Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 11:45   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Red face Moze li kratak spoj u elektricnoj instalaciji da osteti napajanje

Desio mi se maler dok sam busio rupu u zidu i busilicom sam pogodio instalaciju (spojio sam zicu uzemljenja sa fazom). Najpre je sevnula varnica iz rupe koju sam busio, izvukao sam busilicu i posle par sekundi je izbacila sklopka. PPR kabl koji sam pogodio ide pravo u uticnicu u koju je ukljucen kompjuter.

Rastemovao sa zid, zamenio osteceno parce kabla PPR kablom (PPR je 3x2.5mm) tako sto sam krajeve cvrsto uvio jedan oko drugog (duzina uvijene zice je oko 1.5 cm) i naravno dobro izolirao trakom (takodje sam pojedine zice kabla isekao na razlicitim duzinama, kako bih smanjio mogucnost da se eventualno dodirnu unutar zida). Kablove sam ponovo zagipsirao i zamatlerisao i sve funkcionise ok, cini mi se (napon je ok, ima uzemljenja).

GLAVNO PITANJE sledece: kompjuter je bio ukljucen kad sa kurcslus desio, i interesuje me da li je moguce da je doslo do nekog ostecenja ( napajanje je LC Power 500H v.2.2 ) posto komp radi ok, ali crv sumnje je tu :-D
DRUGO PITANJE je da li ovakav nacin popravke prekinute instalacije ,,moze da prodje" posto,koliko sam shvatio, idealno bi bilo zamena kabla od fosne do utikaca (ukljucuje razbijanje ogromnog dela zida, posto je instalacija jako cudno radjena u ovoj prostoriji), tipa moze li da izdrzi nekog malo jaceg aparata, tipa aparata za varenje?

Izvinjavam se ako sam omasio sobu za postavljanje teme, i na tome sto samo pitanje nije bas direktno vezano za IT tehnologiju
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Kakvo je napajanje i moze li da pogura sledecu konfu? Aleksandar1987 Šta da kupim? 23 28.10.2011 23:10
Dal napajanje moze da potera ovu konfu? Aleksandar1987 Šta da kupim? 6 14.10.2011 21:23
Moze li napajanje izdržati hard disk? Prief Lirator Nosači podataka 12 6.6.2010 22:54
UPS i Napajanje - koja kombinacija moze? xcom ŠDK - Ostale komponente 9 3.3.2007 20:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com