Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2011, 18:57   #221
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam jedan problem, naime kada pricam na mikrofon zvuk mi kasni do zvucnika...Koristim windows 7, a dok sam imao windows XP sve je normalno bilo, zna li neko kako to da podesim??
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 20:57   #222
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ovako, imam vasljivu DFI lanparty dk 790fxb, koja me vecito muci, nov problem...pre par dana sam instalirao 7-icu, i sve je radilo normalno, drugarica i devojka su posle toga nesto cackale i od tada mi stoji "no speakers or headphones are plugged in", sve sam pokusaovao, u device manageru je sve instalirano ali su win driveri sa 7-ice, skinuo sam sve ac97 drivere i vecinu nece da mi instalira, ali i posle instalacije ostaje istu...na kraju sam opet oborio sistem i sve je ostalo isto....
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 21:22   #223
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Da li mozes da slikas Device Manager, sound sekciju?
EDIT: Probaj skini Driver Genius, neka on nadje sam drajvere.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 21:48   #224
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

http://imageshack.us/photo/my-images/196/devicerd.png/
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 21:52   #225
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

http://imageshack.us/photo/my-images/809/volumeh.png/
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2011, 15:05   #226
Mirko
Član
 
Član od: 7.2.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam jedan problem, nemam zvuka uopste od danas. Juce je normalno radilo i pustao sam malo glasniju muziku, a danas ni makac, samo susti. Na ekvilajzer pokazuje kao da svira, klikao sam aux, nije do toga, nista nije otkaceno. Znaci kao da je zvuk mutiran. Do cega moze biti? OS je win7 64 bit, zvucnici su surround 5+1.

Poslednja ispravka: Mirko (9.9.2011 u 15:13)
Mirko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2011, 19:51   #227
Mirko
Član
 
Član od: 7.2.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Riješeno.
Mirko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2011, 0:22   #228
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Danas sam kupio polovan SB Audigy 2 ZS Notebook. Išla je muzika u winampu dok sam surfovao internetom, primetio sam da dok skrolujem prozor javljaju se smetnje u zvuku u vidu blagog krčanja. Probao sam i sa windows media playerom, ali zvuk opet krcka dok skrolujem prozor u firefoxu. Napominjem da sam isključio integrisanu zvučnu. Da li to znači da je audigy faličan, ili postoji rešenje za ovaj problem?
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 15:49   #229
Primarijus
Novi član
 
Član od: 3.2.2010.
Lokacija: Baranda
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Primarijus
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam DELL Vostro A860 integrisana zvucna. Kada slusam muziku na sluske i od jednom ih izvadim, komp zablokira. Ili kad jako pojacam (bez sluski) desi se da zablokra. Sta mu to moze biti?
Primarijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 15:19   #230
jahrastafaraj
Novi član
 
Član od: 20.10.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

jesi uspeo da resis to,jer i ja imam taj problem
jahrastafaraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 13:17   #231
Primarijus
Novi član
 
Član od: 3.2.2010.
Lokacija: Baranda
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Primarijus
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Nisam uspeo, trazim...menjao sam sistem, za sad mi se ne desava to, ali ima nesto novo, kad ubodem sluske i jako pojacam, leva prestane da radi. Izvadim i mozzila blokira. Kad vratim sluske, rade normalno.
Primarijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 20:39   #232
Danijel068
Član
 
Član od: 11.10.2010.
Lokacija: Bar, Crna Gora / Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 195
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Danas sam kupio polovan SB Audigy 2 ZS Notebook. Išla je muzika u winampu dok sam surfovao internetom, primetio sam da dok skrolujem prozor javljaju se smetnje u zvuku u vidu blagog krčanja. Probao sam i sa windows media playerom, ali zvuk opet krcka dok skrolujem prozor u firefoxu. Napominjem da sam isključio integrisanu zvučnu. Da li to znači da je audigy faličan, ili postoji rešenje za ovaj problem?
postoji resenje za taj problem, a to je da smanjis zvuk na laptopu tj. tamo volume control na windowsu i onda malo equalizer i sound wave evo ti vise ne krcka.

Poslednja ispravka: Danijel068 (31.10.2011 u 21:01)
Danijel068 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 3:03   #233
Pedja26
Novi član
 
Član od: 7.12.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

Dakle,isto kao i kod vecine,problem sa zvukom.Trazio sam ima li neko slican problem ali mislim da nema.Ne koristim zvucnike,imam solidne sluske koje provereno dobro rade.Od jedanput mi je zvuk otiso u tri lepe.Ne secka,ponegde,zavisi od formata ili sta vec je jedva razumljiv.Jednostavno cuje se kao iz limenke od 0.5 l.Sto je najgore,jedino 3gp radi odlicno i to samo na KM-u.Uradjeni drajveri i kodeci.Integrisana zvucna(radi,al jbg.samo 3 gp).Racunar je babaroga al eto samo taj mozda glupo-sitni problem je nastao.Mozda se nesto odstikliralo,jaoooj,ne znam sta je al je uvrnuto.Pomagajte ljudi,bas sam smoren ovim problemom!
Pedja26 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 20:46   #234
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Onda ti treba zvučna kartica. Ubaciš je u slot instaliraš drivere i pevaš.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 18:14   #235
Boza90
Novi član
 
Član od: 1.12.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Pre 10 dana sam kupio logitech z623 i asus xonar dg.
Sve je radilo lepo i danas su odjednom krenula da mi zuje oba zvucnika.
Nebitno da li su ukljuceni u komp ili ne isto zuje. Kada pojacavam cini mi se da malo vise zuje i obrnuto kada smanjim. Pod garancijom su i zvucnici i zvucna pa da li da vracam ili je kod mene neki problem?

