Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2007, 11:34   #1
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Komp mi se sam gasi, al svetli zelena lampica

U zadnje vreme komp mi se stalno gasi,al sto je najgore ne ugasi se skroz nego ostane da svetli zelena lampica(ugase se i cooleri...),i onda dok svetli lampica ja ne mogu nista na dugme da radim(ni da uljucim,ni da iskljucim),pa moram da ga prvo iskljucim iz struje,da bi tek nakon toga mogao da ga ukljucim...
Ovo mi se najcesce desava kada igram igrice,ali se desi i ponekad kad surfujem internetom...
Mada mi se cini da nije bas normalno da me opece graficka kad je pipnem kolko je vrela...

Inace napajanje je DTK od 400W ja mislim,graficka fx5500,procesor intel celeron D 2,8 ghz,hard disk seagate 80 gb,2x512 RAM kingston...

Ako neko mozda zna u cemu moze biti problem neka kaze jer ja nemam ideju koja komponenta je zakazala...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 11:39   #2
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Generalno bi trebalo da bude napajanje, sto je vrlo moguce. Prvo proveri temparaturu graficke i procesora sa nekim programom kao sto je everest da bi iskljucio mogucnost da se kompjuter gasi zbog ugradjene zastite od pregrejavanja, pa ako ispadnu normalne temparature onda je 99% napajanje problem.

Poslednja ispravka: ZoranM (13.8.2007 u 11:43) Razlog: dodavanje linkova
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci:
stankefa (13.8.2007)
Stara 13.8.2007, 12:07   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
U zadnje vreme komp mi se stalno gasi,al sto je najgore ne ugasi se skroz nego ostane da svetli zelena lampica(ugase se i cooleri...),i onda dok svetli lampica ja ne mogu nista na dugme da radim(ni da uljucim,ni da iskljucim),pa moram da ga prvo iskljucim iz struje,da bi tek nakon toga mogao da ga ukljucim...
Ovo mi se najcesce desava kada igram igrice,ali se desi i ponekad kad surfujem internetom...
Mada mi se cini da nije bas normalno da me opece graficka kad je pipnem kolko je vrela...

Inace napajanje je DTK od 400W ja mislim,graficka fx5500,procesor intel celeron D 2,8 ghz,hard disk seagate 80 gb,2x512 RAM kingston...

Ako neko mozda zna u cemu moze biti problem neka kaze jer ja nemam ideju koja komponenta je zakazala...
Jel lampica stalno svijetli ili blinka. Mislim na tu zelenu lampicu.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 12:15   #4
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Jel lampica stalno svijetli ili blinka. Mislim na tu zelenu lampicu.
Stalno svetli dok ga ne ugasim iz struje
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 12:22   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
Stalno svetli dok ga ne ugasim iz struje
Da blinka onda bih ti sa sigurnošću rekao da ti komp ode u stand by, ali ti si u prvom postu napisao da ga jedino možeš upaliti ako ga izvadiš iz struje pa ga onda upališ, što je karakteristika pada napona. TO jest komp se ugasi ali napajanje ostaje upaljeno. Ali tada lampica blinka, bar je kod mene i na jos par racunara na kojima sam radio tako. I da li ti se racunar trenutno ugasi, pise li ista na ekranu u trenutku gasenja.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 12:41   #6
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Da blinka onda bih ti sa sigurnošću rekao da ti komp ode u stand by, ali ti si u prvom postu napisao da ga jedino možeš upaliti ako ga izvadiš iz struje pa ga onda upališ, što je karakteristika pada napona. TO jest komp se ugasi ali napajanje ostaje upaljeno. Ali tada lampica blinka, bar je kod mene i na jos par racunara na kojima sam radio tako. I da li ti se racunar trenutno ugasi, pise li ista na ekranu u trenutku gasenja.
Ne pise nista samo se odjednom ugasi
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 12:56   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
Ne pise nista samo se odjednom ugasi
E onda si odgovor već dobio u postu #2.
Stim što ne mora da je do napajanja, može biti da dilazi do pada napona na mreži, pa da to gasi komp. A da ti se slučajno u tome trenutku ne gasi TV. Probaj da i njega prikačiš na isti vod. Tako ćeš najlakše znati da nije zbog pada napona. Jer ako se i on tada gasi onda je to. Ili odnesi komp kod nekoga ko ima bolju gradsku mrežu. Mada može da bude da ti i napajanje nije OK.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
stankefa (13.8.2007)
Stara 13.8.2007, 13:11   #8
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
E onda si odgovor već dobio u postu #2.
Stim što ne mora da je do napajanja, može biti da dilazi do pada napona na mreži, pa da to gasi komp. A da ti se slučajno u tome trenutku ne gasi TV. Probaj da i njega prikačiš na isti vod. Tako ćeš najlakše znati da nije zbog pada napona. Jer ako se i on tada gasi onda je to. Ili odnesi komp kod nekoga ko ima bolju gradsku mrežu. Mada može da bude da ti i napajanje nije OK.
pa monitior mi se na primer ne gasi i zvucnici..
a i ne verujem da pada napon uvek kada igram igrice...toliko puta dnevno,a kada ga ne diram nikad se ne gasi...
znaci napajanje...

hvala na svim odgovorima...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 14:03   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
pa monitior mi se na primer ne gasi i zvucnici..
a i ne verujem da pada napon uvek kada igram igrice...toliko puta dnevno,a kada ga ne diram nikad se ne gasi...
znaci napajanje...

