Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2007, 7:28   #241
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Akcija će trajati sve dok bude potrebno,
znači sve do momenta dok se ne sakupi potrebna količina novca.


Mislim da se nikom od nas ne dopada sporost u prikupljanju novca
ali to je odraz lošeg odziva nas članova na ovu ideju,
što se može objasniti na razne načine,
recimo da je to takodje odraz neobaveštenosti mnogih članova,
pa donekle i nezainteresovanosti i nerazumevanja ...

Mnogi ne mogu unapred da vide kraj akcije,
ne mogu da zamisle i da stvore sliku na kojoj bi se moglo videti:
okupljanje nas koji smo učestvovali,
okupljanje nas i te dečice kojoj je računar namenjen ...
pa tu je i prisutnost nekih TV stanica, novina i magazina koji će svi biti unapred obavešteni a mnogi će želeti da dodju i da zabeleže dešavanje ...
ko je spomenuo naš časopis, svakako da će biti prisutni u pristojnom broju moderatori, saradnici, novinari ... tada se može očekivati da ćemo dobiti adekvatno parče prostora u omiljenom časopisu, sve zajedno sa slikom i tekstom ...
biće to naša javna žurka, žurka za koju se ulaznice kupuju učestvovanjem u ovoj akciji.



Sada nas trenutno brinu samo novci, ali mislim da oni nisu jedini problem ...
Novci će se sakupiti, apsolutno sam optimista, brine me nešto drugo a to je nedostatak tema u kojima bi se sakupljao sadržaj koji ćemo nasnimiti na taj računar.

Nije dovoljno da kupimo i da im poklonimo samo računar, to mnogi mogu,
ali šta drugi ne mogu a mi možemo ...

evo samo jedna od ideja:
možemo da napravimo recimo temu u kojoj bi sakupljali naše fotke koje želimo da poklonimo, ja mislim da su sve naše do sada postavljene fotografije upravo u toj svrsi inače ne bi bile tamo gde jesu ali ne mogu to da odlučim u ime njihovih vlasnika ... tako da sam sklon mišljenju da je potrebna tema u kojoj se to i kaže, barem u naslovu ...
naravno o ovome bi se moglo pričati u kreativnom delu.

Pokrenuo sam temu Parčence duše u kojoj sam u uvodu rekao:
Citat:
Ovo je tema, prostor, gde ćemo ostavljati Naše poruke, pesme, slike, crteže, animacije i sl. za tu dečicu,
tema u kojoj im nesebično poklanjamo parčence svoje duše,
što im je, verujem, često daleko potrebnije nego novac ili neka druga materijalna dobra...
ali odziv je izuzetno slab, sve kao nešto čekamo da drugi krenu pa ćemo i mi ... zakopčani smo, nezainteresovani, slabo se otvaramo ...
a tema stvarno nije teška.



Da napravim neki zaključak,
novci će se sakupiti, pre ili kasnije, sporije ili brže, sigurno će biti sakupljeni!

Računar ćemo kupiti, dobar i kvalitetan kako nam i dolikuje jer nismo mi forum prodavaca magle, zvrndova i bezveznjakovića ... mi smo članovi Foruma SK, koji se, naravno, bave računarima ...




(prekinuto zbog dužine poruke ...)
Simke je offline  
Stara 3.4.2007, 7:31   #242
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

(nastavak prethodne poruke)


Računar mora imati svoj sadržaj, sadržaj koji će biti made in forum sk
sadržaj koji će nas odražavati i na prvi pogled razlikovati taj računar od svih ostalih na planeti, prema tome potrebne su ideje i akcije u svrhu prikupljanja potrebnog sadržaja... hajde da se malo aktiviramo u tom pravcu.
Pokretanje ovakvih tema i njihovo uspešno vodjenje samo će povećati broj učesnika u ovoj našoj akciji.



Tako nekako,
dosta je bilo lenjstvovanja ...
uključite mozak, pokrenite se ...



Sad razlaz i pravac na posao!
Simke je offline  
Stara 3.4.2007, 10:51   #243
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Sada sam video temu. Danas sam vec bio u banci, uplaticu sutra (svaki dan idem u banku).
DragonSlayer je offline  
Stara 3.4.2007, 13:53   #244
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Akcija će trajati sve dok bude potrebno, znači sve do momenta dok se ne sakupi potrebna količina novca.
Mnogo bolje nego postavljati vestacke rokove. Mada i oni imaju smisla ali necemo polemisati o tome! Podrzavam!
Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Sada sam video temu. Danas sam vec bio u banci, uplaticu sutra (svaki dan idem u banku).
Tako je, pokazi taj entuzijazam, koji vecina nas deli! Bitno je da nisi obisao temu kada si shvatio o cemu je rec a nakon toga sam sebe opravdavao kako tvoj prilog nece nista promeniti! Ovako se stice reputacija...
glitch je offline  
Stara 3.4.2007, 14:01   #245
cyberserbia
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Lokacija: Lučani
Poruke: 82
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Da nisam danas procitao o ovoj akciji u SK ne bih ni znao da postoji. Mislim da se mnogo opterecujete tim rokom od sto dana. Neka akcija ima neogranicen rok, pa kad se nabavi onoliko novca koliko je potrebno neka se tada i kupi komp. Deca ga danas nemaju, a i za cak godinu dana bar cemo nekoga usreciti. Ljudi, uplacuje se kad god mozete. Znaci neko je uplatio pre 20 dana sto dinara, a uplatice opet sutra, sto znaci da onaj ko je jednom dao moze i opet, naravno kad bude imao.

