Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2009, 2:28   #81
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Naprimer Crusader Kings. Igra fenomenalna ali malo ko je cuo...
Brale, ne znaš koliko sam ti zahvalan
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 11:34   #82
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Meni je HL 2 prosao ne zapazeno, izaso Bloodlines pre njega, i narednih par meseci nista nisam zapazio

Punisher je prosao prilicno nezapazeno, igra je bila dobra u svakom pogledu, a jos kad uzmemo gomilu nacina za veoma zanimljiv egzekuciju protivnika, drugi put kad sam ga prelazio tesko da sam ispalio metak, noz i sl. je zakon.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 13:33   #83
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Brale, ne znaš koliko sam ti zahvalan
Jel negde nadje tu igru ? Mesavina RPG-a i Geopolitike
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 6:11   #84
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Jel negde nadje tu igru ? Mesavina RPG-a i Geopolitike
Torent... Pa u suštini EU, ali ima razlike Evo igram sa Srbijom i proglasio sam primogenituru da se sinovi više ne bi budili da dobiju zemlju...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Lich_king2 (9.8.2009)
Stara 10.8.2009, 2:34   #85
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Alone in the dark 4... Pre par godina sam otvorio temu u vezi nje ali niko se obazirao nije... najbolja avantura svih vremena. Vi koji je niste odigrali morate... Da najbolja posle Syberie, mada te dvije igre ne trpam u isti koš.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 2:52   #86
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

AitD4 nije avantura vec survival horror igra I najbolji je deo u celom serijalu, nikako nije nezapazena igra Mada ok, moze se reci za PC verziju da je nezapazena jer se to uglavnom igralo na PSXu
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 3:10   #87
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
I najbolji je deo u celom serijalu
Pa, ako računaš da serijal počinje od 4. dela, onda da. Bolja od prve 3? Ni slučajno...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 3:28   #88
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Igrao sam i prve 3 igre, i tesko da su bolje od cetvorke. Mada opet, ukusi su razliciti, a i starije igre u serijalu su skroz drugacije...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 3:36   #89
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Četvorka previše naginje onom Resident Evil fazonu, koji koristi monstrume da bi te uplašio, dok su se prva tri mnogo više oslanjala na izazivanje osećaja teskobe, kao Silent Hill... Ali, što kažeš, ukusi su različiti, možda se tebi ne sviđa teskoba.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 4:07   #90
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Taj feel koji SH ima nesto i nisam osetio, ali ajde A volim ja i RE i SH, doduse RE serijal za nijansu vise zbog mnogo interesantnije price (opet stvar ukusa) i upravo tog oldskul gejmpleja
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 15:00   #91
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Da da, ali su zagonetke i sama priča bili takvi da spada u neku avanturu Joj, pa sjeća li se ko kada teleskopom pogledaš na zamak i vidiš neki natpis a to ješifra u stvari... Ne, ja sam takođe više volio SH (igrao sam ih zaključno sa 4. dijelom, sad mi se ništa više ne igra od tih mozgalica, nemam vremena).

Neko pomenu Europa 1400 The Guild - nezapažena a igra uz koju sam sigurno proveo najviše vremena (možda strongholdi mogu da je preteknu mada teško).

Onda je li ko igrao Republic: The Revolution? Ono kada vodite kampanju da smaknete vlast, pišete grafite, održavate proteste i slično

Strategija Act of War? Niko je nije pominjao, kupio sam je slučajno, a bila mi je na nivo C&C ako ne i bolja, prije svega ono kad natpaš punu kuću vojske pa oni trčkaraju s prozora na prozor...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (10.8.2009 u 15:41)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 18:27   #92
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Freedom Fighters. Ova igra toliko vrede mislim nista ne moze docarati ovu igru kakva je Mada bolje da je prica o oslobadjanju Rusije Nesto mi se ne oslobadjaju Allies :P
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lich_king2 na korisnoj poruci:
Psycho13 (10.8.2009)
Stara 10.8.2009, 19:24   #93
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Meni deluje da je UFO Afterlight prosao nezapazeno (eto samo dve strane na temi u onom forumu), a sito sam se naigrao ove odlicne squad based stragije.

Kad se samo setim da je poslednji put kad sam igrao nesto slicno, a dobro, da bio je jos prosli vek (Jagged Alliance, a pre toga XCOM serijal, itd...).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mmn2911 (11.8.2009)
Stara 11.8.2009, 20:31   #94
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Da Guild 1400 Gold je fenomenalna igra, dobra je i Guild 2, a SK je nije cak ni opisao.

