Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2008, 10:38   #1
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Out of sync

Imam problem oko dvd-a. Naime posle uradjenog demuxe preko PgcDemux ili DVD Decrypter ( dobijen m2v i ac3) , ubacivanja titla i ponovnog pakovanja sa DVD-lab PRO 2 ili IfoEdit desava mi se razmimoilazenje videa i audia tj. audio ide napred par sekundi. Inace ovo se ne desava kod svih filmova. Da li je u pitanju nekakva zastita i kako ovo moze da se resi. Hvala unapred
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 14:22   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Out of sync

Da li si kod PGCDemuxa kliknuo na Check A/V Delay? Ova opcija ti vraca za koliko ms odredjen audio strema zuri/kasni Ukoliko je 0ms trebalo bi da je perfektno sinhronizovano. E sada ako je razlicito od nule +/- ms onda trebas da primenis taj Delay da bi ga doveo u perfektnu sinhronizaciju. E sada da bi to uradio bez da gubis na kvalitetu, moras da koristis program DelayCut, jedno malo besplatno programce, koji radi posao perfektno.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 18:05   #3
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Re: Out of sync

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Da li si kod PGCDemuxa kliknuo na Check A/V Delay? Ova opcija ti vraca za koliko ms odredjen audio strema zuri/kasni Ukoliko je 0ms trebalo bi da je perfektno sinhronizovano. E sada ako je razlicito od nule +/- ms onda trebas da primenis taj Delay da bi ga doveo u perfektnu sinhronizaciju. E sada da bi to uradio bez da gubis na kvalitetu, moras da koristis program DelayCut, jedno malo besplatno programce, koji radi posao perfektno.

Jesam kod PGCDemixa proverio CHECK A/V Delay ali nema vrednosti tj. none e sad kad uradim demux dvd decripterom audio ima oznaku
VTS_07_1 - 0x80 - Audio - AC3 - 6ch - 48kHz - DRC - English - DELAY -85ms.AC3
e sta mu znaci ovo DELAY - 85? Da li je to vrednost koja je trebala da bude na CHECK A/V Delay? Probao sam u DVDLab-u da pomeram delay +-85ms ali bez uspeha.

Edit: evo probao sam i sa DelayCut-om i prebacio sa -85ms na 0 i opet nista. Da li postoji nacin da se vidi koliko je razmimoilazenje u ms?

Poslednja ispravka: sima strahota (2.11.2008 u 20:08)
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 20:17   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Out of sync

Da to je Delay, medjutim kao sto rekoh ona ne mora da bude tacna, dvd decrypter je pokazao da postoji neki delay, ali to je delay prepisan iz IFO headera. E sada jedino ti preostaje da demuxujes taj DVD preko DMPEGDec-a http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec153.zip on takodje u filename-u pokaze koliko je delay, probaj taj delay da primenis u delaycut-u. Takodje mozes da probas da demuxujes preko programa eac3to http://madshi.net/eac3to.zip sa komandom eac3to VTS_01_1.VOB+VTS_01_2.VOB+VTS_01_3.VOB+.....+VTS_0 1_n.VOB imefajla.m2v a on ce sam da demuxuje sve ostale streamove, jedina prednost jeste sto ec3to automatski primenjuje delay na stream.

I zadnja opcija jeste da manuelno trazis perfektnu sinhronizaciju preko recimo VirtualDub-a i slicnih programa.

E da reci mi o kom se filmu radi?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2008, 20:29   #5
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Re: Out of sync

Wall-E.DVDR-Counterfeit
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 16:38   #6
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Out of sync

Citat:
sima strahota kaže: Pregled poruke
Jesam kod PGCDemixa proverio CHECK A/V Delay ali nema vrednosti tj. none
To bi značilo da nema zvuka, što me navodi na pomisao da si izabrao pogrešan IFO. Ako na DVD-u imaš više IFO fajlova i kada izabereš jedan od njih treba u polju PGC Selection da ti bude selektovano Titles i ispod njega da ti je prikazano vreme filma:



Citat:
sima strahota kaže: Pregled poruke
e sad kad uradim demux dvd decripterom audio ima oznaku
VTS_07_1 - 0x80 - Audio - AC3 - 6ch - 48kHz - DRC - English - DELAY -85ms.AC3
e sta mu znaci ovo DELAY - 85? Da li je to vrednost koja je trebala da bude na CHECK A/V Delay? Probao sam u DVDLab-u da pomeram delay +-85ms ali bez uspeha.
Kašnjenje zvuka možeš ispraviti u programu MuxMan, kojim možeš multipleksirati video, audio i subtitle fajlove:

Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2008, 16:22   #7
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Re: Out of sync

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
To bi značilo da nema zvuka, što me navodi na pomisao da si izabrao pogrešan IFO. Ako na DVD-u imaš više IFO fajlova i kada izabereš jedan od njih treba u polju PGC Selection da ti bude selektovano Titles i ispod njega da ti je prikazano vreme filma:

Pravi IFO je izabran i sve je lepo podeseno ali je rezultat NONE


Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Kašnjenje zvuka možeš ispraviti u programu MuxMan, kojim možeš multipleksirati video, audio i subtitle fajlove:
Nije problem ispravljanje, to moze da se uradi u u samom DVDLab-u, vec je problem koja je prava vrednost DELAY-a jer svaki program mi je dao drugu vrednost a u stvari mu mom slucaju je bila 3000ms (nasao na forumu) i resio sam problem tako sto sam preko Delatcut-a uradio novi AC3 i to ovako
, ponovo spakovao i radi.
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2008, 17:18   #8
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Out of sync

samo jos jedna stvar kada radis delay sa konstantnom vrednoscu kao u tvom slucaju, onda mozes stisnuti original length i da u Start(msec) upisati delay
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 0:00   #9
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Re: Out of sync

Veruj mi da sam probao sve moguce varijante i samo je u ovoj varijanti pasovalo.

I jos jednom hvala na pomoci!
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Range Out of Sync!!! Erdeljan Boris Grafika 23 4.5.2006 1:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com