Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2006, 16:18   #41
All_Destroyer
Novi član
 
Član od: 17.3.2006.
Lokacija: Kotez
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Mislim da je totalno iluzorno i besmisleno raspravljati o filozofiji autora textova, pogotovo ako se uzme u obzir da je oduvek bilo "koliko ljudi toliko cudi". A i SK bi izgubio na drazhi da se textovi lishe LICHNIH i totalno SUBJEKTIVNIH opisa igara: za razliku od hardware-a gde je objektivnost neophodna (osim ako dobavljach nije masno platio da se ona zavrljachi u kantu), u opisu neke igre jeste VREDNO videti i tudje mishljenje: ni Kuzma, ni Joksa, ni Sloba, ni Kole pa ni Vaske ne mogu biti 100% objektivni u opisu, pogotovo ako je u pitanju neki sequel, a bojle da neko od njih i nahvali i/ili napljuje igru za koju bih recimo ja uradio suprotno; neko treci ce izvuci najbitnije od svega.
A sada, finally, zamerke:
1. Zapletu ponekad posvecujete premalo pazhnje (npr. Lockdown), shto je shteta; ne znam za mladje, ali ovi moji i ja (svi vec neko vreme preko 20god) smo se oduvek najpre lozhili na dobar zaplet & dobru prichu.
2. Sem Jokse, Koleta (Kosovca) i delimichno Kuzme, ostali autori kao da izgubishe neshto od one stare duhovitosti koja je bila ko vejavica pre nekih 7-10 godina. Mogli biste da poradite malo oko toga.
3. Slovne greshke. Shtamparija ili nesposoban korektor - sasvim je svejedno! Ima ih sve vishe i vishe! Ajd' za igre nece niko da svisne toliko, ali za ostalo... Sachuvaj Gospode. Jeste da su za igre u pitanju sitnurije, ali razmazili ste me tokom poslednjih desetak godina, pa sam prerastao u perfekcionistu.
4. Finalno, previshe politike unosite u opise. Ne zhelim da favorizujem nijednog autora, ali mislim da jedino Joksa & Sloba rade odlichan evade od ovoga. Mislim da bi trebalo (to ne znachi da sam u pravu) da se opisi igara totalno ochiste samo od ove pojave - ipak to chitaju i nalozhene pubertetlije, pa im ne treba skretati mozak na gadost zvanu politika, pogotovo ne dok se nasladjuju uzdizanje/pljuvanjem neke igre.
Vaske, svaka ti chast ako izdrzhish da ischitash ovo !
All_Destroyer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 16:39   #42
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ma sto se tice textova vezanih za igre potpuno je normalno sto su oni subjektivni,jer ipak to je misljenje jednog coveka koji ima svoje afinitete.Medjutim ono sto zbunjuje su neki opisi hardvera.Naprimer bilo je poredjnje dva monitora Samsung i ViewSonic(nije bitan model),dok je uporedni test potpuno dva ista monitora bio i na sajtu benchmark.co.yu.Prosto je neverovatno da su ljudi imali potpuno dve razlicite price.Jedni su govorili kako je samsung bolji u svakom pogledu dok su drugi u potpunosti favorizaovali ViewSonic.E sad neko ko hoce da kupi monitor jednostvno ne zna koje u pravu i ko koga placa,jer nije moguce da rezulatiti budu sasvim razliciti.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2006, 20:28   #43
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ako niste primetili da vam skrenem pažnju - forum je test play. Za zamerke, sugestije i pitanja u vezi sa hardverom koristite odgovarajući forum u hardver (test drive) sekciji. Ovde se izjašnjavajte isključivo o igrama.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2006, 22:26   #44
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ups,sorry.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2006, 14:23   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

