Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2007, 11:58   #161
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Rezac nece da reze?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Vrlo često upravo to ume da bude problem.
Pa znaci to moze odjedanput da se tako pokvari. Tj dosad mi radilo ali cim ubacim dvd da rezem u neru na visti on kao reze do pola i onda se rezac ucuti i na kraju prijavljuje gresku.
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 13:45   #162
Ironan24
Novi član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Caos, svima. Vidim da je neko vec imao slican problem pa cu ga delimicno citirati a razliku dopuniti:
"svaki put,ala svaki put kada ukljucim racunar bios nece da mi prepozna novi rezac.Onda ja odmah resetujem racunar i potom ga bios prepozna bez problema."
Samo sto ja moram ponekda i po 10 puta da ga resetujem da bi mi prepoznao. ,a da ne govorim o tome kako mi se i sam kompjuter jedno 5 puta resetuje dok nedigne win .A sad da krenem od pocetka... Imam Nec AD-717, i postavljen mi je kao Primary IDE, posto imam Sata HDD. I bios pocne da mi slepi, jednostavno mi ponekad zaboli prst(kad nece on sam ) od resetovanja dok ga ne prepozna. Hvala bogu , tu je garancija, ja ga odnesem, oni mi ga vrate sa novim DVD isto nec 717, ociscenim kablovima, i sve radi, ja srecan... al oces ga vraga... proslo 2 meseca i opet sve na starom. Molim vas sta da radim da to sredim , ili ako ga odnesem u servis(nema vise garancije, ode mi dzep ) sta da im kazem u vezi problema kako bi izbegao jos jednu trosarinu kroz par meseci.
Ironan24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 17:03   #163
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Recimo, skini i vrati svaki kabl sa oba kraja nekoliko puta da se pročiste kontakti i pritom budi siguran da si svaki kabl ugurao do kraja.

Ako ti je slučajno DVD postavljen kao "Cable Select", predžamperiši ga kao "Master" jer ga tako kompjuter brže detektuje.

Javi šta je bilo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 22:00   #164
Ironan24
Novi član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Nije pomoglo, al nema veze nosim ga u servis pa nek se oni svadjaju sa tim
Hvala na pomoci.
Ironan24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 3:17   #165
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

1. Moj NEC dvd/rw nece da cita Verbatim dvd diskove. Sve bi to bilo ok (ko zna kakvog su porekla i kvaliteta) ali je te iste diskove on rezao i citao ih bez problema par meseci. Druge diskove cita normalno, a ovi problematicni diskovi su u redu - probao sam ih kod druga koji ima isti NEC. Jedino sto se "desilo" u medjuvremenu je to da je sestra gledala par filmova koji su bili bas na takvim Verbatim dvd diskovima (ali ih nisam ja rezao). Inace, nisam ga mnogo koristio, ne varujem da sam narezao ni 40 dvd-a na njemu.

2. Pre par dana me caletov prijatelj zamolio da mu ugradim dvd/rw (100 puta sam rekao da necu ovo da radim i opet radim). LM masina je naravno kupus zivi. Kupio je neki Pioneer, ja mislim 115. Bios i Windows sp1 ga uredno prepoznaju, stavljen je kao master na IDE2. Kad se ubaci neki dvd svi fajlovi se vide, ali ako hocu da pokrenem neki exe fajl sa diska dobijam poruku "File not found". DVD film isto nije hteo da pusti, jedino sto sam otvorio je neki txt fajl.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 20:03   #166
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Evo da dopunim ovaj post, posto sam u medjuvremenu probao neke stvari.

1. Uredjaj je NEC ND 4550A firmware 1.06, problematicni diskovi Verbatim DVD-R 16x
Probao sam:
- uninstall drivera za dvd/rw
- starije drivere za plocu
- da boot-ujem u safe modu pa da procitam diskove
(nista od ovoga nije pomoglo)
- IsoBuster bez problema vidi sve fajlove na problematicnim diskovima i mogu da ih iskopiram na hdd i posle koristim. Zbog ovoga mislim da problem nije hardverski, mada mi nije jasno kako ih IsoBuster vidi, a Windows ne - kad ubacim problematicne diskove u My Computer se dvd drive (E) promeni u cd drive (E), a kad pokusam da ga otvorim dobijem poruku: "Windows cannot read from this disk. The disk might be corrupted, or it could be using a format that is not compatibile with Windows."

Posto se ja nisam mnogo petljao sa optickim uredjajima (oduvek je bilo - ukljucim ih i oni rade), ako neko ima ideju sta bih mogao jos da probam - unapred hvala.