Hvala unapred!
Boza90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2012, 22:27   #236
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imao sam nekih problema sa mišem za komp, na kraju sam ustanovio da je otišao u večna lovišta. Ali pre toga sam vadio bateriju sa matične ploče, i istu vratio kako je bila. (nesećam se na koliko minuta je bila izvan ploče, ako je to bitno?).
Pre svih zaje*ancija sa vađenjem baterije, kada sam uključivao komp čula su se dva ista "pištanja" u razmaku od ~2 sekunde (što je i normalno). Ali nakon vađenja baterije kada uključujem komp čuju se takođe dva ali različita "pištanja". Prvo je "normalno", dok drugo ide takođe u razmaku od ~2 sekunde ali nekako se čuje kao dva "pištanja" u isto vreme (kao da se muči). Inače nisam primetio nikakve promene u radu sa računarom.
Any ideas?
Edit: Nadam se da sam dobro objasnio problem.

Poslednja ispravka: Qoozma (19.1.2012 u 11:39)
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 19:50   #237
Mile021
Novi član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa zvukom

Creative "X-fi extreme audio". Poslednji mesec dana sa izlaza, prvo samo FRONT pa sada i istali se cuju smetnje, naslicnije "white noise", mada povremeno sada i blago pištanje kada CPU zapne nešto raditi. Nazalost, cuje se i blago zujanje poput onog na integrušama kada se nešto minimizuje/maksimizuje na desktopu, skroluje, pomera uopste mišem E sad, pošto sam prvo mislio da je nesto do zvucne kartice koja inače eto uopste i nije X-fi zbog mahinacija Creative LAb-a obratio sam se njima sa problemom, oni ono standardno, kao prema debilima da prostite, da li iskljucena integrusa, da li je disable-ovana u bios-u, jesu poslednji drajveri instalirani... Međutim nisam vise siguran da je problem samo u njoj, sve su prilike, sinoc sam prebacivao 3.5mm jack u ostale audio izlaze na kompu, ustvari jedini ostali je iz TV kartice. Mrzi me sada da probam ponovo uklanjanje creative kartice i da vidim sta kaze integruša, da li ona ima smetnje. Zbog čega bi ovako nesto moglo da se desi, zna li neko ? Takodje bih da napomenem da je mozda 2 dana pre nego sto sam poceo primecivati pomenute smetnje nestalo struje sa trenutak, ma krace od jedne sekudne, komp je bio ukljucen i normalno se iskljucio i ostao iskjlucen do sutra kada mi je trebao. jos dan posle poceo sam primecivati prvo samo "Ššššššššš" iz FRONT 3.5mm jack-a da bi se prosirolo i na REAR.
Mile021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 16:52   #238
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Da ovdje pitam.

Da li se front mic ulaz moze iskoristiti kao audio ulaz ?
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2012, 11:53   #239
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

imam vs4621... izgleda je riknuo potenciometar. Ono, krenem da pojačam/smanjim čuje se pucketanje. Menjao sam utičnicu, nije do struje. Na par kompova sam probao zvučnike, isto.

Jel može da bude do kabla? Ili je samo potenciometar u pitanju...



I šta da radim sad?
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 14:17   #240
neobavesten
Novi član
 
Član od: 7.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam zvučnike Blueberry SW M28. Imam ih već tri godine i od tog perioda, 2.5 godine su radili bez problema. Onda se pokvario 3.5 mm kabel, pa sam ga zamenio i opet sve radi ok. Međutim, pre nekoliko nedelja, jedan od satelita je počeo da se zagreva i bruji dok je uključen u svoj izlaz na vuferu. Zamenio sam pozicije satelita na izlazima i sad je "problematični" počeo da radi normalno, a "normalni" da bruji i zagreva se. Dakle, problem u izlazu iz vufera. Gornji izlaz ne radi (ako nešto znači). Nemam druge zvučnike i drugi kabel da proverim da nije u zvučnoj kartici/kablu problem, ali imam slušalice i one rade isto kao ranije, dakle, bez problema. Pa kontam da nije zvučna. Ona je integrisana. Ploča je Gigabyte P31 DS3L.

Ne bih da ih nosim u servis, stvarno trenutno nemam novaca za popravku (koja bi koštala koliko i ti polovni zvučnici), kao ni za nove. Plus što nemam živaca da se natežem sa serviserima (a ko ima). Ne bih ni da lupam pretpostavke šta je otišlo, ali kontam da mogu da ga popravim sam sa 20/30 din ulaganja (novi kondenzator recimo), ako mi neko baci neki hint, sopstveno iskustvo, znanje i sl. Hvala.

PS: Trenutno držim uključen samo taj zvučnik koji radi. I vufer, sam po sebi, radi normalno, bas ima isti kvalitet kao i ranije, kao i visoki tonovi preko satelita (koji god od njih dva da uključim).
neobavesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com