Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2007, 18:53   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Exclamation Problemi sa zvukom

Ovde postavljajte pitanja vezana za probleme sa zvukom. Obavezno navedite koju zvučnu karticu (u slučaju integrisane zvučne kartice, navedite model matične ploče) i zvučnike imate. Najčešći problemi su vezani za stare drajvere zvučnih kartica, tako da je poželjno da prvo probate da li se problem javlja i sa najnovijim drajverima koje besplatno možete skinuti sa sajta proizvođača Vaše zvučne kartice.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
aleksinac (11.4.2012)
Stara 13.2.2007, 0:28   #2
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Problemi sa zvukom

Drugar je pazario Creative X-fi xtreme karticu, sa kojom ima problema. U stvari, mozda to i nije problem sa karticom, nego sa plocom ili necim drugim, uglavnom, problem je vezan za zvuk. Desava mu da uvek kada upali Guitar Pro (program za midi komponovanje) i pusti neku tablaturu (kompoziciju), racunar se restartuje. Interesantno je da midi fajlove pusta bez problema u, recimo vinampu. Takodje, racunar mu se ponasa veoma nestabilno i pali se sa porukom "system has recovered from a serious error", a zna i da se restartuje i pri, recimo, pustanju filma. I winamp mu nesto baguje. To mu se bez kartice ne desava, bar ne dok ne instalira drajvere (koje je dobio uz nju). WinXP smo reinstalirali tuce puta, sa SP1, SP2 kao i bez service packova, ali se i dalje restartuje. Instalirali smo i nove drajvere za plocu (nForce2) i graficku (?), ali ne pomaze. Menjali smo PCI slotove ko blesavi i opet, nista! Probali smo sve kombinacije sa ukljucenom i iskljucenom integrisanom AC'97 karticom i corak. Cak smo i cackali neke jumpere pored cipa za AC'97! Jedino sto nismo probali, jeste da skinemo novi driver za Creativa (u stvari jesmo, ali izgleda ne pravi, jer pri instalaciji ispisuje da nije pronadjena kartica). Takodje, nismo pokusali da flashujemo bios (u stvari, jesmo, ali d(r)uga je to prica), mada sumnjam da bi to vredelo. S obzirom da mi drug vise voli muziku nego leba da jede, a i mene nervira, pomagajte ako boga znate!
fLuXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 1:02   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

A jeste li probali karticu na drugom kompu? Ako komp bez nje radi OK, moguće je da je ona. Probajte na drugom pa vidite kako se ponaša.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 1:05   #4
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ne, to cemo sutra. Iskreno, ja mislim da je to do njegovog kompa, pa nisam siguran sta da radi, ako je tako. A, ako kartica ne radi ni na nekom drugom kompu, onda ce je vratiti, jos je pod garancijom.
fLuXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 1:37   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

Citat:
fLuXx kaže:
Ne, to cemo sutra. Iskreno, ja mislim da je to do njegovog kompa, pa nisam siguran sta da radi, ako je tako. A, ako kartica ne radi ni na nekom drugom kompu, onda ce je vratiti, jos je pod garancijom.
Probajte pa javite. Možda je samo IRQ problem. Možda treba ručno da se podesi.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 13:29   #6
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Menjali smo slotove, a i u device manageru pise 'no conflicts', pa bih rekao da irq nije problem. Ipak, danas popodne cemo da ubacimo karticu u drugi komp, pa cu da javim.
fLuXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 23:53   #7
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Odneli smo u skolu i ubacili kompjuter i desava se ista stvar. Komp je razlicit od drugovog, on ima Semprona, a u skoli je intel. Vratili smo karticu u predstavnistvo ***** u pancevu odakle je i kupljena pre par dana. Ljudi su imali razumevanja za nas problem i rekli su da to vracaju nazad za BG i da treba da bude vraceno za nedelju-dve. Videcemo sta ce se desiti.

