Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2006, 17:23   #81
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
Ne pričaj gluposti, svi se odnose prema tebi drugačije u odnosu na to jesi li lepotan ili ružan do zla boga... Ljudi neće ni da pričaju sa tobom kad si ružan, a ribe se zaljubljuju u tebe ako si lep i poništava se razlika u opredeljenju dobar/loš prema tebi...
Harizma služi između ostalog i za to koliko saputnika možeš da vodiš, ali i za kontakte, gde lepota ima uticaja na prvi utisak, a harizma na broj ponuđenih odgovora...



Ima i Arcanum (replay value), i zavisi ne samo od tvog lika (kod kojeg zavisi i od rase, i dobar/loš opredeljenja i ...) nego i od saputnika koje vodiš, redosleda questova, ... a u Arcanumu imaš tri načina borbe od kojeg je najbolji fast-turn based po izboru većine sajtova na netu, a i ja ga lično preferiram, jer je borba turn-based (sa critical hit-om) a kretanje real time... meni je isto real-time borba bez veze, kao što sam na ovoj temi već rekao...
Odnose se drugacije - ali to je uradjeno povrsno i nema nekog sustinskog znacaja jer u Arcanumu ti interakcija sa NPC-jevima i nije potrebna previse, questovi daju malo XPja, lik se prebrzo budzi, i borba je na kraju okosnica svega (gde i dobijes najvise xpja). Arcanum prakticki nema replay value, jer skoro sve mozes videti vec u prvom igranju, questovi su mahom kurirski i prosti a nacini borbe i nisu nesto jer je real time neigriv zbog prebrzog odvijanja akcije- tako da se igra u sustini moze igrati samo potezno. Da stvar bude gora, posto je borba brza i laka, ona izgubi smisao vec na pola igre i onda ostaje u sustini samo glavna prica koja je i jedino sto je korektno odradjeno (kao i atmosfera).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 19:15   #82
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

[QUOTE=Eniaroyah]Ne pričaj gluposti, svi se odnose prema tebi drugačije u odnosu na to jesi li lepotan ili ružan do zla boga... Ljudi neće ni da pričaju sa tobom kad si ružan, a ribe se zaljubljuju u tebe ako si lep i poništava se razlika u opredeljenju dobar/loš prema tebi...
Harizma služi između ostalog i za to koliko saputnika možeš da vodiš, ali i za kontakte, gde lepota ima uticaja na prvi utisak, a harizma na broj ponuđenih odgovora...QUOTE]

Alo bre lakse malo, ja sto spomenuo da je beauty u Arcu bezveze, ti odma' ko da sam rekao da je igra bezveze. Samo kazem da je to bez veze uvedeno. Gledaj logicno - ako si ruzan(ne ti, vec lik u igri), ne mozes da pricas sa dosta NPC, a bar po meni, jedna od bitnih stavki su NPC. A u Falloutu kombinacijom INT + CHAR + (jos ako si zensko u igri) = nacin na koji NPC razgovara sa tobom.
Ja vise gotivim Fallout stil, ali ovo govorim skroz objektivno.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 0:01   #83
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Ovo sto si ti opisao je razlika u stilu borbe, sto i nije neka velika razlika a sama igra ostaje apsolutno ista. Nekako dnd rpgovi i klase, bar meni predstavljaju vecu razliku u stilu igranja nego fallout (posledica to ga sto se dnd razvija 30 godina a SPECIAL sistem nema ni priblizno toliku potporu).
Pa sad, nije samo stil borbe.
Na primer taj rmpalija (kojeg sam pomenuo) je u socijalnoj interakciji bio veoma los, devojka potpuno suprotno (cak je imala u najveci broj henchmena da joj pomognu), a dok je agilni peceptivni lik, sem sto je bio lopov je mnogo toga mogao da uradi zahvaljujuci svojoj percepciji i jos nekim sposbnostima.

Class sistem odma pravi specijalizaciju, ali to ne znaci da ako igras classless sistem da nemozes da se specijalizujes.

