Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2010, 22:21   #121
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Bolji smo od Arapa i Kineza
Arapi i privreda,
Rusi i automobilska industrija,
Srbi i politika, poljoprivreda, turizam...
Još jedno pitanje:
Da li smatrate ispravnim pisanje imenica kako to rade Hrvati uz svo uvažavanje?
p.s. Ljudi tj. moderatori iz SK su i pustili verovatno temu da se razvija, prestanite da govorite o ključevima. Jer kroz konverzaciju, pa makar bila ovako niska, se da videti šta treba dalje delati u vezi nedoumice oko ćiriličnog ili nekog drugog domena. (al' sam ovaj post skriptum sklepo).

Poslednja ispravka: todos (23.2.2010 u 22:30)
todos je offline  
Stara 23.2.2010, 22:33   #122
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

U jbt ovog Computer Boya ne mozes na za glavu ni za rep da povatas, ajde stvarno vise ne se*i i ne pricaj gluposti koje nemaju veze s mozgom a kamoli sa diskusijom koju neki ljudi ovde pokusavaju da vode.

Tacno sam znao da ce ovo ovako da ispadne, sad smo tu domaci izdajnici i lokalne patriote, Computer Boy je i neki metal pominjao, ne moze covek bez metala pa to ti je, ovo je havarija, bre ljudi, i pod to ne mislim samo Computer Boy nego ostali pricekajte 10 sekundi pre nego sto kliknete posalji, cisto da postedite sebe toga da vam se ljudi smeju i da vas prozivaju zbog kolicine gluposti velicine Sar planine koju ste izrekli (ja sam cekao 10 min ali i dalje mi se cinilo kao prava stvar za postovati jer ste stvarno nemoguci)

E ajde da se vratimo na temu, u svetlu cinjenica koje su mnogi ljudi koji znaju sta pricaju (ili ne znaju) rekli a ja ih pre toga nisam znao, menjam svoje misljenje u ne podrzavanje domena na cirilici jer kao sto sam rekao mi imamo dva ravnopravna pisma, koja su oba nasa i deo nase pismenosti i kulture (cirilica se na prvi pogled cini srpskija jer je pravoslavnija (ili mongolska) ali latinica je takodje istorijski srpsko pismo (nije poteklo iz Srbije i nije samo nase nemojte da skacete sad ali je jednako nase kao i sto je hrvatsko ili nemacko...) tako da nema potrebe ulagati tolika sredstva da bi se domen srbizovao. Zbog nebrojenih problema koje taj tranzit donosi, najzdravije bi bilo da ostanemo na latinici za razliku od Rusa ili Arapa koji su morali da promene domen jer jednostavno nemaju alternativu kao sto je mi imamo.

Ovo je skroz objektivno misljenje, ja bih veoma voleo da domen bude cirilican ili da su oba u funkiciji i jednako zastuplena ali ako se suocimo sa reanim stanjem i posledicama koje bi proisledile iz prelaska na cirilicni domen mislim da jednostavno nema poente.
Equilibrium je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Dekip (24.2.2010)
Stara 23.2.2010, 22:38   #123
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@Equilibrium

Али ми нисмо сада на латиници.
Miki1987 je offline  
Stara 23.2.2010, 22:41   #124
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Проблем је ипак дубљи...
Da li je? Odnosno do koje mere? Ovde bi lepo trebali reći zašto da i zašto ne. Kraj priče. Tako bi se, za početak, dobio neki dublji uvid u celu priču. Međusobno ubeđivanje ne vodi nigde.

Prilažem sliku kakvo bih rešenje ja preferirao.

EDIT: A možda da se uvede novi domen, ali tako da zakupac polaže pravo na domen i na latinici i na ćirilici, i da oba imaju isti sadržaj.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	domen.JPG
Viđeno:	90 puta
Veličina:	31,7 KB
ID:	33433  