Poslednja ispravka: Rocker (14.2.2007 u 0:19)
fLuXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 0:20   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

Znači da je kartica neispravna. Mislim da je mnogo nedelju-dve od Pančeva do Beograda, ali koja je firma u pitanju, dobro je i to!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 2:32   #9
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

E Rockeru ako ovo reshis stvarno si car... Imam plocu MSI K9N Neo-F i na njoj integrisanu zvucnu , mislim da je realtek high definition neka zvucna, fora je u tome sto kad instaliram bilo koje drajvere za nju, bilo stare ili nove, zvucna ne radi uopste, sve sam probao, napominjem da nisam neki baja koji ne zna ni komp da upali, znaci i control panel-u na sounds-u sve moguce menjaj i trazi, i nista... Moje misljenje je da je ta integrusa neispravna. I da ne pomislis da je disable-ovana iz biosa, upaljena je, znaci, muka mi je a nov komp, ne kapiram...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 2:53   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Rocker uzeo par dana odmora , probaću ja da ti odgovorim .

Pošto kažeš da je ploča nova , i da si upalio karticu iz biosa , a da prilikom instalacije drajvera što starih što novih instalaacija prolazi . a tebi kartica nikako da proradi mene navodi na sledeću pomisao , a to je ! Moguće je da nešto nije dobro povezano (fabrički) na zadnjem panelu (3.5mm konektori) pa ti nemaš nikakav zvuk. Da si rekao da drajveri neće da se instaliraju (da u kontrol panelu računar ne prepoznaje komponente ni kao nepoznate ?) rekao bih ti da ti je muzička skroz neispravna. ovako ja mislim da su samo neispravni konektori za zadnjem panelu. Ako imaš mogučnosti (ako na kučištu imaš front panel) poveži ga na ploču preko AUX utičnice na matičnoj ploči , onda preko prednjeg panela poveži zvučnike i vidi dali onda imaš zvuk. Ako je i u tom slučaju odgovor negativan onda je verovatno riknula muzička i onda ti samo ostaje da se pozoveš na garanciju i da tražiš novu matičnu .
poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 2:56   #11
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
fresko kaže: Pregled poruke
Rocker uzeo par dana odmora , probaću ja da ti odgovorim .

Pošto kažeš da je ploča nova , i da si upalio karticu iz biosa , a da prilikom instalacije drajvera što starih što novih instalaacija prolazi . a tebi kartica nikako da proradi mene navodi na sledeću pomisao , a to je ! Moguće je da nešto nije dobro povezano (fabrički) na zadnjem panelu (3.5mm konektori) pa ti nemaš nikakav zvuk. Da si rekao da drajveri neće da e instaliraju (da u kontrol panelu računar ne prepoznaje komponente ni kao nepoznate ?) rekao bih ti da ti je muzička skroz neispravna. ovako ja mislim da su samo neispravni konektori za zadnjem panelu. Ako imaš mogučnosti (ako na kučištu imaš front panel) poveži ga na ploču preko AUX utičnice na matičnoj ploči , onda preko prednjeg panela poveži zvučnike i vidi dali onda imaš zvuk. Ako je i u tom slučaju odgovor negativan onda je verovatno riknula muzička i onda ti samo ostaje da se pozoveš na garanciju i da tražiš novu matičnu .
poz.
E probao sam i to, i fora je bila sto je radila samo leva strana tj. nije bio stereo zvuk, a ne kapiram zasto, sve sam lepo povezao na ploci. A to na ploci jel moze da se popravi a da se ne cimam do njih da se zalim na garanciju.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 3:03   #12
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ako dzek ne pravi kontakt sa uticnicom, probaj sa iglom ili necim uskim da napravis malo bolji kontakt unutar uticnice... Ne znam kako bih ovo prostije objasnio, valjda si me razumeo... Meni se nesto slicno desavalo ali sam mogao kontakte da "pokrivim" sa same ploce (nekako su lepo bili zalemljeni za nju)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 3:07   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa zvukom

A ha znaci tako ipak si na prednjem panelu dobio zvuk ! To kao što si i sam svatio znači da je sama muzička kartica na ploči ispravna ali da su konektori na zadnjem panelu a izgleda aux loše odrađeni. meni to liči na lošu finalnu obradu proizvoda. U principu postoji teoretska šansa da ti neko ko ima SMD preciznu lemilicu i još štošta od alata to popravi . Ali šanse za to su male , mnogo veća mogićnost je da još nešto pokvari a onda zbog fizičke intervencije neovlašćenog lica od strane servisa ti automatski gubiš garanciju i samim tim tek onda ništa nisi napravio. Moj ti je prijateljski savet da ploču nosiš na reklamaciju , pa ako ti kažu da nemaju sličan proizvod da ti daju u zamenu a ti im onda traži neku Creative karticu da nadomeste umesto zamene ploče. Ili se ti već nagodi sa njima kako ti najviše odgovara . Uglavnom intervenciju na ploči na svoju ruku ti najmanje preporučujem . Na tebi je da odlučiš , ali ja mislim da ti je reklamacija najbolja varijanta ...

