Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2007, 15:24   #201
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Nadam se da se ne ljutis, ali sam u svom profilu stavio da mi je moj url ova stranica, tako da sam bar na neki nacin uspeo da izbegnem spamovanje ostalih tema, a nasao nacin da ipak nekako povezem ljude sa akcijom.

edit: jos kad bi bio omogucen potpis... pa i tu da stavim, da bude vidljiv...
JohnnyB je offline  
Stara 14.3.2007, 15:29   #202
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Dodao bih, utisak, kako mi se čini da nam ova akcija pomalo gubi na snazi ...
nekako smo se umrtvili posle početnog oduševljenja.

Da li je u pitanju šira neobaveštenost ili nešto drugo nemam pojma ali da bi trebalo malo pogurati, trebalo bi ...
naravno ne agresivno, ali nekako svakako treba.

Padalo mi je na pamet da bi možda trebalo postavljati privremene (na par dana) teme sa naslovom: Da li ste se uključili? i kratkim obaveštenjem i linkom u toj poruci ...
postavljati ih po drugim sobama na forumu, tek toliko da ne bude kasnije kako bi se neki članovi uključili ali kako ne čitaju ovaj deo: Forum o forumu, pa ne znaju za akciju...

Pretpostavljam da bi ovakve privremene teme prihvatili Moderatori po sobama i da im ne bi bio problem da ih posle nekog vremena obrišu, a mogli bi i sami kao svoj lični doprinos da postave ovakva obaveštenja po sobama koje modernišu sa čim bi svakako puno pomogli ovoj akciji.
Podrzavam. I meni se nekako cini da je intenzitet akcije opao.
Dio37 je offline  
Stara 14.3.2007, 15:32   #203
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Ili da stavljamo link ka ovoj temi po svojim postovima? To mi je padalo na pamet ali sam cekao da ti reagujes... E sad, ako bi to bio svojevrstan spam...
Ne vidim da je spam ako postavljamo neko obaveštenje i link na kraju svoje poruke, recimo ovako kako ću to ja sada učiniti:







__________________
Da li ste se uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858
Simke je offline  
Stara 14.3.2007, 15:45   #204
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ja se slazem da na ovaj
Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
__________________
Da li ste se uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858
nacin, akcija bude reklamirana...
glitch je offline  
Stara 14.3.2007, 21:32   #205
pocetnikk
Član
 
Član od: 5.12.2006.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 69
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Čestitam na ideji koju pogledah samo zahvaljujući tome što mi je glitch odgovorio na pitanje a u potpisu je stajao link ove teme. Od sveg srca bih želio da se uključim u akciju ali ima jedan, srećom rešiv, problem. Platni promet Srbija-Crna Gora ooodaaaaavno ne funkcioniše pa ja kad šaljem novac za razne stvari, najčešće "kompjuterske" knjige, hardver.... šaljem vrednosnim pismom i to funkcioniše OK. Simke, ti si ovo pokrenuo ti ovo i riješi. Javi mi zašto da ne, tvoje ime i adresu da pošaljem neki eurić đečici. Evo ti adresa: Pozdrav od :

Poslednja ispravka: oluja (15.3.2007 u 0:34) Razlog: Bold i boje u tekstu koristite samo da naglasite pojedine reci, ne ceo tekst!
pocetnikk je offline  
Stara 16.3.2007, 21:30   #206
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ovako.
Sve pisem cirilicom?
Tvoj nadimak i moj?
Svrha uplate je: Zajednicka akcija?
Andross je offline  
Stara 16.3.2007, 22:43   #207
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ja sam pisao puno ime i prezime bez nicka, ne mogu da se objašnjavam sa šalterskim radnicama...
voodoo_ je offline  
Stara 20.3.2007, 22:50   #208
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Simke kako napredujemo sa sakupljanjem novčanih sredstava , poslednji put kada si nas izvestio o stanju na računu 06.03.2007 biloo je "3.291,00 Dinara" kakvo je stanje na računu ovih dana ? Kako napredujemo !

Pozdrav
Freško je offline  
Stara 21.3.2007, 1:34   #209
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Ovako.
Sve pisem cirilicom?
Tvoj nadimak i moj?
Svrha uplate je: Zajednicka akcija?
Ljudi, dajte da ne pravimo famu oko ovako trivijalne stvari kao što je uplata na račun... Već je više puta objašnjeno kako uplatiti novac, ali evo još jedan poslednji put... FAQ za uplatu novca na račun...
Dakle

Q : Da li da pišem ćirilicom ili latinicom ?
A : Trebalo bi da možeš čime god hoćeš, jer koliko ja znam ćirilica i latinica su ravnopravna pisma po zakonu. Uostalom, najbolje je pitati šalterskog službenika da li to može da predstavlja problem, mada prema mom ličnom iskustvu... uvek pišem latinicom kada popunjavam formulare, uplaćujem novac ili obavljam bilo kakav birokratski posao u opštini ili banci i nikad mi niko nije pravio problem.