S obzirom da se Oblivion pojavio danas, 'oćete stići da ga opišete za sledeći broj?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2006, 16:26   #46
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Da.To i mene zanima al' cisto sumnjam.Znas da recimo sva pisma za nagradne igre primaju do 20.tog.Verovatno tada pisu zadnje tekstove i stampaju.Samo da bude!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2006, 17:25   #47
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Jes, al hvale se da su unapredili štampariju, računam da ne moraju da predaju 10 dana ranije ko nekad. Ovako lepo rezervišu 2 strane za opis, plate nekog hardcore zaluđenika da obrne igru za tri dana i eto ekskluzive - opis Obliviona pre svih ostalih novina (obe ) !
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2006, 17:55   #48
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Jes, al hvale se da su unapredili štampariju, računam da ne moraju da predaju 10 dana ranije ko nekad. Ovako lepo rezervišu 2 strane za opis, plate nekog hardcore zaluđenika da obrne igru za tri dana i eto ekskluzive - opis Obliviona pre svih ostalih novina (obe ) !
Jes' đavola unapredili
Tek se vode pregovori da se to pomeri.
Mi pouzdano znamo da se ceo broj odštampa za jedno prepodne.
Još jedno prepodne za doradu (obrezivanje i povezivanje).
A od nas se traži da sve predamo nedelju dana ranije.

I tako, Oblivion ga je izduvao za ovaj broj. Nema dovoljno vremena da neko stigne da ga dovoljno igra da bi tekst na nešto ličio.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 2:10   #49
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
VojaM kaže:
Jes' đavola unapredili
Tek se vode pregovori da se to pomeri.
Mi pouzdano znamo da se ceo broj odštampa za jedno prepodne.
Još jedno prepodne za doradu (obrezivanje i povezivanje).
A od nas se traži da sve predamo nedelju dana ranije.

I tako, Oblivion ga je izduvao za ovaj broj. Nema dovoljno vremena da neko stigne da ga dovoljno igra da bi tekst na nešto ličio.
Šteta. Igrao sam bio nešto malo Morrowind (ako se ovako piše ) i nije mi se nešto svidio. Ali pošto ima mnogo fanova kako ovde tako i širom svijeta, a i najavljivali su dosta taj Oblivion, šteta je što se neće opisati za april.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:23   #50
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
hacker_aca kaže:
Šteta. Igrao sam bio nešto malo Morrowind (ako se ovako piše ) i nije mi se nešto svidio. Ali pošto ima mnogo fanova kako ovde tako i širom svijeta, a i najavljivali su dosta taj Oblivion, šteta je što se neće opisati za april.
Moraćeš da se zadovoljiš Prvim utiscima, što se tiče Obliviona.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 15:34   #51
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Mislim da test play Obliviona i treba da bude u sledecem broju.ko je bas fan nabavice ga i pre izlaska ovog broja i sam ce steci utiske o njemu a ostali ce dobiti jedan opis koji je merodavan a ne trenutne utiske ovo je super ono je super vec objektivno jer ce se tek posle 10-ak dana videti sta smeta a sta je dobro
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 17:47   #52
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Jedina stvar koje me izbaci iz takta kad citam neki opis je kad autor pominje neki novi FRP po AD&D pravilima.

Ljudi, AD&D je drugo izdanje Dungeons and Dragonsa od pre 15 godina. Nove igre koriste 3e ili 3.5e D&D sistem (kao NWN). Poslednje po AD&Du koje se secam su bili Planscape and BG2.

Sad naravno 95% igraca FRPa nikad nije igralo "pen and paper" RPG tako da im to nista ne znaci.

Ali ovo je tema o zamerkama pa...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 0:17   #53
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
judi, AD&D je drugo izdanje Dungeons and Dragonsa od pre 15 godina.
...i poslednja DOBRA edicija...
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 1:05   #54
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Nash Knight kaže:
...i poslednja DOBRA edicija...
tesko...
Sem ako mislis na kompjuterske obrade kao Baldurs Gate ili Planescape Torment.
Ironicno s obzirom da 3e sistem je mnogo pogodniji za obradu u video igrama.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 23:28   #55
RazbojNick
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku RazbojNick
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Imam zamerke na tacnost podataka oko potrebnih minimalnih konfiguracija potrebnih za pokretanje i igranje igara. Mnogi od nas nemaju najnovije procesore i graficke kartice u kucistima, pa se pri odlucivanju za neku igru vode podacima napisanim u SK (bar ja).

