Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2017, 20:22   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Cold Waters

Vec duze pratim ovu igru i izleda da ce izaci uskoro. Prave je ljudi iza igre Atlantic Fleet, samo sto ce ovaj naslov biti naslednik poznate Microprose igre "Red Storm Rising". Osim par slika nema bas mnogo gameplay klipova, ali po onome sto imamo izgleda obecavajuce. Ipak je mali tim u pitanju. Igra bi trebala da izadje u maju, mozda i ranije.


Cold Waters
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2017, 23:10   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

https://www.rockpapershotgun.com/201...aters-preview/


Ne zna se tacan datum ali uskoro izlazi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2017, 1:06   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Novi trejler

Cold Waters



Juna izlazi, jos uvek nista tacnije
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2017, 3:22   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Gameplay
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (4.6.2017)
Stara 5.6.2017, 18:30   #5
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Igra je upravo izašla na Steamu.

Cena je 37$:

http://store.steampowered.com/app/541210/Cold_Waters/
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
pentraksil (5.6.2017)
Stara 6.6.2017, 0:25   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Zasad zaista nije losa igra, mada ima nekih stvari koje bi trebalo popraviti (dodatne informacije itd). Treba vremena dok se malo ne naviknete, iako kontrole i UI lice na arkadu, igra bas nije toliko laka i jednostavna. Kontrolisanje lako, ali savladati sve to ipak nije jednostavno Izbegavanje razaraca u SH-u je maciji kasalj u odnosu na ovo (iako su dosta drugacije igre)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2017, 6:51   #7
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Gledao sam juče malo nekog lika kako je igra i prenosi uživo.

Iako sve lepo izgleda, čini mi se da ima dosta arkadnog (ili je barem tako izgledalo). Naime, prilikom obračuna sa jednom sovjetskom podmornicom, torpeda su prštila na sve strane, a budući da je pogled izvana, on ih je sve redom izbegavao praveći manevre kao na reliju.

Ono što odmah upada u oči jeste da nema glasova članova posade koji potvrđuju naređenja i, daleko bitnije, daju informacije o tome šta se dešava (novi kontakt na sonaru, ispaljen torpedo itd). Onaj mali prozor u desnom uglu nije adekvatan za to jer u toku napetih situacije iskačući tekst u malom prozoru nije dovoljno pregledan.

Trenutno se ne može igrati sa Sovjetima što je meni lično minus. No, ne treba biti previše strog. Igra je tek izašla i sa velikom pažnjom ću pratiti razvoj situacije.

Ja sam očekivao cenu do 30 dolara. Ovo je malo više od toga.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2017, 10:26   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Gledao sam juče malo nekog lika kako je igra i prenosi uživo.

Iako sve lepo izgleda, čini mi se da ima dosta arkadnog (ili je barem tako izgledalo). Naime, prilikom obračuna sa jednom sovjetskom podmornicom, torpeda su prštila na sve strane, a budući da je pogled izvana, on ih je sve redom izbegavao praveći manevre kao na reliju.

Ono što odmah upada u oči jeste da nema glasova članova posade koji potvrđuju naređenja i, daleko bitnije, daju informacije o tome šta se dešava (novi kontakt na sonaru, ispaljen torpedo itd). Onaj mali prozor u desnom uglu nije adekvatan za to jer u toku napetih situacije iskačući tekst u malom prozoru nije dovoljno pregledan.

Trenutno se ne može igrati sa Sovjetima što je meni lično minus. No, ne treba biti previše strog. Igra je tek izašla i sa velikom pažnjom ću pratiti razvoj situacije.

Ja sam očekivao cenu do 30 dolara. Ovo je malo više od toga.

Jeste pomalo arkadna, ali ta torpeda se ne vide ukoliko nisu na senzorima. 3D mapa je u sustini takticka mapa. Meni se sinoc desilo da nema nicega na 3D mapi pa mi se torpedo stvorio ispred nosa, tek kada su proradili senzori Nije mi bilo spasa Koliko sam ja video, to moze da se iskljuci, u opcijama postoji nesto nisam bas testirao. Slazem se i za odzive posada, prozorcic je isuvise neprimetan za neke bitne informacije. Sovjeti su u planu, kao i jos mnogo drugih stvari, ali sve zavisi od prodaje. Ja mislim da tim ima oko troje ljudi
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (7.6.2017)
Stara 7.6.2017, 11:59   #9
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Hvala na objašnjenju.

