Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2014, 21:46   #1781
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Sto se ova Sansa o jadu zabavlja. Dje god da ode, lose joj se pise
Po meni najnebitniji lik u seriji...Znaci samo odvlaci paznju i trosi vreme izmedju bitnijih scena.Napravljena da drugi likovi ispadnu sto oodvratniji, mada ona sama nema volje da promeni nesto na bolje...
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 22:00   #1782
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Izvini molim te ali ova Sansa nema dodirnih tačaka sa onom Sansom sa početka serije, sanjarom koji želi da se uda za kralja i postane kraljica i pre svega nekim ko je model ženske glupačice u punom sjaju. Ovde više nego kod bilo kog lika vidimo metamorfozu (ako donekle izuzmemo Jaimea kod kog je pa tek počela) i njen problem više nisu naivnost i glupost već nesrećni splet okolnosti i realna nemogućnost da bilo šta uradi...

Lično, koliko me je nervirala na samom početku sada je lik kog me je možda i najviše žao...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Game fever (6.5.2014), player1 (6.5.2014), simke85 (6.5.2014)
Stara 5.5.2014, 23:40   #1783
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game of Thrones

Možda zato što kraljevi povlače poteze, a ona je obični pion na kog ode u ništa bezmalo pola epizode. Meni su njena poglavlja bila najsmornija u knjizi.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 10:29   #1784
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Da ne bih guglao i rizikovao spojlere, nesto sto me zanima iz prosle epizode.

Spoiler za ...:
1. Odakle se pojavio onaj sto mu je Bren preko Hodora slomio vrat? Mislim poznata mi je faca, ali ne mogu da se setim.
2. Ona zena sa sinom, Robinom, jel ona rodjena sestra Ketlin Stark? I jel se njen muz pojavljivao u prethodnim sezonama? Znam da je bilo sudjenu Tirionu tu, ali se ne secam zasto i kako...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 10:51   #1785
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Da ne bih guglao i rizikovao spojlere, nesto sto me zanima iz prosle epizode.
Ono prvo je i mene zanimalo i jedva sam se setio odgovora pa evo

Spoiler za Q&A:

1. Odakle se pojavio onaj sto mu je Bren preko Hodora slomio vrat? Mislim poznata mi je faca, ali ne mogu da se setim.
- Locke, čovek Boltonovih, zamena za Vargo Houta... On je odsekao ruku Jaimeu umjesto jarca Vargo Houta.

2. Ona zena sa sinom, Robinom, jel ona rodjena sestra Ketlin Stark? I jel se njen muz pojavljivao u prethodnim sezonama? Znam da je bilo sudjenu Tirionu tu, ali se ne secam zasto i kako...
- Rođena sestra Kat, poslala joj pismo na startu serije. Udata za matorog Erina, jedva mu posadila dete. On se nije pojavljivao, ali je njegovom smrću sve i počelo pošto je bio desnica Kralju Robertu pa je ovaj došao da traži od Nedda da bude nova, a i Erin je otkrio da ono nisu Robertova deca već znaš već čija...