Izvinjavam se zbog dupliranja posta, al ne mogu da nadjem dugme edit . Il ga nema u ovom zimskom skinu, il sam ja .
Edit: evo sad ga na ovom postu ima, a na prthodnom ne.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 23:48   #167
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Mozda da probas da promenis IDE kabl, mada je malo verovatno , inace meni izgleda da je problem u elektronici samog uredjaja. Sto se tice IsoBustera, on koristi drugacije algoritme za pristup od samog Win (tako kazu tvorci ) ,pa je moguce da zbog toga moze da procita diskove.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 0:18   #168
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Nasao sam prelazno resenje. Pre par dana sam u prodavnici uzeo 6 vrsta dvd-r diskova (toliko su imali), i isprobao ih sve. Na kraju se ispostavilo da od svih jedino Princo cita bez problema, a sve ostale nareze i mogu da ih IsoBuster-ujem i da ih procitam kod druga. A koji sam baksuz, sve diskove sam isprobao pre 5 dana, jedino me Princo mrzelo, njih sam probao juce .
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 0:42   #169
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ako mozes probaj ga na nekom drugom kompu, i probaj neki drugi kod tebe, bar malo da bude jasnija situacija.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 22:29   #170
kb nemanja
Novi član
 
Član od: 21.1.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pozz svima,

Vidjao sam par problema slicnih mojem... imam NECov DVD uredjaj na relativno novom kompu, i sve je radilo kako treba par meseci. I danas nakon sto sam installirao Virtual jednostavno je potisnuo DVD.

Na BIOSu pokazuje uredjaj na primary, medjutim ne moze da ga prepozna nakon bootovanja. Kao da nemam DVD... Otvarao sam racunar i nisam naisao ni na kakav problem.

Neki savet?
kb nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 2:47   #171
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Kako mislis, nakon butovanja? Po ucitavanju OS-a? Ako koristis Win, idi desni klik na My Computer pa izaberi Manage. Pogledaj da li pod Disk Management postoji tvoj uredjaj. Ako ga ima, desni klik na njega pa izaberi Change i dodeli mu slovnu oznaku. Ako je do toga, trebalo bi da se pojavi u Explorer-u.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 15:56   #172
kb nemanja
Novi član
 
Član od: 21.1.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Da, nakon ucitavanja OSa... ne pokazuje uredjaj ni na Disk managementu, ni na Device manageru, Ne pokazuje ni u Safe modu.
Iako je pre virtuala sve bilo ok.
kb nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2008, 4:43   #173
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Je li u pitanju ATA uredjaj? Ako jeste, u Device Manager-u izbrisi kanale IDE kontrolera pa resetuj masinu. Dobra je stvar sto je u BIOS-u sve u redu, znaci da je samo Win pobrljavio...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
kb nemanja (25.1.2008)
Stara 25.1.2008, 15:18   #174
kb nemanja
Novi član
 
Član od: 21.1.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Jeste ATA, evo sada sam restartovao racunar i radi bez problema, hvala ti.
kb nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 12:10   #175
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pre 4 meseca sam kupio rezac Optiarc DVD RW AD-7173A. I juce je odbio da nareze DVD. Nero ispisuje nesto tipa Power calibration error. Probao sam razne modove (ono PIO, ULTRA DMA)i nista. ima neko neku ideju?
P.S probao sam sa vise vrsta medija i nece

EDIT:resio problem

Poslednja ispravka: Game fever (27.1.2008 u 13:40)
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 14:33   #176
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
EDIT:resio problem
Kako?

Ako ti nije nezgodno, podeli to sa nama, rešenje će sigurno još nekom dobro doći.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 20:06   #177
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Verovatno je koristio krs diskove.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 20:52   #178
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ma nista, NERO je nesto brljo. Na brzinu sam nasao neki slb program za rezanje i zavrsio posao. A sa NERO-m sam zavrsio do daljneg. Rascuapvo kablove menjao IDE grane, a ono softver.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 1:19   #179
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
2. Pre par dana me caletov prijatelj zamolio da mu ugradim dvd/rw (100 puta sam rekao da necu ovo da radim i opet radim). LM masina je naravno kupus zivi. Kupio je neki Pioneer, ja mislim 115. Bios i Windows sp1 ga uredno prepoznaju, stavljen je kao master na IDE2. Kad se ubaci neki dvd svi fajlovi se vide, ali ako hocu da pokrenem neki exe fajl sa diska dobijam poruku "File not found". DVD film isto nije hteo da pusti, jedino sto sam otvorio je neki txt fajl.
Sad sam slucajno naisao ovde, pa da napisem kako je ovo reseno - mozda ce nekome da koristi. Sutradan me zove covek i kaze da mu je sad proradio cd (koji sam prebacio na IDE2 kao slave), a za koji je on mislio da je crko i zbog cega je i kupio DVD. LM odmah sam znao da ne valja IDE kabl

P.S. Bilo bi dobro da mogu da se edituju stariji postovi zbog ovakvih stvari, cini mi se da je to nekada moglo.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 23:11   #180
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pioneer DVD-RW DVR-112D je usred rada (kopiranja podataka sa DVD-a na HD) odjednom visestruko usporio. Kopiranje DVD-a ili CD-a na HD sada je sporije 5-6 puta. Isto je i kod snimanja. Umesto predvidjenog vremena za ispod 10 min, DVD se snimao preko 50 minuta. Buffer Level mu se vrteo izmedju 16-60%, dok je ranije sve islo na maksimum (98-100%). Da li je to DVD-RW definitivno "riknuo" ili je mozda nesto do WinXP. Sve drugo na racunaru radi normalno kad ne radim sa DVD-om, ali kada DVD nesto kopira na HD, rad sa drugim programima u pozadini pomalo koci, sto ranije nije bio slucaj. Unapred hvala na svakoj pomoci.

Proradilo posle promene FW. Stavljen 1.24.

Poslednja ispravka: Borislav Vuckovic (3.5.2008 u 2:01)
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com