Poslednja ispravka: Eddy (23.2.2010 u 22:53)
Eddy je offline  
Stara 23.2.2010, 22:44   #125
b0ky94
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Poruke: 114
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Samo nam jos cirilica treba i bicemo kompletni. Iskreno mislim da Srbija pre toga ima mnogo stvari da resi pa posle internetsko-domenske finese. Nemam nista protiv, ali iskreno necu kucati na cirilici da bi otisao na neki sajt. milsim da to em sto nema smisla nema ni ekonomske isplativosti. zamislite sledece:
www.ск.рс www strci i sve pada u vodu a evo i zasto. Ako da bi ukucali www morate da idete na latinicu ili EN onda da bi napisali sledece trebate se prebaciti na cirilicu i tako svaki put.....Dobro ne mora se uvek kucati www, ali pojedine sajtove ucitava samo ako upisemo www (desavalo mi se) i sta onda?
Stalno i stalno i stalno.......A mnogi koji za to ne znaju kucali bi na latinici i mnogi se ne bi snasli sa latinicom i cirilicom........
Ja uvek pitam: Zasto komplikovano kad moze jednostavno....
Da se razumemo nemam ja nista ni protiv cirilice ni protiv cirilicara (iako sam latinicar)al stvarno......Samo komplikujemo stvari....Razumem sve, dobili smo drugofg operatera (konacno ) i to je jedan dobar korak nece svako da nas pomalo potkrada (moje licno misljenje) a kad se rese jos mnogi drugi problemi i situacije, mocicemo da razmisljamo i o cirilicnom domenu za koji mislim da je komplikacija dobre situacije...... .rs smo dobili, sta sad i na cirilici, nismo mi ogromna drzava ni ogromna nacija (a pola nam penzioneri ) i da nam sad trebaju 2 domena drugi za nesto malo sajtova........Dal ce biti meni otprilike svejedno, resite mnogo drugih problema i posle ce mo lako za cirilicu i za ulepsavanje i promociju.
Amin!

nadam se da ima istomisljenika, i da ih nema nije bitno....nadam se da ce ovaj post ostati u celosti jer je to moje licno misljenje, nemam nista protiv neistomisljenika, njihova stvar....
b0ky94 je offline  
Stara 23.2.2010, 22:50   #126
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Mislim da bi trebalo da prestanete. Mi ljudi imamo jos alternativu i mi se svadjamo? Da li kinezi imaju alternativu u pismu? Arabljani? Rusi? Zasto da komplikujemo nesto ako vec imamo ravnopravno pismo i sa kojim je mnogo lakse raditi u IT svrhe? Jos imamo alternativu jos se svadjamo....
Lich_king2 je offline  
Stara 23.2.2010, 22:50   #127
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Кажем ја.
Више је анти-ћирилица фундаменталиста, него ових других.
Miki1987 je offline  
Stara 23.2.2010, 22:59   #128
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Projektujete se
voodoo_ je offline  
Stara 23.2.2010, 23:08   #129
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ekvi, ne prozivaj. To je sve sto cu reci, veruj mi, suzdrzavam se da ne kliknem ''prijavi'' button jer ti je ovo 15-ti put da napises tako nesto... Ne moze bre meni neko ko me je mladji da tako nesto napise! To je vredjanje. Kad si mene video da napisem to nekome?! Vrati se pravilniku, vidi se da ga nisi procitao.
Pominjao sam tvoj ljubljeni metal ali ni u kakvom kontekstu.
Sta bre 'oces od mene? Da napravis crnu ovcu? Da mi se ceo forum smeje? Zar nije sve sto sam rekao bilo na mestu?
Bez obzira, tvoj stav u vezi ove teme je skroz na mestu.
I toliko od mene, da postujem u ovoj temi vise necu, kao sto ni necu dozvoliti da me bilo ko proziva.
Uvedite ћирилицу, zabole me, ali mislite na posledice.
Cekaj, cekaj, da sam stariji ne bi bilo vredjanje

Ma covece, klikni i na dugme "katapultiraj na Mars" ako hoces, ti nisi svestan gluposti koje si pisao, koje su najobicnije trolovanje, o kakvim si ti Srbendama pricao, nemoj da ti stavljam tvoje citate, necu da duzim prepucavanje ali ako ti hoces, ja sigurno necu da odstupim, ne moze mene niko da zaje*ava.

I ovo sto si napisao "da ovi iz RS hoce da budu veci Srbi od Srba" ovo sam nasao kao tesku uvredu svim Srbima iz RS koji u vecini slucajeva i jesu veci Srbi od Srba iz Srbije, a ti si ovo predstavio kao da oni nisu Srbi a hoce to da budu, sto je idiotski.

Ovo mi je posebno zapalo za oko ali u svim postovima ti stavljas sebe nasuprot divljackih nacionalista dok si ti sav latinican, civilizovan i sirokih shvatanja, sto me izrazito nervira.

A ako ti mozes da kazes bilo kome da je ono sto je on napisao glupo ili sta vec mogu i ja za tebe.

