Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2017, 16:18   #81
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
nikola1ns kaže: Pregled poruke
Jos uvek,gde god da se pojavi neka dilema oko kupovine fona,na sve strane mlate sa Kinezima. Hajde Xiaomi-jedan je dovoljan ,ali sad vec sa nekim Leeco,Le mika,Le djoka ,sta li je vec....
Buraz ti idi pa kupi fon i daj 250 evra za teski krs sa 2GB RAM-a, SD650 i uzivaj u njemu samo zato sto na poledjini pise ASUS ili Samsung.

A ja cu da koristim SD820, sa 6GB RAM-a i 2K ekranom za 200 evra. Mene bas zabole da li je nazad nacrtana jabuka ili sljiva ako je telefon dobar i ako to potvrdjuju svi izvori.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 20:20   #82
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

@LoneWolf

Iz tvoje poruke jasno je da nemas nikakve veze sa ni sa Asusom,a cini se niti sa normalnim brendovima,kao ni sa smislenim govorom i normalnim obracanjem i pisanjem. To su gluposti,da dodam nesto o tebi sto se vidi iz poruke,pogotovo je besciljno i nepotrebno.
Necu se vise nastavljati sa idiotskim porukama,a cini se i takvim likovima,gubiti vreme i energiju,ovo pocinje biti gore od Informera i Zadruge zajedno.
Da nije sve kao sto pise na papiru iz kog si izvukao podatke,a da imas malo volje i ,zapravo,mogucnosti da nesto naucis znao bi zasto ,npr.,baterija od 2650mAh na 5'2 ili 3000mah na 5'5 traje koliko (ili cak i vise) od nekih sa cifrom od 3500-4000mAh ili vise (na papiru) ,kombinacija SoC i optimizacije softvera.
Za Asus se (rekao bih jedino,posebno za modele u visem rangu) moze reci da ima izvesnu cenu (mozda malo vecu,zavisi kako za koga) i dosta bloatware-a,ali to se na (rekao bih svim) boljim modelima moze deinstalirati,ne samo onemoguciti,pa i to otpada. Neke "detalje" nemaju ni skuplji modeli Samsunga,Huawei,LG i IPhone-posebno ovi u cenovnom rangu. Neki od ovih su i bolji ,ali bas mnogo skuplji. U svakom slucaju ,po svim analizama,bolji ili "kompletniji" je od Moto G4,adekvatnih Lenovo i LG modela za poredjenje,cak i boljih-sto sam vec pomenuo.
Samo jedan mali primer,razlika izmedju budzetskih i "modernih" mobilnih za skoro jednokratnu upotrebu i onih koji su tu i posle (ili preko) sest moseci u aktuelnoj ponudi.
Da ne pominjem mogucnost kupovine u vecim i zvanicnim lancima prodaje na rate od dve godine sa mogucnoscu gasenja racuna cim isplatis sve,uz dve godine garancije-sto znacajno moze pomoci i usmeriti na izbor iz njihove ponude,ako su nastali (ili ih vec imas) neki novi i veci troskovi ili obaveze,a toga nema na netu.
Neka koristi ko sta hoce,bas me briga.


@Neutrino

Totalna razlika od prethodnog posta i prethodnog lika,zato bih sa tobom
nastavio konverzaciju,odnosno pitao za neke stvari i mozda koji savet radi jos bolje analize (sto imam obicaj raditi pedeset puta za skoro sve) mobilnog koji mislim uzeti,a to je jedan od onih koji sam vec i pomenuo-znaci,od boljih i novijih modela. Buduci da si bio i korisnik Asusa,sto nije cest slucaj ovde-tim pre. Nista sad toliko posebno,par "obicnih" stvari koje nisu skroz proverene,do nekih koje si ,zapravo,vec i pomenuo.
Samo,ako moze na pp jer se ovde necu nastavljati .

Poslednja ispravka: nikola1ns (19.9.2017 u 20:40)
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 2:45   #83
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Telefon izmedju 200-300 e

