Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2014, 19:58   #1
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa drajverima za maticnu

Drug kupio neki kompjuter (kuciste) za 50e i on ima maticnu asus Pi4S800MX, i sad, na njemu je bio windows xp, i sve je radilo, samo je bio mnogo usporen, i sve je kocilo... i drug mi trazio da mu instaliram win xp ponovo, i ja mu instaliram, i tad pocinje zajbancija. Drajver za zvuk nece da se instalira nikako. Ukratko, ili u toku instalacije se restartuje racunar, pre kraja instalacije, ili ja nekako uspem da ga instaliram, iz safe moda i on kaze finis and restart, i ja to uradim, i onda on nece da podigne sistem, vrti se ono xp i onda se resetuje. Probao sam programom driver genius, on instalira neki drajver, isto taj samo noviji, neki AC 97... i isto se restartuje, al ne radi, kad se podigne sistem, kao da nije instaliran, prijavljuje ono, found new hardware. I onaj drajver za lan nije teo, ali kod druga radi neki kablovski internet i bez toga (ne znam kako) i onda se nisam macovao time. Doneo drug danas kuciste kod mene, da instaliram win 7, posto on ima sve drajvere u sebi, pa ako radi, znao bi da je do drajvera, a ako ne radi, racunam da je crko zvuk na maticnoj. I instaliram win 7, i zvuk ne radi, ali ne pokazuje kao da je sve instalirano, i sve ok, samo da nema zvuka, nego pokazuje kao da nije instaliran taj drajver za zvuk, i drajver za lan. I ja instaliram ovaj sa zvanicnog sajta, te maticne ploce, i on se isto u jednom trenutku pred kraj, restartuje, samo ovaj put se pojavi onaj plavi ekran, na nekoliko sekundi, pa se onda resetuje (u win xp mi se to nije desavalo, nego se odma resetuje) Probam posle opet, samo ovaj put ne taj drajver, nego ono preko win7 sto ima find solution, pa fix now, krene on da instalira sam drajver, iz svoje neke baze, i opet se resetuje. I sta to znaci? Sta da mu radim?

A za ovaj ethernet lan drajver, je slicna stvar, samo se ne resetuje, nego jednostavno se prekine instalacije, i kaze da nije mogao da zavrsi instalaciju. Evo printskrin:


http://www.dodaj.rs/?3S/W6/4qQb5iI5/lan-drajver.png


P.S. Vec sam pisao za ovo u nekim drugim temama, a ne znam gde da napisem za obe stvari, bezve mi je da otvaram novu temu za sve posebno, jer je mozda sve to povezano, ja sumnjam da maticna nesto nije u redu. Izvinjavam se ako je pogresna tema za ovaj deo foruma.
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 13:47   #2
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Problem sa drajverima za maticnu

http://support.asus.com/download.asp...57zoJhmO1Qkcrh

skini drajver neka prodje instalaciju bez da diras ono found new hardware,inace bolje da je dao 50e nekom prolazniku nego sto je pare potrosio na plocu iz 2004 godine,ne njoj ce ti i win 98 seckati i zezati

postoji i verzija SE ove ploce koju si naveo i na njoj je drajver realtek,a na mx ploci ti je sound max drajver,zato ti realtek nije teo ni da primirise
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa drajverima iizuzetan Prenosni računari 3 22.12.2012 14:04
Problem sa drajverima za Ati Xpress 1150 Ogy987 Grafika 6 1.11.2012 19:29
nVidia GeForce 6200 - problem sa drajverima Tijuana Grafika 4 9.4.2010 3:59
Problem sa instalacijom drivera za maticnu ShadowMind87 Kvarovi 1 10.12.2007 17:17
problem sa drajverima ili? Pajo Grafika 8 5.12.2007 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com