Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2013, 11:27   #21
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Uz put neces pogresiti ako probas mod koji pravi cudo od starog dobrog HW-a:
Complex
http://www.homeworld2complex.com/

Tu se moze videti kojim putem treba da idu oni koji zele nastavak...
Mislim da to nije pravi put kojim treba da idu jer to nije homeworld i ako stvarno volim complex.

Evo neki lik je postavio video na gearbox forumu koj bas lepo kaze sta bi homeworld 3 trebao da bude i skroz se slazem sa njim.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=T4f9JYnK914
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 11:55   #22
Gamer Z
Banned
 
Član od: 10.2.2013.
Poruke: 493
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 142 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Ne svidja mi se, i taj lik stavlja sam gejmplej koji je bio i ostao najrevolucionarniji deo igre potpuno u drugi plan. Naravno da su prica, prezentacija i muzika vazni ali to nece uciniti igru sa potpuno drugacijim izvodjenjem naslednikom Homeworld-a.
Ovaj covek u komentarima mu je lepo objasnio:
Citat:
New ideas, yes, but good ideas. But HW is born as space rts and must remain a space rts, with single and multiplayer options. Tha backbone of HW saga is brilliant story and great gameplay with magnificent graphic. A space rts must be a challenge between you and AI or other gamers, needs a single campaign with a story and multiplayer section.... is really different from ground rts. If Gearbox will make a F2P game to gain wide audience then this will be the worst end for HW
Od Gearboxa licno ocekujem da ako naprave novi HW da ce ga praviti i za konzole sto znaci da ce gejmplej pretrpeti drasticne izmene i uproscavanja. Ne bi me cudilo da ga transformisu u ground-based RTS jer je takvu igru mnogo lakse prilagoditi gamepadu nego strategiju u full 3D okruzenju (lik mudro hintuje na megalite i ground-based jedinice iz prvih koncepata za HW2, stvarno je vrhunska korporativna ulizica).
Gamer Z je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 12:22   #23
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
Gamer Z kaže: Pregled poruke
Ne svidja mi se, i taj lik stavlja sam gejmplej koji je bio i ostao najrevolucionarniji deo igre potpuno u drugi plan. Naravno da su prica, prezentacija i muzika vazni ali to nece uciniti igru sa potpuno drugacijim izvodjenjem naslednikom Homeworld-a.
Ovaj covek u komentarima mu je lepo objasnio:

Od Gearboxa licno ocekujem da ako naprave novi HW da ce ga praviti i za konzole sto znaci da ce gejmplej pretrpeti drasticne izmene i uproscavanja. Ne bi me cudilo da ga transformisu u ground-based RTS jer je takvu igru mnogo lakse prilagoditi gamepadu nego strategiju u full 3D okruzenju (lik mudro hintuje na megalite i ground-based jedinice iz prvih koncepata za HW2, stvarno je vrhunska korporativna ulizica).
Mislim da ces da se slozis da taj gameplay ne bi znacio nista bez onako dobro uradjene atmosfere i price. Sto se tice megalita mislim da je to bila vrhunska ideja i steta je sto nije realizovana. Pa ako gearbox ne uspe do uhvati taj hw
"feel" koj su djavo kupovali fransizu a bice jos vece budale ako pokusaju da prave i za konzolu mada mislim da imaju bar toliko mozga. Slazem se da igra treba da ima dobar mulitiplayer je to ipak strategija .
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 18:30   #24
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

evo nekih vesti BBI planira da ima prodavnice kao LoL i Dota 2, takodje se fokusiraju na esport.

http://venturebeat.com/2013/06/05/ha...rsus-dota-lol/
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 23:08   #25
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Mislim da to nije pravi put kojim treba da idu jer to nije homeworld i ako stvarno volim complex.