Asus se na tržištu telefona etablirao štancajući isključivo plastikanere od 100-150€, a u skupljem cjenovnom segmentu nema šta da traži, jer ne nudi ništa čime bi se bitno izdvojio od konkurenata, skoro da nema flagship modele i ne prati trendove (bezel-less screen, zaobljeni ekrani, duple zadnje kamere i sl. ne mogu se naći na njihovim telefonima, a na modelima drugih proizvođača iz istog cjenovnog ranga itekako postoje). Možda postoje, ali ja nisam u rukama imao NIJEDAN Asus kome je OTA apdejt radio kako treba i koji je uredno radio "iz kutije". Većinom rade na "kuhanim" prodavničkim romovima punim bloatware aplikacija i slično, pa je prava muka da se iščačka dobar softver za telefon. Xiaomi ima OTA, LeEco ima OTA, nema potrebe da prosječan korisnik baulja po forumima i ganja custom romove. Asusova podrška je tanka do granice bezobrazluka, pogledajte njihove forume pa da vidite koliko postova brišu ljudima koji se žale na telefone, ili prokomentarišu tipa "javite se prodavcu". U cjenovnom rangu 200-300 € može da se kupi odličan Xiaomi (Mi5, flagship), LeEco (X722 Elite, flagship, Snapdragon 820, 4/6gb rama 32/64 gb mem), te pomenuti Lenovo ZUK Z2, modularna Motorola (takođe u vlasništvu kompanije Lenovo), a od ASUS-a više nikada ne bih kupio telefon. Lično, meni je drago što LeEco nije popularan među skorojevićima i ljudima koji bježe od kineskih telefona, a pomenuti X722 ima global ROM, otključan na sve mreže, dual sim, infrared daljinski, 4070 mAh bateriju, SD 820, 4/6 gb rama, odlične kamere i cijenom se uklapa u budžet.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 0:47   #84
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
nikola1ns kaže: Pregled poruke
@Neutrino

Totalna razlika od prethodnog posta i prethodnog lika,zato bih sa tobom
nastavio konverzaciju,odnosno pitao za neke stvari i mozda koji savet radi jos bolje analize (sto imam obicaj raditi pedeset puta za skoro sve) mobilnog koji mislim uzeti,a to je jedan od onih koji sam vec i pomenuo-znaci,od boljih i novijih modela. Buduci da si bio i korisnik Asusa,sto nije cest slucaj ovde-tim pre. Nista sad toliko posebno,par "obicnih" stvari koje nisu skroz proverene,do nekih koje si ,zapravo,vec i pomenuo.
Samo,ako moze na pp jer se ovde necu nastavljati .
Pre dve godine, kada sam tražio telefon kao poklon, rešio sam da izađem van okvira tadašnje standardne ponude i pogledam šta može najviše da se izvuče za oko 250€ a da to i dalje bude pouzdano i kvalitetno. ASUS Zenfone 2 (ZE551ML) je zvučao neverovatno dobro na papiru ali je i dalje bio "ganc" nov i taze iz furune tako da bi svaka kupovina i pored par reviewova koji su ga dizali u nebesa i dalje praktično bila kocka. Rešio sam ipak da ga kupim pa ako ništa onda bar da među prvima izvučem neka konkretna iskustva, da se ne svede sve na rekla-kazala.

Od prvog trenutka kako sam ga uzeo u ruke video sam odmah da je u pitanju kvalitetan uređaj. Telefon koji izuzetno lepo leži čak i u nešto manjim rukama sa plastikom koja perfektno naleže i ne savija se a uz to ima i teksturu brušenog aluminijuma (ja sam iz nekih specijalnih razloga čekao da nabavim komunističku crvenu koja najefektnije izgleda). 4GB RAM-a sa 32GB interne memorije i dodatnom eksternom karticom od još 32GB sa procesorom koji ni u jednom trenutku nije zaštucao, čak i kad bi se vrteo veliki broj aplikacija koje u pozadini nešto rade.

Prvi (i jedini) problem je bio nakon prvog apdejta tokom kojeg bi proximity senzor ponekad odbijao da uključi ekran. Taj bag je otklonjen posle nekih mesec dana ali pošto telefon nije bio za mene a hteo sam da ga osposobim da radi normalno potražio sam pomoć na ASUS forumima. Oni su me uputili na XDA zato što je procedura vraćanja na stariji ROM bila komplikovanija (zahtevala je neke specijalne korake). Na XDA sam u roku od deset minuta dobio kompletne instrukcije sa svim linkovima ka odgovarajućim alatima i ROM fajlovima i telefon je bio u fabričkom stanju za nekih pola sata.

Nakon mene, za ove dve godine, još petoro ljudi koje poznajem su uzeli ZE551ML i do dana današnjeg se niko nije požalio na bilo kakav problem. Možda je uzorak mali ali tako pozitivne kritike iz prve ruke ipak mora nešto da znače.

E sad par napomena na koje bi možda trebalo da obratiš pažnju ako razmišljaš o kupovini ZE551ML.

1) Telefon je izuzetno tanak a zadnja strana (brušena plastika) i pored reljefa deluje dosta klizavo pa bih ja u svakom slučaju preporučio nabavku neke zaštite. Ja sam odmah nabavio klasičnu providnu silikonsku zaštitu.