Poslednji slucaj je opis "Call of Cthulhu", gde u hardverskoj zahtevnosti stoje netacni podaci, kako za minimum, tako i za pozeljnu kofiguraciju. Ko god da je samo otvorio Readme fajl igre, video bi tacne podatke odmah na pocetku. Ove greske sam zapazio jos ranije, kada sam imao slabiji kompjuter od sadasnjeg. Cesto se provlace i u vecini slucajeva ne menjaju stvari, ali recimo sada, ja sam bas trazio ovu igru neko vreme, samo da bih ustanovio da kod mene ne radi.

Malo koncentracije ne bi skodilo. Ovo su banalne greske, ali zasto dozvoljavati da se javljaju?
RazbojNick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 14:05   #56
doolilah
Novi član
 
Član od: 30.6.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Black-White kaže:
Sustina je u tome da je on ipak deo tima koji je radio na nastanku te igre, i da od nje ima neke koristi, sto znaci da ste to trebali da navedete.
Inace u opisu igre su navedena tri "fudbal menadzera", od kojih ni jedan naravno ne moze da pridje FM-u, ali nije receno da postoji i FIFA Manager 06 koji jedini ima kapaciteta da u narednom periodu bar pokusa da ugrozi primat FM. Dalje u tekstu kaze da je brzina kojom igra radi problem koji nastaje zbog proizvodjaca procesora a ne zbog programera SI Games-a. Ako je to tacno a verujem da jeste, onda treba praviti igru koju danasnji hardver moze izgurati.
Sto se ocene tice, posto ne postoji neki reper u ovoj oblasti, tesko je onda dati objektivnu ocenu. Ali nedostatak licenci za takmicenja u okviru UEFA, sitne greske koje pominje u opisu ..........................

Vi o vuku, a evo i vuka... Procitao sam sve ovo pre mnogo vremena, ali nisam zeleo da odmah odgovorim, zanimalo me sta je tacno razlog brige citaoca koga sada citiram.
Ni tada nisam zeleo, a ni sada ne zelim, i nemam razloga da se branim obrazlazuci sveku tacku mog opisa, ali neke stvari ne mogu da precutim. Stojim cvrsto iza svega sto sam napisao, i opet bih napisao isti opis za FM2006 (sa mozda par malih izmena). Ukoliko dobijem priliku da napisem opis za FM2007, stajacu iza njega kao i iza prethodnog.
Ja volim kritiku i kritika mi je mnogo pomogla u dosadasnjem radu, i na FM-u, a i na svemu ostalom na cemu radim u zivotu, a tu je puno stvari vezanih za fudbal i racunare. Ai, i tokom tog rada, a i tokom citanja gore navedene kritike, uocio sam sklonost nasih ljudi da u trenutcima kritike zaborave gde zive. Pa da li gospodine Black-White mozete da zamislite koliko je kopija FM-a prodato u Srbiji? Nema potrebe da Vam pomognem da pogodite. Na koje cu ja to ekstra-profitabilno trziste da uticem svojim clankom u Svetu Kompjutera? Kakvu ja korist mogu da imam od prodaje igre u zemlji u kojoj ima vise racunara nego originalnih diskova? Da li vredi da zbog toga kaljam svoje ime?
A sta su osnovni elementi Vaseg napada na moju objektivnost? 1) Cinjenica da nisam naveo jos neki manager (uz pomenuti FIFA manager ima bar jos 2 koje sam mogao da navedem, ali to je clanak, a ne roman) i 2) Cinjenica da neke greske nisam pomenuo - pa naravno da nisam, bio sam ogranicen prostorom, ali isto tako nisam naveo i mnoge prednosti koje sam zeleo da navedem. Kljucna rec je selekcija - FM je po velicini koda ogromna igra i morao sam izabrati kljucne stvari za pomenuti. Finansije su trenutno glavna briga SI-u i zato sam ih pomenuo kao najvaznije, i takva stvar je daleko od 'sitne greske.' Sto se ocene tice, bilo je prethodnih igara SI-a koje su imale vece ocene, a FM06 je bolji od njih u svim segmentima (sem u brzini, koja, jos jednom, opada zbog stalnog i nezaustavljivog rasta velicine baze podataka, koji rast u brzini procesora sporije prati).



Dusan St.

