Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 20:49   #181
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Tako vam je to kad vam ćale ne radi u "Simke Voban" (tako je napisao, od reči do reči)
Jedino što me potpisao ćirilicom (šta ćeš, ruska škola)... Nemam skener pri ruci, da vam postavim taj deo...
GL & TCH
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Picture.jpg
Viđeno:	188 puta
Veličina:	46,2 KB
ID:	6487  
glitch je offline  
Stara 5.3.2007, 7:41   #182
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Odlično je napisao,
ma, ni po babu, ni po stričevima,
već po Vuku Karadžiću.


Da li da proverimo stanje na računu?

Prošlo je deset dana od početka uplaćivanja ...
možda ne bi škodilo da pogledamo kako smo startovali,
ja nisam hteo baš odmah, ovih prvih dana da trčim u banku,
da li je u pitanju praznoverje ili bojazan da će slabo krenuti ...
nemam pojma ali nije ni bitno.
Znam da ćemo ovo sigurno izgurati do kraja, pa kako god išlo.


@Глитцх
pošto imaš vezu preko Voban tate u Banci mogao si ti da nam saopšiš stanje računa ...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Picture2.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	38,6 KB
ID:	6495  
Simke je offline  
Stara 5.3.2007, 14:02   #183
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Da li da proverimo stanje na računu?

Prošlo je deset dana od početka uplaćivanja ...
možda ne bi škodilo da pogledamo kako smo startovali,
Ne bi škodilo uopšte. Nije loše da se s vremena na vreme vidi kako napredujemo. Pošto si istakao okvirni krajnji termin tamo u maju, onda treba znati da li sve ide kako treba ili je potrebno još apela i dobronamernih podsticaja.
Nergal je offline  
Stara 5.3.2007, 14:52   #184
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
@Глитцх
pošto imaš vezu preko Voban tate u Banci mogao si ti da nam saopšiš stanje računa ...
Ne moze, moras licno, posto nije tekuci...
glitch je offline  
Stara 5.3.2007, 16:47   #185
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

I ja uplatih kintu danas reko da dam i ja skroman doprinos akciji.... Neznam kako su drugi popunjavali uplatnicu ali sam ja uspeo u AIK Banci da na uplatnici napišem moje imie i prezime , nik sa foruma (fresko) i adresu stanovanja . a u polje za primalac simketovo puno ime i prezime , nik sa foruma (simke) i adresu . u polje za svrhu sam upisao "zajednička akcija , za decu bez roditelja" i tako popunjenu uplatnicu su bez problema primili.

Poslednja ispravka: VojaM (5.3.2007 u 21:36)
Freško je offline  
Stara 5.3.2007, 19:44   #186
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

EE polako ljudi. Ajde editujte prvi post i malo updatujte informacije kako tece akcija i kako mozemo pomoci jer mene mrzi da citam sve postove da bi nasao broj ziro racuna...
Sale013 je offline  
Stara 5.3.2007, 20:01   #187
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
EE polako ljudi. Ajde editujte prvi post i malo updatujte informacije kako tece akcija i kako mozemo pomoci jer mene mrzi da citam sve postove da bi nasao broj ziro racuna...
Editovan je drugi post, zato što se u prvom nalazi opis same akcije.
bobi je offline  
Stara 5.3.2007, 20:17   #188
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
fresko kaže: Pregled poruke
Neznam kako su drugi popunjavali uplatnicu ali sam ja uspeo u AIK Banci da na uplatnici napišem moje imie i prezime , nik sa foruma (fresko) i adresu stanovanja . a u polje za primalac simketovo puno ime i prezime , nik sa foruma (simke) i adresu . u polje za svrhu sam upisao "zajednička akcija , za decu bez roditelja" i tako popunjenu uplatnicu su bez problema primili.
Ček', ček', ne znaju svi Simketovo puno ime i prezime. Mislim, možda je dovoljno navesti "Simke, Voban pj. Vrbas", ali mi se čini da na većini šaltera to ne prolazi, pogotovo ako ne poznajete radnika (neko je već pomenuo da je imao taj problem).
Mrka Kapa je offline  
Stara 5.3.2007, 23:25   #189
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Bilo bi dobro da se broj računa i ti detalji (koji su najvažniji) stave na prvu stranicu. Već sada je problem pronaći ih u ovoj gomili poruka (10 strana), a kasnije će biti još teže. Čovek se demotiviše kada vidi da ima deset strana, a na prvoj nema ništa od tih informacija.
Pozdrav.
MilanSM je offline  
Stara 6.3.2007, 3:30   #190
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Mrka Kapa kaže: Pregled poruke
Ček', ček', ne znaju svi Simketovo puno ime i prezime. Mislim, možda je dovoljno navesti "Simke, Voban pj. Vrbas", ali mi se čini da na većini šaltera to ne prolazi, pogotovo ako ne poznajete radnika (neko je već pomenuo da je imao taj problem).
Zavisi od saltera do saltera... Izgleda da je bitno kako je sluzbenik raspolozen i da li ce biti dovoljno 100g kafe i pakovanje ratluka... Ako je moj Vesko to mogao da uradi i da ne bude nikakvih problema, zasto ne bi moglo i na drugim uplatnim mestima? Ipak, glupo je svadjati se i pretiti pionima sa druge strane stakla koji misle da su bogovi u tim foteljama! Nije preterano vazno sta pise na levoj strani uplatnice, bitan je broj poslovne jedinice (tj. racun primaoca) i broj ziro racuna (aka. poziv na broj). Ljudi, jednostavno uradite kako vam kazu na licu mesta (a svi znamo zasto to radimo).
glitch je offline  
Stara 6.3.2007, 14:19   #191
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