Inace kod vecina class sistema i nije poenta da sim ides i "rokas" protivnike (sem u komp. igricama). Glavna svrha class sistema je da promovise "team play", gde se klase dopunjuju.

Na primer tipican DnD part: Fighter kao "tenk", Rouge kao trap detektor i specijalista, cleric kao healer is support, i mage kao offanziva.

S te strane je Baldur's Gate bio bolji od Neverwinter Nights-a. Class RPG sistemi podrazumevaju party, sto u osnnoj verziji NWNa nije slucaj. Srecom to su ispravili u drugoj ekspanziji kada vodis 3 lika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 2:24   #84
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Red Dragon kaže:
Alo bre lakse malo, ja sto spomenuo da je beauty u Arcu bezveze, ti odma' ko da sam rekao da je igra bezveze.
Sorry, preterah
Samo mi je delovalo kao da si to nekako površno zaključio, bez jačeg odmeravanja igre koju sam prešao 6-7 puta na sasvim različite načine, pa sam se pobunio protiv nedostatka replay value i uticaja osobina...

Inače, da dodam nešto labavo vezano za temu, ali će neki možda ceniti:
ostoji MOD za Dungeon Siege, po imenu "Copperhead-retaliation", koji je potpuni mod (od INTRO preko MENI do priče, likova... nova igra) u Fallout fazonu... za one koji imaju DS a poželeli su se fallouta

(na žalost, priča je takva, ali ne i sistem, koji je kao i u DS, ograničenja uvek postoje )
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 10:36   #85
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Izvinjavam se na offtopicu, ali danas sam pokušao da igram Temple of Elemental Evil sa sva tri patcha (nepatchovanu verziju ne vredi ni igrati) i neće, izbacuje na desktop. Brljao sam malo po netu i to je poznat problem sa novijim kompjuterima za koga rešenja nema. Sa prva dva patcha radi, ali puca pri izlasku i ako je na mašini DirectX9.0c i Service Pack 2, javlja se bag koji onemogućava pljačkanje leševa (ovaj problem rešava treći patch ali kao što rekoh ne radi). Našao sam neki modifikovani TEMPLE.DLL (koji se koristi posle prva dva patcha) i on ispravlja ove bagove, ali donosi i ogroman broj raznih promena odrađenih na svoju ruku. Kako uz njega dolazi i uputstvo koje instrukcije gde treba promeniti za koji fix, uzeo sam pa na svoju ruku primenio ona dva kapitalna fixa (DirectX 9 loot bug i crash na izlazu) na nemodifikovani TEMPLE.DLL pa ga kačim ovde u slučaju da nekom zatreba.
Kod:
http://www.010101.org/voodoo/toeefixes.rar
Dakle, ko se reši da igra ToEE, procedura je sledeća:
1. Instalirati igru
2. Instalirati patch #1 (traži na googlu TOEE_PATCH1_ENU.EXE)
3. Instalirati patch #2 (traži na googlu TOEE_USA_ANY-PATCH2.EXE)
4. Raspakovati gornju arhivu u ToEE folder

i to je to. Arhiva sadrži i odgovarajući nocd tako da vam ništa više ne treba.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 12:55   #86
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
player1 kaže:
Pa sad, nije samo stil borbe.
Na primer taj rmpalija (kojeg sam pomenuo) je u socijalnoj interakciji bio veoma los, devojka potpuno suprotno (cak je imala u najveci broj henchmena da joj pomognu), a dok je agilni peceptivni lik, sem sto je bio lopov je mnogo toga mogao da uradi zahvaljujuci svojoj percepciji i jos nekim sposbnostima.

Class sistem odma pravi specijalizaciju, ali to ne znaci da ako igras classless sistem da nemozes da se specijalizujes.

Inace kod vecina class sistema i nije poenta da sim ides i "rokas" protivnike (sem u komp. igricama). Glavna svrha class sistema je da promovise "team play", gde se klase dopunjuju.