Hard to be a God, dobar RPG sa ogromnim potencijalom, izuzetno zabavan, meni se licno bas svidja, a niko koga znam ga nije igrao.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 0:04   #95
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

E ja sam ga igrao. Mada, kada uporedim sa svim ostalim RPGovima koja sam u medjuvremenu igrao deluje ko najvece razocarenje (mada mi nije delovalo tako kada sam igrao, nego tek sada kada se "sleglo"). Veoma uproscen RPG sistem, ispod procesna gluma, slabe "cut scene" (ono pricanje sa samim sobom ne lici ni nasta). Jedino ga intrigantna prica i jahanje konja izdvaja od totalnog zaborava.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 12:43   #96
Leshma
Član
 
Član od: 27.5.2009.
Poruke: 106
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Exteel
Leshma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 16:43   #97
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Allegiance - Allegiance is a free, online, multi-player space simulation game...

Odlicna igra, nisam je dugo igrao tako da ne znam da li se igracka komuna i dalje drzi mada sam prelistao forum pre neki dan i dalje je vrlo aktivan. Svako ko je voleo i igrao Freespace, Wing Commandera, Descent i sl. mora da proba ovu igru. Fokus je na timskim okrsajima, branjenje ili napadanje sektora u svemiru. Postoji vise frakcija (svaka sa svojim brodovima), u toku vecih partija napreduje se kroz tech tree, grade brodogradilista itd. i sto je najlepse sve to nadgleda neki od iskusnijih igraca koji prati situacju na mapi sektora (top-down strategic overview) i komunicira tj. komanduje ostatkom tima preko u igru ugradjenog voice chata. Iako je igra stara vec 7-8 godina i dalje dobro izgleda a tu su naravno i modovi. Inace ovu potpuno besplatnu igru je napravio Microsoft. Neverovatno ali istinito.

Blade of Darkness - hack&slash igra iz treceg lica. Ovaj link vodi na gamespot gde je Blade of Darkness dobio prilicno nisku ocenu medjutim user score je 8.5, a vecina igraca koji su napisali svoj review dali su mu 10. Ovo je jedna od retkih igara ovog tipa pravljena bas za PC i za igranje preko misa i tastature i kombo sistem je po meni zanimljiviji i nesto komplikovaniji od vecine igara istog tipa koje su izasle u proteklih 10 godina i koji se svode na brzo pritiskanje odredjene kombinacije cetiri tastera sa sonijevog dzojstika. Takodje ova igra je dosta teska, i to uglavnom zbog drugacijeg pristupa borbi koja tece mnogo sporije nego u igarama tipa God of War ili Devil May Cry. Dok se u DMC samo zaletis u grupu protivnika i combo-away sa povremenim skokom u stranu ili blokom ovde ako to pokusas da uradis sa najacim oklopom i oruzjem pred kraj igre protiv dva najjadnija protivnika jedan ce ti prici sa ledja i skinuti pola helta jednim udarcem u glavu, igra trazi sporiji i takticki pristup svakoj borbi. Postoje cetiri klase (svaka specijalizovana u odredjeni stil borbe i sa svojim specijalnim oruzjem i sa par svojih mapa/nivoa), prost sistem dobijanja XP i levela kojima se otkljucava veci helt i kombo udarci, i ono sto se meni najvise dopada sjajno dizajnirane i velike mape.

Legend of Kyrandia - lagana avantura (triologija) iz ranih 90-ih godina, i bas zbog toga sto je izasla u zlatnom periodu point and click avantura ostala po strani pored igara kao sto su Monkey Island, Day of the tentacle i Indijana Dzons.

Emperor Of The Fading Suns - Najbolja strategija koju sam igrao. 4X igra u kojoj se velike aristokratske kuce srusenog svemirskog carstva bore da ga ponovo ujedine. Tu su i frakcije koje igrac ne moze da bira kao sto je crkva koja zabranjuje neke tehnologije i moze poslati inkviziciju (ogromnu flotu) na vase planete ako joj se zamerite, alieni koji su napali sektor i koji i dalje drze par planeta itd. Odlicna igra koja je imala gomilu bagova i problema koji su je cinili prakticno neigrivom. Link vodi na stranicu sa koje se moze skinuti nezvanicni Hyperion patch koji sve to sredjuje i pretvara ovu igru u jednu od najboljih strategija ikada.

