Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2006, 17:14   #1
Shime
Novi član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Posle par piva odluka je pala da ujutro krenem u BG u lov na D500.Bezuspesna potraga me je dovela do slatkorecivog prodavca koji mi je sanjivom i depresivnom uspesno uvalio X700.Doduse na moje odusevljenje.Nit slajder nit preklop,ALI...!Fabricko punjena baterija je trajala jedno 2 sata.OK.Sledi formatiranje...10 sati pujena...45 min trajala baterija i CRKO PUNJAC 1.Ceko da mi posalju drugi 6 dana,prso,kupio drugi,punio 10 h,baterija trajala 13 h i crko punjac 2!!!Dali neko zna dali je stvarno crko pujac 2x,zasto,da nije telefon u pitanju?ili mozda baterija koja je u svakom slucaju upropascena.I da,znam.Treba da izmolim slobodan dan,dam 1000din za put i odem u servis u nadi da ce zeleti i hteti da pregledaju telefon za nekoliko sati ali bih voleo da odem nacitan pred njim posto prodavac je ujedno i serviser.Unaored zahvalan
Shime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 1:08   #2
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinci(j*)skog potrosaca!!!Samsung X700

Verovatno je do baterije, mozda nije pravilno formirana (trebalo je prvo 12h da punis pa onda da ga testiras), mozda je iscedjena pa nece ni da se puni (desavalo mi se to i onda nekim cudnim metodama kojima sam iz nervoze pribegavao a da nisam ni pomisljao da time nesto uradim - stiskanjem dugmica (?! - kako mi je to uspelo?) je baterija pocela da se puni, mozda da stavis na punjac pa da pokusas da ga ukljucis - i to mi je palilo, mozda sam pri onom cackanju dugmica ustvari ispritiskao ON dugme), mogao bi i da pokusas, mada je to malo rizicno, da je malo prodrmas nekom strujom, nesto jacom od one koju dobija od punjaca, a mozda je i baterija krs. Sve u svemu mislim da nije do punjaca (govorim ovo iz iskustva), jer kada si menjao punjac mozda si je nekako naterao da se puni. Ako se ispostavi da je baterija krs (ipak si je svojski namucio), lepo je zameni (pazi da nije neki Kinez), pravino formiraj i videces da ti oba punjaca ustvari rade. Ako su punjaci stvarno crkli, e onda su mozda vanzemaljci ili EPS...
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 1:37   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Ako nije proslo 2 nedelje imas pravo da ga vratis, nisam siguran ali tako nesto slicno je, uglavnom ako ne pristanu imas pravo da pozoves inspekciju!
Ili u krajnjem slucaju pozovi i reci sta je i kako i trazi da zamenis tel., a ako ne pristane ti zapreti inspekcijom...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 3:04   #4
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Exclamation Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
NikolaS kaže:
Ako nije proslo 2 nedelje imas pravo da ga vratis, nisam siguran ali tako nesto slicno je, uglavnom ako ne pristanu imas pravo da pozoves inspekciju!
Ili u krajnjem slucaju pozovi i reci sta je i kako i trazi da zamenis tel., a ako ne pristane ti zapreti inspekcijom...
Najcrnje je sto nema pravo da ga vrati posle dve nedelje,bar ne u u ovoj zemlji.Ima neka fora,tipa prodavac mora za 45 dana da otkloni nedostatke pa tek onda kupac moze da trazi nov uredjaj ili pare.U svakom slucaju fora sa inspekcijom skoro uvek upali(bar ja imam takva iskustva).
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 14:08   #5
Shime
Novi član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Ako je tekst u ovom broju tacan"Pismo meseca",rok je 90 dana za zamenu aparata,a ja palim sutra za svaki slucaj.Nego ljudi,uputite sve koje znate na taj tekst jer mi je vise,a verujem i mnogima vama,pun ku...ku...KUKURUZ tih secikesa i obmanjivaca postenog radnog naroda.Nego sssnake,jedan od punjaca SIGURNO ne radi.DA.Naravno da sam ga otvorio posto je prodavac rekao da mi salje drugi basom a da ovaj bacim.Sta ces,MEANICAR.Crko neki tranzistor.Pozdrav
Shime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 14:32   #6
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Prica sa punjenjem baterije 3x 12 sati je prica a malu decu.
Svi novi telefoni imaju Li-Io baterije koje se pune dok se ne napune i nista preko. Nakon par sati baterija kaze dosta i to je to.
Li-Io pride moze da se puni i dopunjava po zelji, ne mora ni da se puni do kraja niti da se prazni.
I laik moze da skapira ako pipne bateriju dok se puni, topla je. kad telefon kaze da se vise ne puni, baterija se ohladi za 5-10 minuta i ostaje hladna.

Razloga je nekoliko:
1. prodavcu su cesto neznalice
2. korisnici su jos cesce neznalice
3. korisnici vole kad nesto zvuci komplikovano
4. prodavci imaju savrseno lep razlog da otkace korisnika koji se zali na trajanje baterije (a u Srbiji ljudi i dalje traze telefone kojima baterija traje 4-7 dana), "nisi ga dobro formirao"
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com