Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2008, 5:05   #321
The Lad
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam sledeci problem:
Dakle, vec dve godine mi se poprilicno cesto resetuje kompjutor.
Sada imam i druge komponente, novo napajanje [CM Real Power 450w],
mislio sam da je problem do ranijih chinese napajanja.
Ali avaj, i dalje se to desava.
I sad poenta - koliko sam primetio, to toga dolazi samo kad legnem da spavam, pa je komp u idle-u, tj. nista se ne desava.. sem downloada koji se zbog reseta prekine :|.
Sta bi moglo biti po sredi ?
Fala.
The Lad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2008, 1:07   #322
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
The Lad kaže: Pregled poruke
Imam sledeci problem:
Dakle, vec dve godine mi se poprilicno cesto resetuje kompjutor.
Sada imam i druge komponente, novo napajanje [CM Real Power 450w],
mislio sam da je problem do ranijih chinese napajanja.
Ali avaj, i dalje se to desava.
I sad poenta - koliko sam primetio, to toga dolazi samo kad legnem da spavam, pa je komp u idle-u, tj. nista se ne desava.. sem downloada koji se zbog reseta prekine :|.
Sta bi moglo biti po sredi ?
Fala.
Postoi dosta toga što bi moglo da ti pravi problem:
Dotrajali sistem, virusi, pregrevanje računara, pad strujnog napona (EPS će nas stradati).
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 20:08   #323
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Izgleda da sam konacno provalio u cemu je problem. Treci slot za ram na ploci pravi problem. A kad sam isprobavao pojedinacno ramove bas sam u taj slot gurao svaki

Anyway cupao sam sad jedan po jedan pa sam tako provalio. Komp mi treba non stop a zamena toga (pod garancijom je) moze da traje i mesec dana tako da mogu samo da se oprostim od tog slota dok ne osposobim stari komp. Ili mogu nesto da uradim povodom toga?

Anyway nije bio u pitanju taj famozni 512 nego slot na ploci

Tnx svima!
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 20:45   #324
mart21
Novi član
 
Član od: 24.8.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nov komp. 4 dana rada, od 2 se gasi bilo u igrici ili na filmu. Posle toga nece da se upali, ne reaguje na dugme za paljenje ili restart. kad se resetuje iskljucivanjem kabla pokusava da podigne sistem al ne moze vrti seu krug. Posle nekog neodredjenog vremena se upali i radi a onda opet na neodredjeno vreme. Nikad se nezna kad ce da capne.

Windows vista, AMD 3400+

Mene najvise zanima dal je moguce ga je to softverski kvar.

Poslednja ispravka: mart21 (17.12.2008 u 0:35)
mart21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 21:34   #325
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Navedi čitavu konfiguraciju. Mada, ako je tako, nosi ga tamo gde si ga kupio, pošto još nije prošlo nedelju dana, dužni su da ti ga zamene odmah, tj. nećeš čekati 40 radnih dana da bi ostvaio pravo na reklamaciju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
mart21 (17.12.2008)
Stara 17.12.2008, 13:36   #326
Milan Maverick
Novi član
 
Član od: 17.12.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Help, please! Tek mesec dana koristim racunar, a konstantno me izludjuje "zakucavanjem". Komponente su Sampron 1,6GHz, 1GB RAM, NVIDIA GF 7300LE, Asus ploca... Prilikom gledanja DVD filmova ili igranja, racunar se "zaledi" uz prodoran piskavi zvuk i ne reaguje na komande misa i tastature, tako da je moguce samo resetovanje na kucistu. Prijatelji su mi savetovali da izmerim zagrevanje komponenti, ali procesor ne prelazi 30 a graficka 47 stepeni u rezimu igranja osrednje zahtevnih igara poput CoD1 ili MOHPA. Ocistio sam svaku trunku prasine, ventilatori rade normalno. Da li je tacna "konstatacija" jednog prodavca i servisera racunara da je u pitanju memorija, odnosno da moram promeniti slotove? Ovo mi je treci racunar od 1998. godine, prethodna dva sam redovno cistio, pazio od virusa i radili su mi besprekorno. Plasim se ozbiljnijeg "riknjavanja" sistema od cestog resetovanja, a u ovdasnjim servisima su mi rekli da su zatrpani pa da ce popravku izvrsiti tek pocetkom januara. Da li mogu samostalno da nesto ucinim? Unapred zahvalan
Milan Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 0:58   #327
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