Na primer tipican DnD part: Fighter kao "tenk", Rouge kao trap detektor i specijalista, cleric kao healer is support, i mage kao offanziva.

S te strane je Baldur's Gate bio bolji od Neverwinter Nights-a. Class RPG sistemi podrazumevaju party, sto u osnnoj verziji NWNa nije slucaj. Srecom to su ispravili u drugoj ekspanziji kada vodis 3 lika.
Znam ali to i dalje ne menja dozivljaj bitno - bar ne toliko da igra zavredjuje jos jedno prelazenje po mom misljenju. Poenta po meni i jeste u team-play stilu igranja, sto uopste nije potrebno u Fallout serijalu a pogotovo u prvom - cim dobijes power armour i plasma rifle, vise ne moras ni da se trudis, borba izgubi svaki smisao. Drugi je donekle tezi ali i dalje ti nije potrebna druzina (a samostalni role playing je krajnje smoran). To mene nervira u Falloutu i Arcanumu - tvoji kompanjoni su bitan deo role play iskustva a u ovim igrama su krajnje nepotrebni i mahom lose karakterizirani (sa nekim izuzetcima u Fallout-u 2).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 15:41   #87
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Fallout2 ima ogroman replayability. Nemas ideju koliko samo malo promena u statovima ili skill poenima manju sutinu nekih delova igre. Presao sam ga 5-6 puta sa potpuno drugcilim dozivljajem.

Pa cak i sa istim likom mozes da ga odigras na drugciji nacin. Sam onaj gangser grad (zaboravi ime) moze da se predje na tuce nacina.

E sad prvi deo nisam igrao tako da na to nemam komentara.

P.S.
E sad, glavni razlog zasto je BG napravio revoluciju, je to sto borba ima real-time borbu sa pauzom (sto se svidja vecoj grupi igraca), i cinjenica da sam kontrolises celu grupu (a ne los AI kao u Falloutu), pa mozes lepo da taktiziras (veoma bitno u class sistemu). To uz druge delove igre odradjene dobro je napravilo klasik.

Meni licno jedino sto mi se ne svidja u kasnijim RPGovima slicnog tipa, kao NWN, je da gubis to slobodu vodjenja svih likova koja je pravila smek u Baldur's Gateu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 15:44   #88
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Dakle, ko se reši da igra ToEE, procedura je sledeća:
1. Instalirati igru
2. Instalirati patch #1 (traži na googlu TOEE_PATCH1_ENU.EXE)
3. Instalirati patch #2 (traži na googlu TOEE_USA_ANY-PATCH2.EXE)
4. Raspakovati gornju arhivu u ToEE folder

i to je to. Arhiva sadrži i odgovarajući nocd tako da vam ništa više ne treba.
Da, taj dll je delo fan projekta ciji je cilj bio ispraviti bljuvotine koje su ostale posle prva dva patcha. Toplo preporucujem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 17:34   #89
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
player1 kaže:
Fallout2 ima ogroman replayability. Nemas ideju koliko samo malo promena u statovima ili skill poenima manju sutinu nekih delova igre. Presao sam ga 5-6 puta sa potpuno drugcilim dozivljajem.

Pa cak i sa istim likom mozes da ga odigras na drugciji nacin. Sam onaj gangser grad (zaboravi ime) moze da se predje na tuce nacina.

E sad prvi deo nisam igrao tako da na to nemam komentara.

P.S.
E sad, glavni razlog zasto je BG napravio revoluciju, je to sto borba ima real-time borbu sa pauzom (sto se svidja vecoj grupi igraca), i cinjenica da sam kontrolises celu grupu (a ne los AI kao u Falloutu), pa mozes lepo da taktiziras (veoma bitno u class sistemu). To uz druge delove igre odradjene dobro je napravilo klasik.