hvala na svim odgovorima...
ili pregrijevanje. Pa i to provjeri sa gore pomenutim programom (po meni je najbolji).
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 23:10   #10
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Sad sam upravo malo testirao komp u everestu i ukljucio sam System Stability Test(Tools/System Stability Test),i sve je radilo fino(nijedna komponenta nije prelazila 63 stepena,valjda je to u redu),medjutim kad sam usao u Cache & Memory Benchmark(Tools/Cache & Memory Benchmark),cim sam stisnuo dugme Start Benchmark,komp se nakon sekunde ugasio na vec poznati nacin..Zatim kad sam ponovo ukljucio komp i uso u isti test,prva dva puta je odradio test(za nekih desetak sekundi),al treci put nakon 2-3 sekunde se opet ugasio...

Taj test izgleda testira brzinu kes memorije za procesor,da li to znaci da je procesor mozda pokvaren?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 11:00   #11
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Ja imam slican problem, pa da ne bih otvarao novu temu...
Racunar se jednostavno usred igre, a nekad i usred surfa po netu prebaci u stanje slicno stand by. Monitor se ugasi kao da racunar vise ne radi a on i dalje radi! Cuju se kuleri, sve normalno, ali ne mogu nista da uradim pa moram da ga restartujem.
Stavio sam bio neko jace napajanje ali problem se nije javljao oko mesec dana i onda opet isto. Uzmem ja i promenim graficku i umesto 6600GT stavim ATI9200 cisto da vidim da li ce i dalje da pravi probleme. Mesec i po dana bez problema. Vratim 6600GT i jedno dva meseca sve radilo kao podmazano kad pre neki dan isti problem.
Radio sam dve reinstalacije windowsa tako da nije ni do toga. Vise stvarno ne znam sta bi moglo da bude...
Konfiguraciju ne znam tacno ali ide nesto ovako:
CPU: 2.4GHz
Ploca: Ne znam tacno sta je ali je starija posto ne mogu novije graficke da se "kace"
512MB RAM DDR1
Grafika: 6600GT 128
HDD: 40 GB (!)
Ako je potrebno jos nesto od podataka recite pa cu da ubacim.

P.S. Svi uredjaji su prikljuceni preko razvodnika na jednu uticnicu, ako je to od nekog znacaja. Interesantno problemi su poceli kada sam kupio i prikljucio Altec Lansing 151i 5.1 zvucnike...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 13:57   #12
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi, al svetli zelena lampica

A koje imas napajanje?Verovatno je do njega.6600 vuce mnogo vise struje od 9200,a ako sam dobro razumeo tebi to desava samo sa 6600.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 16:18   #13
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi, al svetli zelena lampica

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
A koje imas napajanje?Verovatno je do njega.6600 vuce mnogo vise struje od 9200,a ako sam dobro razumeo tebi to desava samo sa 6600.
Jeste, desava se samo sa 6600 ali za onih mesec-mesec i po dana koliko je na mom racunaru radila 9200, ova je radila na drugom racunaru kod ortaka i nije bilo problema. Napajanje je Cooler Master 430W. Savetovao me je drug da uzmem neko jace napajanje pa sam se odlucio za ovo i pukao 50E racunajuci da se problem nece vratiti, kad ono medjutim...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 19:33   #14
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi,al svetli zelena lampica

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
Sad sam upravo malo testirao komp u everestu i ukljucio sam System Stability Test(Tools/System Stability Test),i sve je radilo fino(nijedna komponenta nije prelazila 63 stepena,valjda je to u redu),medjutim kad sam usao u Cache & Memory Benchmark(Tools/Cache & Memory Benchmark),cim sam stisnuo dugme Start Benchmark,komp se nakon sekunde ugasio na vec poznati nacin..Zatim kad sam ponovo ukljucio komp i uso u isti test,prva dva puta je odradio test(za nekih desetak sekundi),al treci put nakon 2-3 sekunde se opet ugasio...

Taj test izgleda testira brzinu kes memorije za procesor,da li to znaci da je procesor mozda pokvaren?
pa probaj s drugom memorijom ili s drugim procesorom cim puca test za kes i ram bice da je u njima problem zato i sluzi taj program da ti to kaze i reko ti je

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Jeste, desava se samo sa 6600 ali za onih mesec-mesec i po dana koliko je na mom racunaru radila 9200, ova je radila na drugom racunaru kod ortaka i nije bilo problema. Napajanje je Cooler Master 430W. Savetovao me je drug da uzmem neko jace napajanje pa sam se odlucio za ovo i pukao 50E racunajuci da se problem nece vratiti, kad ono medjutim...
Pa bilo bi nerealno da CM 430W puca sa GF6600 moze oni i mnogo jace da pogura. Prvo si trebao da testiras pa da vidis dal' ti je sta za menjati
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 12:20   #15
nuki
Novi član
 
Član od: 14.9.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Komp mi se sam gasi, al svetli zelena lampica

isti sam ja imao problem ali sam ga resio na sledeci nacin proveri temeraturu plocice i cpu, ako temperatura plocice prelazi 34 step. onda se pc gasi. morash izduvavati prashinu u pc i na svim culerima plocica ili ako pc kuciste ima dodatni ventilator pusti da radi i bice ok.proveri dali pc duva tpao zrak,
nuki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com