/\ Možda su samo loši drajveri za zvučnu kartu (zaglavljivanje uz piskavi zvuk i to pri gledanju filmova i igranju igara)?
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 21:04   #328
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

mozda glupo pitanje,ali moram vas pitat,plavi ekran sa obavjestenjem prilikom restarta kompjutera,i to se desava samo prilikom forwardovanja ili rewinda video sadrzaja na bs playeru,se pojavljuje zbog neispravne memorije?ili je napajanje u pitanju posto se desilo jednom prilikom prebacivanja fajlova sa mog kompa na eksterni hard da se se restartuje,ali taj put nije bilo zloglasnog blue screen-a
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 21:23   #329
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Mislim da to BS player brlja...
Jesi probao u drugim playerima.
Probaj neki drugi player kao npr KMplayer ili Real. Jel se samo dešava kod određenog formata ili kod svih. Ako se dešava kod jednog mogući loši kodeci... mada najvjerovatnije da je do BS-a
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 23:29   #330
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Đorđe Turjačanin kaže: Pregled poruke
Mislim da to BS player brlja...
Jesi probao u drugim playerima.
Probaj neki drugi player kao npr KMplayer ili Real. Jel se samo dešava kod određenog formata ili kod svih. Ako se dešava kod jednog mogući loši kodeci... mada najvjerovatnije da je do BS-a
koristim samo bs player i desava se sa svim formatima,a cesto se desi-sto sam zaboravio da kazem,da prilikom ekstraktovanja fajla i gledanja recimo klipa,filma u isto vrijeme,komp isto zaglavi,tj.restartuje se.inace kodeci su novi,k-lite-ovi,zadnja verzija,a desavalo se i kad nijesam imao tu verziju.nekako mi mirise na napajanje ili se sad lupam,mozda pregrije neka komponenta pa se desi nesto takvo?u servisu su mi mijenjali memoriju-tako kazu,ako lazu rak ih raskuba,i kazu da se sve to desavalo zbog nekompatibilnosti memorije i maticne,ali se ista stvar i dalje desava,istina ne tako cesto da bih gubio zivce,ali opet me zanima misljenje ljudi sa ovoga foruma.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 14:46   #331
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa jesi probao u nekom drugom playeru skini ga sa neta. Ako i kod njega brlja onda je moguće do memeorije.
A ako misliš da je u ptanju napajanje(to jest da ventilaotr ne hladi) vidi Everest pa vidićeš situaciju tememperature.
Znači imaš tri mogućnosti:
Prvo, provjeri BS player to jest instaliraj nbeki drugi player.
Provjeri temperaturu pomoću everesta.
Ukoliko imaš mogućnost zamijeni memoriju sa nekom drugok pa vidi kako se ponaša.
Ukoliko nije ništa od toga onda Uflashuj najnoviji BIOS za ploču ako kažu neije kompatibilna memorija oni iz servisa
Mada je mislimm da to BS player brljaaaa.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 15:03   #332
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ma koristim ponekad klasik media plejer,imam gomilu toga,vlc,kristal...ali me mrzi da da instaliram jedno pa drugo pa da premotavam filmove,klipove ka lud i da cekam restart ,ionako bs koristim ko zna otkad,memorija je vec 2 puta mijenjana,i rekli su da je bilo do nje,ali s obzirom na strucnost tih servisera...(da te ne davim) ,nemam dje uzet drugu da probam,a i ne vjerujem da bi se slozila sa maticnom,sad sam skinuo everest pa cu probat,javicu ti rezultate,koja je normlana temperatura?
inace,hvala ti na odgovorima care.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 16:08   #333
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ček malo, jel ti to bude svaki put kad u BS-u forwaduješ ili samo ponekad. Pa ako ti u VLC-u ne restartuje komp. Mislim ako ti je u pitanju BS, batali ga. I ja sam batalio winamp pa sam preživio. Koristi neki plaer. VLC. Ukoliko ti je bitan interface onda koristi real ili KMplayer. Vjerujem nećš ae pokajati. Pusti BS
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 16:32   #334
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Đorđe Turjačanin kaže: Pregled poruke
Ček malo, jel ti to bude svaki put kad u BS-u forwaduješ ili samo ponekad. Pa ako ti u VLC-u ne restartuje komp. Mislim ako ti je u pitanju BS, batali ga. I ja sam batalio winamp pa sam preživio. Koristi neki plaer. VLC. Ukoliko ti je bitan interface onda koristi real ili KMplayer. Vjerujem nećš ae pokajati. Pusti BS
ne cesto,jednom u mjesec dana,a jednom se desilo i prilikom(da se citiram):'ili je napajanje u pitanju posto se desilo jednom prilikom prebacivanja fajlova sa mog kompa na eksterni hard da se se restartuje,ali taj put nije bilo zloglasnog blue screen-a' .
btw,Everest sam skinuo,ali u zipovanom fajlu nijesam nasao setuo,samo bin fajl koji mi alkohol nije mogao mauntovat.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 17:08   #335
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne nema setupa. Smo extractuješ taj folder i pokreneš everest. Nema instalacije.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 22:35   #336
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Đorđe Turjačanin kaže: Pregled poruke
Ne nema setupa. Smo extractuješ taj folder i pokreneš everest. Nema instalacije.
jeste,evo sad vidim,reci mi kako da pogledam temp.napajanja i kolika bi trebala da je normalna?
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 23:18   #337
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Slušaj uđi u everest. Klikni na computer pa na sensor. I tu vidi temeperaturu matične, temperaturu hdd-a. Broj obrtaja ventilatora i Voltage sve do Debuga pa zapiši na forum
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 23:19   #338
uepex93
Novi član
 
