Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2006, 19:59   #61
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

@miha: Ne slazem se sa tobom, opet cu reci, mora da ima mesta za nove Informacione tehnologije, a ne samo kompjuteri u PC smislu. (ako Smartphone ili digitalac nemaju veze za kompjuterima,onda nemaju ni stampaci ni skeneri... ) A sto se tice naziva Svet kompjutera, "kompjuteri" se ne odnose samo na PC,a kad smo vec kod PCa-Smartphone i Pocket PC mu nekako dodju na isto.
Nisi upravu.Toliko...

Poslednja ispravka: Magneto (8.7.2006 u 20:38)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 22:40   #62
miha
Banned
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Echo kaže:
@miha: Ne slazem se sa tobom, opet cu reci, mora da ima mesta za nove Informacione tehnologije, a ne samo kompjuteri u PC smislu. (ako Smartphone ili digitalac nemaju veze za kompjuterima,onda nemaju ni stampaci ni skeneri... ) A sto se tice naziva Svet kompjutera, "kompjuteri" se ne odnose samo na PC,a kad smo vec kod PCa-Smartphone i Pocket PC mu nekako dodju na isto.
Nisi upravu.Toliko...
Štampač i skener su periferni uređaji kompjutera,bez računara je njihovo postojanje besmisleno.Mobilni telefoni i fotoaparati su u principu samostalni uređaji i imaju veoma tanku nit koja ih povezuje sa računarima.
Citat:
Magneto kaže:
Ah, da. Jadna nam je Srbija - da udarimo onda po open source i freeware rešenjima bez pardona i kriterujma. Hmmm, let me think, NO. Grasping ti je očajan. Dakle, ovde si ti zašao u krajnosti i naravno u sve uvukao babe i žabe, kao po pravilu.
Uopšte nisam rekao da treba isključivo da se piše o open source i freeware programima,samo sam napisao da je 5-6 % prostora posvećeno besplatnom softveru veoma malo i da se na osnovu toga ne može steći pravi uvid u besplatna rešenja.
Besplatan program čak i ako je mnogo lošiji od komercijalnog može biti sasvim dobro rešenje za nekoga ako odgovara njegovim potrebama i ako mu nisu potrebne opcije iz nekog komercijalnog programa.Neko ko bi hteo da zameni komercijalne programe besplatnim,ne bi uopšte na osnovu prikaza u SK mogao da ima bilo kakvu orijentaciju,koje je besplatno rešenje alternativa pojedinim komercijalnim programima.
Bolje bi bilo davati prikaz i komercijalnog programa i njegove besplatnu alternativu,pa neka čitaoci zaključe šta im je bolje i potrebnije,ne treba im nametati tuđe kriterijume.
Citat:
Magneto kaže:
Odlično. Postojaće veliki izbor za opisivanje. I ne vidim otkud ti ovolika množina, kada se opisuje jedan (1) primerak po broju. Smartphone je integracija OS-a i mobilnog telefona, to ti i dalje ništa ne govori?.
Ako je smartphone kompjuter i mora da bude prisutan u jednom IT časopisu,šta je sa MAC-om,ili satelitskim risiverima kojih uopšte nema u SK.Ja pre smatram Mekintoš punokrvnim kompjuterom nego smartphone koji može da bude neki daleki rođak kompjuteru a uopšte se ne pominje u SK.Ili sat risiver Dreambox koji takođe ima os i hard disk i na koji se može priključiti tastatura,koji je po meni mnogo sličniji kompjuteru nego bilo koji smartphone,pa nisam primetio da se nešto piše o njemu u SK.
Citat:
Magneto kaže:
Is there actually a point to this?
Ne znam šta je nejasno,40 % oglasni prostor,30 % “klasične” kompjuterske teme,20% Igre i 10 % ostale teme,lako je zaključiti šta je dominantan sadržaj SK.
miha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2006, 0:15   #63
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
miha kaže:
Ako je smartphone kompjuter i mora da bude prisutan u jednom IT časopisu,šta je sa MAC-om,ili satelitskim risiverima kojih uopšte nema u SK.Ja pre smatram Mekintoš punokrvnim kompjuterom nego smartphone koji može da bude neki daleki rođak kompjuteru a uopšte se ne pominje u SK.Ili sat risiver Dreambox koji takođe ima os i hard disk i na koji se može priključiti tastatura,koji je po meni mnogo sličniji kompjuteru nego bilo koji smartphone,pa nisam primetio da se nešto piše o njemu u SK.
Kako nije pisano o dreambox-u, cak sta vise, ja sam pisao txt o DB7020s.
Tanka nit izmedju digitalnih fotoaparata i kompjutera? Kako bi izradio ili pregledao slike bez kompjutera? Sta mislis cega ima vise trenutno na trzistu, fotoaparata ili HDD-ova i sta se trenutno vise trazi i prodaje? Na jesen ce situacija na trzistu vec biti bitno drugacija.
Mac je premalo zastupljen na nasem trzistu da bi mu posvetili vise paznje. Verovatno bi vecina citalaca negativno reagovala kao i ti sada...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2006, 18:04   #64
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
miha kaže:
Uopšte nisam rekao da treba isključivo da se piše o open source i freeware programima,samo sam napisao da je 5-6 % prostora posvećeno besplatnom softveru veoma malo i da se na osnovu toga ne može steći pravi uvid u besplatna rešenja.
Netačno. 5-6% možda u nekoj drugoj galaksiji.