Meni licno jedino sto mi se ne svidja u kasnijim RPGovima slicnog tipa, kao NWN, je da gubis to slobodu vodjenja svih likova koja je pravila smek u Baldur's Gateu.
Izgleda da sve spada na licni izbor. Meni je Fallout bio zamoran i morao sam da se teram da bi ga igrao, jednostavno mi je posle BG serijala bio dosadan (da sam ga igrao pre mozda bi bila druga prica). Sta Baldurs Gate ucini od coveka...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 18:51   #90
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Izgleda da sve spada na licni izbor. Meni je Fallout bio zamoran i morao sam da se teram da bi ga igrao, jednostavno mi je posle BG serijala bio dosadan (da sam ga igrao pre mozda bi bila druga prica). Sta Baldurs Gate ucini od coveka...
Kod mene bas obrnuto...
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 18:52   #91
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Meni se svidela oba naslova, svaki na svoj nacin.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 20:13   #92
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
madhatterYU kaže:
Kod mene bas obrnuto...
Eto, bas o tome pricam... Svaka nezvanicna rasprava na temu koja je igra bolja svede se na licne preference. Ipak, ako cemo zvanicno, sve se ove igre ocenjuju vrlo visokim ocenama i razlike su uglavnom o samo nekoliko procenata. Mozete baciti pogled na odlicnu listu pc igara na www.metacritic.com i one o kojima smo raspravljali su dobile sledece:

Fallout 69. pozicija; ocena 89
Fallout 2 145. pozicija; ocena 86
BG 36. pozicija; ocena 91
BG 2 3. pozicija; ocena 95
Arcanum 330. pozicija; ocena 81 (nije narocito dobro prosao kod kriticara)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:18   #93
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

[QUOTE=
Fallout 69. pozicija; ocena 89
Fallout 2 145. pozicija; ocena 86
Arcanum 330. pozicija; ocena 81 (nije narocito dobro prosao kod kriticara)[/QUOTE]

Pozdravljam ovo , ali ja bih(kao i mnogi drugi sajtovi) dao malo vecu prednost Fallout 2 u odnosu na Fallout(Fallout 2 je ispravio i unapredio dosta toga). Gamespot je dao malu prednost Fallout 2 nad Falloutom, a SK je uvrstio u best of 1997-2000.
A sto se tice Arcanuma, pa i nisam previse iznenadjen ocenom.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:42   #94
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Red Dragon kaže:
Pozdravljam ovo , ali ja bih(kao i mnogi drugi sajtovi) dao malo vecu prednost Fallout 2 u odnosu na Fallout(Fallout 2 je ispravio i unapredio dosta toga). Gamespot je dao malu prednost Fallout 2 nad Falloutom, a SK je uvrstio u best of 1997-2000.
A sto se tice Arcanuma, pa i nisam previse iznenadjen ocenom.
Fallout 2 je dobio nesto nizu ocenu ne zato sto je bio losiji od fallout-a 1 - naravno on je bolji, ali nastavak se uvek gleda u odnosu na prethodni deo. Fallout 2 je bio isuvise repriza prvog dela da bi dobio bolje rezultate na recenzijama (kao i skoro svi nastavci ikada napravljeni).

Ocene Sk-a za ove igre se takodje manje vise podudaraju:

