Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2013, 12:06   #1
deanod
Novi član
 
Član od: 16.11.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Moze li tp link TL wr743nd resiti moj problem

pozdrav.Moja situacija je sledeca-u blizini kuce imam dosta wi fi slobodnih mreza ali u delu kuce gde stalno boravim-tu nemam signala.Citao sam po forumu da gore spomenuti ruter moze da hvata signale tih mreza i prosledjuje ih po mojoj kuci.Znaci da radi u 2 moda istovremeno-prima i salje signal.Zato sam ga kupio ali strah me je da petljam sa necim sto neznam pa molim nekog ko ima iskustva sa ovakvom situacijom za pomoc oko podesavanja,zahvaljujem
deanod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2013, 20:57   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Moze li tp link TL wr743nd resiti moj problem

Mozes. Najlakse je da pokrenes Quick Setup, odaberes AP Client Router kao rezim rada, dinamicku IP adresu, zatim ces dobiti mogucnost da ukucas SSID i sifru rutera na koji zelis da se nakacis. Alternativno, tu je i Search dugme kojim mozes pregledati sve mreze koje ruter vidi i odabrati neku od njih.
Nakon toga ide klasicno podesavnje u Wireless delu ces postaviti SSID i password za tvoj ruter i to je u osnovi to.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
deanod (31.10.2013)
Stara 31.10.2013, 14:05   #3
deanod
Novi član
 
Član od: 16.11.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moze li tp link TL wr743nd resiti moj problem

e puno hvala,sa obzriom da sam laik i pocetnik moram polako sa podesavanjem,istina najvise bi mi pasao neku tutorijal step by step..Ali samo da znate da sam juce bio u win win servisu gde mi je receno,da to sto hocu sa ovim ruterom-Ne moze?!Neverovatno,ali ne samo sada,uvek vise verujem vama,a kupio sam ruter kod njih..Ok,pad udjem u quick setup i odaberem AP client router,sa search nadjem puno slobodnih mreza.Pretpostavljam da mogu da odaberem samo jednu,da se nakacim na nju,a ne vise njih?Ako je sve podeseno kako treba,ja bih onda trebao da preko mog rutera hvatam signal te iste mreze,pod istim imenom ili drukcijim?Molim vas i za pojasnjenje tog wireless dela podesavanja,kad upisujem ssid i pass.Dali to moram ili ne?Npr..ta mreza koju primam je free,i zelim da i preko mog rutera bude free..Puno vam se zahvaljujem

deanod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2013, 13:36   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Moze li tp link TL wr743nd resiti moj problem

Mozes odabrati samo jednu mrezu na koju ces se kaciti, ako zelis da je menjas, moras ponovo raditi skeniranje i promeniti je.
Ako ne zelis sifru na svom ruteru, onda je prica jednostavna, tvoj ruter se kaci na zeljenu mrezu kao sto smo pomenuli, a ti se kacis na svoj ruter. Tvoj ruter ce imati drugi SSID(naziv pod kojim ces ga detekvati na racunaru/telefonu), a taj SSID mozes promeniti ako zelis u Wireless podesavanjima, sluzi cisto da mozes da razazas svoj ruter od ostalih uredjaja u okolini.

Na prvoj slici je prikazan primer odabira mreze na koju zelis da se kacis, tebe interesuje predposlednja kolona u kojoj kaze Security gde mora stojati OFF ako ne znas pristupnu sifru, i interesuje te kolona Signal u kojoj vrednost treba biti sto veca kako bi imao kvalitetan prijem.

Na drugoj slici podesavas svoj Wireless deo, tj. svoj SSID. Ispod toga imas Wireless Security, tu samo stavi na Disabled i time ces dobiti da i tvoja mreza bude otvorena.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	podesavanje1.JPG
Viđeno:	170 puta
Veličina:	91,4 KB
ID:	47566   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	podesavanje2.JPG
Viđeno:	156 puta
Veličina:	64,0 KB
ID:	47568  

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (1.11.2013 u 13:51)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2013, 11:45   #5
deanod
Novi član
 
Član od: 16.11.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moze li tp link TL wr743nd resiti moj problem

Uradio sve step by step kako si rekao i uspeo.Promenio ssid i upisao novi,za moj ruter.Sve radi,spojim se bez problema.Ali ne daje internet.Znaci mreza je tu,i kad se spojim nema neta.Pretpostavljam da je sad caka negde u podesavanjima control panel-network connections-local area connections properties...ili sam nesto pogresno napravio
deanod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa tp link wr642g husky1504 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 25.12.2008 2:23
Kako resiti problem supljih ruku? Mr Money Brbljaonica 36 9.4.2008 23:56
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
Cudan problem sa Internetom nikornla Kvarovi 1 22.5.2006 9:41
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com