Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2016, 20:47   #2041
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da li se još nekome dešava blue screen kod uključivanja uređaja u USB direktno na matičnoj ploči (dakle na zadnjoj strani kućišta)?
Ovo mi se desilo samo nekoliko puta, na više kompova i sa više uređaja (dakle, nije kriv ni softver ni USB uređaj).
Da li je moguće da dođe do nekog električnog spoja prilikom dodira USB priključka, metala na zadnjoj strani matične ploče i same ploče?
Nema nikakvih posljedica poslije toga, samo me zanima da li je električni spoj/kontakt mogući uzrok.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2016, 14:41   #2042
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako misliš na usbe portove na ploči gde dolaze za miša i tastaturu i dole gde su usb 3.0 meni zaista nikad ni na jednom računaru. Da nemaš negde neki spoj "gola žica" i slično???
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 18:09   #2043
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam jako čudan problem, kad igram neku igru, nakon nekog vremena, neodređenog ili posle 10 minuta ili posle 2 sata, samo zacrni ekran i izađe iz igre i ništa se više ne dešava ili kad izađe izbaci mi poruku "has stopped working".
Ovaj problem se javlja duže vremena, probao sam i da reinstaliram sistem i da instaliram druge verzije drajvera, ali ništa nije pomoglo.
Testirao sam sve komponente koje sam mogao softverima i hard disk i procesor i ram i grafičku karticu, ali nikakav problem ništa nije pokazalo.
Ne znam iz kog razloga se ovo dešava, ako je neko imao sličan problem ili zna do čega ovo može biti, molio bih za pomoć.

