Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2012, 19:04   #321
boki64
Član
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 30
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Probana i druga tastatura i mis.Desavalo mi se ranije pa znam za to. Nije do toga jer nema nikakvog signala- crn ekran. Da dodjem do biosa pa posle je sve lakse ali ovako moram da probam i plocu i procesor.Razmisljam da kupim neki polovan procesor pa da probam
boki64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2012, 15:19   #322
Nicolaas
Novi član
 
Član od: 22.3.2012.
Poruke: 10
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pozdrav svima, ja imam sledeci problem pa bih zamolio za neki savet. Vec nekih dve nedelje racunar nece da pokrene sistem prilikom paljenja ili restarta. Kad ga ukljucim na glavno dugme lampice zasvetle ali ne cuje se beep, racunar se cuje da radi, nema slike na monitoru. Kuleri normalno rade. Tek nakon sto vise puta uzastopno palim gasim glavno dugme sistem se normalno pokrene. Sta je problem ? Prvo mi pada na pamet da je napajanje. Imam garanciju jos 6 meseci pa razmisljam da je najbolje da ga nosim u servis. Hvala.
Nicolaas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2012, 17:14   #323
dragonfly0
Član
 
Član od: 6.9.2009.
Poruke: 197
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 29 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
boki64 kaže: Pregled poruke
Prijatelj poseduje dva starija racunara i posle grmljavine jedan komp je otkazao pa je radi probe sa ispravnog skinuo napajanje i probao na prvom i naravno nista ne radi. Vratio je napajanje na ispravni komp i sada i on ne reaguje. Pali vent na procesoru nema slike cak ni bios (sve je crno) i sto je najcudnije ne treba da pritiska dugme na kucistu tj. pali se pri prikljucenju kabla na el. mrezu. Nista nije pipano ni kablici za povezivanje tastera znaci samo kablovi za napajanje ploce i diska i cd- a. Ploca je epox ep-4pda3i intel 478 865pe + ich5 i ima displej na sebi koji daje kod FF ( u manualu najblize sto sam nasao je  FFh Boot Attempt INT 19h) Nema onih beep signala. Probano je novo napajanje- isto se ponasa Vadjena je baterija i clear cmos . Da je procesor u pitanju valjda bi ploca pistala? Da li imate neki predlog?
unapred hvala
Probaj ATA kablove malo da razmrdas, a i RAM izvadi pa vrati probaj i u drugi slot. Imao sam slicnih problema sa EPOX-om.
dragonfly0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 0:08   #324
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pozdrav. Imam jednog zanimljivog pacijenta. Po rečima vlasnika već godinu dana se pri uključivanju pojavljuje na ekranu "keyboard/interface problem press F1... ". I kada se pritisne F1 boot proces prođe normalno. Pre dva dana se desio prvi veći problem. Windows je bacio kašiku (plavi ekran), posle toga komp nije hteo da se uključi (simptomi iz naziva ove teme, kuleri rade, ali se ništa ne dešava), probam ja više puta restar na magično dugme, ništa. Otvorim kućište da pogledam kondenzatore na ploči i u napajanju. Svi su naizgled dobri. Sastavim sve, ali povežem od kablova samo miš, tastaturu i monitor. Stisnem dugme, kad ono uključi se (uz poruku BIOS-a da više puta nije uspeo da se uključi). Kada je došlo do učitavanja Windows-a, ona animacija koju 7-ica ima zablokira na jedno pola minuta pre pojavljivanja žutih,plavih,crvenih,zalenih svetala. Nekako se on sabere i nastavi, i skroz se digne. Naizgled je sa Windows-om sve u redu. Ja uključim mrežni kabl kablovskog modema, i posle 15 sekundi puc, plavi ekran i neka memory management greška. Sledi magično dugme, nakon čega se podigao skoro normalno, ona animacija učitavanja Windows-a je samo malo secnula, umesto da zablokira.

Tako je komp radio ceo jedan dan bez problema. Danas se desi isto. Samo što nisam otvara komp, već sam samo izvukao sve kablove i sačekao malo, opet uključio samo osnovne stvari i opet se digne on sa istim blokadom animacije učitavanja na pola minuta. I opet ja uključim LAN kabl iz modema, i opet Windows baci plavi ekran (ovoga puta je greška bila IRQL, sve mi se čini da tip greške u ovom slučaju nije nešto važan već je to prva stvar koja je ovoga puta pukla u Windows-u, usled hardverskog problema, prošli put je puklo nešto drugo). Elem, isključim kabl modema i onako pogledam u lampice, kad imam šta i da vidim, lampica PC upaljena (a nije povezan na komp) ostale četiri lampice gore potpuno bez veze (naravno ne u skladu sa stanjem u kome se modem nalazi), a takođe je bio malo previše vruć na dodir.

