima ovaj ruter kako je resio ovo.
Hvala.
darkok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 18:32   #5
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Da li ima opciju Virtual server(s), pošto je to isto?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 19:26   #6
darkok
Novi član
 
Član od: 20.5.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Uspeo sam,pa da pod sevice->nat pa add i ukucaju se aderese..
darkok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 15:37   #7
smeker
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

imam kod neobee.net ADSL 1024/128 i neznam kako da podesim da mi torrent brze radi imam ruter us robotics??? neki su mi ukucavali neke DNS adrese a ja sam sve zaboravio
smeker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 15:44   #8
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

imam i ja ovaj sagem od pre 3 dana koristim ptt uslugu...meni se desava da mi torrent downloaduje 15 minuta i onda da mi se zaglupi net i moram rucno da resetujem kako ovo da resim ??
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 16:01   #9
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Kako da forvardujem port u onom delu kad se kuca IP adresa svoja,jer ja u TCP/IP settings imam automatska podesavanja?Provajder MyITS,modem/ruter TPLINK 8810.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 1:48   #10
Jkovla
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Lokacija: :]
Poruke: 174
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 84 puta na 47 poruka
Cool Re: Torrenti i ADSL

http://portforward.com/routers.htm je sajt za port forwarding.Imaju guids za sve vrste routera,veoma detaljno je objasnjeno sta treba da se uradi.
Jkovla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 13:14   #11
Blendende
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ideš vako...
Otvoriš podešavanja svog rutera. Nadam se da znaš kako a ako ne onda kao prvo ukucaš u browser sledeću IP adresu 192.168.1.1 (bez http-a). Može da se dogodi da se tvoj ruter odaziva na neku drugu "defaultnu" adresu ali ako su u Telekomu bar malo pri svesti to ne bi dirali. U suprotnom bi morao da uradiš reset modema (držiš 30 sekundi pritisnut taster "Reset" sa zadnje strane") ali vodi računa da tada gubiš sva podešavanja za tvoju konekciju.
Trebalo bi da dobiješ ekran za logovanje (vidi sliku 1). Kucaš korisničko ime "admin" i lozinku "admin". Opet kažem i ovo je podložno promenama ali ne verujem da bi u Telekomu dirali ove parametre.

Prilog 8914

Kad ti se otvori Sagemov kontrolni panel klikni na stavku "NAT" pa na "Port forwarding" (pogledaj sliku da vidiš gde se to nalazi).

Prilog 8915

Kad se otvori ekran kao na slici 3 prvo treba da proveriš da li ono što tebi treba već postoji u listi poznatih port forwardinga. Pretpostaviću da nema onoga što tebi treba što opet zavisi od starosti rutera. Klikneš na opciju "Custom server" i ukucaš tu šta god hoćeš. Ispod toga ukucaš svoju IP adresu ako si u LAN-u ili imaš switch. Ispod toga izaberi prvo net protokol koji želiš da forwarduješ. To je uglavnom TCP ali za neke programe je potreban i UDP. U sva polja ukucaš port koji forwarduješ (vidi siku).

Prilog 8916

Primera radi kod mene vidiš da je forwardovan port 5000 koji mi je takođe podešen i u "microTorrentu". Vodi računa da ako imaš više mašina u mreži (ideš preko switcha) moraš da za svaki računar rezervišeš drugi port. Drugim rečima ako za jedan računar u mreži (recimo IP adresa 192.168.1.2) forwarduješ port 5000 na drugoj adresi (računaru) moraš u svom torrent klijentu da podesiš recimo port 5001. Ovo je zbog toga što nije moguće forwardovati spoljašnji net saobraćaj ka istom portu za dve različite IP adrese unutar NAT rutiranja E sve sam ti rekao sad
Izvrši podešavanja i klikni na opciju za čuvanje istih. Idi posle toga na opciju "Save/Reboot" i sačekaj 60 sekundi da se modem reboot-uje. Nemoj da ga diraš za to vreme inače ćeš ponovo da podešavaš sve parametre
Dakle, izgleda da sam preterano glupa kad ovako detaljna uputstva nisam uspela da savladam. Problem je u tome sto ne mogu da se konektujem na tu IP adresu. I ne znam gde je taj "zadnji" taster za reset.
Blendende je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 18:16   #12
cika_VELJA
Novi član
 
Član od: 2.3.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
Blendende kaže: Pregled poruke
Dakle, izgleda da sam preterano glupa kad ovako detaljna uputstva nisam uspela da savladam. Problem je u tome sto ne mogu da se konektujem na tu IP adresu. I ne znam gde je taj "zadnji" taster za reset.
to nije taster vec mala rupica u koju se stavlja cackalica da bi se resetovao router
cika_VELJA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 14:44   #13
Dario Bijeljanin
Novi član
 
Član od: 1.8.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SPASAVAJTE!!!!!!!!!! :(

Pre neki dan sam reinstalirao sistem ( OC windows XP professional SP3) na kompjuteru, ali mi adsl konekcije nigde nije bilo. Uradim repair konekcije i izbaci mi se prozorcic u kom pise adsl cable unpluged .......kad u konekciji ubacim IP adresu, default gateway, prefered DNS server.......onda odlicno radi, cim pustim kompjuteru da sam dodeli IP adresu....izbacuje mi cable unpluged...sta da radim?
Dario Bijeljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 14:54   #14
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: SPASAVAJTE!!!!!!!!!! :(

