Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2008, 22:02   #1
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Ovako....
Sve je pocelo pre oko tri nedelje kada sam pokusao da povezem TV i komp.... Posle dva sata oprobavanja raznih opcija u ATI Catalyst Control Centru, uspeo sam. Ali onda se javio problem u igrama... Sa vremena na vreme igra zakuca za sekund i onda posle normalno nastavi. To se desavalo u Counter-Strike-u i Mount&Blade-u, a predpostavljam da bi se javilo i u drugim jer je nacina zamrzavanja isti. Raspitivao sam se po netu i cuo sam za taj hotfix za AGP karte. Mojom greskom, instalirao sam hotfix za Catalyst Control Center verzije 8.12 dok je moja verzija bila druga. Onda po ponovnom dizanju sistema sve je bilo usporeno i prijavljivao je da treba da instaliram novije drajvere ili da odobrim graficki adapter u display manageru (?). Onda sam obrisao drajvere i instalirao one koje sam dobio uz karticu na cd-u, ali oni su bili drugaciji od onih koji su bili ranije, jer su njih instalirali u servisu. Od tada kad pokrenem Mount&Blade ili S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky pri paljenju igre se restartuje racunar, dok naprimer Counter-Strike mogu da igram normalno (idalje sa povremenjim zakucavanjem ). Inace, sistem je instaliran pre 2 meseca, a konfiguracija je MSI PM8M-V (maticna), Intel Celeron na 2.4GHz, 1GB RAM memorije i ASUS AH2600PRO, Win XP SP2.

Opsirno sam opisao problem jer mi je resenje abnormalno potrebno
Unapred hvala
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 22:20   #2
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Probaj da uninstallirash sve drivere za tu karticu, onda iskoristi Driver Sweeper i ukloni ostatke. Posle toga udji u Safe Mode i instaliraj najnovije drivere, pa restart, pa onda taj fix
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 22:52   #3
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Probaj da uninstallirash sve drivere za tu karticu, onda iskoristi Driver Sweeper i ukloni ostatke. Posle toga udji u Safe Mode i instaliraj najnovije drivere, pa restart, pa onda taj fix
Sve to sam vec uradio, ali kad udjem u safe mod i pokusam da instaliram ATI-jev Catalyst Control Center i njihove drajvere (umesto ovog koji sam obrisao a koji je bio ASUS CCC), Prijavljuje mi sledecu gresku: setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. Inace, driver koji instaliram je za moju graficku i kompatabilan je sa mojim operativnim sistemom. A, kada instaliram drivere koji idu uz karticu (one sa cd-a) sve je isto kao i pre (nemoze ni jedna "zahtevnija" igrica, Counter-Strike radi ali i dalje sa zamrzavanjem). Vec pocinjem da strepim da sam zaj**** karticu...
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 23:33   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Ako ti je kabl S-video (kabl TV <> graf.karta) jos uvek u kartici, izvadi ga. Ja sam tako resio problem sa nemogucnoscu instaliranja drivera.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 11:14   #5
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Nije nista ukuljuceno u graficku, naravno osim monitora.
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 11:45   #6
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AH2600PRO - Restartovanje kada se pokrene igra

Resio sam problem instaliranjem drajvera koji idu uz graficku kartu, instaliranjem "novijeg" DirectX-a i ukljucivanjem hardware acceleration na full. Ali opet se javio jedan "problem" koji vise iritira nego sto smeta. Naime, kada se upali screen saver, kada ga iskljucim drmanjem misa,ekran pocrni na jedno 3 sekunde i onda uz ono podrhtavanje ekrana kao kod refresha sve se vrati u normalu. Ima li neko resenje? U svakom slucaju, HVALA na vasem vremenu....
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa ASUS GF 7300 zone2403 Kvarovi 0 22.11.2008 16:52
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa MacBook Pro... Help! begbie86 Kvarovi 0 11.11.2008 5:26
Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezačem... matke Nosači podataka 7 2.7.2008 19:00
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com