Za svaki slučaj sam dao instrukcije da računar bude bez interneta, pa ću da vidim sutra i za dva dana da li računar radi lepo. Šta znam u čemu može biti problem.

Konfa: ASRock ploča, AMD Athlon II X2 3.0 GHz, 2x2GB DDR3 1333 (zaboravih da pogledam detaljnije od ovoga)

Eto, to su moja zapažanja, izvinjavam se što je opširno, ali mislim da je svaki detalj važan, kakva su vaša mišljenja.

Takođe sam otkrio da mi glinerica svetli u ruci kad dodirujem oba kraja.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 21:14   #325
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Koje napajanje je u kompu ?
Jel pomaže Clear CMOS ?
Pregledaj hdd Sentinelom ...

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Takođe sam otkrio da mi glinerica svetli u ruci kad dodirujem oba kraja.
Da niste neki rođaci http://www.seecult.org/vest/biba-struja-u-bioskopima ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 22:39   #326
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Kada sam rekao gore da je posle mog prvog čačkanja radio jedan ceo dan, nisam dobro rekao radio je znatno manje od jednog dana (samo što sam ja otišao da pogledam pri kraju dana). Upravo sam dobio informaciju da je sada bez priključenog modema radio jedan ceo dan i da se pali normalno. (znam da bi statističari rekli da uzorak veličine 1 ili 2 ne znači ništa, ali ipak ne bih rizikovao da se komp pokvari naskroz zarad statističke značajnosti). Napajanje i dalje ne znam koje je, kućište je MS Industrial (možda je i napajanje isto), na napajanju piše 260W, s obzirom da je mali broj moguće je da je tačan.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 23:08   #327
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Obavezno probaj sa drugim napajanjem
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 21:32   #328
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
Nicolaas kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, ja imam sledeci problem pa bih zamolio za neki savet. Vec nekih dve nedelje racunar nece da pokrene sistem prilikom paljenja ili restarta. Kad ga ukljucim na glavno dugme lampice zasvetle ali ne cuje se beep, racunar se cuje da radi, nema slike na monitoru. Kuleri normalno rade. Tek nakon sto vise puta uzastopno palim gasim glavno dugme sistem se normalno pokrene. Sta je problem ? Prvo mi pada na pamet da je napajanje. Imam garanciju jos 6 meseci pa razmisljam da je najbolje da ga nosim u servis. Hvala.
Nosis u servis, obavezno. Inace, tu je izuzetno mnogo potencijalnih krivaca, tako da se sa sigurnoscu ne moze reci nista bez neke dijagnostike. Najmanje verovatna je graficka, desava se da to bude zbog RAM modula (da, RAM modula... ma koliko zvucalo nepovezano, jedan od dva modula mi je crkao, i zato nije hteo da se boot racunar), ali, u principu, u nekom mojem iskustvu, najcesce je krivo napajanje. Evo, pre nepun mesec dana sam imao slican problem, s tim sto u kasnijem stadijumu su cak i kuleri stajali, verovatno neki kratak spoj. Kuleri su radili normalno bez prikljucenog 4pin CPU konektora. Promenom napajanja u nesto renomirano sve je reseno, i ta ista konfiguracija sad veselo radi. Dakle, nema sumnje da je nesto hardverski, i OBAVEZNO nosi u servis. Zasto bi trosio zivce i pare na popravke kad ce neko drugi to uraditi bolje od tebe, najverovatnije i to za dzabe.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 21:44   #329
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Najverovatnije je napajanje uzrok.Popravi to dok nije nesto drugo otislo zbog napajanja.I ne ukljucuj ga na silu da ne zeznes jos vise.Popravka sto pre.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 19:36   #330
Marek
Član
 
