Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2007, 20:02   #261
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Pa mozda se i ne bi slozila... Vrlo diskutabilno pitanje - ovo je akcija clanova foruma, ne samog foruma ili casopisa SK. Mislim da su u pitanju neke pravne zavrzlame.
glitch je offline  
Stara 4.4.2007, 22:55   #262
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Pa mozda se i ne bi slozila... Vrlo diskutabilno pitanje - ovo je akcija clanova foruma, ne samog foruma ili casopisa SK. Mislim da su u pitanju neke pravne zavrzlame.
Pa zar clanovi ne cine ovaj forum? Ako je ovo akcija clanova foruma onda je valjda to akcija citavog foruma uopste. Sa casopisom to svakako nema puno veze...
Stevvan je offline  
Stara 5.4.2007, 1:14   #263
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma, akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Mislim da je vrlo teško da se takvo što desi.
Postoji više od nekoliko razloga zašto je to tako ...
ovo je vrlo problematično i teško za objašnjavanje pa ne bih ni počinjao.
Kad je neko predložio banere, malko sam razmišljao kako bi se to moglo izvesti. Nažalost, dizajn foruma je feoma nepraktičan za banere jer je prekrivena cela površina strane. Baner bi mogao da "uleti" negde gore. Možda eventualno da se alternativno smenjuje sa onim "Svi bajtovi vode na jedno mesto". Ali to ne bi bilo upečatljivo jer retko ko uopšte to gleda.

Ono što bi možda bilo najpraktičnije, bilo bi da se ova tema izdvoji kao kategorija, ili da se napravi nova kategorija koja bi se zvala, recimo AKCIJE i pod njom (trenutno) bude samo ova tema. To bi, naravno, bilo smešteno negde na vrhu i verujem da bi bilo uočljivo.

Razgovaraću s kolegama da vidimo kako bi to najbolje bilo izvesti.
VojaM je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
cyberserbia (5.4.2007), glitch (5.4.2007), mad_skillz (5.4.2007), Nergal (5.4.2007), Psychon@ut (5.4.2007), Stevvan (5.4.2007)
Stara 5.4.2007, 1:27   #264
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma, akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ono što bi možda bilo najpraktičnije, bilo bi da se ova tema izdvoji kao kategorija, ili da se napravi nova kategorija koja bi se zvala, recimo AKCIJE i pod njom (trenutno) bude samo ova tema. To bi, naravno, bilo smešteno negde na vrhu i verujem da bi bilo uočljivo.

Razgovaraću s kolegama da vidimo kako bi to najbolje bilo izvesti.
ovo mi deluje kao dobra ideja
mad_skillz je offline  
Stara 5.4.2007, 2:07   #265
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Pa zar clanovi ne cine ovaj forum? Ako je ovo akcija clanova foruma onda je valjda to akcija citavog foruma uopste. Sa casopisom to svakako nema puno veze...
Jeste, ali po poretku, ovo je komunizam bez elemenata samoupravnog socijalizma (da se tako, analiticki izrazim )... Ipak, redaktor i ADministar Voja ce nam izaci u susret
glitch je offline  
Stara 5.4.2007, 4:03   #266
ssSss
Član
 
Član od: 26.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 199
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 71 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ajd neka mi neko ukratko objasni o cemu se ovde radi, jer srtvarno nemam vremena da citam sve ovo.
ssSss je offline  
Stara 5.4.2007, 4:07   #267
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
ssSss kaže: Pregled poruke
Ajd neka mi neko ukratko objasni o cemu se ovde radi, jer srtvarno nemam vremena da citam sve ovo.
Na prvoj strani ti je sustina... U pitanju je veliko srce!
glitch je offline  
Stara 5.4.2007, 7:25   #268
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma, akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Kad je neko predložio banere, malko sam razmišljao kako bi se to moglo izvesti. Nažalost, dizajn foruma je feoma nepraktičan za banere jer je prekrivena cela površina strane. Baner bi mogao da "uleti" negde gore. Možda eventualno da se alternativno smenjuje sa onim "Svi bajtovi vode na jedno mesto". Ali to ne bi bilo upečatljivo jer retko ko uopšte to gleda.
Kažeš: ''malko sam razmišljao kako bi se to moglo izvesti''
E, mogu sa zadovoljstvom primetiti da je to već nešto, jer malko tvog razmišljanja može puno da nam donese ...
ako su ti potrebne kakve stimulacije za razmišljanje u vidu teške love, lakih žena i brda alkohola ...
nemamo ništa protiv, slobodno priloži.

Pa, malko sam i ja razmišljao i prilažem u to ime sličicu, srce je animirani gif, prostor je onaj prazni deo ali sve se vidi da ne objašnjavam.


Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ono što bi možda bilo najpraktičnije, bilo bi da se ova tema izdvoji kao kategorija, ili da se napravi nova kategorija koja bi se zvala, recimo AKCIJE i pod njom (trenutno) bude samo ova tema. To bi, naravno, bilo smešteno negde na vrhu i verujem da bi bilo uočljivo.

Razgovaraću s kolegama da vidimo kako bi to najbolje bilo izvesti.
Opcija B u kojoj kažeš da bi moglo doći do izdvajanja teme u zasebnu celinu mi se čini takodje odlična, naročito što bi u toj celini moglo da se nadje par srodnih tema kao što su:
Fotografije za računar sa srcem foruma!
Parčence duše!
a verujem da će se naći i još koja slična tema ...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	baner002W.jpg
Viđeno:	79 puta
Veličina:	92,4 KB
ID:	7115  

Poslednja ispravka: Simke (5.4.2007 u 8:51) Razlog: Dopuna
Simke je offline  
Stara 5.4.2007, 10:59   #269
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Simke, ja malopre uplatio, proveri i vidi da li se vidi, jerbo mi je teta za šalterom bila jako sumnjičava, u fazonu "da ne skupljate vi pare za drogu"??? Mislim nije rekla, ali me je tako gledala, još ne razume šta je Dragon Slayer...
Ja sam uplatio pod imenom, a u nameni sam napisao zajednička akcija - DragonSlayer.... Nadam se da nisam omanuo neki broj u računu....
DragonSlayer je offline  
Stara 5.4.2007, 14:32   #270
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Simke, ja malopre uplatio, proveri i vidi da li se vidi, jerbo mi je teta za šalterom bila jako sumnjičava, u fazonu "da ne skupljate vi pare za drogu"??? Mislim nije rekla, ali me je tako gledala, još ne razume šta je Dragon Slayer...
Ja sam uplatio pod imenom, a u nameni sam napisao zajednička akcija - DragonSlayer.... Nadam se da nisam omanuo neki broj u računu....
Valjda nisi omanuo nijednu cifricu inače odoše novci bogapitajgde ...

Uplata se može videti tek za 24 časa, što znači za jedno pet dana.
Deluje smešno ali je upravo tako, pošto su praznici banke neće raditi.

Stanje na računu u ovom trenutku iznosi: 13.691,50 dinara.
Simke je offline  
Stara 5.4.2007, 16:19   #271
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

bio bih zahvalan kada bi mogao da proverish i moju uplatu br. rachuna je dobar 100% ali eto da znam da nisam omanuo


Nemoj da si shtek radost je najveci lek
mad_skillz je offline  
Stara 5.4.2007, 17:52   #272
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

najjaci su ovih dinar i po sto strce
Mr. Garrison je offline  
Stara 5.4.2007, 21:57   #273
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Povecacemo ovu cifru posle praznika,nikako da me salter vidi,nema vremena.Ipak treba da se nesto uradi na uocivosti ove teme,ja i dalje verujem da dosta forumasa uopste nije ni pogledala ovu temu.
todos je offline  
Stara 6.4.2007, 9:06   #274
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Pa bre, stavite je kao sticky čim se udje na forum, da se vidi, ili josšbolje na sajt, jer gomila nas i ne ulazi preko sajta, jednostavno odma uskačem na forum, na omiljenu temu....
DragonSlayer je offline  
Stara 7.4.2007, 10:56   #275
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Akcijom sam oduševljen !!! Svaka čast, ovo je nešto izvanredno!

Nekoliko konkretnih predloga :

- trebalo bi malo više forsirati reklamu same akcije (ja sam tek pre neki dan saznao!)

- treba otvoriti jednu posebnu sticky temu na kojoj bi samo SIMKE mogao da postuje i da izveštava o stanju na računu, na recimo svakih 5-7 dana

- što se tiče priloga, mislim da bi trebalo pucati na to da SVAKI aktvian član uplati bar 100-200 dinara, jer sa toliko bi se moglo još nešto i uraditi

- što se tiče računara, mislim da bi se trebalo bazirati na naku BASIC varjantu kompa, ne neki high-end, jer bi tako mogli pružiti veći broj kompova, što je najbitnije, čini mi se

- da se ljudi uzdrže od komentara tipa "hajde da skupimo meni za novi 8800" ... stvarno je neumesno. Te postove bih prisao ...