I sta ti mislis da ja ovo tebi kazem zato sto te mrzim ili zato sto imam nesto protiv tebe, e pa da razjasnimo, decko ja tebe uopste ne poznajem, osim preko ovog foruma, nemam ni jedan razlog da te uzimam na zub a jedino sto imam protiv tebe je to sto pises ogromne kolicine gluposti i nekako ne mogu da te promasim, svuda si sa nekim ne istinitim ili glupim tvrdnjama. Zao mi je ako si stekao utisak da ja imam nesto protiv jadnog tebe i da hocu da te upropastim, ti sam sebe upropastavas time sto pises a ja se samo ponekad (dobro, malo cesce) prikljucim zabavi.

Ovo za metal je bila sala, ali nisi mogo da shvatis bez smajlija pa ti evo sad jedan

A ovaj najavljeni prekid postovanja u temi je dobar znak da mozes da budes i pametan kad hoces, ali tim gore...
Equilibrium je offline  
Stara 23.2.2010, 23:24   #130
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Čitam ovu raspravu... Svako od vas se poprilično nalupao

Imate isuviše uske poglede na sve ovo i stavove koji u ovom slučaju nikako ne bi trebali da budu toliko čvrsti (da stavovi su stavovi jer je to nešto na čemu stojimo) ali preterujete, a pojedinci idu iz krajnosti u krajnost.

Mislim da bi ova ideja sa ćiriličnim domenima mogla da se sprovede u delo prilično bezbolno, uz kontrolu korišćenja domena, i ne izdavanja istih svakoj "srbendi", već da se sprovodi neki vid kontrole (npr. kontrola sadržaja na koji domen ukazuje).

Ja lično znam kakve bih domene zabranio a kakve dozvolio.

Uostalom, svako ko misli da mu ne treba domen na ćirilici, već želi domen na latinici, da bi ga više ljudi našlo (pritom mislim na pretraživače; a i svako ko pravi sajt koji se, npr, bavi IT-om sigurno neće koristiti ćirilični domen za isti).

Od ovoga nikako ne može biti neke veće štete uz nadzor i kontrolu korišćenja domena, ne znam što se bunite
doctor je offline  
Stara 23.2.2010, 23:30   #131
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Nadam se da je sledeća rečenica koju ću izreći pametnija od prepucavanja u ovoj temi.

Administracijo, da li se u ovoj sobi broje postovi? Ako se broje isključite to.
ivan90BG je offline  
Stara 23.2.2010, 23:57   #132
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Zašto ovde većina vodi raspravu kao da je u pitanju upoteba ćirilice u pisanju kad niko nije doveo u pitanje pravo ljudi da pišu ćirilicom?

Pitanje je da li je potreban ćirilični domen!

Probajte da to razgraničite kad izlažete svoje mišljenje.
ilidan je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
doctor (23.2.2010), Eddy (23.2.2010), Marshall George (25.2.2010)
Stara 23.2.2010, 23:59   #133
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
White Ripper, postedi me takve filozofije, molim te, nema veze s mozgom!