Ne znam kakva je situacija sa polovnim kompom, tj. da se skupe delovi od onih koji imaju stare. I to bi bila ok akcija jer ja bih pre pet godina bio srecan i da mi neko da polovan racunar. Ja imam neku stariju graficku, te bih mogao nju da dam. Pare jos uvek nisam uplatio sto ne znaci da necu.
cyberserbia je offline  
Stara 3.4.2007, 14:03   #246
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
cyberserbia kaže: Pregled poruke
Ne znam kakva je situacija sa polovnim kompom, tj. da se skupe delovi od onih koji imaju stare. I to bi bila ok akcija jer ja bih pre pet godina bio srecan i da mi neko da polovan racunar. Ja imam neku stariju graficku, te bih mogao nju da dam. Pare jos uvek nisam uplatio sto ne znaci da necu.
O polovnom kompu smo diskutovali nešto ranije i od te ideje odustali. Ma kako to bilo korisno, ipak nije na mestu da deci poklanjamo neku starudiju. Ovako (ako samo uspemo da skupimo neku značajnu sumu) će se videti da smo se ozbiljno potrudili.
Nergal je offline  
Stara 3.4.2007, 14:10   #247
cyberserbia
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Lokacija: Lučani
Poruke: 82
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ok, samo kazem da bi pored tog novog kompa bilo sasvim ok dati i polovan. Da mi mozemo da kupimo 10 novih racunara to bi bilo sasvim ok, ali nazalost ne mozemo. I samo net da mogu da koriste to bi bilo fantasticno. Da pogledaju malo dalje od ove camotinje.
cyberserbia je offline  
Stara 3.4.2007, 14:14   #248
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Polemisali smo o svemu tome jos pre nego sto je otvoren ziro racun i veruj mi, i za ogranicenje roka ima vrlo jakih argumenata ali najjaci protiv, je sam humanitarni karakter ove akcije... Takodje, i mogucnost polovnih komponenti je iskljucena (mada bismo dosad imali grafu i misa i nekih mojih polovnih ali pristojnih "drangulija"). Ipak, najveci poklon nam je veliko srce.
glitch je offline  
Stara 3.4.2007, 14:27   #249
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Polemisali smo o svemu tome jos pre nego sto je otvoren ziro racun i veruj mi, i za ogranicenje roka ima vrlo jakih argumenata ali najjaci protiv, je sam humanitarni karakter ove akcije... Takodje, i mogucnost polovnih komponenti je iskljucena (mada bismo dosad imali grafu i misa i nekih mojih polovnih ali pristojnih "drangulija"). Ipak, najveci poklon nam je veliko srce.
Polovne komponente mogu uvek da se uvaljuškaju nekome, svaka roba ima svoga kupca i uvek to nekome treba iz nekih razloga ...
tako da ako je neko raspoložen da se odrekne neke polovne komponente neka je prvo proda a novce neka uplati na račun.

Računam na obavezno cenkanje prilikom prodaje, budite vešti prodavci i postignite što bolju cenu ... a novce, novce nemojte da spiskate negde usput.
Simke je offline  
Stara 3.4.2007, 14:30   #250
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Polovne komponente mogu uvek da se uvaljuškaju nekome, svaka roba ima svoga kupca i uvek to nekome treba iz nekih razloga ...
tako da ako je neko raspoložen da se odrekne neke polovne komponente neka je prvo proda a novce neka uplati na račun.

Računam na obavezno cenkanje prilikom prodaje, budite vešti prodavci i postignite što bolju cenu ... a novce, novce nemojte da spiskate negde usput.

Od polovnih komponenti jedino imam utisak da bi prihvatili ako je zaostalo štogod u redakciji posle testiranja, pa da se ne baci ... mislim, pre nego što spremačice pometu u smeće ...
Simke je offline  
Stara 3.4.2007, 14:37   #251
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ehe, mislim da je ova uplatnica samo za Srbiju Ne radi platni promet, prije neki dan sam pokušao da uplatim za nešta preko neta i ne moRe
NjegovaWisost je offline  
Stara 3.4.2007, 14:51   #252
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

u postu #205 je jedan tvoj zemljak resio taj problem.
glitch je offline  
Stara 3.4.2007, 15:33   #253
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Predlazem da se kraj ove akcije produzi na bar jos 100 dana
PeTkO je offline  
Stara 3.4.2007, 16:16   #254
sectumsempra
Novi član
 