Kao što je rekao oluja, sigurno se neće pisati o stvarima koje koristi 0.8% populacije Srba.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 12:20   #65
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Sk je dobar ovakav kakav je, i svako novo rješenje koje dodaju je još bolje .Što se tiče reklama za koje uvaženi drug Miha reče da čine 40%: to jest tačno možda,ali reci ti (ne možeš bannovan si ) od čega će da žive ljudi što pišu ?Od naše podrške ?Budimo realni.

-4 poruke i čovjek banovan .

Poslednja ispravka: Psychon@ut (10.7.2006 u 13:54)
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 12:55   #66
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Čovek je banovan odavno, a sada je banovan zato što se registrovao već 3. put pod drugačijim nickom.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 13:01   #67
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Psychon@ut kaže:
Sk je dobar ovakav kakav je, i svako novo rješenje koje dodaju je još bolje .Što se tiče reklama za koje uvaženi drug Miha reče da čine 40%: to jest tačno možda,ali reci ti (ne možeš bannovan si ) od čega će da žive ljudi što pišu ?Od naše podrške ?Budimo realni.
-4 poruke i čovjek banovan .
Daću samo komentar koji se tiče "uvaženog druga Mihe" i njegovog banovanja, da ne bi bilo nesporazuma. Osoba sa aliasom iurisvulgaris je banovana sa ovog foruma zbog kršenja pravila ovog foruma. Dotični se posle toga prijavio pod još nekoliko korisničkih imena i svako od njih je, naravno, banovano. To je razlog zašto je i Miha banovan posle samo četiri poruke.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 21:06   #68
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Chivan kaže:
Daću samo komentar koji se tiče "uvaženog druga Mihe" i njegovog banovanja, da ne bi bilo nesporazuma. Osoba sa aliasom iurisvulgaris je banovana sa ovog foruma zbog kršenja pravila ovog foruma. Dotični se posle toga prijavio pod još nekoliko korisničkih imena i svako od njih je, naravno, banovano. To je razlog zašto je i Miha banovan posle samo četiri poruke.
Zasto ne kazete pod kojim je drugim imenima bio da znamo kako je ranije pisao tj.dali su mu komentari iskreni.Posto se u principu slazem sa 80% njihovog izlaganja.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 22:13   #69
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Nakon zabrane prvog naloga sa korisničkim imenom iurisvulgaris, najpre se registrovao kao ex iurisvulgaris (0 poruka), a zatim i kao miha (4 poruke). I to je to.

Kraj off-topic diskusije.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2006, 14:43   #70
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Evo ovaj broj SK mi se bukvalno raspada u rukama,posle 2 prelistavanja sav se razlepio i razleteo na sve strane,ne znam da li sam ja to naleteo na los primerak iz stampe,ili je to neki problem sa stmparijom??
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2006, 14:49   #71
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
nebojsa986 kaže:
Evo ovaj broj SK mi se bukvalno raspada u rukama,posle 2 prelistavanja sav se razlepio i razleteo na sve strane,ne znam da li sam ja to naleteo na los primerak iz stampe,ili je to neki problem sa stmparijom??
Isti slucaj kao i meni,pogledaj temu ispod.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2006, 20:17   #72
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Meni ne, imao sam problema sa onim bas starim pre 2000 sto nisu bili lepljeni na sredini vec su se drzali na one dve metalne spojnice ili sta vec. A ovi sad ne. Sta vi radite s njima, dajete komsiluku da obrne krug, ubijate komarce s njima, jedete s njih???
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com