@ Dimo

Ovde niti kraljevi povlače poteze već su kraljevi samo figure u rukama drugih igrača (Tywin, Tyreli, Martelli pa čak koliko možemo videti i Bariš i Littlefinger) niti je onda pion koji je do sada bio značajan za dalju igru. Za dalje ćemo videti i pričati kad za to dođe vreme ...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
nexexcalibur (6.5.2014)
Stara 6.5.2014, 12:06   #1786
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Meni je narodnjacki sajt pokvario gledanje 2 epizode
Spoiler za razlog:
"nisam ocekivao Dzofri da ce da umre" - jedini komentar na stranici ne znam sa kim taj retos komunicira uopste
Nikad ne citaj komentare na torrentima niti bilo kakve vesti o seriji po zutoj stampi (Blic, Kurir i sl), jer ce radi senzacionalizma i broja klikova cak i da pisu o desavanjima u seriji, npr. o tome kako je publika reagovala na dramaticne dogadjaje u serijama.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 12:21   #1787
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ovde niti kraljevi povlače poteze već su kraljevi samo figure u rukama drugih igrača (Tywin, Tyreli, Martelli pa čak koliko možemo videti i Bariš i Littlefinger) niti je onda pion koji je do sada bio značajan za dalju igru. Za dalje ćemo videti i pričati kad za to dođe vreme ...
Ako se ne varam, do sad od Sanse nismo vidjeli mnogo aktivnog i korisnog djelovanja, sem što se zaljubljivala, plakala i služila kao instrument protivnicima svoje porodice. Ne sporim da će njena uloga postati značajna (kao i mnogih likova koji se sad čine trivijalnim), ali rekao bih da je u seriji preveliki akcenat stavljen na nju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 14:35   #1788
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nije uopšte stavljen na nju nego se onda uvek nalazila uz neke druge igrače i to uvek mimo svoje volje... Verujem da ona služi kao bi se prikazalo, kako je život surov i kao se stvarnost često dijametralno razlikuje od snova. A da je bila bitna do sada zbog neke svoje aktivne uloge - nije.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (6.5.2014 u 14:58)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 15:11   #1789
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ali je to reiterirano nekoliko puta do sad. Meni je bar postalo mucno gledati, a nekako mi se njena promena i dalje ne vidi empirijski, tj kroz neko konrketno delo, mucenica je i dalje u istim g*vnima iz prve sezone. Nadam se promeni ili njenoj realizaciji da ne moze nista da promeni u kom slucaju treba da zavrse sa njom vec jednom.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 15:31   #1790
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa ne vidi se kroz konkretno delo - jedino što sada ne veruje u bajke ali i dalje nema snage niti mogućnosti da bilo šta promeni. I nije baš u istim g**nima pošto se onda menjaju samo što ona i dalje nastavlja da pliva u njima...

Poslednja ispravka: Marti Misterija (6.5.2014 u 16:01)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 15:46   #1791
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pa ne vidi se kroz konkretno delo - jedino što sada ne veruje u bajke ali i dalje nema snage niti mogućnosti da bilo šta promeni. I nije baš u istim g**nima pošto se onda menjaju samo što ona i dalje nastavlja da pliva u njima...

Sent from my LG G2 using Tapatalk
Pa ne znam, meni ne deluje tako, i dalje se ponasa kao guska od kako je dosla u Sokolovo (Orlovo?) Gnezdo, iliti Eyrie.

Poslednja ispravka: Asmodeus (6.5.2014 u 15:59)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 16:01   #1792
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Drugo je kad je morala da razgovara sa tetkom za koju (je) misli(la) da može da ima neograničeno poverenje, a videli smo da je ipak počela da se drugačije ponaša dok je bila u KL.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 17:41   #1793
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ja se nadam njenoj ozbiljnijoj transformaciji u tom nemocnom polozaju koji traje od sredine prve sezone, jer od te transformacije videsmo zrnce u Kings Landingu i na ladji kod Maloprstica.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 2:29   #1794
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ako se ne varam, do sad od Sanse nismo vidjeli mnogo aktivnog i korisnog djelovanja, sem što se zaljubljivala, plakala i služila kao instrument protivnicima svoje porodice. Ne sporim da će njena uloga postati značajna (kao i mnogih likova koji se sad čine trivijalnim), ali rekao bih da je u seriji preveliki akcenat stavljen na nju.
A i sa ostalom Starkovom decom se gledanje svodi na baktanje mikro-događajima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 16:14   #1795
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Posto sam odgledao ovu sad epizodu, moram priznati da je bila prilicno dobra, skoro kao kontrateg prethodnoj katastrofi.

Na severu su sve uredno sredili kao da su ocekivali negodovanje od prosle nedelje, sad vise nije gamebreaking vec samo mala nepotrebna distrakcija.