Član od: 30.8.2007.
Poruke: 56
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Kupio sam polovnu Saphire 3650 agp graficku da bih zamenio staru zbog koje slika ponekad malo treperi, i kad sam je ukljucio ona zavrti ventilator na sekundu i stane, slike nema. Lepo sam ukljucio onaj floppy konektor, napajanje nije problem posto je novije i na njemu su radile mnogo jace komponente. Probao sam sa stare graficke ventilator da stavim i isto radi sekundu i stane, a kada ovaj ventilator na staru graficku on vrti. Da li sam kupio pokvarenu graficku ili sta?
Marek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 20:42   #331
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Moguće i da je neispravna. Ako možeš,probaj karticu i na nekoj drugoj ploči.
Mala mogućnost postoji da se ta kartica "ne miriše" sa tvojom matičnom pa,pregledaj sve opcije u BIOS oko podešavanja za AGP slot.Takođe,proveri da li postoji novija verzija BIOSa za tvoju matičnu i,ako ima,šta ispravlja od grešaka,da ne bi flešovao bez preke potrebe.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
Marek (11.12.2012)
Stara 11.12.2012, 21:07   #332
Marek
Član
 
Član od: 30.8.2007.
Poruke: 56
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Hvala na odgovoru. Mada iznervirao sam se i polomio sam je malopre. Takve polovne gluposti za jos gluplji matori kompjuter vise nikad necu da kupujem.
Marek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:29   #333
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Moguće i da je neispravna. Ako možeš,probaj karticu i na nekoj drugoj ploči.
Mala mogućnost postoji da se ta kartica "ne miriše" sa tvojom matičnom pa,pregledaj sve opcije u BIOS oko podešavanja za AGP slot.Takođe,proveri da li postoji novija verzija BIOSa za tvoju matičnu i,ako ima,šta ispravlja od grešaka,da ne bi flešovao bez preke potrebe.
Mala mogućnost?
Ta kartica je nekompatibilna sa skoro svim pločama napravljenim pre 2005.-te godine, dok sam radio u servisu imao sam mali milion slučajeva da neće da se probudi komp sa njom jednostavno.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 23:07   #334
MajaKatastrofa
Novi član
 
Član od: 4.1.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ja sam se registrovala na forum bas zbog problema sa kompjuterom, slucajno sam naletela na ovu temu. Mozda sam i pronasla odgovor, provericu u utorak neke stvari. Evo moje price:
Moj deda ima kompjuter koji je prilicno star i nikad nije ciscen i prepun je virusa. Njegov flesh mi je uneo u kompjuter citav zooloski vrt i resila sam da mu sredim kompjuter. Ocistila sam ga od prasine, neverovatne scene, steta sto nisam slikala taj horor. Sve slike i dokumente sam prekopirala na D particiju a onda sam narezala na 3 DVD-a, instalirala antivirus od koga je jadnicak grcao i skenirao citav dan brzinom puza. To je kompjuter sa nekim Celeronom, ima 400Mhz i 256 RAM i zasebnu graficku. Ne znam sta je tacno unutra ne mogu da vidim, ne radi Windows sad. Sta se dalje dogadjalo, antivirus je zeznuo Windows i doticni je preminuo. Neka sistemska datoteka je bila zarazena i on je ubio prilikom Boot skeniranja.
Probala sam da instaliram novi WIN XP i instalacija stigne do nekog koraka i onda stane i prijavi gresku, ili neka datoteka sa instalacionog diska je osecena, ili se pojavi plavi ekran i blabla. A disk je o.k. Izvadim HDD i instaliram na drugom kompjuteru WIN XP i vratim u ovo kuciste i onda se dogodi provera RAM memorije, onda nabroji komponente i kad treba da se podigne WIN onda je crn ekran. Nema pistanja nema nicega. Svi ventilatori zuje, lampica svetli. Nista. E to je moj crni ekran. Da li je moguce da u tom kucistu nece da radi HDD ako je formatiran NTSC umesto FAT32 kako je bio ranije? Deda misli da sam mu ja unistila kompjuter, kaze da je super radio dok ga ja nisam otvorila...
MajaKatastrofa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 0:44   #335
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Majo Katastrofo koliko sam razumeo vadila si hard disk i instalirala XP na drugom kompjuteru pa si vratila tako instaliran hard disk nazad u dedin kompjuter.. ako je tako onda moguće da neće da se pokrene, nego formatiraj ponovo hard disk i probaj da instaliraš ponovo windows, a možda i dedin CD ne radi baš najbolje pa zaglavi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 2:54   #336
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ne bi trebalo da bude problem ako je NTFS .
Crni ekran je očekivan u situaciji koju opisuješ.Takve transplantacije mogu da ožive ako je Win instaliran i HDD prebačen na ploče sa istim čipsetom ili bar istim proizvođačem čipseta na pločama. Meni je uspelo par puta i sa različitim čipsetima ali sam pre vađenja HDDa išao u Device Manager i UnInstall vitalne stavke (IDE,AGP,CPU,...) .