Ja već očekujem "Red October" sound mod kada izađu Sovjeti
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2017, 11:46   #10
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Cold Waters

problem je što senzori ne pokrivaju svih 360 stepeni pa se dešava da protivnički torpedo otkrijete prekasno . Verovano je i data mogućnost da u 3D gledamo torpeda jer u igri ne postoji sistem kako bismo izbegli torpedo bez toga. Doduše nisam još isprobao onu kameru da vidim na šta to liči.

Igra se više bazira na stealth komponenti podmornice. potapanja su lakši deo, najteži deo je prići i kasnije uteći i to je ono na šta developeri ciljaju po meni. Očigledno su im se svidele najave Uboot igre pa su ih preduhitrili sa ovom hladnoratovskom verzijom
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2017, 2:25   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Citat:
director kaže: Pregled poruke
problem je što senzori ne pokrivaju svih 360 stepeni pa se dešava da protivnički torpedo otkrijete prekasno . Verovano je i data mogućnost da u 3D gledamo torpeda jer u igri ne postoji sistem kako bismo izbegli torpedo bez toga. Doduše nisam još isprobao onu kameru da vidim na šta to liči.

Igra se više bazira na stealth komponenti podmornice. potapanja su lakši deo, najteži deo je prići i kasnije uteći i to je ono na šta developeri ciljaju po meni. Očigledno su im se svidele najave Uboot igre pa su ih preduhitrili sa ovom hladnoratovskom verzijom
Uboot je ipak dosta drugaciji od ovoga.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2017, 17:05   #12
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Ja ispalio 2 torpeda, potopio 2 podmornice, zaustavio motor jer se na sonaru pojavila Akula i sada, cekam je da pridje i hajde samo da ispalim u holdu na nju jos jedan torpedo, ali posto torpedo ostavlja trag, a ja se nisam pomerao pokida me torpedo sa te Akule (taj torpedo sa Akule je ispaljen posle 3 sekunde od mog gadjanja, a cekao sam jedno 3 minuta i nisam se pomerao da vidim bas sta ce da bude, misleci da ce da me kojim slucajem zaobidje, ali je gadjala po tragu tog torpeda).
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2017, 19:21   #13
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Cold Waters

jes da su mi najveći uspesi u kampanjama zatobljeništvo koje nejverovatnije neću preživeti podeliću par saveta koje sam pokupio.

Na strateškoj mapi kada neprijatelj krene da vas presretne , stanite u mestu jer u tom slučaju na početku bitke ići ćete 5 čvorova na sat i neće moći da vas detektuju sa par desetina km. Ako se krećete sa levim klikom ići ćete 25kts a desnim klikom 15kts.

bitku startujte sa close to 25 a ne kako je to u tutorijalu pokazano sa all hands .... jer na prvi način startujete dosta daleko od neprijatelja i imate priliku da se organizujete pre prvih borbi.

Ginućete mnogo jer je avijacije ekstremno nerealna. Rusi imaju vazdušnu nadmoć svuda na mapi pa vas nadleće gomila aviona i helikoptera non stop. Devovi će ovo promeniti ali dok taj peč ne dođe moraćemo da se igramo mačke i miša.

Koristite terhmahl layers u svoju korist ukoliko ih imate u toku borbe. Ako je protivnik izad vas ne igraju ulogu ali u svim ostalim slučjaevima odlično vas sakrivaju od neprijatelja.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 11:06   #14
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

S kojim podmornicama može da se upravlja i primećuje li se neka značajana razlika među njima u smislu stvaranja buke i mogućnosti detekcije?
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 13:06   #15
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Cold Waters

postoji 5 vrsta američkih podmornica sa kojima se može upravljati. 3 od njih u dve varijante, zavisno da li igrate kampanju iz 60-ih ili 80-ih. Tih 5 podmornica su :
1. Los Angeles
2. Narwhal
3. Sturgeon (early version u kampanji 1968)
4. Permit (early version u kampanji 1968)
5. Skipjack (early version u kampanji 1968)

Podmornice su različito naoružane tako da sa njima utičete na težinu kampanje ili misije. Navodno imaju i različite stealth osobine ali ljudi većinom govore da nisu stekli taj utisak. Teško je to oceniti jer kad vas jednom detektuje neprijatelj jako je teško izvući se zbog avijacije koje je dosta nerealna. Kad srede avijaciju onda će se to moći proveriti.

