Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2008, 12:52   #41
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Sam & Max - Episode 1

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Kažem još jednom: poslušajte još jednom kako isti čovek priča Maksa u debiju iz 1993. Sam je kriv: nametnuo je (sam) sebi previsoke kriterijume, a nas razmazio.
Aaaaaa, biće da je fora u tome što nisam igrao originalnu igru Šmrc !
Mislim, davno sam čuo za nju, još dok sam imao Amigu, ali tada nisam baš volio avanture ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2010, 19:51   #42
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sam & Max - Episode 1

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Počeo sam da igram "Culture Shock"... Utisci? ...
Uzgred, je l' se to samo meni čini, ili ovaj što priča kao Sem (David Nowlin) nekako glumi sa pola snage? Imam utisak kao da samo otaljava posao, za razliku od lika koji igra Maksa (Andrew Chaikin) koji je uživljen u rolu i potpuno psihotičan (kao i uvek).
Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Šta znam ... Možda je Andrew prosto bolji glumac
Ne znam, meni je i Sem potpuno OK. Doživljavam ga kao mirni, hladnokrvni, racionalni, stariji, iskusniji dio klišeiziranog detektivskog para iz holivudskih filmova - uvijek postoji jedan takav, i drugi koji je željan akcije, rasturanja, i slično ...
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Da nisam svojim ušima čuo kako DN glumi Sema u "Sam & Max Hit the Road", i ja bih to pomislio.
To što kažeš je OK (takva mu je i uloga), ne očekujem ja od Sema "to freak out" (kao Max), ali jednostavno u prvom delu prve "sezone" ("Culture Shock") zvuči kao neko ko je došao da otalja svoj deo posla, uzme ček i odvuče se u gajbu sa kartonom piva da gleda TV (možda je stvarno neki rođak Bukovskog?). Prosto rečeno: iako se (verovatno) radi o nijansama, (meni) zvuči nezainteresovano, beskrvno, površno. Ne sećam se kad sam zadnji put imao taj utisak da čovek (kao lik u igri) čita (sasvim korektno, doduše) svoj tekst, a ne glumi ga.

Kažem još jednom: poslušajte još jednom kako isti čovek priča Maksa u debiju iz 1993. Sam je kriv: nametnuo je (sam) sebi previsoke kriterijume, a nas razmazio.
Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Aaaaaa, biće da je fora u tome što nisam igrao originalnu igru ...
Hehe, izgleda da me uši još dobro služe : Sem (kuče u odelu) iz "epizodnih izdanja" (2006. pa nadalje) zaista ne zvuči kao Sem iz originalne igre [Sam & Max Hit the Road (1993)] iz prostog razloga što umesto njih pričaju dve različite ličnosti - Dejvid Naulin (David Nowlin) u prvom, a Bil Farmer (Bill Farmer) u drugom slučaju. Isto važi i za Meksa: 1993. ga je tumačio Nik Džejmison (Nick Jameson) a od 2006. glas mu pozajmljuje Endru Čajkin (Andrew Chaikin). Da stvar bude još komplikovanija, Endrua Čajkina je (pošto je imao zapaljenje krajnika i bio podvrgnut njihovom operativnom uklanjanjanju) u drugoj i trećoj epizodi prve serije zamenio neki treći glumac (ne znam kako se taj zove, guglajte i vi malo, ne mora baš sve da vam se nadrobi).

Ruku na srce, "plagijatori" iz XXI veka su odlično zamenili velemajstore iz prethodnog stoleća, ali (iskusnom uhu primetna) razlika ipak postoji. Zec je pri zameni glumaca (po mom mišljenju) bolje prošao od kučeta.

Čudi me da niko ranije nije ovo primetio. Ili jeste ali ga je mrzelo da kuca poruku.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, culture shock, sam & max

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FEEL THE PAIN - Electric shock jonathan O igrama uopšte 5 15.3.2008 20:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com