Q: Da li da upišem moje ime i nick ili samo nick, ili samo moje ime ?
A: Prvo upiši ime i prezime, a u zagradi nick... a ako vam šalterski službenik pravi problem oko toga, jednostavno prežvrljajte nick, a Simketu na PP pošaljite vaše ime i prezime, i znaće se ko je uplatio.

Q: Šta da upišem kao svrhu uplate ?
A: Ovo je toliko beznačajno da nema svrhe polemisati oko toga. To niko ne gleda... možete upisati i "Oću da se ubijem pa delim novac unaokolo" i novac će biti poslat gde treba. Bitan je broj računa na koji se uplaćuje... no eto, reda radi najbolje je upisati jednostavno "u dobrotvorne svrhe" ili "zajednička akcija".

Q: Šta da upišem kao primaoca ?
A: Ovo takođe ne bi trebalo da je značajno, jer opet, pare se ne šalju na osnovu toga, nego na osnovu broja računa... međutim da ne bi bilo polemike sa šalterskim radnicima, najbolje je upisati naziv banke u kojoj je Simke otvorio račun.

Q: Šta je bitno od ostalih podataka ?
A: Najbitniji je broj računa koji je Simke ostavio na ovoj temi. Ostale podatke kao što je poziv na broj, šifra plaćanja i slično... popunjava šalzerski službenik.

To bi trebalo da je to. I na kraju krajeva, ne bojte se, ako vam i dalje nije jasno, siguran sam da će vam svaki šalterski službenik izaći u susret prilikom popunjavanja uplatnice, samo mu objasnite o čemu se radi.
Marko_L je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
A M G (21.3.2007)
Stara 21.3.2007, 13:31   #210
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Nick uvek možeš da staviš u "svrhu uplate".
VojaM je offline  
Stara 22.3.2007, 8:23   #211
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
fresko kaže: Pregled poruke
Simke kako napredujemo sa sakupljanjem novčanih sredstava , poslednji put kada si nas izvestio o stanju na računu 06.03.2007 biloo je "3.291,00 Dinara" kakvo je stanje na računu ovih dana ? Kako napredujemo !

Pozdrav
Danas ću proveriti, videćemo koliko bi mogla da iznosi ta suma u ovom momentu.
Plašim se da ne napredujemo onako kako bi želeli ali trenutno ne vidim kako bi mogli da osnažimo akciju, osim možda onim potpisom na kraju svojih poruka ...

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ljudi, dajte da ne pravimo famu oko ovako trivijalne stvari kao što je uplata na račun... Već je više puta objašnjeno kako uplatiti novac, ali evo još jedan poslednji put... FAQ za uplatu novca na račun...
...
...
To bi trebalo da je to. I na kraju krajeva, ne bojte se, ako vam i dalje nije jasno, siguran sam da će vam svaki šalterski službenik izaći u susret prilikom popunjavanja uplatnice, samo mu objasnite o čemu se radi.
Lepo i precizno objašnjeno, zahvaljujem ti se na ovaj staromodniji način.

Banke žive od transakcija i naplate usluga koje pružaju, njima su najvažniji brojevi računa a ostali detalji su bitni samo kao kontrola ako dodje do nekih nejasnoća i postoje u svrhu zaštite stranaka.


Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Nick uvek možeš da staviš u "svrhu uplate".
Svakako.
Nego kada si već ovde nedostaje nam slovo a i tačka na kraju naslova u porukama, očigledno je neka greška jer je glavni naslov u redu.




Da li ste uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858
Simke je offline  
Stara 22.3.2007, 13:02   #212
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma; akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Nego kada si već ovde nedostaje nam slovo a i tačka na kraju naslova u porukama, očigledno je neka greška jer je glavni naslov u redu.
Nije greška, naslov je predugačak za naslov poruke, a očigledno nije za ime teme. Nešto sam preformulisao da bi stalo, mislim da može ovako.
Tačka je ionako suvišna u naslovima.
VojaM je offline  
Stara 22.3.2007, 13:57   #213
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

@VojaM
Zahvaljujem Vam na uloženom trudu ...


Iznos novca na računu, danas 22.03.2007. godine u 12:57 časova, iznosi: 6.691,50 dinara.
Napredujemo, malo sporije nego što sam očekivao ali činjenica je da ipak napredujemo.










Da li ste uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858
Simke je offline  
Stara 22.3.2007, 17:11   #214
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Dodao bih, utisak, kako mi se čini da nam ova akcija pomalo gubi na snazi ...
nekako smo se umrtvili posle početnog oduševljenja.

Da li je u pitanju šira neobaveštenost ili nešto drugo nemam pojma ali da bi trebalo malo pogurati, trebalo bi ...
naravno ne agresivno, ali nekako svakako treba.
Simke mnogo je potrebno da bi se sve razumelo. Treba procitati mali roman, i mislim da upravo to odvraca ljude i cinjenica da treba otici do poste/banke. Ja upravo zbog toga nisam jos uplatio moj doprinos, mislim da cu sutra ili veceras ako stignem.

Mozda neki privremeni baner!!!