Hvala
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 21:48   #2044
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Microsoft .NET framework 99%
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 0:26   #2045
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pitanje: ovih dana su menjali satove za struju u ulici i iskljucivali struju cesto.Posle danasnjeg iskljucenja,nisam mogao da ukljucm komp.nikako ni da cuje... jedno 5 minuta sam pokusavao,a zatim se setio tastera off-on iza kucista,iskljucio,ukljucio i nekako proradilo,ali ne iz prvog puta.I onda se par minuta culo u kucistu kako nesto cvakce i to bas glasno,efekat kao kad kisa pada na lim. Zanima me sta bi to moglo biti,napajanje,HDD? Jel to znaci da je kraj ili moze jos da posluzi?Kako da istestiram sad da znam sta je?
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 1:13   #2046
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Pitanje: ovih dana su menjali satove za struju u ulici i iskljucivali struju cesto.Posle danasnjeg iskljucenja,nisam mogao da ukljucm komp.nikako ni da cuje... jedno 5 minuta sam pokusavao,a zatim se setio tastera off-on iza kucista,iskljucio,ukljucio i nekako proradilo,ali ne iz prvog puta.I onda se par minuta culo u kucistu kako nesto cvakce i to bas glasno,efekat kao kad kisa pada na lim. Zanima me sta bi to moglo biti,napajanje,HDD? Jel to znaci da je kraj ili moze jos da posluzi?Kako da istestiram sad da znam sta je?
Najverovatnije napajanje, ali moze biti i nesto drugo. Probaj sa drugim napajanjem, najbolje kod nekog drugog u kuci/servisu. Cim nije hteo ni da upali, deluje mi da je napajanje najsumnjivije.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
PinociO (24.2.2016)
Stara 24.2.2016, 8:52   #2047
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Microsoft .NET framework 99%
A gde mogu da skinem Microsoft .NET framework, koji ce sigurno obavljati posao kako treba? Skidao sam nekoliko verzija, ali se eto uvek isto ponasa.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 10:13   #2048
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Microsoft .NET framework 99%
Čim instalira drivere za grafičku karticu instalira i net framework svejedno je da li AMD ili nVidia. Pre bi popio mesage box sa porukom NET Framework is not install. Tako da neverujem da je do toga. Imaš ovde net framework. https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=49981
Što se ostalog tiče malo informacija..Da ti se ne pregreva nešto???
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 19:38   #2049
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Čim instalira drivere za grafičku karticu instalira i net framework svejedno je da li AMD ili nVidia. Pre bi popio mesage box sa porukom NET Framework is not install. Tako da neverujem da je do toga. Imaš ovde net framework. https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=49981
Što se ostalog tiče malo informacija..Da ti se ne pregreva nešto???
Ništa se ne pregrava, testirao sam sve komponente (ram, procesor, grafiku i hard disk) i ne pokazuju nikakve nepravilnosti u radu, zato mi je i veoma teško da otkrijem šta se dešava.
Sumnjam jedino još možda na matičnu i na napajanje, to je jedino što nisam testirao i što ne znam kako bih testirao... Ne znam da li matična i napajanje mogu da prouzrokuju tako nešto. Samo se tako od jednom u toku igre isključi ili se ukoči ekran i ništa se ne dešava. Jedino što sam primetio dok se prvi put zabaguje treba malo više vremena i onda restartujem kompjuter i pokrenem igru i ona se zabaguje posle 10-ak min i svaki sledeći put sve brže.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 19:55   #2050
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Za testiranje napajanja imaš onaj OCCT http://www.ocbase.com/index.php/download Mada da je do napajanja on bi se jednostavno restartovao ili ugasio. Probaj udejtuj BIOS na novu verziju ako nisi do sada.Koja ja ploča u pitanju? Ona iz profila je za intelov procesor a ne za AMD.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 20:07   #2051
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pazi zavisi koje vrste igara imas, da li narodne ili oridjinale, ako imas neki virus u sistemu i to moze da zezne igre obicno bude app crash, posle odredjenog vremena samo pukne igra, hdd si skenirao nema bad sektora ni onih crc erora da je kablic los..? Trece sto mi pada na pamet ako si cackao oko grafe podizao mem clock i gpu clock, ako preteras oce da tako pukne igra, tj barem je meni tako bilo jer su mi voltaze bile zakljucane...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 10:44   #2052
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nisam radio update Bios-a, pokušaću sa tim, a uradiću i test sa ovim programom OCCT, samo da pogledam par tutorijala, kako se radi, jer se nisam ranije sretao sa njim. A matičnu plocu imam MSI 970 Gaming.
Što se tiče igara, palo mi je napamet da se to dešava zato što su narodne, ali opet, nemoguće da ni jedna ne valja, a i ima igara koje na drugim kompjuterima rade bez problema, a kod mene se ovo dešava. Virusa nema, reinstalirao sam sistem već dosta puta puta, u nadi da će proraditi sve kako treba, ako to uradim, tako da što se toga tiče čist je. HDD je testiran i sve pokazuje da je 100% u redu. A nisam nikad klokovao nista, sve je na fabričkom.
Ostalo je da odradim update Bios-a i test OCCT-om i zamenicu za svaki slučaj kablić do hard diska, pa ću javiti rezultate.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 14:44   #2053
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Samo pazi kada stavis da testiras napajanje sa OCCT-om moras pratiti teperature procesora i grafike, jer opterecuje taj test poprilicno komponente, i ako je dobro napajanje drzace test zato prati temp, a ako je napajanje slabo ugasice racunar...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 18:41   #2054
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

I updejt biosa obavezno.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 21:38   #2055
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