Član od: 30.3.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

i ja sam tek iz urednikovog texta saznala za ovu akciju.....bas lepo od vas....mislim da je ovo sjajna ideja.....nastavak kad se vratim,moram u grad
sectumsempra je offline  
Stara 3.4.2007, 18:52   #255
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

evo sad sam se vratio iz poshte, legla je i moja uplata na rachun i nisu me smarali za podatke oko poshiljaoca sve je bilo okej a stavio sam kao na primeru koji je Simke dao(jedino shto sam magarac zaboravio da stavim svoju adresu lol) i eto zavrshih to a sad pochinjem jedan drugi posao vezan za parchence dushe, kad ga zavrshim videcete


Nemoj da si shtek radost je najveci lek
mad_skillz je offline  
Stara 3.4.2007, 21:43   #256
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ljudi posto vidim da je odziv slab najvise zbog neobavestenosti o postojanju teme, zar ne bi bilo lose da se postavi jedan baner na forumu kako bi svi clanovi mogli da vide i znaju za akciju. Svakako, baner ne bi trebalo da bude previse napadan, ali ipak dovoljno uocljiv kako bi se istakla vrednost ove nase akcije...
Stevvan je offline  
Stara 4.4.2007, 16:19   #257
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Pa dobro evo i moj mail za Simketa pa se nadam da ću vrijednonosnim pismom iz RS poslati nešto.
Kod:
psychonaut9@hotmail.com
Psychon@ut je offline  
Stara 4.4.2007, 18:39   #258
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Ljudi posto vidim da je odziv slab najvise zbog neobavestenosti o postojanju teme, zar ne bi bilo lose da se postavi jedan baner na forumu kako bi svi clanovi mogli da vide i znaju za akciju. Svakako, baner ne bi trebalo da bude previse napadan, ali ipak dovoljno uocljiv kako bi se istakla vrednost ove nase akcije...
Mislio si, najverovatnije: zar ne bi bilo dobro da se postavi jedan baner na forumu kako bi svi članovi mogli da vide i znaju za akciju.

Bilo bi dobro.

Mislim da je vrlo teško da se takvo što desi.
Postoji više od nekoliko razloga zašto je to tako ...
ovo je vrlo problematično i teško za objašnjavanje pa ne bih ni počinjao.


Citat:
Psychon@ut kaže: Pregled poruke
Pa dobro evo i moj mail za Simketa pa se nadam da ću vrijednonosnim pismom iz RS poslati nešto.
Kod:
psychonaut9@hotmail.com
nešto
nemoj samo nekog medjeda, nemam gde s' njim ...

Očigledno je da je ova naša akcija poprimila medjunarodni karakter (Crna Gora, Republika Srpska) što samo pokazuje da ne postoje granice medju nama.

Ne želim da ovo zvuči kao politički komentar što u suštini i nije ali skoro su kolege iz Nikšića tražile način za uplatu, sada taj isti problem ima i Psychon@ut pa se pitam imamo li mi i sa kim uredan platni promet.
Prosto ne mogu da verujem da ako udjete u neku banku, bez obzira da li je to u Srbiji, RS, CG ili na Madagaskaru, da ne možete da izvršite uplatu za neki račun u drugoj banci ... pa danas su bar sve te banke u našim državama iste, zašto je onda to problem ... valjda postoji neka medjubankarska saradnja, zar ljudi ne šalju novce sa jednog na drugi kraj sveta.

Naravno poslaću svoje podatke na koje može da se pošalje nešto


PS
Oprostite zbog gundjanja.
@Psychon@ut, tebe molim da se ne ljutiš što se zezam za pojam nešto, simpatično mi zvuči ... ali ipak nemoj da pošalješ nekog medjeda.
Simke je offline  
Stara 4.4.2007, 19:12   #259
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ma razumijemo se dobro, ja volim šalu.
Mislio sam ako se iz Crne Gore(koja je donedavno bila SCG) ne može uplatiti preko banke kako će moći iz Republike Srpske?

I raspitao sam se malo, ovde u Bl je i bila Vojvođanska banka ... nekad - sad je privatizovana. Bilo kako bilo pokušaću nešto u banci pa onda ako ne uspije
biram drugu soluciju.

P.S.
Međeda šaljem ovog trenutka .
Psychon@ut je offline  
Stara 4.4.2007, 19:51   #260
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Mislio si, najverovatnije: zar ne bi bilo dobro da se postavi jedan baner na forumu kako bi svi članovi mogli da vide i znaju za akciju.

Bilo bi dobro.

Mislim da je vrlo teško da se takvo što desi.
Postoji više od nekoliko razloga zašto je to tako ...
ovo je vrlo problematično i teško za objašnjavanje pa ne bih ni počinjao.
Da to sam mislio Pa ako se redakcija foruma slozi ne vidim zasto bi to bio veliki problem.
Stevvan je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com