Od naoružanja tu se različiti tipovi torpeda zavisno od kampanje, zatim moss ("torpedo" koji imitira podmornicu, noisemaker-i, protiv brodske rakete i naravno tomahavci

Od ruske mornarice tu je 20 klasa podmornica, 30 klasa brodova, 2 tipa helikoptera, 2 tipa aviona i 2 KITA (ne pitajte zašto ). Sa rusima za sada ne može da se igra.

Igra je dosta zanimljiva sa operativnog nivoa. Misije su teške i to na normal. Konkretno ja nisam našao da je iko uspeo da izvuče komandose iz neke ruske luke. Takozvana kamikaza misija koju ja više i ne pokušavam nego namerno fail-ujem.

Kampanja se odigrava preko vesti a na vesti utiču vašu uspesi. Na početku rusi dominiraju a posle prve 2 misije u zavisnosti od vaše uspešnosti ratna sreća se menja tamo vamo.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (10.6.2017)
Stara 10.6.2017, 13:57   #16
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Citat:
director kaže: Pregled poruke
jes da su mi najveći uspesi u kampanjama zatobljeništvo koje nejverovatnije neću preživeti podeliću par saveta koje sam pokupio.

Na strateškoj mapi kada neprijatelj krene da vas presretne , stanite u mestu jer u tom slučaju na početku bitke ići ćete 5 čvorova na sat i neće moći da vas detektuju sa par desetina km. Ako se krećete sa levim klikom ići ćete 25kts a desnim klikom 15kts.

bitku startujte sa close to 25 a ne kako je to u tutorijalu pokazano sa all hands .... jer na prvi način startujete dosta daleko od neprijatelja i imate priliku da se organizujete pre prvih borbi.

Ginućete mnogo jer je avijacije ekstremno nerealna. Rusi imaju vazdušnu nadmoć svuda na mapi pa vas nadleće gomila aviona i helikoptera non stop. Devovi će ovo promeniti ali dok taj peč ne dođe moraćemo da se igramo mačke i miša.

Koristite terhmahl layers u svoju korist ukoliko ih imate u toku borbe. Ako je protivnik izad vas ne igraju ulogu ali u svim ostalim slučjaevima odlično vas sakrivaju od neprijatelja.

To sa avijacijom je izgleda neki bag, nije bilo planirano u pocetku Kazu da ce popraviti, videcemo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 18:53   #17
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Biće ovo, rekao bih, vrhunska zanimacija kada ubace Sovjete i srede te neke greškice.

Vidim da je skroz modabilna, a to već samo po sebi garantuje veliku količinu zanimljivog sadržaja.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2017, 23:24   #18
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Cold Waters

Nels je danas popodne na FB grupi Subsima objavio audiciju za glasovne glumce za ovu igru.

Dakle, u dogledno vreme ćemo dobiti glasovne odzive posade.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2017, 16:16   #19
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cold Waters

Izasla su vec 2 peca, popravlja se vec dosta stvari.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2017, 22:55   #20
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Cold Waters

rešili su problem aviona koji non stop nadleću iznad vas međutim sad je do izražaja došao helikopter koji je previše "srećan" sa slučajno izabranim mestom da vas traži. Vidim da ljudi traže da se i on nerfuje.

Po meni su AI podmornice pegla, retko kad vas i detektuju, jedino će otati brodovi kao nezgodan protivnik posebno udaloy klasa.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Rise of the Tomb Raider Srdjan Novitovic Akcione igre 1360 17.1.2019 14:41
Problem sa cold boot-om. ColdBoot Kvarovi 4 8.1.2013 18:17
Problem sa cold boot-om. ColdBoot Kvarovi 0 4.1.2013 20:10
Cold war crisis Generals total conversion Ghost Strateške igre 1 4.9.2008 11:20
Dangerous Waters BigBadVuk Simulacije vožnje 0 4.1.2006 19:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com