Evo neki lik je postavio video na gearbox forumu koj bas lepo kaze sta bi homeworld 3 trebao da bude i skroz se slazem sa njim.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=T4f9JYnK914
jes da je off ali sto nije put??
Sigurno nije put da prave ground rts ko sto rekose posle kolege, dzaba atmosfera, muzika i grafika ako gejmplej nije pravi!
Kompleks je vrhunski i logicki nastavak. Evolucija kojom bi trebalo da ide novi HW.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 0:54   #26
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
jes da je off ali sto nije put??
Sigurno nije put da prave ground rts ko sto rekose posle kolege, dzaba atmosfera, muzika i grafika ako gejmplej nije pravi!
Kompleks je vrhunski i logicki nastavak. Evolucija kojom bi trebalo da ide novi HW.
Hardware nema veze sa HW-om i nikada i nece, normalno je da HW bude space rts ako ikada budu napravili. Complex ima puno dobrih ideja ali cinimi se da je sve to previse nabacano meni je logicno da se gradi na originalu a ne na osnovu moda naravno ne treba sve odbaciti.Complex je kao sto mu ime kaze kompleksan
i ja jednostavno ne vidim kako moze da privuce nove igrace a sto je jos gore odbice i fanove HW-a.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 1:12   #27
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Nisam igrao HW ali mi se ovo mnogo svidja. Razgovarao sam sa prijateljom koji je ljubitelj HW-a, navodno, prica bi trebala u neku ruku da bude spiritualni prequel HW-a, posto je u HW ljudska civilizacija napredovala u svemir tako sto je nasla neki derelict shit ciju je tehnologiju harvestovala i tako razvila tehnologiju za space travels i colonization... A ovde bas rade to
Moram da pohvalim i art direction, jedinstven je. Nije cell shaded, vec kao ima izgled kakav imaju koncept art-ovi za scifi, kao neka vrsta skice, razradjenih ideja, bez zavrsnih detalja i dodatne produkcije. Prvi put da vidim ovako nesto...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 7:44   #28
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Nisam igrao HW ali mi se ovo mnogo svidja. Razgovarao sam sa prijateljom koji je ljubitelj HW-a, navodno, prica bi trebala u neku ruku da bude spiritualni prequel HW-a, posto je u HW ljudska civilizacija napredovala u svemir tako sto je nasla neki derelict shit ciju je tehnologiju harvestovala i tako razvila tehnologiju za space travels i colonization... A ovde bas rade to
Moram da pohvalim i art direction, jedinstven je. Nije cell shaded, vec kao ima izgled kakav imaju koncept art-ovi za scifi, kao neka vrsta skice, razradjenih ideja, bez zavrsnih detalja i dodatne produkcije. Prvi put da vidim ovako nesto...
Prequel već ima smisla...
Mada sam više za čistokrvni HW3, ali i ground based prequel bih rado odigrao.
Joj, kad se setim koliko sam dugo se nadao ekspanzijama za HW2, koje na žalost nikad nisu izašle.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 11:53   #29
Gamer Z
Banned
 
Član od: 10.2.2013.
Poruke: 493
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 142 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

http://www.polygon.com/2013/9/1/4684...e-shipbreakers
Citat:
Hardware: Shipbreakers, the spiritual successor to the Homeworld franchise being developed by founding members of Relic Entertainment, is now, thanks to Gearbox Software, officially a Homeworld game.
The game will now be titled Homeworld: Shipbreakers as part of a deal signed by Gearbox and developer Blackbird Interactive at PAX. What's more, Gearbox Software will help Blackbird complete the game with the help of financial and production resources, CEO Randy Pitchford told Polygon today.
Citat:
"Homeworld was a fantastic game and we want to recapture that. But what we're offering with Hardware is really a different kind of RTS experience that isn't found in Homeworld or any other RTS."
Hardware je sada i zvanicno HW prequel.
Ono sto sam rekao o igri i dalje stoji, ovo nije ni blizu ono sto ja zelim od novog HW-a. Nadam se da je u planu i PRAVI HW3.
Gamer Z je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 14:10   #30
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Ovo je samo da bi se videlo da li Homeworld ime jos ima neki znacaj. Ako ima i ako se zarade novci, eto ga HW3.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 14:23   #31
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ovo je samo da bi se videlo da li Homeworld ime jos ima neki znacaj. Ako ima i ako se zarade novci, eto ga HW3.
Ne slazem se sa tim da je shipbreaker samo neki test ipak se zna ko parvi tu igru.Ako budu pravili hw3 nadam se da ce da zovu bbi upomoc jer ne verujem da mogu bez njih da naprave dosledan nastavak.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2013, 15:22   #32
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Promena imena je test, ne igra. Ako igra prodje dobro sa imenom Homeworld, onda ce neko baciti novac da se napravi trojka jer moze da zaradi.

Igra kao igra nije nikakav test, ali sad verujem da ocekuju bolju prodaju i vecu profitabilnost.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 22:44   #33
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Igra vise nije F2P


http://www.rockpapershotgun.com/2013...no-longer-f2p/
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Isko (14.9.2013)
Stara 14.9.2013, 8:38   #34
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Za mene jos bolje
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2015, 16:25   #35
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hardware: Shipbreakers - From The Creators of Homeworld

Nesto novo konacno, malo gameplay-a na pocetku...izgleda fenomenalno



Procedural Cinematography in Homeworld Shipbreakers
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World’s First Intel Atom Platform with Hardware High-Definition Video Decoder Unveiled Picard Vesti 0 11.3.2009 1:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com