Pozdrav


Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 3:09   #14
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Ako dzek ne pravi kontakt sa uticnicom, probaj sa iglom ili necim uskim da napravis malo bolji kontakt unutar uticnice... Ne znam kako bih ovo prostije objasnio, valjda si me razumeo... Meni se nesto slicno desavalo ali sam mogao kontakte da "pokrivim" sa same ploce (nekako su lepo bili zalemljeni za nju)
E znam taj trip, to se meni desilo na mom altec-u 251. fora je u tome sto ne radi zadnji desni jer se dzek na woofer-u toliko razglavio da nema ama bas nikakvog kontakta, ja otvarao woofer cackao, ali ono je toliko zalemnjeno, da bih samo mogao da unistim woofer a da nista ne uradim. Probao sam cak i da malo lema stavim na konektor, misleci da cu nesto postici, ali nista. Tako da sad imam otprilike 4.1 sistem... A to sa iglom, probaci bas da vidim, zanimljiva teorija...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 3:11   #15
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
fresko kaže: Pregled poruke
A ha znaci tako ipak si na prednjem panelu dobio zvuk ! To kao što si i sam svatio znači da je sama muzička kartica na ploči ispravna ali da su konektori na zadnjem panelu a izgleda aux loše odrađeni. meni to liči na ošu finalnu obradu proizvoda. U principu postoji teoretska šansa da ti neko ko ima SMD preciznu lemilicu i još štošta od alata to popravi . Ali šanse za to su male , mnogo veća mogićnost je da još nešto pokvari a onda zbog fizičke intervencije neovlašćenog lica od strane servisa ti automatski gubiš garanciju i samim tim tek onda ništa nisi napravio. Moj ti je prijateljski savet da ploču nosiš na reklamaciju , pa ako ti kažu da nemaju sličan proizvod da ti daju u zamenu a ti im onda traži neku Creative karticu da nadomeste umesto zamene ploče. Ili se ti već nagodi sa njima kako ti najviše odgovara . Uglavnom intervenciju na ploči na svoju ruku ti najmanje preporučujem . Na tebi je da odlučiš , ali ja mislim da ti je reklamacija najbolja varijanta ...

Pozdrav


Hvala Fresko, uvek si tu sa pravim odgovorima... Nosicu ga cim budem imao vremena, ionako imam 3god. garanciju.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 11:00   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Posto je ploca pod garancijom Mastere odnesi je u servis pa nek se oni cimaju.
Ovo pisem za one koji ce imati takav slican problem a nemaju garanciju na plocu. Ako se bananica zaglavila ima popravke samo ovde se malo zna o lemljenju i kako to sve izgleda unutra. Nikakva igla tu ne pomaze. Stos je da unutar otvora za prikljucenje stoje tri iskrivljena lima. Jedan je za - pol ( masa ) a druga dva su za kanale. Kod bananice je levi kanal prvi pa ide izolaciju u vidu crnog prstena, pa desni kanal i opet crni prsten i na kraju je masa. Kad ustekas banaicu u predvidjeno mesto iskrivljeni limovi tacno dodiruju ono sto trebaju. U ovom slucaju lim nije dovoljno iskrivljen i ne dodiruje levi kanal. "Busenje" iglom samo bi jos vise udaljio lim - kontakt i pogorsao stvar. Stavljanjem cele igle i jos bananice izazvao bi kratak spoj sto bi ili ostetilo integrusu ili zvucnike. TO NIKAKO.
Sta uraditi. Skinuti plocu uzeti pistolj lemelicu i okrenuti plocu naopako. Svaki prikljucak ( ima ih 3 komada ) oklopljen je limom i zalemljen na stampanoj vezi. Znaci treba osloboditi lim tako sto se vrelim vrhom dodiruje lemljeno mesto a recimo cetkicom za zube cisti kalaj sve dok se ne skine u potpunosti. Kad se oslobode nogice od zastitnog lima moze se prici svakom kontaktu. Dovoljno je iskriviti kontakt limove prema napolje gde prolazi banaica ukljuciti je i videti da li svaki kontakt naleze kako treba. Kad se i to proveri vrati se lim nazad ( predhodno ocistiti rupice za lemljenje cackalicom i lemelicom, staviti lim pa pastu naneti na svaki kontakt koj se lemi i brzo naneti kalaj na svaku lemljenu tacku.
I tu je popravka zavrsena i sve ce raditi ko da je novo.
Inace te sitne intervencije radim na plocama cak mogu i zameniti po neki chip a to ako vas interesuje kako se radi pisi te pa cu vam objasniti.
Poz. drustvu!