OCCT nije pokazao nikakvu grešku i nepravilnost, odradio je test sa procesorom i grafikom. Ne znam da li da budem srećan sto je sa tim sve u redu ili da budem nesrećan što još nisam našao razlog što se ovo dešava...
Samo jedno pitanje vezano za update Biosa, našao sam na oficijalnom sajtu za matičnu poloču nekoliko verzija fajlova za bios, ali nikad ranije nisam ovo radio, pa ne znam da li treba redom sve da ih apdejtujem ili sam posledni?
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 23:58   #2056
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
postar93 kaže: Pregled poruke
OCCT nije pokazao nikakvu grešku i nepravilnost, odradio je test sa procesorom i grafikom. Ne znam da li da budem srećan sto je sa tim sve u redu ili da budem nesrećan što još nisam našao razlog što se ovo dešava...
Samo jedno pitanje vezano za update Biosa, našao sam na oficijalnom sajtu za matičnu poloču nekoliko verzija fajlova za bios, ali nikad ranije nisam ovo radio, pa ne znam da li treba redom sve da ih apdejtujem ili sam posledni?
A da li si ti isao na onaj deo POWER SUPLY u OCCT-u ili si testirao posebno cpu/gpu..??
Drugo update biosa valjda ide na najnoviji nema veze koju ti verz imas, dokle god je to bios za tvoju plocu tacno...

Mada ja mislim da sistem ko sistem ima neku nepravilnost, ako ti je ukljucen win defender iskljuci ga, i bilo koji drugi av ako imas instaliran, pa probaj onda ako nema promena onda da probamo nesto drugo....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 1:34   #2057
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Testirao sam posebno CPU i GPU. Probacu i update Biosa, pa da vidim šta će se dešavati onda, a Wind defender je ugašen.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 11:58   #2058
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
postar93 kaže: Pregled poruke
Testirao sam posebno CPU i GPU. Probacu i update Biosa, pa da vidim šta će se dešavati onda, a Wind defender je ugašen.
Ne pogresno si uradio, ides na power suply pa tu testiras, tad povlaci i cpu i gpu, i onda se trosi dosta struje... stavi test na npr 15 min ako je lose napajanje ono ce se ugasiti u prva 3 min, ako je dobro drzace i prati temp...
Prilog 53770

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 12:09   #2059
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
postar93 kaže: Pregled poruke
OCCT nije pokazao nikakvu grešku i nepravilnost, odradio je test sa procesorom i grafikom. Ne znam da li da budem srećan sto je sa tim sve u redu ili da budem nesrećan što još nisam našao razlog što se ovo dešava...
Samo jedno pitanje vezano za update Biosa, našao sam na oficijalnom sajtu za matičnu poloču nekoliko verzija fajlova za bios, ali nikad ranije nisam ovo radio, pa ne znam da li treba redom sve da ih apdejtujem ili sam posledni?
Samo poslednju verziju. I pravilo PALCA dobro prouči tehniku flešovanja kod tebe inače posle njanjanja nema više kajanja. Inače baš tako mislio sam da đeš se snaći ima tamo opcija Power Supply nju koristi.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 18:18   #2060
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Odradio sam i test na taj način preko power supply, ali se ništa nije desilo, normalno je odradio do kraja. Na svim slikama na kraju je izbacio "No error".
Ali sam malo uspeo da udjem ipak u trag ovoj pojavi što mi se dešava. Ja na kompjuteru imam dve ram memorije od 8GB, obe su Kingston Hyper Fury 1866MHz. Kada je samo jedna od njih uključena, nebitno koja, igrice rade kako treba, ali kada su obe uključene, dešava se to, da u jednom trenutku posle nekog vremena, neodređenog ili posle 5 min ili posle sat vremena samo se zaledi slika na igrici, na par sekundi zvuk počne da krči i onda posle tih par sekundi izgubi se slika, pocrni ekran, zvuk počne da se čuje ponovo, vidim da kompjuter nije zabagovao, mogu strelicu da mrdam, ali je samo crna pozadina i ništa ne mogu da radim i mora da se restartuje. Meni to izgleda, kao da neki proces preskoči i zakoči se i ponovo počne da radi, ali sliku ne može da povrati... Ali eto samo kada sam izvadio jednu memoriju, sa jednom radi kako treba, ali kada su obe, to se dešava.
Sada bar imam neku pravilnost ponavljanja ove pojave. Da li znate možda na osnovu toga, šta to može da se dešava?
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com