2) Nemoj da nabavljaš jaču veziju od 2,3GHz jer je 1,8GHz itekako dovoljno a troši mnogo manje bateriju.

3) Zen UI je stvar ukusa. Neki ga ne vole ali se meni iskreno neka rešenja koja dolaze uz njega sviđaju. Korisnički interfejs za kamericu mi se recimo mnogo više sviđa nego na stock Androidu.

4) Uz telefon dolazi normalno i bloatware koji većinski može bez problema da se deinstalira ili isključi. Postoji par aplikacija kod kojih to nije moguće ali one uglavnom rade u pozadini i praktično ih nikada nećeš videti.

5) Telefon podržava brzo punjenje tako da povedi računa ako ga kupuješ da uz njega dođe i odgovarajući originalni adapter.

Za kraj još jednom najbitnija stavka. Zenfone 2 nikada nije imao nameru da se takmiči sa tzv. "flagshipovima" već da u nekom cenovnom rangu od oko 250€ pruži telefon koji jednostavno nudi više i uz to je pouzdan. Isto tako nije mi namera da ulazim u raspravu oko toga koliko je njegova kupovina danas opravdana pored ostatka ponude. To je nešto što svako za sebe treba da odluči. Međutim, ASUS Zenfone 2 (ZE551ML) je po meni i utiscima još par ljudi čije mišljenje cenim fenomenalan telefon.

Ljudi su danas toliko zaslepljeni gigahercima, gigabajtima i nekakvim retardiranim vizuelnim detaljima (zakrivljen ekran, nepostojeći okvir itd.) koji će za godinu dana da se smatraju zastarelim da uopšte ne razmišljaju o tome šta je zapravo bitno na telefonu i spremni su da rizikuju sa nabavkom uređaja koji kod nas nemaju apsolutno nikakvu podršku, čisto zbog brojki na papiru i kojeg "evrića" manje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
shrafko (24.10.2017)
Stara 16.10.2017, 19:40   #85
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Drugari koji telefon preporucujete oko 200evra? Gledam na kp j5 2017 oko 205e, ne znam po radnjama koliko je. Hvala unapred
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 19:51   #86
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Iscitaj temu od pocetka i sve ce ti se reci. Jedni ce ti reci da uzmes kvalitetnog kineza, a drugi Samsung brend. Na tebi je sta ces od to dvoje da kupis.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2017, 20:38   #87
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

@Neutrino-znam da sam napisao da se ovde vise necu nastavljati jer je besciljno,ali ako se ne varam ti si onemogucio poruke,tako da moram ovde pitati za neke stvari-sem ako ne omogucis pp,sto bi bilo i najbolje.

Odlucio sam se i odskora sam vlasnik Zenfone 3 modela,onog u najvisem cenovnom rangu (za Asus)-zaista je lep,elegantan,jako dobar po svojim karakteristikama.. Skapirao sam polako dosta stvari,ekperimentisem sa kamerom (koja se izdvaja od ,rekao bih ,svih ostalih modela-cak i mnogo skupljih) Za pocetak bih te pitao neke stvari koje jos nisam provalio,kako da prebacim muziku na fon jer mi prebacuje na internal storage i pokazuje root-sdcard-music,a samo neke foldere u google play music. Ovo mi je sad u recent folderu,kako da kopiram/prebacim u play music,ne vidim kako moze. Mozda,kako da skinem ( i koji) neki dobar i lako upotrebljiv player,itd.
Mozda mi ovaj moj izraubovani lap nije dobro instalirao sto treba,ali ga prepoznaje-znaci,drajvere jeste. Hocu da kazem,za razliku od nekadasnjeg nacina,sad nema cd kojim instaliras poseban folder/suite za mobilni kojim upravljas i preko koga radis sve sto treba.

Kako da direktno prebacujem ono sto hocu u folder koji hocu,odnosno kako da prebacim (i gde ) sa mobilnog na komp,tako da imam poseban folder/suite (ako se to jos koristi kao takvo,odnosno kao takav "operativni" suite-kako se to zvalo kod,recimo,Nokia modela)za sve sto sam prebacio i sl.-kao sto je slucaj kod ovog mog starog Nokia mobilnog...

Eto,to bi bilo nesto "u prvi mah",sto me zbunjuje za sada,cisto jos nekih par stvari i detalja,"caka" kako da bolje upravljam sa novim mobilnim...
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 1:23   #88
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Uštekaš telefon na USB, odabereš Media Device (MTP) i u My Computer imaš i internu memoriju telefona i SD karticu. Prebaciš fajlove sa kompa na telefon (ili obrnuto) gde hoćeš i kad završiš ištekaš telefon.