Fallout 1 ??? nemam recenziju
Fallout 2 93%
Baldurs Gate +++ (vrlo povoljna recenzija, sigurno bi ocena bila iznad 90%)
Baldurs Gate 2 98%
Arcanum 93% (ovde ga je Kuzma malo pereterao)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 23:07   #95
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Izgleda da sve spada na licni izbor. Meni je Fallout bio zamoran i morao sam da se teram da bi ga igrao, jednostavno mi je posle BG serijala bio dosadan (da sam ga igrao pre mozda bi bila druga prica). Sta Baldurs Gate ucini od coveka...
Biće da je to u pitanju.
Dajte ljudi, obje igre su fenomenalne i ne bi bilo ni razloga za ovaj topic da ih danas tako prave.
I da, Boo, ova lista je jako, jako loša. Zanima me samo koji je mozak ovakvu napravi. (osim ako je u pitanju Sid Maier, ka što je neko nagovijestio u jednom drugom topicu)
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 11:04   #96
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Corwin kaže:
I da, Boo, ova lista je jako, jako loša. Zanima me samo koji je mozak ovakvu napravi. (osim ako je u pitanju Sid Maier, ka što je neko nagovijestio u jednom drugom topicu)
Uf koliko puta moram da se ponavljam - lista je daje prosecne ocene skoro svih poznatijih internet game sajtova. Npr. za ocenu BG2- ima 30+ recenzija cija se srednja vrednost izracunava. To sprecava one idiote koji daju 100% svakoj igri i one koji daju nenormalno niske ocene da formiraju konacne sudove tako sto se nadje srednja vrednost. Neke se igre ipak provuku nezaluzeno (npr. HL2) a neke budu ostecene (npr. Torment) ali u globalu lista je krajnje pravicna.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 20:05   #97
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Aj da dodam nesto i ja

Prvo, nije poceo svet sa BG-om (mada ruku na srce nije ni sa fallout-om, nazalost, i on se bazirao na wasteland-u). Ja stvarno ne znam sta je to toliko extra u BG-u. Naravno, bio je dobar FRP sa zaista lepom grafikom, FMV, i profesionalnim digitalnim govorom, zaista FRP za mase. Ali sa druge strane, zbog kripticnih ad&d pravila (koje mi sada svi znamo, ali ja sam tada imao 16), nemogucnosti da napravis zaista jakog lika, za to vreme velike hardverske zahtevnosti i ogranicenosti gameplay-a, nisam ga presao do dana danasnjeg iako mi je rpg omiljeni zanr. Ima zaista likova koji se pale na to sto jedini u razredu znaju sta je to AC i THAC0 ("ja nisam geek, ja sam mag 16 nivoa") i koji jedino takve igre sa smatraju za dobru igru, i upravo zbog toga je FRP bio ne-bas-popularan u sirim igrackim krugovima. Stalno se spominju nekakve ocene koje je BG i BG2 dobio ovamo ili onamo, ali to ne mora apsolutno nista da znaci. Cak stavise, i na ovom thread-u mi izgleda da ima mnogo vise ljubitelja Fallout-a i kao koncepcije igre i kao same igre, nego bilo koje AD&D igre. Engine za BG, BG2, Icewind (mislim da se zove infinity) ne moze da prismrdi po mogucnostima par godina starijem fallout engine-u. Uopste, AD&D pravila u SVAKOJ igri samo ogranicavaju igraca (fighter iz bog-te-pitaj kog razloga ne moze da ima magije, i sl.) i nista ne dodaju na gameplay. Prica se o nekakvom drugacijem dozivljaju kada igras kao ovo ili ono. Koje ovo ili ono? Ako u party-u imas maga, fightera i thief-a, igra ce biti ista bez obzira ko ti je glavni lik, a ko clan grupe.
Fallout engine sa druge strane ti omogucava SVE, znaci pravi roleplay, svaki objekat na mapi ima opis i interakciju, kombinovanje inventara sa drugim inventarom i sa sa npc-ovima, ljudi zive i bez tebe, dialozi u zavisnosti od inteligencije, harizme, speech skill...lista boljih stvari je ogromna, mogucnosti za roleplay i fine-tuning su daleko vece, samim tim je veci i kvalitet igre i ulozeni trud programera da to sve osmisle, naprave i zapakuju u jako dobru pricu i fantastican gameplay.
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 20:07   #98
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