A sto mu ne ostavis dodeljene IP adrese?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 11:15   #15
Dario Bijeljanin
Novi član
 
Član od: 1.8.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

pa po pravilu bi trebao komp sam da dodeljuje IP adresu.....i nebi smeo ovako da ostavljam sa manualno dodeljenom IP adresom, bar mi je tako rekao ovaj lik koji je zastupnik panet-a kod nas
Dario Bijeljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 11:26   #16
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
darkok kaže: Pregled poruke
Pozdrav
Da ne otvarm novu temu,trazim po forum vec sat vremena ne mogu da nadjem.
Imam Sezam Pro ADSL 1536kbs brzinu,i ruter njihov Conexant gs8100.Tamo nema opcija port forwording.
Kako ja sada da mi ne prijavlju je NAT problem u torrentima?
Ko ima ovaj ruter kako je resio ovo.
Hvala.
Mozes da postavis i DMZ tj demilitarizovanu zonu ukucas samo tvoj IP. Tvoj ip ces saznati kada u dos propt ukucas komandu "ipconfig". Kada ga ukucas u DMZ snimi podesavanja i to je to svugde si otkljucao port, ostaje ti samo da nabacis dobar antivirus.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 21:17   #17
Losh
Novi član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Imam jedno relativno jednostavno pitanje. Imam sbb-ov kablovslki internet 512. Koristim utorrent za skidanje sa neta. Jel ima neka fora da podesim nestoili skinem neki program da povecam download brzinu? Ili ako neko zna neki drugi program za skidanje sa vecom brzinom. Ja sam iz 45 bloka, cuo sam da ima neki klub ili tako nesto i da njegovi clanovi skidaju filmove za 10min. Jel zna neko nesto o tome?
Unapred hvala....
Losh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2008, 15:47   #18
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

@Losh, znam da moj drug na SBB-u skida iz lokala, znaci svi korisnici SBB su na neki nacin povezani i skida duplo brze, mozda si na to mislio. Ja inace ne koristim kablovski net pa ne znam vise da ti kazem, a ova tema je o ADSL-u :P

sada moj problem:

Koristim ptt ADSL 512/64, pre neki dan sam uzeo ruter TP-Link TD-8811 i imam problema sa utorrentom. Brzina nikako da predje 12kB/s
e sad procitao sam dosta teme ovde o port forwarding i odradio sam i to. U utorrentu mi je zelena ikonica. Seeder-a ima dosta tako da brzina moze da ide i vise sigurno.

Da li zna neko resenje za moj problem?
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2008, 16:37   #19
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
Aleksa kaže: Pregled poruke
@Losh, znam da moj drug na SBB-u skida iz lokala, znaci svi korisnici SBB su na neki nacin povezani i skida duplo brze, mozda si na to mislio. Ja inace ne koristim kablovski net pa ne znam vise da ti kazem, a ova tema je o ADSL-u :P

sada moj problem:

Koristim ptt ADSL 512/64, pre neki dan sam uzeo ruter TP-Link TD-8811 i imam problema sa utorrentom. Brzina nikako da predje 12kB/s
e sad procitao sam dosta teme ovde o port forwarding i odradio sam i to. U utorrentu mi je zelena ikonica. Seeder-a ima dosta tako da brzina moze da ide i vise sigurno.

Da li zna neko resenje za moj problem?
Odes lepo u neki pretrazivac i fino mu ukucas 192.168.1.1 pa zatim udjes u unutrasnjost tvog rutera. Pasword je obicno admin admin. Zatim odes na opcije levo i pronadjes opciju "Advanced setup",NAT,DMZ host. i tu upisi kompov ip. To ces saznati kada odes u command ropt i ukucas komandu "ipconfig" (pise se zajedno). Posle toga stavi neki dobar antivirus i fajervol i to je to. Ovo ti je mnogo prostiji nacin da otkljucas portove nego da mu radis forwerding lol.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
Aleksa (14.8.2008)
Stara 14.8.2008, 17:10   #20
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
Aleksa kaže: Pregled poruke
@Losh, znam da moj drug na SBB-u skida iz lokala, znaci svi korisnici SBB su na neki nacin povezani i skida duplo brze, mozda si na to mislio. Ja inace ne koristim kablovski net pa ne znam vise da ti kazem, a ova tema je o ADSL-u :P

sada moj problem:

Koristim ptt ADSL 512/64, pre neki dan sam uzeo ruter TP-Link TD-8811 i imam problema sa utorrentom. Brzina nikako da predje 12kB/s
e sad procitao sam dosta teme ovde o port forwarding i odradio sam i to. U utorrentu mi je zelena ikonica. Seeder-a ima dosta tako da brzina moze da ide i vise sigurno.

Da li zna neko resenje za moj problem?
ako si instalirao utorrent 1.8 slobodno obriši jer još ima nekih bagova i ne radi kako treba. Instaliraj 1.7.7 verziju i radiće sve kako treba,isti problem kod mene imma adsl 1536/192 i u verziji 1.8 nije hteo više od 12KB,vratim ja lepo na 1.7.7 i sad piči 150KB
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
Aleksa (14.8.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, torrent

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Adsl i wireles kombinacije sasha015 ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.2.2009 2:06
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com