Poslednja ispravka: Freško (23.2.2007 u 12:42)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
pajkosaur (18.10.2012)
Stara 7.3.2007, 17:42   #17
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Posle (nepromisljenog) instaliranja Realtek AC 97 drajvera zvuk mi ne radi i ikovica SoundMAX mi je precrtana.Ne cuje se nista....
Evo sound card:

Name Unimodem Half-Duplex Audio Device
Manufacturer Microsoft
Status OK
PNP Device ID MODEMWAVE\0\{200E15A6-8F20-4458-9367-DB6CA878CFB4}
Driver c:\windows\system32\drivers\modemcsa.sys (5.1.2600.0 (xpclient.010817-1148), 15,75 KB (16.128 bytes), 11.2.2007 12:22)

Name SoundMAX Integrated Digital Audio
Manufacturer Realtek
Status Unknown
PNP Device ID PCI\VEN_1106&DEV_3059&SUBSYS_810D1043&REV_60\3&267 A616A&0&8D
I/O Port 0x0000E000-0x0000E0FF
IRQ Channel IRQ 5

Konfa:

2.80 GHz
512 Ram
Matrox G550 Milenium
Intel
XP SP2
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 19:46   #18
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Skini te pa namesti druge (drajvere).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
DobroslaV (17.3.2007)
Stara 9.3.2007, 13:27   #19
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

E ovako imam problem sa BF2142
Zvucna je SB 5.1 Live!
Zvucnici su Genius HT 5.1 3600

Problem je sledeci:
Kada u opcijama podesim hardverski zvuk [sa ukljucenim eax] dolazi do krcanja zvukova, cudnih anomalija npr kada se desava explozija pucketa i krci kada se cuju glasovi oni su skroz skrivljeni nista se skoro necuje itd...
E sada kada prebacim na softverski zvuk sve je oky, ali nema 5.1 i kvalitet je dosta losiji
Sa hardverskim zvukom sa isprobavao sve, ukljucivao/iskljucivao eax, menjao broj kanala itd... ali nista ne pomaze

Sto se tice drajvera oni su zadnji koji su izasli [koje sam dobio na cd-u] i nema niceg svezijeg.
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 22:45   #20
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Znaci treba osloboditi lim tako sto se vrelim vrhom dodiruje lemljeno mesto a recimo cetkicom za zube cisti kalaj sve dok se ne skine u potpunosti.
nekada je lakse koristiti vakum pumpu umesto cetkice za zube


Citat:
Dr Zoidberg kaže: Pregled poruke
E ovako imam problem sa BF2142
Zvucna je SB 5.1 Live!
Zvucnici su Genius HT 5.1 3600

Problem je sledeci:
Kada u opcijama podesim hardverski zvuk [sa ukljucenim eax] dolazi do krcanja zvukova, cudnih anomalija npr kada se desava explozija pucketa i krci kada se cuju glasovi oni su skroz skrivljeni nista se skoro necuje itd...
E sada kada prebacim na softverski zvuk sve je oky, ali nema 5.1 i kvalitet je dosta losiji
Sa hardverskim zvukom sa isprobavao sve, ukljucivao/iskljucivao eax, menjao broj kanala itd... ali nista ne pomaze

Sto se tice drajvera oni su zadnji koji su izasli [koje sam dobio na cd-u] i nema niceg svezijeg.


imas li prilike da doneses od nekoga druge 5.1 zvucnike ... mozda su ovi tvoji fabricki neispravni ... ili malo probili ili tako nesto
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com