Sansin deo je vise nego dobar, tu stvarno siju sto su odradili, Deneris kad bi drzali ovako da se samo vidi da je ima, to bi bilo idealno. Ostatak iako ne momente dobar, nije preterano bitan, sto je paradoks da pored toliko materijala oni stavljaju toliko filera.

Ali posto je sve to receno, moram izneti najvecu zamerku na seriju do sad, posto je ova epizoda mozda bila i najgora po tom pitanju. Serija je haos, ja zaista ne znam kako ovo prati neko ko ne zna o cemu se radi iz drugih izvora, deset skoro nepovezanih tokova radnje, sa po 5 minuta po epizodi, zaista haos a da ne kazem 45 minuta dosadjivanja pa neki zanimljiv lik preuzme zezlo.

Serija je obecavala drugu perspektivu, ali ovo nije druga perspektiva ovo je najgore "na pola puta" sto su mogli da smisle, narativ se raspada, a nacina da se to popravi ima veoma malo, nesto mi je pala na pamet 4 sezona Arrested Developmenta, mozda da tako rade, ne kao u knjizi uzak fokus na perspektivu lika nego jedna epizoda prati liniju price oko Arje iz dosadasnje perspetive, pa King's Landing, pa Sever pa Esos, ili po pola epizode, ili trecinu samo da se zna sta se gleda i da se dogodi nesto zanimljivo, a ne ko sam svaki lik po 2 minuta, da i dalje je tu, i ne, ne radi nista iole zanimljivo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 16:42   #1796
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

I mene je format serije počeo da nervira, taj "multithreading" jedino "paše" kad gledaš celu sezonu u jednom danu, nakon što su sve epizode izašle.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 16:55   #1797
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Gledam epizodu po epizodu kako izlaze od 2. sezone (samo sam prvu sezonu gledao u jednom dahu). Ne slažem se uopšte sa vama. Serija je zbog mnogo likova dosta kompleksna ali odlično teče.
simke85 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
Skenderevo (8.5.2014), Zemunelo (10.5.2014)
Stara 7.5.2014, 17:21   #1798
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
marko13 kaže: Pregled poruke
Pa sta sam rekao sto ne zna vec svako ko je pogledao 3 serijal a kamoli ove poslednje epizode.
Meni licno su jasne mnoge stvari iako nisam procitao knjige. Ipak, jedno je kada naslucujes a drugo je kada ti neko ko je procitao knjige jasno kaze.

Vidis, neki teze kapiraju radnju serije/knjige dok drugi teze kapiraju pravila foruma...

Poslednja ispravka: Iris (7.5.2014 u 18:41) Razlog: quote
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
Krilce (7.5.2014), simke85 (7.5.2014)
Stara 7.5.2014, 18:41   #1799
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Marko, prva i poslednja opomena. Ako ne umes/neces da koristis spojlere, nemoj postovati u temi.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Crytek (7.5.2014), Game fever (9.5.2014), Kidja (9.5.2014), Krilce (7.5.2014), marko13 (8.5.2014)
Stara 8.5.2014, 3:07   #1800
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ja se nadam njenoj ozbiljnijoj transformaciji u tom nemocnom polozaju koji traje od sredine prve sezone, jer od te transformacije videsmo zrnce u Kings Landingu i na ladji kod Maloprstica.
Tačno tako... Marti reče, kao, pratimo njeno sazrevanje i gorko spoznavanje ljudske prirode... ali to već traje tri sezone ko da je retard. Ili Hodorovo dete. Ali tako je i sa ostalom decom. Aria isto putuje 3 sezone i nikad da stigne. Pa da putuje hodočasnički na kolenima sa klanjanjem pa bi stigla do sad. Bran isto.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
I mene je format serije počeo da nervira, taj "multithreading" jedino "paše" kad gledaš celu sezonu u jednom danu, nakon što su sve epizode izašle.
Sumnjam, osim ako se tako gleda 1. sezona koja je do sada, uprkos razuđenosti mesta i likova do sada bila najkoherentnija.

Poslednja ispravka: ColdBoot (8.5.2014 u 3:36)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com