U infinity AD&D igrama se gameplay svodi na jurcanje za magic itemima, skupljanjem stvari iz kovcega, pokoji steal i mnogo save/reload-a. Jedini izuzetak mi je fenomenalni Torment, ali sam njega vise igrao kao avanturu nego kao rpg. I jos jedna jako bitna stvar - rewarding efekat. U zadnjoj cetvrtini igre i treba da si jak k'o crna zemlja, pa zato si i igrao tolike dane. Zato sam i pop*zdeo na BG, kada pred sam kraj igre me u nekom podrumu dva kostura sa strelama ubise od batina. Na kraju krajeva kao sto neko rece ranije, za eye of the beholder su se pevale ode, ultima underworld je bi medju prvima full 3d rpg-ovima, a daggerfall bi (da nije toliko bagova i da je ljudski zavrsen) bio bolji od svega ovoga, kada se pogleda vreme kada je nastao. BG je sa bogatom produkcijom osvrnuo svet da postoje i RPG igre, ali daleko od toga da nudi ne-znam-sta, pogotovo ne "renesansu".

Cisto da napomenem, fallout sam naveo kao licni primer najboljeg RPG-a, ali ima i drugih jako dobrih, npr. fenomenalni Arx Fatalis (topla preporuka, vidim da se na forumu uopste ne spominje), DeusEx, System Shock 1 i 2, zatim totalno opustajuci Fable, a kosooka mala remek-dela da ne pominjem. Ima toliko boljih igara i pre i posle "renesanse", i uopste nije zlato sve sto je AD&D.
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 20:21   #99
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Mrzi me da ti objasnjavam prednosti BG-a.
Procitaj recenziju SK-a i razmotri zasto je dobio 98%. (BG2)
Prvi na svetu posle Half-Life-a. Koga god da pitas.

SPECIAL sistem je sistem za kompjuterske igre - ja sam ga igrao stono i neopisivo je sra*je. Fallout je dobra igra ali nema ni grafiku, ni zvuk, ni trajanje a ni pricu serijala BG. BG 2 je krajnja evolutivna tacka zanra na PC-ju. Za sada.
DND se razvija 30 godina, i sasvim je dobar sistem a prica je ono sto je napravis - upadanje u kliseje koje si opisao je odraz neinventivnosti.
Sta je pravi RPG to niko ne zna. To se odredjuje subjektivno od strane igraca.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 20:34   #100
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Boris B. kaže:
BG je sa bogatom produkcijom osvrnuo svet da postoje i RPG igre, ali daleko od toga da nudi ne-znam-sta, pogotovo ne "renesansu".

Cisto da napomenem, fallout sam naveo kao licni primer najboljeg RPG-a, ali ima i drugih jako dobrih, npr. fenomenalni Arx Fatalis (topla preporuka, vidim da se na forumu uopste ne spominje), DeusEx, System Shock 1 i 2, zatim totalno opustajuci Fable, a kosooka mala remek-dela da ne pominjem. Ima toliko boljih igara i pre i posle "renesanse", i uopste nije zlato sve sto je AD&D.
Pitaj koga hoces to je stvar koja se uzima za gotovo.

Arx Fatalis je natprosecna igra. Ali nista vise od toga. Deus Ex je debilna pucacina sa minimum role-play-a. SystemShock je horor isto sa malo rpg-a. To su hibridi a ne RPG-ovi. Fable ne vredi spominjati. Od japanskih Final Fantasy serijal je neponovljiv a sve ostalo je za klasu nize (bar sve na PS2).
Nije zlato sve sto je AD&D - Pool of Radiance, ToEE, pa cak i Icewind Dale - to su sve promasaji.

Nema nista ni blizu posle ToB-a. Posle njega od dobrih naslova izasli su sledeci:
Morrowind (dobar ali dosadan, prosecna prica),
NWN (multiplayer fransiza - dobra za to ali predjasnjim naslovima ni za primirisati),
Gothic II (odlicna igra, doduse sa dosta mana),
KOTOR I i II (prvi je iznadprosecan ali prica je krajnje neinventivna, drugi je kopija Torment-a i uz to je nedovrsen [mada je definitivno najbolji posle ToB-a]),
Bloodlines (dobar naslov ali ne i legendaran) i
Oblivion (vizuelna eksravaganza - ostatak bruka)

Dakle, bilo je dobrih igara, cak odlicnih. Ali revolucionarnih? Ne.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com