Ovo sa porukama u postovima se moze okarakterisati na los nacin...sta znam, neki primeran baner pri vrhu bi mozda bolje odadio stvar i izdvojeni oni kratki postovi sa objasnjenjima i slikom uplatnice.

A ako je to tesko onda da se damo na postavljanje neke default recenice na kraju postova na par dana da vidimo daje li efekta.
Nicolas je offline  
Stara 22.3.2007, 17:20   #215
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
Simke mnogo je potrebno da bi se sve razumelo. Treba procitati mali roman, i mislim da upravo to odvraca ljude i cinjenica da treba otici do poste/banke.
Ljudi, ako je nekome problem prošetati se do jedan jedini put banke ili pošte (što svi mi inače radimo, uplaćujemo račune, dižemo plate, stipendije itd.) i tamo uplatiti onoliko koliko može (i 100 dinara je prilog), onda je to stvarno jadno. A pomalo je i sramota, kad se sve uzme u obzir. Koliko je bilo entuzijazma i (prazne?) priče kada je akcija pokrenuta a sad vidi ovo. Posle toliko vremena skupili smo tek za šestinu upotrebljive konfiguracije. Zaista tužno.
Nergal je offline  
Stara 22.3.2007, 17:25   #216
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Slazem se sa NikolaS-om: treba nam insajder
Stvarno imam dobru volju (vidim i da se Nergal trudio) ali jednostavno zaboravim da ubacim dodatak. Na kraju, ako ce to zavisiti od petoro ili sestoro ljudi onda je bolje smisliti neki drugi nacin za animiranje...
glitch je offline  
Stara 22.3.2007, 17:27   #217
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Tacno,pocetno paljenje je brzo iscezlo.Okvirni rok od oko 100 dana sto smo stavili nece biti ni priblizno dovoljan za ono sto smo planirali,a vec je proslo mjesec dana od pokretanja akcije(treba i uzeti neki zakon logike da ce akcija najbrze teci prvih mjesec dana kad postoji najveci entuzijazam i kada ce vecina onih sto su mislili da izvrse uplatu zavrsiti posao).Tesko da ima smisla drzati akciju za uplatu aktivnom preko pocetka juna(gornji rok)...
Dimo je offline  
Stara 23.3.2007, 9:28   #218
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Postoje neke predrasude, uvrežena mišljenja itd. koja su nastala onako kako su nastala, da sada ne širim priču o tome.

Ponekad na razne načine možemo nešto da saopštimo, na taj način najviše oslikavamo sebe ... svoju maštovitost i sl.
ali kada treba da saopštite informaciju za koju niste i nemožete da budete apsolutno sigurni, iako verujete da je tačna jer stiže iz korektnog i pouzdanog izvora u koji verujete, primorani ste na neki uvod ... pa da počnem.

Uvek sam zamišljao, ponekad se čak i uverio na nekim mestima, kako je prosečan GLODUR neki namrčeni lik po defaultu, strog i oštar po prirodi stvari, spreman na osmeh tek negde kasnije kada sve uspešno prodje...

E, pa čini mi se da sam naslutio neki osmeh razumevanja koji je dopro do nas iz pravca GLODUR-a našeg dragog časopisa...
da li ga je neka oluja navela na ovaj potočić dobre volje i plemenitog angažovanja, možda mu je neko drugi šapnuo a možda je i sam naišao,
važno je da je on našu akciju prihvatio sa osmehom i razumevanjem koje nam može doneti obaveštenje o našem trudu u najnovijem broju časopisa SK-a.

Pošto ne sumnjam u ovo što sam napisao zahvaljujem se unapred na nagoveštenoj pomoći, već to nam je veliko ohrabrenje i podsticaj.







PS.
Za neupućene:
GLODUR = Glavni i Odgovorni Urednik









Da li ste uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858
Simke je offline  
Stara 23.3.2007, 22:24   #219
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

sutra ce leci i moja uplata. obzirom da akcija ide kilavo, apelujem na ljude da pitaju svoje najblize (prijatelje, rodbinu, komsije?!) da li bi eventualno podrzali akciju. akcija je zapoceta od clanova foruma, ali moze da je podrzi jos neko sa strane. od viska glava ne boli
Mr. Garrison je offline  
Stara 24.3.2007, 16:11   #220
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Evo ja sam upravo uplatio, nema 10-min, kopiju saljem Simketu na PM.

Inace da znate kako ide u posti:
uzmete dve uplatnice slepljene i ispisete samo prvu na drugoj ce se samo preneti (nista neobicno ali ja sam npr. pisao prvo samo na jednoj), i trebace vasa adresa i ne znam sta jos bi ali meni pravise frku oko racuna, kao ovo nije tvoj racun i nema te ovde, kako je ljudima tesko da rade posao koji su birali i kako nemaju strpljenja ponekad to je stvarno iznenadjujuce...oko nicka i ostalog nije bilo problema.
+ sto ce vas smarati sigurno neka baba da joj popunjavate nesto...
Nicolas je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com