Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2008, 9:35   #1
oceaan
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Kako redizajnirati DVD

Dobio sam DVD disk sa BUP - IFO - VOB fajlovima. Ovi poslednji idu normalno u WMP, dok su prva dva Windowsu nepoznata.

Krajnji cilj mi je da u nekom programu (po mogućnosti Adobeovom) demontiram ceo sadržaj, tj. da dobijem video clipove, slike, tekst, audio zapise... sve pojedinačno, pa da ih onda u Premiere presložim drugačije i da nakon toga ponovo napravim DVD sa titlovima, menijima i sl.

Da li neko zna i da li može malo detaljnije da opiše ceo postupak?
Hvala unapred!
oceaan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 11:05   #2
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kako redizajnirati DVD

DVDShrink bi ti trebao pomoći u tome .... bar za početak ... free je, i možeš ga skinuti sa milion mesta sa neta.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 15:34   #3
oceaan
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Thanks

Hvala Ti. Javiću ovde kakva su iskustva. Mada vidim da je poslednja verzija napravljena davne 2004. god. Pitam se da li je moguće da Adobe nema tako nešto?
Pozdrav.
oceaan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 20:43   #4
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Kako redizajnirati DVD

Womble mpeg video wizard je reenje za tebe.

http://www.womble.com/products/dvd.html
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srlle na korisnoj poruci:
oluja (29.10.2008)
Stara 30.10.2008, 0:48   #5
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Kako redizajnirati DVD

Citat:
Dobio sam DVD disk sa BUP - IFO - VOB fajlovima. Ovi poslednji idu normalno u WMP, dok su prva dva Windowsu nepoznata.
Video DVD se i sastoji iz IFO, BUP i VOB fajlova. VOB fajlovi sadrže video, zvuk, prevod, menije, a IFO fajlovi informacije gde se šta od toga nalazi u VOB fajlovima. BUP fajlovi su rezervne kopije IFO fajlova, ako se nešto desi IFO fajlu, BUP-u se samo promeni ekstenzija u IFO.
Šta god da uradiš (presložiš po svojoj volji), kad budeš hteo to da sačuvaš kao video DVD, opet ćeš dobiti IFO, BUP i VOB fajlove.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 19:39   #6
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Kako redizajnirati DVD

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Dobio sam DVD disk sa BUP - IFO - VOB fajlovima. Ovi poslednji idu normalno u WMP, dok su prva dva Windowsu nepoznata.
InFOrmation je fajl u kome se nalaze informacije za navigaciju DVD-a, a BackUP je kopija prethodnog fajla, u slučaju da je isti oštećen i da ga player ne može pročitati on pristupa čitanju BUP fajla. U VideoOBject fajlu se zapravo nalazi sav video i audio sadržaj zajedno sa prevodima i on je multipleksiran (objedinjen u jedan fajl) i podeljen na VOB-ove veličine 1GB.
Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Krajnji cilj mi je da u nekom programu (po mogućnosti Adobeovom) demontiram ceo sadržaj, tj. da dobijem video clipove, slike, tekst, audio zapise... sve pojedinačno, pa da ih onda u Premiere presložim drugačije i da nakon toga ponovo napravim DVD sa titlovima, menijima i sl.
Da bi demultipleksirao (izdvojio) sve video, audio i subtitle fajlove potreban ti je PgcDemux. Ako samo želiš da promeniš navigaciju DVD-a, da promeniš pozadinsku sliku menija i da dodaš nove tastere, onda nije potrebno da vršiš kompletan re-authoring, već su ti dovoljni PgcEdit i VobBlanker.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
oluja (31.10.2008), Spawn BG (30.10.2008), yoshida (30.10.2008)
Stara 2.11.2008, 20:02   #7
oceaan
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako redizajnirati DVD

Poludecu, zbrka mi je u glavi oko svega ovoga. Zapinjem na svakom koraku.

Ima li neko (u Bgd) da daje casove - Premiere CS3

Dakle izrada spota npr.
Pravljenje DVDa i ripovanje.

Moram proci sve ovo korak po korak, sa nekim ko zna.