Što se tiče grešaka prilikom instalacije XPa kod dede u kompu,čini mi se da imaš problem sa RAM-om. Za početak izvadi RAM iz slot(ov)a,detaljno proveri da nema prašine u slotovima kao i na kontaktima modula.Njih možeš malo i da očistiš običnom gumicom za brisanje papira (samo zlatne kontakte na RAM modulu).Onda vrati RAM u slotove ali obrati pažnju da lepo sednu na mesto i da se obe bravice ravnomerno zatvore.
Ako i dalje bude problema pri instalaciji XPa,onda bi trebalo testirati RAM sa MemTest86 isl. al probaj prvo čišćenje.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 16:47   #337
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Evo ovako, tema je podugacka, mozda postoji negde odgovor ali ipak da iznesem problem. Na ovu masinu je trebalo samo da instaliram Windows XP medjutim....

MB ASUS A8N-E
CPU AMD Athlon64 (nisam zagledao model)
RAM 512MB

Naime kada sam upalio prvi put kompjuter izbacio mi je gresku
CPU fan failed or too low speed

Usao sam u BIOS iskljucim taj warning jer ventilator se vrti normalnom brzinom, medjutim primetim da System Time/Date nisu kako treba pa ih podesim i upalim kompjuter. Windows se normalno podigne i sve radi uz par prozora sa greskama.

Ugasim komp, izvadim kabel od napajanja, vratim ga i upalim komp, ponovo mi iskoci greska CPU fan speed... i datum i vreme resetovani.
Zamenim bateriju, podesim BIOS, nekoliko puta restartujem sve radi normalno.
Krenem da skidam na DVD diskove neke podatke i nakon 10-og diska odustanem i odem spavati.

Ujutru ustanem upalim ga kako bih nastavio, iscita nForce4 i tu zastane, ne moze da se podigne sistem a ne moze ni da se udje u BIOS, samo teski reset, vadjenjem baterije, dzamperisanjem, prespajanjem kontakta lezista baterije nekim provodnikom i vadjenjem kabela od napajanja moze da se udje u BIOS, nakon njega u Windows ali vec sledeci put opet je neophodan teski reset BIOS-a da bi mu se pristupilo.

Baterija koju sam stavio je 3V CR2032 ne znam ime proizvodjaca jer je manje poznat.

Zanima me sta moze da uzrokuje ovakav problem, i zasto se odjednom manifestovao kada je pre toga sve radilo kako treba? Da li nesto lagano umire na ovoj ploci ili...

Poslednja ispravka: Snipe (5.1.2013 u 17:57)
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 22:33   #338
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Sličan problem http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=86015
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
Snipe (6.1.2013)
Stara 6.1.2013, 0:33   #339
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
Flavio kaže: Pregled poruke
Skoro pa slicno sam i ja uradio, nakon reseta i ponovnog podesavanja BIOS-a ubacio sam XP sa integrisanim SP3 obrisao sve particije, formatirao i za sada radi normalno, inace HDD mu je nakacen na SATA port a opticki je nakacen na IDE port, provericu jos jednom podesavanja po BIOS-u cisto sigurnosti radi.

Krajnje cudan problem.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 19:16   #340
rudic.m
Novi član
 
Član od: 30.10.2011.
Lokacija: Odzaci,Vojvodina
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Imam problem kod paljenja kompa jos odavno.Nece da se pali na dugme.
Spojio sam na napajanju zelenu i crnu zicu i napajanje se popalilo.Stisnuo dugme,racunar se startovao.Kad se startuje mogu da odpojim zelenu i crnu zicu i racunar radi.
Ili,racunar ugasen,spojim zice,radi napajanje dok je spojeno.Kad odspojim ,ne radi.Sa odspojenim zicama stisnem power dugme i onda samo dodirnem masu na zelenu zicu i racunar startuje.Da li je to neki problem u ploci ili je do napajanja?
rudic.m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com