Samurai Shodown
- vratim se kuci sa jedinog festivala piva na svetu gde je pivo skuplje nego na trafici i na sred desktopa ikonica za Nebula Neo-Geo emulator, i eto poce da radi grize savest sto ne ubacih najbolji serijal tabacina ikada. Vecina ljudi ovde starijih od 25 god je verovatno videla ovo na nekom vasaru ili buvari i onda otisla da igra Mortal Kombat iz verovatno i njima samima nepoznatih razloga. Kako je Street Fighter pero u slemu Capcoma ovo je biser SNK, a svi znamo da samo mjekusci vise vole Capcom-ove tabacine. Samo da napomenem da ovi noviji nastavci sto izlaze za PS i Nitento nisu nizasta i da ih treba u potpunosti ignorisati.

Poslednja ispravka: Apostrof (16.8.2009 u 2:46) Razlog: Samurai Shodown bre
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Aulbat (4.9.2012)
Stara 15.8.2009, 17:45   #98
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Emperor Of The Fading Suns - Najbolja strategija koju sam igrao. 4X igra u kojoj se velike aristokratske kuce srusenog svemirskog carstva bore da ga ponovo ujedine. Tu su i frakcije koje igrac ne moze da bira kao sto je crkva koja zabranjuje neke tehnologije i moze poslati inkviziciju (ogromnu flotu) na vase planete ako joj se zamerite, alieni koji su napali sektor i koji i dalje drze par planeta itd. Odlicna igra koja je imala gomilu bagova i problema koji su je cinili prakticno neigrivom. Link vodi na stranicu sa koje se moze skinuti nezvanicni Hyperion patch koji sve to sredjuje i pretvara ovu igru u jednu od najboljih strategija ikada.
Jao, secam se ove stare igre iz 90tih. Ali, kao sto si rekao, bagovi i slicne stvari su unistavale igrivost. Najvise me je nervirala "debilnost" protivnickog AI-a. Ili pak situacije kada jedna AI kuca kontolise, na primer, carevu flotu ili garnizon i totalno uopropasti svar, pa kad kasnije igrac preuzmoe doticnu pociziju dobije neigrive ostatke (flota unistena, planetu sa mixom svojih jedinica i drige frakcije, i slicno)..

Ali igra je imala ogroman potencijal. Secam se prilicno opsirnih opisa svih tehnologija i jedinica (slicno civilopediji u Cvilizaciji), ko da jee uzeto iz nekog SF romana.


P.S.
Mislim da su ti nezvanicni patchevi najvise doprineli da poboljsaju igrivost u multiju (preko PBEM-a i slicno), gde retardirani AI nije problem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 18:00   #99
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Blade of Darkness - hack&slash igra iz treceg lica. Ovaj link vodi na gamespot gde je Blade of Darkness dobio prilicno nisku ocenu medjutim user score je 8.5, a vecina igraca koji su napisali svoj review dali su mu 10...
Imao sam tu igru, ali nisam mogao da je normalno igram na ondasnjoj PII konfiguraciji. Delovala je zanimljivo, moracu opet da je nabavim...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2009, 2:55   #100
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Najbolje od nezapazenih igara...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jao, secam se ove stare igre iz 90tih. Ali, kao sto si rekao, bagovi i slicne stvari su unistavale igrivost. Najvise me je nervirala "debilnost" protivnickog AI-a. Ili pak situacije kada jedna AI kuca kontolise, na primer, carevu flotu ili garnizon i totalno uopropasti svar, pa kad kasnije igrac preuzmoe doticnu pociziju dobije neigrive ostatke (flota unistena, planetu sa mixom svojih jedinica i drige frakcije, i slicno)..
Sto se mene tice nije AI toliko retardiran, u principu jeste ali ni ostale 4x igre nisu nista bolje. Samo sto je AI u EotFS blago receno igra kao s*s*, npr. potpises pakt, alijansu sta vec i iskrcas pola svoje vojske na njegove planete, zabijes mu noz u ledja unistis par laboratorija i maznes neke tehnologije, pobijes guvernera i eventualno jos nekog iz arostokratske porodice i onda iako je jaci od tebe ladno potpises mir za neki smesan kes. To je ispravljeno u pecevima i AI je mnogo agresivniji, pokusaj ovako nesto i svi zivi objavljuju rat, i u patchu AI pocinje da "vara" da bi bio kompetentan sto je u principu "resenje" njegovog idiotizma u 99% 4x strategija. A ovo za prenos duznosti kontrole careve flote je skroz ok, uostalom da je radio svoj posao kako treba sto bi ga smenjivali i stavljali tebe da rukovodis .
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mini test opšte kulture i informisanosti... Ulmawen Opšta kultura 9532 19.10.2016 10:04
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar oluja O igrama uopšte 321 19.10.2008 14:43
Lista najboljih igara za PC u periodu 1998-2004 Dio37 O igrama uopšte 4 11.10.2008 17:07
Emulatori i download igara DeCoy Stare igre 11 10.8.2008 12:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com