3.291,00 dinara je svota koju smo do sada uspeli da sakupimo,
pošto znamo da je to obrada uplata do juče možemo misliti da je svota nešto veća u ovom momentu ...

Pošto nisam bio lično u banci nemam informaciju koliki je broj učesnika u akciji do sada ali to ćemo saznati koliko sutra, prekosutra ...
Simke je offline  
Stara 6.3.2007, 15:47   #192
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
@Dimo
Ovaj račun je dinarski i to možda može biti problem za tebe.
Ne nimalo,jednostavno cu zamjeniti novac(cini mi se da cak i u posti imamo salter za to),mada u NK nema mjenjacnica na svakom koraku(nema ih uopste bez u banci da ja znam),kao u Beogradu ili Novom Sadu,naprimjer.
Samo jos da nadjem vremena da obavim to
Dimo je offline  
Stara 13.3.2007, 21:21   #193
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Jel ovo može da se uplati bilo gde ili mora samo u vojvođanskoj (ili u prevodu, gde da nađem vojvođansku, d'oh)?
voodoo_ je offline  
Stara 13.3.2007, 21:24   #194
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ma bilo gde, mozes i u Posti.
glitch je offline  
Stara 14.3.2007, 14:24   #195
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Organizatori ili organizatoru uozbilji te se i konacno stavite preciznu popunjenu uplatnicu bez novcanog iznosa koji zavisi od nas.Ja zelim da uplatim u toj svrsi skromnu svotu,a neka se odazove sto forumasa sa takvom uplatom i eto odlicnog racunara.Akcija je vise nego humana,i mogli bi da je odvojite u posebnom polju,da bi videli i ostali forumasi koji ne zalaze na ove stranice.cak i da se posalje svakom forumasu pojedinacna poruka.
todos je offline  
Stara 14.3.2007, 14:28   #196
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Organizatori ili organizatoru uozbilji te se i konacno stavite preciznu popunjenu uplatnicu bez novcanog iznosa koji zavisi od nas.Ja zelim da uplatim u toj svrsi skromnu svotu,a neka se odazove sto forumasa sa takvom uplatom i eto odlicnog racunara.Akcija je vise nego humana,i mogli bi da je odvojite u posebnom polju,da bi videli i ostali forumasi koji ne zalaze na ove stranice.cak i da se posalje svakom forumasu pojedinacna poruka.
Hmm, to bi vec bilo uznemiravanje. Ja sam prilicno siguran da su svi koji malo pazljivije prate ovaj forum videli temu i odlucili da li ce da podrze akciju ili nece.
Dio37 je offline  
Stara 14.3.2007, 14:35   #197
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

@todos
Stvarno mi nisi jasan. Jel to klima u Čačku u pitanju ili počinje "mid-life crysis" pošto imaš više od "3 i po banke" i još pored datog broja računa i ostalih podataka ne možeš da zaključiš kako da popuniš uplatnicu. Simke je ovde dao primer kako uplatnica treba da se popuni stim što naravno svako ko je jednom popunjavao istu zna da će neke ustanove zahtevati od uplatioca da da potpunije podatke.