- možda bi trebalo preko redakcije SK stupiti u vezu sa nekim od većih firmi koje bi omogućile da se dobiju računari i komponente po ZAISTA nabavnoj ceni (ceni za koju oni uvezu taj komp u zemlju). Mislim da niko ne bi propao bez zarade na 10-tak kompova
Proxima je offline  
Stara 7.4.2007, 11:05   #276
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

I još jedan predlog:

da se ljudim akoji su uplatili okači jedna značkica pored nicka ili avatar, kao što to deli CK za davaoce krvi
Proxima je offline  
Stara 7.4.2007, 11:50   #277
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
Akcijom sam oduševljen !!! Svaka čast, ovo je nešto izvanredno!

Nekoliko konkretnih predloga :

- trebalo bi malo više forsirati reklamu same akcije (ja sam tek pre neki dan saznao!)
Reklame nikada nije dosta, treba nešto činiti i mislim da je VojaM dao najkonkretniji i najbolji predlog, akciju i još par tema bi trebalo izdvojiti iz mnoštva ostalih tema... a može i baner, što da ne.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
- treba otvoriti jednu posebnu sticky temu na kojoj bi samo SIMKE mogao da postuje i da izveštava o stanju na računu, na recimo svakih 5-7 dana
Nema potrebe, akcija je naša te stoga nema potrebe za odvajanjem ni razlikovanjem bilo koga od nas ... u ovoj akciji smo svi jednaki sa istim pravima i obavezama. Izveštaje svakako dajem povremeno bez nekih pravila, več kako se traži.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
- što se tiče priloga, mislim da bi trebalo pucati na to da SVAKI aktvian član uplati bar 100-200 dinara, jer sa toliko bi se moglo još nešto i uraditi
Pa, uplaćuje svako ko želi, onoliko koliko može i hoće... ne možemo uvesti nikakav porez u vidu 100-200 dinara za aktivne članove jer uplata u ovaj fond nije i ne sme da bude obaveza.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
- što se tiče računara, mislim da bi se trebalo bazirati na naku BASIC varjantu kompa, ne neki high-end, jer bi tako mogli pružiti veći broj kompova, što je najbitnije, čini mi se
Mislim da nam i nije cilj high-end komp ali u svakom slučaju cilj nam je pristojan i korektan računar, ipak nešto jači od Basic varijante kakva se može naći u ponudama.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
- da se ljudi uzdrže od komentara tipa "hajde da skupimo meni za novi 8800" ... stvarno je neumesno. Te postove bih prisao ...
U pitanju je bila šala, mislim čak da je taj član učestvovao medju prvima.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
- možda bi trebalo preko redakcije SK stupiti u vezu sa nekim od većih firmi koje bi omogućile da se dobiju računari i komponente po ZAISTA nabavnoj ceni (ceni za koju oni uvezu taj komp u zemlju). Mislim da niko ne bi propao bez zarade na 10-tak kompova
Za takav dogovor nam nije neophodna redakcija, dobićemo komponente po nabavnoj ceni, mi znamo šta i kako kupujemo a naročito po kojim cenama.
Naravno imamo mi nešto prijatelja i nekih veza ...



Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
I još jedan predlog:

da se ljudima koji su uplatili okači jedna značkica pored nicka ili avatar, kao što to deli CK za davaoce krvi
Ovo ću najvatrenije podržati za sve dobrovoljne davaoce koji to učine 25, 50, 100 i više puta ...
tako to nekako ide i kod dobrovoljnih davalaca krvi,
značke, kačketi, majice, privesci, kalendari, hemijske i sl. se dele samo na dan dobrovoljnih davalaca u ime višestrukog davanja doza od po 250 ml.
Simke je offline  
Stara 7.4.2007, 11:51   #278
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

(nastavak prethodne poruke)

Posle pojedinačnih davanja ide čaj i sendvič a to već možemo organizovati, skuvaćemo kazan čaja pa ćemo izvršiti podelu uz ceremoniju predaje Računara sa srcem.
Tempom kojim napredujemo očekujem kraj akcije negde u zimskim mesecima tako da će nam topao čaj vrlo dobro doći.
Simke je offline  
Stara 7.4.2007, 12:57   #279
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
I još jedan predlog:

da se ljudim akoji su uplatili okači jedna značkica pored nicka ili avatar, kao što to deli CK za davaoce krvi
Ovo je odlicna ideja - ne samo da bi se hvalili, mnogo je bitnije da bi to uticalo na popularnost teme. Mogli bi od toga da napravite link ka ovoj temi, pa kad neko ko ovo nije video klikne na to da bude prebacen na prvu stranicu ove teme.
3*.v1ru5 je offline  
Stara 7.4.2007, 14:26   #280
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

neki od nas to i rade


Nemoj da si shtek radost je najveci lek
mad_skillz je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com