Ti slusas bese Americku metal muziku? A srpsku? Haha, busted!
Svoje poniziti, tudje uzvisiti.. Upravo sam ti otkrio primer...
Ti si uvjeren da si ravan Andricu.Boze me sacuvaj.Ako se s tobom slaze par forumasa ne znaci da si kralj misli i filozofije
Pojma ti nemas o meni a i niocemu Samo preferiram metal i to americki a nikad nisam izjavio da ne slusam narodnjake,domaci pop i sl.
A sto se tice voodooa
Pa sad ispade da ne valja seicki nacin zivota kolko sam te razumio
Pa u pravu si ti.Mi smo seljaci nama treba samo motika i americke narodbe koje cemo ko kakvi idioti bezumni da slusamo naravno
Pisite sta god ocete i pozdrav!
A i sta si se ufatio arapa,nisu oni samo primer - oni su samo jedan od primjera.Da nisu arapi takvi kakvi jesu ne bi oni uspjeli da drze silne drzave i teritorije po svijetu,a mi Srbi bas nam treba ovo sto nam se sve desava kad smo smotani.
Treba domen za inat svima!!!Pokazimo se i u malim stvarima a u velikim nam ostaje da se pokazemo
Ne mogu da vjerujem sta je Srbija dozivjela:ODRECI SE CIRILICE JE RAVNO ZLOCINU!
White Ripper je offline  
Stara 24.2.2010, 0:20   #134
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Ne mogu da vjerujem sta je Srbija dozivjela:ODRECI SE CIRILICE JE RAVNO ZLOCINU!
Niko se ne odriče ničega.
Stvar je samo korišćenja ćirilice u internet domenima, što nimalo ne ugrožava pa... ništa ako se to ne desi.
Vulee je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (24.2.2010), ilidan (24.2.2010)
Stara 24.2.2010, 0:20   #135
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Sto toliko bukvalizujes? Ako pojedini ne zele cirilicni domen ne znaci da se odricu cirilice kao pisma. FFS.
WhenDarknessFalls je offline  
Stara 24.2.2010, 0:25   #136
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Људи, о чему, бре, ви причате? О каквом одрицању? Питање је да ли треба ћирилични домен или не, а не о томе дал' ћемо да се одричемо нечега. Ако имате нешто конструктивно да кажете, реците, ал' баталите више са тим хејтом и бусањем у груди..Будимо људи иако смо Срби.
jozvan_Kg je offline  
Stara 24.2.2010, 0:27   #137
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Niko se ne odriče ničega.
Stvar je samo korišćenja ćirilice u internet domenima, što nimalo ne ugrožava pa... ništa ako se to ne desi.
Pa, ja malopre bulaznio o tome u jednom postu. Neće nam biti ni gore ni lošije ako se uvedu ovi domeni, svako će koristiti ono što mu treba, niko vas ne forsira da koristite ove domene
Ako RNIDS smatra da bi domeni trebalo da se uvedu, a pritom neće nastati nikakva šteta, i planiraju da kontrolišu ove domene lično, kao i sadržaj na koji upučuju, onda je ovo sasvim OK što se mene tiče
doctor je offline  
Stara 24.2.2010, 0:29   #138
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Diskusija na ovu temu je delimično pokrenuta u temi otvorenoj pre par meseci. Tamo sam delimično obrazložila lični stav ali ponoviću: smatram da nam ne treba ćirilični domen iz više razloga, od kojih je jedan od važnijih činjenica da mnogi korisnici Interneta u Srbiji zapravo ne koriste ćirilično pismo, bez obzira što je to službeno pismo države, jer jednostavno nemaju potrebu za njim. Stranci još manje imaju potrebe za ćirilicom na tastaturi. I mislim da stvaranje takvog domena definitivno potpomaže izolaciji - jedna su priča Rusija, Kina i Japan, koje zajedno imaju više od milijardu i po stanovnika, što je oko četvrtina kompletnog stanovništva planete, i može im se da se drže svog pisma i u potpunosti ignorišu ostatak virtuelnog sveta. Mi jednostavno nemamo taj luksuz.
Iris je offline  
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (24.2.2010), Auror (24.2.2010), ilidan (24.2.2010), jozvan_Kg (24.2.2010), oluja (24.2.2010), Pandemonium (24.2.2010), Radiant (25.2.2010), Vulee (24.2.2010)
Stara 24.2.2010, 0:32   #139
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Diskusija na ovu temu je delimično pokrenuta u temi otvorenoj pre par meseci. Tamo sam delimično obrazložila lični stav ali ponoviću: smatram da nam ne treba ćirilični domen iz više razloga, od kojih je jedan od važnijih činjenica da mnogi korisnici Interneta u Srbiji zapravo ne koriste ćirilično pismo, bez obzira što je to službeno pismo države, jer jednostavno nemaju potrebu za njim. Još manje imaju potrebe za ćirilicom na tastaturi. I mislim da stvaranje domena definitivno potpomaže izolaciju - jedna su priča Rusija, Kina i Japan, koje zajedno imaju više od milijardu i po stanovnika, što je oko četvrtina kompletnog stanovništva planete, i može im se da se drže svog pisma i u potpunosti ignorišu ostatak virtuelnog sveta. Mi jednostavno nemamo taj luksuz.
Sada će neko reći da se ne odričemo toga što je srbsko, i ajmo Jovo nanovo...
Vulee je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (24.2.2010)
Stara 24.2.2010, 0:34   #140
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Treba domen za inat svima!!!Pokazimo se i u malim stvarima a u velikim nam ostaje da se pokazemo
Ne mogu da vjerujem sta je Srbija dozivjela:ODRECI SE CIRILICE JE RAVNO ZLOCINU!
Tako je, udri...pokazimo svima ko smo i odakle smo. Da li stvarno misli da cemo da porastemo kod nekog ako stavimo cirlicu kao domen(sem mozda Rusima)?

Domen nam NE treba, imamo latinicu i cirilicu(koji su ravnopravni) sa cime treba da smo ponosni jer imamo DVA pisma a 80% zemalja ima jedno pismo i moraju da prave vratolomije da bi mogli na internet(Rusija, Kina, Japan...). Posto latinicu na internetu vec koristimo, a zakljucili smo da je jednostvanije zbog prakticnosti, sto ne bismo ostali na onom sto vec radi dobro?

P.S ovoj temi je ocajno potrebno glasanje
Game fever je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com