Znači umesto nadimka (ako nemaš rodbinu u ustanovi gde uplaćuješ) tražiće ti ime, prezime i adresu. U polje primaoca navedeš "Vojvođanska banka" a tamo gde piše svrha možeš da pišeš šta hoćeš pa čak i da radiš redovnu mesečnu pretplatu za vijagru. Ako tu navedeš svoj nick lakše će biti Simketu da napravi tzv. "Hall of fame" na koju ste se svi tako napalili.
I šta tu ima da bude nejasno
holodoc je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
todos (15.3.2007)
Stara 14.3.2007, 14:57   #198
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
@todos
Stvarno mi nisi jasan. Jel to klima u Čačku u pitanju ili počinje "mid-life crysis" pošto imaš više od "3 i po banke" i još pored datog broja računa i ostalih podataka ne možeš da zaključiš kako da popuniš uplatnicu. Simke je ovde dao primer kako uplatnica treba da se popuni stim što naravno svako ko je jednom popunjavao istu zna da će neke ustanove zahtevati od uplatioca da da potpunije podatke.

Znači umesto nadimka (ako nemaš rodbinu u ustanovi gde uplaćuješ) tražiće ti ime, prezime i adresu. U polje primaoca navedeš "Vojvođanska banka" a tamo gde piše svrha možeš da pišeš šta hoćeš pa čak i da radiš redovnu mesečnu pretplatu za vijagru. Ako tu navedeš svoj nick lakše će biti Simketu da napravi tzv. "Hall of fame" na koju ste se svi tako napalili.
I šta tu ima da bude nejasno
Bio si brži!
Dok sam otišao po link za uplatnicu: ovaj, ti si već postavio objašnjenje.

@Todos
Ne sećam se da ima postavljena slika uplatnice sa upisanom cifrom ...
ili se varam?

Svako uplaćuje koliko hoće ili koliko može sebi da priušti ...
o tome koliko je ko uplatio i sl. nikada neće biti nikakve priče!

Obećao sam da čak ni ja, koji ću imati priliku da vidim, neću želeti to da znam
i neću tražiti od službenika banke da mi da takav izveštaj ...

Dogovorili smo se da ću na kraju tražiti da mi da spisak samo sa imenima ljudi koji su uplatili ali bez iznosa.

Ovo važi, sve dok ili jedino ako, većina ne odluči drugačije.
Simke je offline  
Stara 14.3.2007, 15:11   #199
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Dodao bih, utisak, kako mi se čini da nam ova akcija pomalo gubi na snazi ...
nekako smo se umrtvili posle početnog oduševljenja.

Da li je u pitanju šira neobaveštenost ili nešto drugo nemam pojma ali da bi trebalo malo pogurati, trebalo bi ...
naravno ne agresivno, ali nekako svakako treba.

Padalo mi je na pamet da bi možda trebalo postavljati privremene (na par dana) teme sa naslovom: Da li ste se uključili? i kratkim obaveštenjem i linkom u toj poruci ...
postavljati ih po drugim sobama na forumu, tek toliko da ne bude kasnije kako bi se neki članovi uključili ali kako ne čitaju ovaj deo: Forum o forumu, pa ne znaju za akciju...

Pretpostavljam da bi ovakve privremene teme prihvatili Moderatori po sobama i da im ne bi bio problem da ih posle nekog vremena obrišu, a mogli bi i sami kao svoj lični doprinos da postave ovakva obaveštenja po sobama koje modernišu sa čim bi svakako puno pomogli ovoj akciji.
Simke je offline  
Stara 14.3.2007, 15:21   #200
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ili da stavljamo link ka ovoj temi po svojim postovima? To mi je padalo na pamet ali sam cekao da ti reagujes... E sad, ako bi to bio svojevrstan spam...
glitch je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com