Plus za manipulaciju fajlovima direktno na telefonu imaš sigurno neki file manager instaliran, pa iz njega možeš da premeštaš fajlove kako ti je volja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 12:04   #89
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Ili instaliras Sweech, po meni mnogo bolji od AirDroid-a recimo, koji sam koristio jako dugo, ali me bloat i reklame odvratise (a i onaj njihov nesrecni propust) i dok si pod istom mrezom koja ima WiFi, cepaj.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 23:55   #90
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Hvala mnogo ljudi,stalno nesto pokusavam i nekako ne mogu da skapiram kako da uradim,a sigurno ima neki nacin-to me zaista zesce nervira.......

DeCoy-sto se tice file manager-a ,ima ga. Ali kad hocu da prebacim na neko drugo mesto ili folder,pa bio to i internal storage,prebacuje opet u "isti kos":root-sd card,odnosno root -sd card-music-dakle folder u istom kosu sa proslim folderom na istom mestu,samo drugo ime. Moram nekako da provalim to.
Sto se tice kompa,to ne vidim - u Computer folderu vidim "portable device" sa gomilom foldera. Probacu prebaciti nesto direktno tu,ali mislim da ne ide,ovako ga automatski prebacuje na to,vec pomenuto mesto,a sve sto sam prebacio je u Recent folderu (iz koga se ne moze aktivirati slusanje i sl.,dakle play ne moze da pusta muziku) a tek neki folderi (kao albumi) u Music folderu,gde bi i trebalo sve biti.
Kao sto rekoh-moram da pokusam jos nesto da vidim da li i kako ide.

Srlisone-dobra ideja,ali da li to znaci da moram biti na wi fi mrezi (sto ce reci komp nositi negde i onda sve instalirati i prebacivati -mnogo posla,ali ako nista ne pomogne videcu i to. Mada,opet kazem,dzabe i postojanje tog app-a ,ako fon ne pokazuje isti kad kliknes za listu opcija za neko potencijalno prebacivanje ili kopiranje necega na fonu,a taj sadrzaj je prebacio automatski na vec odredjeno mesto. To nije problem sam po sebi-sem sto pravi dodatni nepotrebni posao,ali jeste ako nemozes prebaciti nigde odatle,odnosno ako se ne vidi direktno (ili ga ja jos ne primecujem) kako bi to moglo.
Ne znam koliko sam bio jasan ovde,dosta je vec i kasno ,pa sam malo i umoran... Sve u svemu,moram jos prouciti sta je u pitanju.
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 1:59   #91
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Svu muziku staviš u Music folder u memoriji telefona/kartice, nema tu neke filozofije, ako nema Music foldera napraviš ga sam. Video fajlove možeš da držiš bilo gde, VLC skenira sve. Kad priključiš telefon na komp, memorija telefona/SD kartica se ponašaju kao da si prikačio USB stik ili eksterni hard.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 18:10   #92
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Telefon izmedju 200-300 e

Možda nije drajvere instalirao, a trebaju mu. Ko će znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 18:53   #93
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

@nikola1ns

1) Ako ti Windows automatski ne prepozna uređaj skini Zenfone 3 Android drajvere sa https://www.asus.com/Phone/ZenFone-3...Desk_Download/ i instaliraj ih.

2) Pravilno instaliran uređaj prikazuje opcije za direktan pristup internoj i SD memoriji iz Windows Explorera (vidi prikačenu sliku).

3) Jedna od najlakših opcija za razmenu sadržaja između PC-a i Zenfone-a je Digital Media Server (Settings -> More -> Digital Media Server). Uključiš je, prikačiš telefon na kabl (radiće i WiFi ako imaš recimo kućni WiFi ruter), uključiš Digital Media Server opciju (postaviš na On), čekiraš šta hoćeš da deliš (Music, Photo, Video) i nakon toga slobodno prebacuješ fajlove u Windows Exploreru.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	explorer_2017-10-24_18-31-24.png
Viđeno:	15 puta
Veličina:	19,5 KB
ID:	56383   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	explorer_2017-10-24_18-47-28.png
Viđeno:	14 puta
Veličina:	3,0 KB
ID:	56384   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2017-10-24-18-40-44.png
Viđeno:	13 puta
Veličina:	24,8 KB
ID:	56385  
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telefon od 6 inča star-duster Aparati i oprema 21 23.1.2017 19:07
Jeftin telefon u VIP-u dule.j Aparati i oprema 20 18.12.2016 17:15
Telefon za 200 evra sa dual sim amauri Aparati i oprema 117 17.10.2015 10:28
Ponuda telefona kod naših operatera zajchik Aparati i oprema 936 15.2.2015 17:19
Novi android telefon Flexyy Aparati i oprema 13 18.3.2012 3:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com