Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2007, 4:04   #1
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom The Last Express

Posle nekoliko godina ponovo sam nabavio ovu jedinstvenu avanturu i reshio da ispravim nepravdu i predjem je ovog puta.. Koliko je igra misteriozna toliko je i niz okolnosti i neverovatnih dogadjaja koji su pratili izdavanje igre tako da je objavljena gotovo bez ikakvog marketinga http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Express. Vecina ljudi odavde je svojevremeno mislila da je igra bila igra meseca u Svetu Kompjutera pre svega zbog prvog velikog pojavljivanja srpskih likova i srpskog jezika u jednoj igri, ali je ona dobila fantasticne kritike sirom sveta zbog svoje specificnosti i jedinstvenosti koja je i dan danas unikatna i o kojoj se i dan danas pricha kao o jednoj o najinventivnijoj avanturi ikada i izmedju ostalog je usla i u 20 najboljih avantura svih vremena na http://www.adventuregamers.com/article/id,186/ Za nas je eto posebno interesantna i zbog srpskih dijaloga (on je ubio inzinjera, on je ubio inzinjera - najbolji deo) .. Svaki avanturista mora da proba ovo remek delo.. Mozda je njeno samo ime The Last Express i ono sto je usledilo nakon izdavanje igre metaforichki nagovestilo kraj jedne zlatne ere avantura ali je igra pokazala jos jednom koliko je avanturisticki zanr sirok i bogat i da sta god bilo on ce preziveti. Steta sto Mechner ne napravi nastavak.. ali mozda bude nesto slicno

Poslednja ispravka: Diego (22.7.2007 u 20:30)
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Diego na korisnoj poruci:
zoran845 (25.7.2007)
Stara 24.7.2007, 18:15   #2
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Express

Igrao sam je ja, prije nekoliko godina. Moram priznati da da su mi stvarno podilazili žmarci dok sam slušao srpski jezik - staneš ispred kupea u vozu, malo pričekaš, i čuješ majku kako uspavljuje kćerku ... Ili kad uđeš u sobu u kojoj je leš, i par trenutaka poslije tebe uđe tip, koji kad te vidi potegne nož i zaurla "Ubiiiicoooo !!!!!" ...

Inače, nerviraju me dvije stvari - relativno je kratka - ne mislim vremenski - možeš da se zaglaviš - nego je potrebno relativno malo stvari učiniti u igri da bi je završio; i što je bazirana na principu "budi na pravom mjestu u pravo vrijeme, " što nimalo ne volim - pogotovo što nije uvijek logično gdje treba da budeš u tom momentu, da bi nastavio radnju.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 12:36   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: The Last Express

Ortodoksni "avanturisti" su TLE ispljuvali upravo zbog neophodnosti da se postigne perfektni tajming. Igru nisam igrao (na vrhu liste mojih "prioriteta" je, pre svega zbog bajne grafike - kao neka vrsta "art nouveau" stripa), ali sam pročitao mali milion komentara isfrustriranih igrača. Sećam se da je jedan postariji gospodin komentarisao negde da, čak ni striktno prateći "walkthrough", nije uspeo da izvede sve šta treba.
Tu dolazimo do drugog važnog razloga za zaobilaženje ove igre od strane "radikala": ima previše akcije (koja se ne može izbeći - mora sve mazohistički da se odigra da bi se napredovalo kroz radnju) a premalo zagonetaka.
I ono bolno (o čemu smo već raspravljali, pa molim da ne počinjemo opet) - svaki čas možeš da zagineš.

Ono što se "Poslednjem ekspresu" nikako ne moze poreći su inovativnost i (samim tim) originalnost. I (kažu) neviđena priča i atmosfera.

Svaku igru za koju "Underdogs" kaže da ima sjajnu priču ja jednostavno moram da odigram, pa makar poginuo koji put...

Moja preporuka na neviđeno, Sarinee nijednom nije omanula.

Poslednja ispravka: Shlaymara (5.11.2009 u 0:53)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 15:54   #4
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Last Express

Mislim da relativna kratkoca igre nije kljucna za konacni utisak koja ona ostavlja na igraca. TLE sigurno nema epiku Gabriel Knighta ili Broken Sworda, ali njena samo prica i lokacija je takva da igra na drugu kartu - ambijent, atmosfera, misterija i zelja koja te vuche da vidis finale.
Tacno je i za premalo zagonetki ali mislim da je njena najveca i globalna zagonetka kapiranje likova, njihovih namera, motiva i sl. kroz pricu, prisluskivanje, osmatranje, preturanje i dr. kako bi se stvari nekako povezale.
Jeste frustrirajuce kada vidis jedan od pogresnih krajeva igre a nije ti jasno sta nisi uradio, sta jesi uradio, ali igra te barem u tom slucaju vraca na mesto odakle mozes da je zavrsis. SPOILER -
Citat:
postoji samo jedan tzv. dead end u igri ako niste pokupili pistaljku, ali ona se moze nabaviti na vise nacina kroz gotovo sve faze igre
Sto se mene licno tice, iako sam tradicionalni avanturista koji je zavoleo avanture kroz p&c klasike, nista od pomenutog mi nije suvishe smetalo. Mozda igra zahteva malo vise truda, mozda zahteva drugu-trecu shansu, ali sigurno da vredi.

Poslednja ispravka: Diego (25.7.2007 u 16:39)
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Diego na korisnoj poruci:
ezenkiel (10.8.2007)
Stara 10.8.2007, 9:09   #5
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Express

Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
... Mozda igra zahteva malo vise truda, mozda zahteva drugu-trecu shansu, ali sigurno da vredi.
Eh, da, zaboravio sam ključnu stvar - sve te stvari koje (meni lično) smetaju, naravno da nisu prepreka da se igra odigra ! Dobre stvari ipak su prevagnule, tako da je i ja od srca preporučujem !
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 21:28   #6
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: The Last Express

Morao sam da izvucem ovaj topic... Nevjerovatna, savrsena igra. Pretuzno je da se od koncepta "real time avantura" odustalo, prava steta, kapiram da je sve to tada bilo u nekoj mjeri i popljuvano od ljudi koji su voljeli klasicni point&click, ali... Svih ovih godina je bilo itekako prostora za razradu ovog koncepta.
Nezavisno od sve te price... Ova igra je remek-djelo - prelijepa i originalna grafika, jaki dijalozi, prica jedno sasvim novo iskustvo razlicito od tadasnjih avantura koje su se oslanjale na istorijske cinjenice...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, last express, the last express

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Outlook Express 7 Jack In The Box Aplikativni softver 3 15.11.2006 21:31
outlook express redsi Kvarovi 9 17.10.2006 0:21
Sa AGP na PCI-Express... Saveti! tomas Grafika 157 6.10.2006 15:29
pasword za outlook express darko kovacevic Operativni sistemi 3 11.5.2006 9:23
Gadni trip(Outlook Express i MSN) Andross Internet usluge 4 28.2.2006 13:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com