Poslednja ispravka: doolilah (30.6.2006 u 14:15)
doolilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 16:43   #57
M_or_Bid
Novi član
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Zasto nema ni reci o Trackmaniji u tekstu o ESWC-u u julskom broju?

I ovako nam je gaming scena ocajna, ne morate vi da je pravite jos jadnijom.
M_or_Bid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 1:48   #58
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Evo jos jedna stvar koju mi smeta sto se tice opisa igrara.

Ponekad se desi da neka igra dobije neku ne preteranu dobru ocenu (<80), a ja lepo procitam tekst i ne vidim ni jednu manu navadenu od autora zasto je igra doblia slabu ocenu.

Onda se ja lepo mislim "Cekaj bre, cemu ova niska ocena?"
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 3:28   #59
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
doolilah kaže:
Vi o vuku, a evo i vuka... Procitao sam sve ovo pre mnogo vremena, ali nisam zeleo da odmah odgovorim, zanimalo me sta je tacno razlog brige citaoca koga sada citiram.
Ni tada nisam zeleo, a ni sada ne zelim, i nemam razloga da se branim obrazlazuci sveku tacku mog opisa, ali neke stvari ne mogu da precutim. Stojim cvrsto iza svega sto sam napisao, i opet bih napisao isti opis za FM2006 (sa mozda par malih izmena). Ukoliko dobijem priliku da napisem opis za FM2007, stajacu iza njega kao i iza prethodnog.
Ja volim kritiku i kritika mi je mnogo pomogla u dosadasnjem radu, i na FM-u, a i na svemu ostalom na cemu radim u zivotu, a tu je puno stvari vezanih za fudbal i racunare. Ai, i tokom tog rada, a i tokom citanja gore navedene kritike, uocio sam sklonost nasih ljudi da u trenutcima kritike zaborave gde zive. Pa da li gospodine Black-White mozete da zamislite koliko je kopija FM-a prodato u Srbiji? Nema potrebe da Vam pomognem da pogodite. Na koje cu ja to ekstra-profitabilno trziste da uticem svojim clankom u Svetu Kompjutera? Kakvu ja korist mogu da imam od prodaje igre u zemlji u kojoj ima vise racunara nego originalnih diskova? Da li vredi da zbog toga kaljam svoje ime?
A sta su osnovni elementi Vaseg napada na moju objektivnost? 1) Cinjenica da nisam naveo jos neki manager (uz pomenuti FIFA manager ima bar jos 2 koje sam mogao da navedem, ali to je clanak, a ne roman) i 2) Cinjenica da neke greske nisam pomenuo - pa naravno da nisam, bio sam ogranicen prostorom, ali isto tako nisam naveo i mnoge prednosti koje sam zeleo da navedem. Kljucna rec je selekcija - FM je po velicini koda ogromna igra i morao sam izabrati kljucne stvari za pomenuti. Finansije su trenutno glavna briga SI-u i zato sam ih pomenuo kao najvaznije, i takva stvar je daleko od 'sitne greske.' Sto se ocene tice, bilo je prethodnih igara SI-a koje su imale vece ocene, a FM06 je bolji od njih u svim segmentima (sem u brzini, koja, jos jednom, opada zbog stalnog i nezaustavljivog rasta velicine baze podataka, koji rast u brzini procesora sporije prati).



Dusan St.
Sve ovo sto si rekao apsolutno stoji. Ali isto tako stoji i cinjenica da si povezan za tom igrom. Kako je Milhaus (iz simpsona) jednom rekao: "moja mama kaze da sam ja najzgodniji muskarac na svetu". Zato je mozda trebalo da neko drugi napise taj tekst, ako ni iz jednog drugog razloga, bar zato da se ovakve kritike ne bi pojavljivale. Da se razumemo, tekst nisam citao, verujem da je bio objektivan. Govorim uopsteno a ne o konkretnom slucaju.

Izvinjavam se sto nisam persirao, pretpostavljam da nije velika razlika u godinama.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 11:21   #60
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Greške/zamerke

E ima greska u kucanju kod tekstica u Bonus Levelu za Marvel Ultimate Alliance napisali Jean Gray umesto Jean Grey!X-Men rules!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com