Moj tel: 064/225-9937
ocean@ikomline.net

Hvala svima na odgovorima, znacilo mi je u izvesnoj meri.
oceaan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 21:17   #8
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Kako redizajnirati DVD

Mogao bih ti pomoći u vezi kompletnog autoringa DVD-a, kao i ripovanje, kompresovanje, izbacivanje suvišnog sadržaja i slično. Hajde opiši šta tačno želiš da dobiješ od postojećeg DVD-a koji si naveo na početku posta i koji je film u pitanju? Za to ne moraš da uzimaš časove, već mogu da ti napišem tutorijal. Ako već hoćeš da izvršiš kompletan authoring onda ti nije potreban Premiere, već neki od programa te namene kao što su: Adobe Encore, Sonic Scenarist, DVD Maestro, DVD Lab, DVD Architect. Ako baš hoćeš da naučiš Premiere onda potraži na netu video tutorijale kao što su Total Training i Lynda.com.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 8:47   #9
oceaan
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako redizajnirati DVD

Evo ovako:

Treba da napravim mali spot - filmic od 5-10 min.
Materijal je nesto sa harda, nesto sa neta, nesto sa DVD-a.

Pitanja:
Kako da skidam sa YouTube npr. video materijal u rezoluciji za NTSC, mogu li to kasnije podesiti nekako, posle skidanja. Postoje li na mrezi mesta gde se mogu skinuti clipovi za NTSC i PAL standard?

Montažu radim u Premiere CS3. Ima nešto grafike u spicama, JPG, muzike...

Kada sam u Premiere renderovao jedan .m2v i .wav klip, koji su u startu bili teški zajedno oko 600MB - na kraju sam dobio .avi od skoro 2.5 GB. i uz to još slika podrhtava na nekim mestima.

Inace, onaj tvoj PgcDemux mi je odradio posao što se A/V razdvajanja tiče, ali u originalnom fajlu ima i animiranog teksta, logo... kako i to da uklonim.

Ja sam do sada radio PrePress, u montažu sam zagazio tek od nedavno. Puno tutorijala sam poskidao, ali... sve mi to nesto pojasni, a nesto jos vise zapetlja.

Treba mi obuka, bez sumnje, sa nekim ko radi to rutinski, ali ako imas vremena i za neki detaljan tutorijal korak po korak... bio bih zahvalan.

Poslednja ispravka: oceaan (3.11.2008 u 9:42)
oceaan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 18:53   #10
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Kako redizajnirati DVD

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Pitanja:
Kako da skidam sa YouTube npr. video materijal u rezoluciji za NTSC, mogu li to kasnije podesiti nekako, posle skidanja.
Nije bitno u kom su formatu, svakako možeš izvrišiti konverziju iz PAL u NTSC i obrnuto.

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Postoje li na mrezi mesta gde se mogu skinuti clipovi za NTSC i PAL standard?
Koji klipovi te konkretno interesuju?

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Kada sam u Premiere renderovao jedan .m2v i .wav klip, koji su u startu bili teški zajedno oko 600MB - na kraju sam dobio .avi od skoro 2.5 GB. i uz to još slika podrhtava na nekim mestima.
Koja si podešavanja koristio i zašto si odabrao avi format? Ako već hoćeš da pripremiš fajlove za izradu DVD-a onda ćeš morati da se pridržavaš specifikacije.

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Inace, onaj tvoj PgcDemux mi je odradio posao što se A/V razdvajanja tiče, ali u originalnom fajlu ima i animiranog teksta, logo... kako i to da uklonim.
Da li su ti animirani tekst i logo sastavni deo filma ili oni čine pozadinu menija, ili su kao neki poseban dodatak prisutni na DVD-u?

Citat:
oceaan kaže: Pregled poruke
Treba mi obuka, bez sumnje, sa nekim ko radi to rutinski, ali ako imas vremena i za neki detaljan tutorijal korak po korak... bio bih zahvalan.
Kao što rekoh u prethodnom postu, mogu ti pomoći oko izrade DVD-a sa pomenutim programima, ali sam jako malo koristio Premiere, pa bi bilo dobro da postaviš novu temu posebno za njega. U svakom slučaju, za vikend ću imati slobodnog vremena pa ću dobro pročešljati knjige i tutorijale vezane za Premiere, koje sam i onako planirao da pređem, pa ću pokušati da ti pomognem.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com