Član od: 20.12.2008.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ljudi pomagajte, nesto mi nije u redu s kompom...

mislim da nije nista do hardwere-a ali nisam siguran...

radim na kompu standardno i ono odjednom stane sve, bilo gde da se nalazim, bukvalno zakoci i ne moze da se nista desava... to mi se prvo desavalo dok sam igrao najnoviji pes 2009-u i nije me cudilo jer mi je ram slab prema igri. Posle kocenja resetujem i on mi usred paljenja kompa (znate kada ide ono ucitavanje XP i to) odjednom zakoci i tako nema vajde da ga resetujem. Moram da ga iskljucim i da cekam odredjeno vreme. U pocetku je to bilo vrlo retko ali je to sada zaista cesto, ne moze komp ni 10 min da radi kako treba...Nesto mi je pisalo neposredno pre nastanka problema da je ostecen Win32 fajl ili tako nesto...Pomagajte ljudi da ne nosim dzabe na popravku da mi uzimaju pare ako je neki sitan problem

A o PES-u vise nema ni govora, ne mogu ni poluvreme da odigram, a ranije je tako zakocilo svaku 15 utakmicu...
uepex93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 0:21   #339
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

evo care:

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 0:44   #340
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Iz prilozhenog bih rekao da ti je otishla grana napajanja za plochu, pogledaj napon na CPU i uopshte razlike u svim naponima, a i plocha je na 51 stepen zagrejana shto je prilichno mnogo (meni preko 28-29 nikad nije preshla), znachi 99% je napajanje. To pod Voltages sa leve strane su ti vrednosti priblizhno kojih treba da ti budu vrednosti napona, kad je to u redu to izgleda ovako nekako...

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com